Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
komputery szkolne, które były wypożyczone na okres nauki zdalnej,
należy zwrócić w dniu 22 czerwca 2020r. w godzinach 9.00 - 12.30 w sali 28.
Z poważaniem,
Dyrektor szkoły
Paweł Kotkowski
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
komputery szkolne, które były wypożyczone na okres nauki zdalnej,
należy zwrócić w dniu 22 czerwca 2020r. w godzinach 9.00 - 12.30 w sali 28.
Z poważaniem,
Dyrektor szkoły
Paweł Kotkowski
"Kangur Matematyczny" to największy międzynarodowy konkurs adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. W Polsce jego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.
W tym roku w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach organizatorzy podjęli decyzję
o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.
W dniach 2 - 5 czerwca uczniowie z klas II - VIII przystąpili do rozwiązywania zadań.
Miło nam poinformować, że aż 12 uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w tym konkursie:
wynik bardzo dobry otrzymał Przemysław Kurzacz z klasy 5a
wyróżnienia otrzymali:
Antoni Kutynia klasa 2b
Maja Osuchowska klasa 3a
Weronika Błaszczykowska klasa 3a
Michał Grot klasa 3b
Hanna Bednarska klasa 3a
Hanna Bęben klasa 5a
Mikołaj Mięsowski klasa 5c
Gabriel Płaza klasa 5b
Wiktor Kosowski klasa 6a
Natalia Błaszczykowska klasa 6b
Natalia Ochmańska klasa 8a
Karolina Jura 8b
Serdecznie gratulujemy sukcesu nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.
19.06.2020r
Kl. 8a- parter
8b- parter
Kl. 6a-III p. s. 31
6b- II p. s. 27
Kl. 5a- II p. biblioteka
Kl. 3a- I p. s. 11
3b- I p. s. 15
22.06.2020 r.
Kl. 5b- II p. biblioteka
Kl. 2a- I p. s. 16
2b- I p. s. 12
Kl. 1a- parter
1b- parter
23.06.2020 r.
Kl. 5c- II p. biblioteka
Kl. 2c- I p. s. 12
Kl. 1c- parter
Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty życzy grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku.
W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto 20. edycję Powiatowego Konkursu Ekologicznego, którego tematem przewodnim w tym roku były: „Storczyki dziko rosnące w powiecie kłobuckim
i woj. śląskim”.Celem tegorocznej edycji konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży na konieczność ochrony gatunków storczyków dziko rosnących na terenie naszego powiatu i województwa śląskiego.
20. edycja konkursu ekologicznego, który ma najdłuższą tradycję wśród konkursów powiatowych naszego terenu- miała mieć jubileuszową oprawę z udziałem nauczycieli i uczniów z 10 szkół naszego powiatu, rokrocznie uczestniczących w konkursie oraz zaproszonych gości, którzy towarzyszyli zmaganiom konkursowym od 20 lat. Niestety zamknięcie szkół spowodowało, że konkurs musieliśmy przenieść do wirtualnej przestrzeni.
Temat jubileuszowej edycji konkursu miał podkreślić piękno środowiska przyrodniczego ziemi kłobuckiej, dlatego wybraliśmy najpiękniejszą i najciekawszą grupę roślin, jaką są storczyki, aby pokazać te piękne kwiaty w naturalnych siedliskach i przekonać uczniów, że aby podziwiać storczyki, nie trzeba wyruszać do tropików- rosną na naszym terenie.Wszystkie rodzime storczyki podlegają ochronie prawnej – większość jest pod ścisłą ochroną gatunkową, reszta - pod ochroną częściową. Konkurs miał zwrócić uwagę uczestników na zagrożenia siedlisk tych pięknych kwiatów- niektóre z naszych storczyków mogą zniknąć z naszego krajobrazu wraz z przekształcaniem środowiska naturalnego oraz zanikaniem tradycyjnych, ekstensywnych metod gospodarowania, np. wypasem łąk.
Regulamin tegorocznego konkursu uległ zmianie z powodu zmiany trybu konkursu w czasie epidemii. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez uczniów filmu przyrodniczego, który przedstawi wybrane gatunki storczyków dziko rosnących naszego terenu.Konkurs, podobnie jak w roku ubiegłym został objęty patronatem Dyrektora Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach – dr Jerzego B. Parusela, który równocześnie przewodniczył komisji konkursowej w formie zdalnej, w której pracowali członkowie komisji: p. Agata Kloczkowska- botanik z CDPGŚ w Katowicach, p. Małgorzata Chłąd- botanik, członek Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie i skarbnik Zarządu kłobuckiego LOP, p. Waldemar Duda – botanik, specjalista w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska-Centralnym Laboratorium Badawczym-Oddział w Katowicach, Delegatura w Częstochowie, p.Tomasz Paciepnik- Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Kłobuck i Prezes ZO LOP w Kłobucku oraz p. Tomasz Macherzyński- specjalista w Nadleśnictwie Kłobuck realizujący edukację przyrodniczo-leśną .
W konkursie uczestniczyli uczniowie z 5 szkół podstawowych z terenu powiatu kłobuckiego:
SP w Kamyku , SP w Pankach, SP w Lipiu , SP we Wręczycy Wlk. i SP nr 3 w Kłobucku.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce ex aequo- Rachwalik Lena -SP 3 Kłobuck, Wester Wiktoria-SP Lipie, Chabrajska Anna- SP 3 Kłobuck
II miejsce- ex aequo- Sadowski Mateusz-SP Kamyk, Matuszczyk Mikołaj-SP Wreczyca Wlk. , Zielińska Małgorzata- SP Kamyk
III miejsce- Gmyrek Kaja- SP Panki
Laureaci konkursu uzyskają dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Nagrody dla laureatów konkursu i dla szkół ufundowali: Urząd Miejski w Kłobucku i Nadleśnictwo Kłobuck. Gratulujemy laureatom szerokiej wiedzy o storczykach oraz składamy podziękowania fundatorom nagród oraz specjalistom zasiadającym w jury konkursu.
Dyplomy i nagrody książkowe można będzie odebrać w sekretariacie SP 3 w Kłobucku w piątek- 19 czerwca w godz. 9.00-13.00 z zachowaniem reżimu sanitarnego(obowiązkowa maseczka i rękawiczki ). Skany dyplomów laureaci otrzymają na swoją pocztę e- mail.
Miło nam poinformować, iż Natalia Sobczyk z klasy I b została laureatką Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mama w oczach dziecka – portret mamy” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Herbach.
Konkurs adresowany był do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, a więc podzielony został na pięć kategorii wiekowych. Celem tego konkursu była popularyzacja świąt umacniających więzi rodzinne i środowiskowe, pobudzanie wyobraźni i rozwijanie uzdolnień plastycznych wśród uczestników konkursu oraz kształtowanie umiejętności wykorzystania różnorodnych materiałów plastycznych.
Tematem zmagań było wykonanie pracy plastycznej w postaci portretu mamy. Oceniając prace, jury brało pod uwagę: zgodność pracy z tematem konkursu, estetykę wykonania pracy, pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu oraz samodzielność wykonania pracy.
Społeczność internetowa miała wyłonić zwycięzcę publiczności w poszczególnych kategoriach wiekowych, oddając głos na wybrany przez siebie portret mamy.
W głosowaniu nasza uczennica zajęła III miejsce. O przyznawaniu kolejnych miejsc od II lokaty decydowało jury konkursu, które uznało, że praca naszej uczennicy zasługuje na zaszczytne II miejsce. Serdecznie dziękujemy w imieniu uczennicy, jej rodziców i wychowawcy za każdy oddany przez Państwa głos!!!
Odbiór dyplomów i nagród odbędzie się po 15 czerwca br. Gratulujemy!!!
Przypominam o konieczności zwrócenia wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej!
Każdy uczeń ma obowiązek rozliczenia się z biblioteką z wypożyczonych książek (nie podręczników) do dnia 10 czerwca 2020r. W przypadku zagubienia lub zniszczenia książki, należy ją odkupić.
Książki proszę włożyć do reklamówki wraz z kartką informacyjną: imię i nazwisko ucznia, klasa. Zawiązaną reklamówkę z książkami, należy zostawić w przygotowanym kartonie w korytarzu (główne wejście do szkoły).
Podręczniki będą zwracane od 19 czerwca według ustalonego harmonogramu. Jednakże już dziś, bardzo proszę o przegląd podręczników. Przypominam, iż podręczniki zniszczone lub zagubione należy odkupić do dnia 26 czerwca 2020 r.
W razie pytań proszę się kontaktować przez system librus lub email j.rosicka@o2.pl.
Pozdrawiam.
Nauczyciel bibliotekarzJ
W POWIATOWYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM WŁĄCZ EMOCJE! uczennica klasy Va Zuzanna Król zajęła II miejsce, a uczennica Joanna Wośtak (również kl. Va) zajęła III miejsce. Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu,
Gratulujemy naszym uczennicom świetnego wyniku .
Szanowni Państwo,
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu z udziałem prof. dr hab. Mariana Zembali – absolwenta Zespołu Szkół w Krzepicach, przyjaciela ziemi kłobuckiej.''Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie...''Przypominamy, że profesor Marian Zembala jest wybitnym kardiochirurgiem. W swoim życiu zajmował się transplantologią. Wspólnie ze swoim przyjacielem, profesorem Zbigniewem Religą założył Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Pełnił również funkcję ministra zdrowia.Miłośnikom kina warto przypomnieć, że Marian Zembala był jednym z głównych bohaterów filmu ''Bogowie''. W jego postać wcielił się Piotr Głowacki.
Wprowadzenie w wypowiedź profesora zapewnił Henryk Kiepura.
Odnośnik do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=jMsHn6fhFo8
Drodzy uczniowie klas ósmych,
zbliża się czas rekrutacji do szkół średnich i branżowych!
Przekazujemy drogą elektroniczną bogatą ofertę edukacyjną Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego w postaci odnośnika do Prezentacji możliwości szkół Powiatu Kłobuckiego:
https://www.powiatklobucki.pl/oswiata/Prezentacja_mozliwosci_szkol_Powiatu_Klobuckiego
Wicestarosta
Zdzisława Kall
Uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata w Ogólnopolskim konkursie Olimpus sesja wiosenna z języka angielskiego:
klasy 5: Michał Kozar-Konieczny
Rafał Kozar-Konieczny
Wiktoria Zmora
Filip Wójcik
klasa 8: Natalia Ochmańska
Serdecznie gratulujemy!
Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, słońce świeci...
W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy Wam sercem całym
moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności:-)
Dyrekcja szkoły,
Paweł Kotkowski
Sylwia Galle
W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju, aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek zachorowań na COVID-19 Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku, za zgodą organu prowadzącego zawiesza wszystkie zajęcia z dziećmi na terenie szkoły od dnia 25.05.2020r. do dnia 05.06.2020r. - na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. nr 6 poz. 69 oraz z 2018 poz. 2140).
Szanowni Rodzice Uczniów Klas Ósmych, drodzy Uczniowie prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi organizacji egzaminu ósmoklasisty, znajdującymi się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja/przygotowania-do-egzaminow-zewnetrznych-wytyczne-men-cke-i-gis
Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Dokument uwzględnia niektóre z uwag, które napłynęły do MEN w trakcie konsultacji społecznych.
Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Materiały są dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021.
Warunki uczestnictwa
Konkurs skierowany jest do uczniów kl. V-VII naszej szkoły.
1. Uczeń typuje jedną, ulubioną, najciekawszą książkę, następnie wykonuje plakat promujący i zachęcający do jej przeczytania.
2. Każdy plakat powinien być opatrzony hasłem promującym wybraną książkę.
3. Prace należy wykonać w postaci jednostronnego plakatu w formacie A4 dowolną techniką plastyczną (np.: malarstwo, rysunek, collage, grafika, techniki mieszane, itp.).
4. Każda praca powinna być opatrzona metryczką umieszczoną na odwrocie pracy zawierającą: imię i nazwisko autora, klasę.
Terminy
1. Prace należy sfotografować z obu stron i przesłać na adres email j.rosicka@o2.pl z tytułem „Konkurs czytelniczy- plakat” do 3 czerwca 2020 roku.
2. Przesłanie zdjęć plakatu na wyżej wskazany adres jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udział w konkursie oraz umieszczenie zdjęcia podpisanego imieniem, nazwiskiem na naszej stronie i w bibliotece.
Ocena
1. Oceny prac konkursowych dokona powołana przez organizatora komisja szkolna.
2. Komisja konkursowa oceni pomysłowość w ujęciu tematu, zachowanie funkcji i cech plakatu, koncepcję i kompozycję, czytelność przekazu i walory artystyczne.
Nagroda
Zwycięscy i wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni zgodnie ze statutem szkoły
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
HOŁ, HOŁ, HOŁ!
21 listopada do szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest, który w październiku odbył się w naszej szkole z biologii, języka angielskiego i z matematyki. Przed zbliżającymi się Mikołajkami, Mikołajowi rozerwał się chyba worek z prezentami!
BIOLOGIA
KL.6 Tymoteusz Lipiński Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Julia Tukajska Dyplom wyróżnienia
Kl. 7 Zofia Salińska Dyplom wyróżnienia
Kl. 8 Maja Osuchowska Dyplom wyróżnienia
Jan Nowak Dyplom wyróżnienia
Natalia Kotynia Dyplom wyróżnienia
JĘZYK ANGIELSKI
KL. 5 Hanna Brzęczek Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Mateusz Kulek Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Dominik Janta Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Magdalena Pitrzak Dyplom laureata
Wiktor Kutynia Dyplom wyróżnienia
Emilia Kulig Dyplom wyróżnienia
Michalina Łazienka Dyplom wyróżnienia
Zofia Spałek Dyplom wyróżnienia
Kl. 6 Hanna Kasprzak Dyplo
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
1 miejsce - Antonina Gaudy kl. Ib
2 miejsce - Alicja Kurzacz kl. Ib
3 miejsce - Zofia Markisz kl. Ib, Lilianna Koszel kl. Ia
Wyróżnienia:
Laura Kotkowska kl. IIIb
Dawid Hryshchak kl. IIa
Serdecznie gratulujemy.
20 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyka z kaktusem”. Czternastu uczestników reprezentowało osiem szkół z powiatu kłobuckiego. I miejsce zajął Kamil Szczepaniec ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie, II miejsce zajęli : Wojciech Nowak z naszej szkoły oraz Fabian Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, III miejsce zajął Wojciech Więch z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się p
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykon
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.
Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
CELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.
Powered by aSc EduPage