Dziś w Sali Papieskiej na Jasnej Górze uczennice Daria Sawicka, Maria Cieśla, Zofia Salińska i Wiktoria Więch reprezentowały naszą szkołę w IX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Św. Jana Pawła II. Uczestniczki konkursu przygotowały do recytacji i pięknie zaprezentowały utwory poetyckie autorstwa Patrona naszej szkoły.
Podobnie jak w poprzednich edycjach uczniowie nie zawiedli - przed komisją konkursową zaprezentowała się liczna grupa uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Poziom recytacji był bardzo wysoki, więc oceniającym niełatwo będzie wyłonić laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Przesłuchania konkursowe – IX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Św. Jana Pawła II
XV Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Ornitologiczny w naszej szkole🏆🦆🦢🦉🏆
W przededniu Międzynarodowego Dnia Ptaków w naszej szkole spotkali się młodzi ornitolodzy powiatu kłobuckiego, aby sprawdzić swoją wiedzę o ptakach naszego regionu. W konkursie wzięło udział prawie 70 uczestników, którzy przygotowywali się pod opieką 25 nauczycieli. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu etologii i fizjologii ptaków oraz najtrudniejszą wiedzą praktyczną z rozpoznawania głosów, piór, jaj i gniazd ptasich.
Konkurs odbył się z udziałem zaproszonych gości: Sekretarza Gminy Kłobuck p. Sylwii Piątkowskiej, Członka Zarządu Powiatu - p. Zdzisławy Kall, Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kłobucku - p. Joanny Kulejewskiej, Członka Zarządu Głównego LOP w Warszawie i Inżyniera Nadzoru w Nadleśnictwie Kłobuck- p. Tomasza Paciepnika, Członka Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i lidera Częstochowskiej Grupy OTOP p. Marcina Borowika oraz Dyrekcji naszej szkoły- p. Pawła Kotkowskiego i p. Sylwii Galle.
Komisje konkursowe pracowały w 4 zespołach, aby sprawnie przeprowadzić konkurs i ocenić wiedzę uczestników. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy 1-3
I miejsce ex aequo- Olga Dymarek ( SP Panki) i Dawid Chłąd (SP Wręczyca Wlk.)
II miejsce ex aequo - Anna Bednarek (SP Miedźno) i Mikołaj Małolepszy (SP Miedźno)
III miejsce ex aequo - Aleksandra Sarnowska (Nasza Szkoła w Zwierzyńcu Pierwszym)
Wyróżnienia : Antonina Gaudy (SP 3 Kłobuck), Jakub Matulka (SP Zajączki Drugie), Wiktoria Machla (SP Biała)
Klasy 4-6
I miejsce -Agata Kulej (SP Panki)
II miejsce ex aequo- Zuzanna Duda (SP Panki) i Nadia Grzybowska ( SP 1 Kłobuck)
III miejsce ex aequo- Joanna Wrotna ( SP Aleksandrów), Jakub Chyra (SP Konieczki), Michalina Chłąd (SP Miedźno), Pola Pogoda (SP 1 Kłobuck)
Klasy 7-8
I miejsce ex aequo- Milena Zawada ( SP Konieczki) i Piotr Matulka ( SP Zajączki Drugie)
II miejsce ex aequo- Wiktoria Gloc ( SP Aleksandrów) i Patrycja Krysiak ( SP Aleksandrów)
III miejsce- ex aequo- Szymon Wróbel ( SP 3 Kłobuck) i Gabriela Brodziak (SP Panki)
Wyróżnienia: Andżelika Piętka ( SP Wręczyca ), Aleksandra Spaczyńska (SP Zajączki Drugie), Zofia Dąbek ( SP Konieczki).
Następne Prezes ZO LOP w Kłobucku p. Tomasz Paciepnik wręczył nagrody Grand Prix, szkołom, które wzięły udział we wszystkich piętnastu edycjach konkursu i osiągnęły najwyższe noty:
I miejsce – SP Panki
II miejsce – SP 3 Kłobuck
III miejsce- SP Zajączki Drugie
Nagrody to budki lęgowe dla ptaków- ufundowane dla szkół przez Zarząd LOP w Kłobucku.
W tym uroczystym dniu wręczono również nagrody rzeczowe z IV Gminnego Konkursu Fotograficznego „ Parki Miejskie w Kłobucku w różnych odsłonach”. Sekretarz Gminy Kłobuck Pani Sylwia Piątkowska, reprezentująca Pana Burmistrza Jerzego Zakrzewskiego wraz z Dyrekcją SP 3 p. Pawłem Kotkowskim i p. Sylwią Galle wręczyła głośniki mobilne laureatom konkursu i myszki bezprzewodowe uczniom wyróżnionym. Nagrody odebrali: Amelia Chłąd -SP 2 Kłobuck, Alicja Gaj -SP 3 Kłobuck, Natalia Kotynia -SP 3 Kłobuck, Kornelia Lamik -SP 1 Kłobuck, Hobot Dominik- SP Libidza, Liliana Witczak -SP3 Kłobuck, Wiktoria Ptak -SP 1 Kłobuck, Dorian Makles -SP 3 Kłobuck, Kira Yakubenko -SP3 Kłobuck.
W komisjach konkursowych konkursu ornitologicznego pracowali nauczyciele: Małgorzata Macherzyńska -SP3 Kłobuck, Urszula Mazurek- Deska- SP Miedźno, Edyta Kilan -SP Biała, Anna Jarawka -SP2 Kłobuck,Magdalena Musik- Sobura- SP 1 Kłobuck, Joanna Ząbkowska – SP Zajączki Pierwsze, Karolina Poniatowska - SP Konieczki, Karolina Kurzacz -SP Panki, Olga Pląskowska- Grondys - SP Zajączki Drugie, Anna Augustynowicz- SP Panki, Konieczki i Aleksandrów, Anna Czakiert - SP Wręczyca.
Konkurs był objęty patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Warszawie i Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku.
Nagrody ufundowali: Zarząd Oddziału LOP w Kłobucku, Burmistrz Kłobucka p. Jerzy Zakrzewski, Zarząd Powiatu Kłobuckiego, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Gratulujemy laureatom, uczniom wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy ornitologicznej, dziękujemy Nauczycielom za trud przygotowania uczniów oraz Rodzicom za zaangażowanie🍀🍀🍀.35
Nagroda dla Teatru młodych w Przeglądzie Teatralnych Rozmaitości Kłobuck 2025
Dziś, w Międzynarodowy Dzień Teatru, z radością informujemy, że nasza szkolna grupa teatralna Teatr młodych zajęła II miejsce Przeglądzie Teatralnych Rozmaitości Kłobuck 2025. W konkursie skierowanym do przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, uczestnicy zaprezentowali krótkie prezentacje sceniczne w różnych formach (np. monodram, fragment, spektaklu, piosenka).
Cieszymy się, że komisja konkursowa doceniła talent i ekspresję naszych młodych aktorów, którzy zaprezentowali fragment „Calineczki”, a także ogrom pracy włożonej w przygotowanie pięknej scenografii i baśniowych kostiumów do naszego spektaklu.
Życzymy członkom koła, aby przyszłość przyniosła wiele dających satysfakcję działań na scenie i poza nią.
4
Ostatni dzwonek 🛎️ na rekrutację do klasy pierwszej
🎯
📣 Rodzicu! Masz czas tylko do 31 marca!
Nie czekaj do ostatniego dzwonka – zapisz swoje dziecko do Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku!🎓 SP3 to szkoła, w której dzieci rozwijają skrzydła!
✅ Bezpieczna atmosfera
✅ Doświadczona kadra
✅ Kreatywne zajęcia i nowoczesne podejście do nauki📅 Rekrutacja trwa tylko do 31 marca 2025 r.!
📍 Szczegóły na stronie szkoły i w sekretariacie.
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON 💚🦎🦎💚
W tym tygodniu w naszej szkole odbyła się wiosenna sesja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon, w którym już tradycyjnie uczestniczymy dwa razy w roku. Uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów z matematyki, zintegrowanych sprawności i języka angielskiego. Mamy nadzieję, że poszło im znakomicie. Teraz czekamy na wyniki, które mają zostać ogłoszone do 7 czerwca. Liczymy na to, że nasi uczniowie, podobnie jak w sesji jesiennej, zostaną laureatami tych zmagań. Życzymy im tego serdecznie 🥰
12
Sukces Janka Nowaka w Interdyscyplinarnym Konkursie „WODA =ŻYCIE”💧💦🚰💧.
Janek Nowak, uczeń klasy 8A uzyskał tytuł laureata II miejsca i nagrodę rzeczową w Interdyscyplinarnym Konkursie „WODA =ŻYCIE” zorganizowanym przez Wodociągi Częstochowskie S.A. z okazji Światowego Dnia Wody 2025.
To wielkie osiągnięcie w prestiżowym konkursie, który jest ujęty w Wykazie zawodów wiedzy opublikowanym przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach pod poz.207. Konkurs ten jest uwzględniany w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, co oznacza, że Janek, jako laureat otrzyma dodatkowe punkty i wpis na świadectwie ukończenia szkoły. Gratulujemy Jankowi szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy o wodzie z zakresu: biologii, geografii, chemii i fizyki i życzymy kolejnych sukcesów🏆🏆🏆.6
Konkurs ,, Wianek wiosenno - świąteczny"
Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego - Technicznego ,, Wianek wiosenno-świąteczny”
Cel:
Upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz poznawanie obyczajowości ludowej i różnorodnych technik plastycznych .WARUNKI UCZESTNICTWA
- Konkurs jest organizowany dla uczniów klas I – VII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie wianka wiosenno – świątecznego ( wiszącego lub na stół) , kierując się tematem konkursu. Liczy się kreatywność, różnorodność technik , pomysłowość.
2. Do pracy należy dołączyć kartę informacyjną : imię i nazwisko wykonawcy , klasa.
Oddanie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją warunków niniejszego regulaminu, oraz wszelkich decyzji podejmowanych przez organizatora co do przebiegu konkursu , oraz wykorzystania prac dzieci.
3. Każdy z uczestników może wykonać 1 wianek
4. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:
I grupa: klasy 1-3
II grupa: klasy IV- VIINie przyjmujemy prac zbiorowych, tylko prace indywidualnych autorów.
5. Prace przechodzą na własność organizatora. Po wyłonieniu zwycięzców zostanie zorganizowany kiermasz , a środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup nagród dla dzieci biorących w konkursach organizowanych przez nauczycieli w świetlicy.
6. Uczestnicy przekazują prace na konkurs wyłącznie 2 kwietnia do godziny 10.30. Prace należy zostawić podpisane w holu szkoły.
7. Oceny prac dokona niezależne jury powołane przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne.
8. Kontakt: W razie niejasności związanych z regulaminem prosimy o kontakt z p. Beata Gaudy , p. Renatą Zych
NAGRODY
Organizatorzy konkursu przewidują oceny celujące z techniki dla wszystkich biorących udział w konkursie, punkty dodatnie z zachowania i dyplomy dla laureatów za I, II, III miejsce.SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!
Klasy drugie zaprosiły wiosnę na śniadanie i tak powstały przepyszne wiosenne kanapki🤗.
- 50
Wolontariusze w schronisku
25 marca 2025 r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza udali się z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie.
Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została wcześniej zbiórka karmy, koców i środków czystości niezbędnych zwierzętom przebywającym w schronisku. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Podczas wizyty wolontariusze przekazali zebrane dary.
Jedna z naszych wolontariuszek wsparła schronisko także darowizną.
Pracownicy schroniska opowiedzieli m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, o tym, jak należy witać się z psem. Podczas wizyty pracownik opiekujący się zwierzętami oprowadził nas po terenie schroniska, w którym obecnie przebywa ponad 200 zwierzątek. Najważniejszą lekcją dla uczniów było to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Ważne jest, aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę.
Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z podziękowaniem oraz notesy.
Ta wizyta to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku oraz zaszczepiać w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym, a także uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt, tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym, co mamy - to dobry nawyk.20
Wyniki IV Gminnego Konkursu Fotograficznego „Parki Miejskie w Kłobucku w różnych odsłonach” zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Kłobucka- Pana Jerzego Zakrzewskiego
W naszej szkole zakończyła się 4. edycja konkursu fotograficznego, który honorowym patronatem objął Pan Burmistrz Jerzy Zakrzewski. Konkurs promuje walory miasta i gminy Kłobuck. W tym roku uczestnicy konkursu fotografowali Parki Miejskie w różnych odsłonach, czyli w różnych porach roku lub w różnych porach dnia. Na konkurs nadesłano 72 fotografie. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach – kategoria I - uczniowie klas 4-6 i kategoria II -klasy 7-8. Komisja konkursowa pracowała w składzie- p. Julia Wójcik fotograf z J&D Foto w Kłobucku jako przewodnicząca oraz członkowie komisji- p. Beata Gaudy – nauczyciel plastyki i muzyki w SP 3 w Kłobucku, fotograf i p. Aleksander Lis- nauczyciel geografii w SP 3, fotograf. Komisja oceniła zgodność fotografii z tematem, walory artystyczne oraz techniczną jakość nadesłanych zdjęć i wyłoniła zwycięzców.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria klas 7-8
I miejsce- Amelia Chłąd – SP 2 w Kłobucku
II miejsce- Natalia Kotynia – SP 3 w Kłobucku
III miejsce- Dominik Hobot- SP w Libidzy
Kategoria klas 4-6
I miejsce- Alicja Gaj - SP 3 w Kłobucku
II miejsce- Kornelia Lamik – SP 1 w Kłobucku
III miejsce- Liliana Witczak- SP 3 w Kłobucku
Wyróżnienia:
Wiktoria Ptak- SP 1 w Kłobucku
Dorian Makles- SP 3 w Kłobucku
Kira Yakubenko- SP 3 w Kłobucku
Laureaci i wyróżnieni w konkursie odbiorą nagrody w SP 3 w Kłobucku dnia 31 marca 2025 r. o godz. 10.45. Nagrody ufundował Burmistrz Kłobucka p. Jerzy Zakrzewski, dziękujemy.
Składamy gratulacje uczniom, którzy uzyskali tytuł laureata i wyróżnienie oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i cenne fotografie, które pokazały, że nasze parki są piękne zarówno w różnych porach roku, jak i w różnych porach dnia i warto korzystać z ich walorów.12
Trójka w kilku wiosennych odsłonach…
Pierwszy Dzień Wiosny w Trójce to wspólne świętowanie, wiosenny polonez, wiosenne prace plastyczne, darmowy popcorn dla wszystkich uczniów i Dzień Kolorowej Skarpetki.
48
Wiosenne prace w ogródku Trójki
- 40
WIOSENNE KOLORY TRÓJKI 🟢🟡🟣🟠🔴🔵
- 115
Wiosennego poloneza czas zacząć…
- 83
W poszukiwaniu śladów wiosny…
Wiosenna pogoda zachęciła uczniów do wyjścia poza mury szkoły i do spacerów w poszukiwaniu śladów wiosny. Klasy spacerowały min. po Ścieżce dendrologicznej w Parku Miejskim, którą współtworzyła nasza szkoła. Pierwsze pąki drzew, pierwsze wiosenne kwiaty w promieniach słońca zachwyciły wszystkich i zachęciły do dalszych wiosennych spacerów.
55
Zebranie i konsultacje z rodzicami
Gminny Konkurs Multimedialny
- 10
Rozstrzygnięcie konkursu: „Cyberbezpiecznie, czyli jak w banku”
W ramach programu „Złote Szkoły NBP” uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w lekcji z ekonomią. Na lekcjach informatyki tworzyli prezentacje multimedialne. Wyszukiwali i selekcjonowali potrzebne informacje oraz dbali o merytoryczność, przejrzystość i atrakcyjność pracy. Odpowiadali na pytania:
- Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej i mobilnej?
- Jak bezpiecznie płacić za zakupy w Internecie?
- Jakie zasady bezpieczeństwa trzeba zachować, płacąc kartą płatniczą?
- Jak chronić swoje dane w sieci – silne hasła? Jak zachować się w przypadku cyberprzestępstwa?
- Jakie są procedury zgłaszania kradzieży i wyłudzeń danych?
- Jak bezpiecznie zawierać zobowiązania finansowe online?
Podsumowaniem oraz zakończeniem lekcji z ekonomią był udział w Gminnym konkursie multimedialnym.
Konkurs oceniony został w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy VII-VIII
I miejsce –Michał Śliwiński (SP Biała)
II miejsce – Natalia Kutynia (SP nr 3 Kłobuck)
III miejsce- Patryk Szczepaniec (ZS Łobodno)
klasy IV-VI
I miejsce – Natalia Rykała, Daria Sawicka (SP nr 3 Kłobuck)
II miejsce – Piotr Modzelewski, Zuzanna Sołtysiak (SP nr 3 Kłobuck)
III miejsce- Weronika Cholewa, Antonina Nieszporska, Maria Cieśla (SP nr 3 Kłobuck)
W przeprowadzenie konkursu włączyli się Burmistrz Kłobucka, Dyrekcja, Bank Spółdzielczy i Księgarnia Wydawniczo-Papiernicza. Dziękujemy za ufundowanie nagród.
Światowy Dzień Zespołu Downa
Podsumowanie zajęć ornitologicznych z udziałem przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 5 w Kłobucku. 🦆🦢🦉🪹
Dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 5 im. Jana Brzechwy z wychowawczynią Panią Anną Orłowską i Panią Magdaleną Adamus uczestniczyły w zajęciach o „Ptakach rejonu kłobuckiego”. Zajęcia przeprowadziły działające w SK LOP uczennice kl. 7c Emilia Sosnowska i Hanna Sitek, które zaprezentowały cechy charakterystyczne 12 gatunków ptaków miasta i gminy Kłobuck. Przedszkolaki poznały budowę jaja ptasiego oraz rodzaje ptasich piór. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, które były podsumowaniem cyklu zajęć ornitologicznych dla przedszkolaków miasta i gminy Kłobuck. Życzymy sukcesów w kwietniowych zmaganiach konkursowych💚☘️💚.9
Spektakl „Calineczka” dla przedszkolaków
Dziś uczniowie szkolnego koła teatralnego „Teatr młodych” wystąpili przed bardzo młodą publicznością – przedszkolakami z Gminnego Przedszkola nr 1, Gminnego Przedszkola nr 2, Gminnego Przedszkola nr 4, Gminnego Przedszkola nr 5, którzy przybyli wraz z wychowawczyniami, by obejrzeć spektakl „Calineczka” oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.
Piękne stroje, muzyka oraz oryginalne dekoracje przygotowane przez panią Magdalenę Pietrzycę pozwoliły przenieść się naszym widzom w baśniowy świat i poznać wzruszającą historię tytułowej bohaterki. Wszyscy uczniowie doskonale wcielili się w swoje role, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami.
Na scenie zaprezentowali się młodzi aktorzy z naszej szkoły: Małgorzata Gruca, Franciszek Trzepizur, Hania Brzęczek, Jakub Haładus, Emilia Ściebura, Zuzia Ściebura, Hania Nowak, Emilia Kulig, Eliza Łaszczych, Zosia Spałek, Ania Pietrzyca, Karolina Podgórska, Blanka Kubat, Julia Krzemińska, Tosia Nieszporska, Martyna Kotowska, Marysia Cieśla.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spektaklu.18
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kamyku na zajęciach ornitologicznych w naszej szkole🦆🦉🦢🪹.
Dziś odwiedziła nas grupa przedszkolaków z Przedszkola w Kamyku z wychowawczynią Panią Renatą Bielecką. Zajęcia były poświęcone „Ptakom rejonu kłobuckiego”, które przeprowadziły ósmoklasistki : Iga Polak i Natalia Kotynia , przy wsparciu technicznym Antka Pietrzycy i Krystiana Langnera ( wszyscy uczniowie z kl. 8b). Uczestnicy zajęć oraz prowadzący uczniowie są członkami Koła LOP, a zajęcia przygotowują 6- latki do Gminnego Konkursu Ornitologicznego, który odbędzie się w kwietniu w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.
Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego „Hu, hu, ha, nasza zima zła"
I kategoria (klasa I):
I miejsce: Wiktoria Wiśniewska kl. I b
II miejsce: Franciszek Mikołajczyk kl. I b, Antoni Siemiński kl. I b
III miejsce: Klara Kasak kl. I a, Franciszek Zielonka kl. I a
II kategoria (klasa II):
I miejsce: Filip Nieszporski kl. II a
II miejsce: Antoni Mięsowski kl. II a, Maciej Wojtysek kl. II b
Zajęcia ornitologiczne dla przedszkolaków z Przedszkola Gminnego nr 1 w Kłobucku 🦆🦅🦉🦢🪹
Dziś rozpoczęliśmy cykl zajęć ornitologicznych dla przedszkolaków z Gminnych Przedszkoli naszego miasta i gminy. Już piętnasty rok z rzędu członkowie Szkolnego Koła LOP prowadzą zajęcia o „Ptakach rejonu kłobuckiego” dla młodszych koleżanek i kolegów. Pierwszą grupą były przedszkolaki z kłobuckiej „Jedyneczki” z wychowawczynią Panią Małgorzatą Zych. Zajęcia przeprowadziły Iga Polak i Natalia Kotynia z 8b przy wsparciu debiutujących szóstoklasistów: Natalii Sobczyk, Ani Bakunowicz, Adama Woźniaka i Wojtka Sikorskiego ( członkowie LOP z klasy 6b). Przedszkolaki zostały przywitane w murach naszej szkoły przez Pana Dyrektora Pawła Kotkowskiego, następnie uczestniczyły w zajęciach w Zielonej Pracowni, poznając sylwetki, upierzenie, głosy i gniazda 12 gatunków ptaków zamieszkujących miasto i gminę Kłobuck. Zajęcia są formą przygotowania sześciolatków do 15. edycji Gminnego Konkursu Ornitol
Miłe chwile z aktorami Teatru Moich Marzeń 🎭🎭🎭
Uczniowie klas 1- 5 z naszej szkoły mieli ogromną przyjemność obejrzeć dziś w kłobuckim MOK-u piękny musical "Legendy polskiego morza - Bałtyckie love story". Widzów zachwyciła wspaniała scenografia, niesamowite kostiumy i akrobatyczne choreografie. Poznali historię miłości Juraty, królowej Bałtyku i ubogiego rybaka, a także Flądry i Młynka. Aktorzy wchodzili w interakcje z widzami, co wpłynęło na pozytywny odbiór całego przedstawienia.
„JAK DOBRZE MIEĆ BABCIĘ!❤️ JAK DOBRZE MIEĆ DZIADKA!❤️ KRZYCZY DZIŚ CAŁA WNUKÓW GROMADKA ”
Dzień Babci i Dziadka stał się okazją do wyjątkowego spotkania uczniów klas 1-3 ze swoimi Babciami i Dziadkami. Gościnne spotkanie na scenie w kłobuckim MOK pozwoliło naszym najmłodszym uczniom zaprezentować swoje muzyczne, taneczne i recytatorskie talenty. Oprócz występów na scenie na naszych Kochanych Dziadków czekała kawiarenka z ciastami oraz symboliczne laurki.
Strategia Rozwoju Gminy Kłobuck na lata 2026–2034
Szanowni Mieszkańcy,
Gmina Kłobuck rozpoczęła prace nad opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy na lata 2026–2034.
W związku z tym serdecznie zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety, która pomoże przygotować diagnozę sytuacji społecznej i gospodarczej Gminy Kłobuck.
Państwa udział i uwagi będą cennym wkładem w tworzenie nowego planu strategicznego, odzwierciedlającym rzeczywiste potrzeby społeczno-gospodarcze naszej Gminy.
Nasze prawa-ważna sprawa...
Nasze prawa-ważna sprawa...
Z radością informujemy, że Bartosz Chwalana został nagrodzony w konkursie zorganizowanym przez Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Konieczkach. Celem wydarzenia było promowanie świadomości praw dziecka oraz rozwijanie kreatywności uczniów. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
ZAWODY SPORTOWE PIŁKA RĘCZNA i NASZE III MIEJSCE
ZAWODY SPORTOWE PIŁKA RĘCZNA
POWIAT KŁOBUCK
III MIEJSCE SP NR 3 KŁOBUCK
W XXV Współzawodnictwie Sportowym 2024/2025 Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku, Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Piłka Ręczna Chłopców – Wręczyca Wielka 15.01.2025r.
Skład naszej drużyny: Borys Uzny, Szymon Płuska, Szymon Borowski, Mateusz Ciszewski, Klaudiusz Zając, Michał Grot, Robert Świąć, Maksymilian Wacowski, Szymon Wróbel.
Nauka przez doświadczenie, obserwację i zabawę
Nauka przez zabawę i obserwację to doskonały sposób na poznanie zagadnień z przedmiotów przyrodniczych. Klasy 1-3 oraz 7 i 8 miały taką możliwość bawiąc się i obserwując pokazy doświadczeń w wykonaniu grupy Zaelektryzowani.
Doświadczenia z ciekłym azotem, helem, propanem, napięciem powierzchniowym oraz wybuchające balony sprawiły, że uczniowie świetnie się bawili i z całą pewnością nie mieli czasu na nudę. Oprócz aspektów naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy.
Wyniki ogólnopolskiego konursu Edi Pingwin z języka angielskiego
Wyniki ogólnopolskiego konursu Edi Pingwin z języka angielskiego
Klasa 5
Dominik Janta - dyplom wyróżnienia
Magdalena Pietrzak - dyplom wyróżnienia
Klasa 6
Ewa Otwinowska - dyplom laureata, nagroda książkowa
Tymoteusz Lipiński – dyplom laureata, nagroda książkowa
Sonia Bargieła - dyplom wyróżnienia
Klasa 7
Tola Roman - dyplom wyróżnienia
Klasa 8
Maja Osuchowska - dyplom wyróżnienia
Gratulujemy!
❄️❄️🌨️☃️🌨️❄️❄️
„Jedzie pani Zima
na koniku białym,
spotkały ją dzieci,
pięknie powitały:– Droga pani Zimo,
sypnij dużo śniegu,
żeby nam saneczki
nie ustały w biegu.”
Biała zima za oknem zachęciła uczniów najmłodszych klas do wyjścia poza mury szkoły.
Dzisiejsze zabawy na śniegu to doskonała forma zimowych zajęć ruchowych na świeżym powietrzu.
Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony pamięci Patrona naszej Szkoły Jana Pawła II
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY PAMIĘCI PATRONA NASZEJ SZKOŁY JANA PAWŁA II
Cele konkursu:
1. Uczczenie pamięci Jana Pawła II.
2. Popularyzacja wartości ważnych dla Patrona naszej szkoły.
3. Kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.
4. Promowanie kultury żywego słowa wśród młodzieży.
5. Inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
6. Artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.
Czas trwania i przebieg konkursu
“Orzeł ortograficzny”- nasi laureaci sesji jesiennej.
Co roku nasi uczniowie biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Ortograficzny", osiągając kolejne sukcesy. Laureatami sesji jesiennej zostali:
Wojciech Nowak i Franciszek Polak z klasy 3b, Iwo Kacprzak z klasy 3a, Lena Bednarska- 4b, Wiktor Kutynia - 5b, Ewa Otwinowska i Tymoteusz Lipiński - 6b. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.
„HU, HU, HA- NASZA ZIMA WCALE NIE JEST ZŁA” REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Cele konkursu:
➢ rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania sztuką recytacji,
➢ pielęgnowanie kultury języka,
➢ krzewienie zamiłowania do literatury pięknej,
➢ propagowanie twórczości o tematyce zimowej.
Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas I- III naszej szkoły. Są to eliminacje szkolne do konkursów recytatorskich gminnych i powiatowych odbywających się w tym roku szkolnym.