Pracowity okres w klasie II b!!! W ostatnich dniach kwietnia uczniowie klasy II b mieli do wykonania kilka prac plastycznych i technicznych. Przygotowali np. wieże z surowców wtórnych i kolorowego papieru, odbijali plastikowym widelcem tulipany i wykonywali ilustracje w zeszytach do lektury „Kapelusz Pani Wrony”. Ich kreatywność jest naprawdę budująca! Popatrzcie sami…
- 9
22 kwietnia 2021 dzieci z klasy II a wraz ze swoją panią zrobiły prezenty dla Ziemi.
- 8
Dzień Ziemi 2021.
Dzień Ziemi, nazywamy również Świętem Naszej Planety ma za zadanie uświadomić wszystkim ludziom, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. Obchodzimy je corocznie 22 kwietnia, uważane jest za największe ekologiczne święto świata. Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku, a sama idea obchodów została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów. W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Wtedy to zaczęły powstawać organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzacją ekologii. Najczęściej to święto upamiętniają uczniowie z różnych szkół. Sadzą oni wtedy symboliczne drzewka lub zbierają śmieci z zielonych terenów. W tym roku z powodów pandemii działania zostały ograniczone do wykonania plakatów .
22.04 Dzień Ziemi.
Konkurs multimedialny w ramach Obchodów Tygodnia Ziemi 2021 w SP nr 3 w Kłobucku.
Regulamin
- W konkursie mogą uczestniczyć indywidualnie uczniowie SP 3 w Kłobucku
- Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy z ekologii , ochrony środowiska oraz doskonalenie umiejętności w zakresie IT ze szczególnym zwróceniem uwagi na działania antysmogowe
w naszym województwie.
- Zadania konkursowe polegają na:
- Klasy 1-3 - wykonanie plakatu w MS Paint/ plakatu plastycznego - „SMOGOWI mówimy STOP!”
- Klasy 4- wykonanie prezentacji multimedialnej w programie Power Point na temat:„Smog i jego wpływ na zdrowie człowieka” - 8 do 10 slajdów max.
- Klasy 6 i 7- wykonaniefilmu w Windows Movie Maker lub innym programie do tworzenia filmów. Temat filmu „Jak poprawić jakość powietrza w Gminie Kłobuck?”.Czas trwania filmu nie powinien przekraczać 5 minut.Należy nagrać komentarz słowny do filmiku.
W filmie należy uwzględnić korzyści płynące z udziału w projektach:
- „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Kłobuck”
- Udział w projekcie „Czyste powietrze”
Należy nawiązać do Kampanii Urzędu Marszałkowskiego- Śląskie . Zmieniamy powietrze na dobre.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach w firmie Kotrem powinni uwzględnić różnorodne typy pieców i pompę ciepła, które spełniają warunki do skorzystania z dofinansowań oferowanych przez Gminę Kłobuck i WFOŚiGW, a które uczniowie poznali w czasie zajęć
- Komisja konkursowa oceni prace i wyłoni laureatów konkursu na podstawie kryteriów:
- zgodność treści pracy z tematem
- samodzielność i inwencja w realizowaniu zadania, staranność opracowania
i kompozycji,
- napisy , animacje i efekty, w tym efekty dźwiękowe.
Uczniowie klas 6-7zamieszczają filmiki na YouTube przesyłając link nauczycielom informatyki lub biologiipiątku 23kwietnia 2021 do godz.12.00. Można przesłać link do filmiku na skrzynkę: konkursklobuck@gmail.com.
- Uczestnicy konkursu otrzymują ocenę cząstkową z biologii lub informatyki oraz pkt za udział w konkursie szkolnym.Oceny cząstkowe mogą uzyskać uczniowie regularnie uczęszczający na zajęcia z ww przedmiotów.
- Nagrody książkowe dla laureatów konkursu ufunduje Urząd Miejski w Kłobucku.
Zapraszamy do udziału w konkursie – nauczyciele informatyki i biologii.
Światowy Dzień Ziemi 2021r.
- 9
Uczniowie klasy trzeciej b wzięli udział w projekcie przyrodniczym ,,Jak dbać o środowisko?. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać inaczej. Nauka odbywa się zdalnie więc wiele rzeczy musimy zrobić inaczej, ale chcemy pokazać, że pomimo pandemii pamiętamy o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę i że nawet w pandemii potrafimy to robić. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty i nagrali film edukacyjny dotyczący ochrony środowiska. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia. W szkole czekać będzie wystawa prac bogata w cenne rady jak dbać o środowisko.
Dzień Ziemi po raz pierwszy był obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w roku 1990. W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro.
Wyjątkowe święto ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy.
Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!
Gminny Konkurs Ornitologiczny dla Przedszkolaków - wyniki.
Dnia 15 marca 2021 r. w trybie zdalnym odbyła się 11. edycja Konkursu Ornitologicznego dla Przedszkolaków z terenu Gminy Kłobuck. Organizatorem konkursu była nasza szkoła oraz Zarząd Oddziału LOP w Kłobucku. Konkurs został objęty patronatem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku.
W konkursie uczestniczyło 18 dzieci z najstarszych grup z przedszkoli naszej gminy- Przedszkole nr: 2,4,5 w Kłobucku, Przedszkole w SPSK Kłobucku -Smugach , Przedszkole w Białej i Przedszkole w Kamyku. Przedszkolaki wykazały się szeroką wiedzą o wybranych gatunkach ptaków żyjących na terenie Kłobucka i najbliższej okolicy. Uczestnicy konkursu wspaniale poradzili sobie z rozpoznawaniem głosów, gniazd i piór ptasich oraz poprawnie odpowiedzieli napytania dotyczące przystosowań w budowie ptaków do pobieranego pokarmu, zachowania ptaków i opieki nad potomstwem.
Komisja konkursowa pracowała w składzie:
Prezes ZO LOP p. Tomasz Paciepnik – przewodniczący oraz członkowie- p. Małgorzata Chłąd- członek Zarządu Okręgu LOP Cz-wa i skarbnik Oddziału Kłobuckiego oraz p. Izabela Śledziona- nauczyciel biologii w SP 3 w Kłobucku. Komisja przyznała tytuły laureata oraz wyróżnienia na podstawie liczby uzyskanych punktów przez uczestników konkursu.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - ex aequo
Kapitan Cyprian- Przedszkole Kamyk
Marchwińska Wiktoria- Przedszkole nr 5 Kłobuck
Norman Kacper- Przedszkole nr 2 Kłobuck
Pilawka Kacper -Przedszkole w Białej
Praska Marysia-Przedszkole nr 4 Kłobuck
Sobieraj Antoni- Przedszkole w SPSK Smugi
II miejsce – ex aequoKłysiński Cyprian-Przedszkole nr 2 Kłobuck
Kuraś Stanisław- SPSK Smugi
III miejsce –ex aequoDrzastwa Kalina-Przedszkole w Białej
Sadowska Maja-Przedszkole Kamyk
Tukajski Antoni- Przedszkole nr 4 KłobuckWitczak Liliana- Przedszkole nr 2 Kłobuck
Wyróżnienia:
Górski Aleksander- Przedszkole nr 5 Kłobuck, Drzastwa Aleksandra-Przedszkole w Białej, Rygol Urszula –Przedszkole SPSK Smugi , Natalia Dymowska -Przedszkole nr 5 Kłobuck, August Lena- Przedszkole Kamyk,Sikorski Antoni -Przedszkole nr 4 Kłobuck.Odbiór nagród książkowych odbędzie się we wtorek 20.04. od godz. 9.40- 10.40 w holu SP3
w Kłobucku. Prosimy, aby nagrody dla danego przedszkola odbierał jeden przedstawiciel placówki, ze względu na obostrzenia sanitarne.
Gratulujemy wyników małym ornitologom, Rodzicom i Nauczycielom przygotowującym uczestników konkursu.
Eliminacje miejsko - gminne online, prowadzone przez MOK w Kłobucku, do XXXII REGIONALNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "Wrażliwość na słowa" zakończyły się sukcesem uczniów naszej szkoły.
W kategorii klas I- III
2 miejsce zajęła Daria Sawicka uczennica kl. II c
Wyróżnienie otrzymała Michalina Wójcik uczennica kl. II B.
W kategorii klas IV- VI
2 miejsce zajęła Maja Michalak uczennica kl. VI C.
Dziękujemy i gratulujemy naszym uczennicom, życząc dalszych sukcesów recytatorskich.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Wyniki Olimpuska - sesja zimowa.
Test zintegrowany. Klasy 1-3. Sesja zimowa.
Rykała Natalia- klasa I b- Dyplom laureata
Kała Kuba- klasa II b- Dyplom laureata
Test język angielski. Klasy 1-3 .Sesja zimowa.
Rykała Natalia kl. 1b - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Zając Jakub kl. 3 a - Dyplom laureata
Serdecznie gratulujemy!
Sukces Mikołaja
Bóbr europejski- wróg czy przyjaciel człowieka?- zajęcia przyrodnicze LOP dla pierwszoklasistów.
- 8
W tym tygodniu na całym świecie był obchodzony Międzynarodowy Dzień Bobra, w naszej szkole również. W związku z obchodami uczennice klasy 6a, należące do Szkolnego koła LOP przeprowadziły dla klasy 1b w dniu dzisiejszym,a dla klasy 1a przeprowadzą w najbliższy poniedziałek - zajęcia przyrodnicze. Do niedawna bóbr był w naszym kraju rzadkością. Dziś dzięki przeprowadzonej akcji reintrodukcji, a także objęciu ochroną - bobry stały się gatunkiem powszechnie występującym, także w naszej gminie, gdzie mamy kilka stanowisk bobrów. Bobra cechują unikalne w świecie zwierząt umiejętności przystosowania środowiska do własnych potrzeb. Działalność bobrów jest bardzo korzystna dla przyrody: przywraca właściwe stosunki wodne, zwiększa różnorodność biologiczną, ogranicza erozję, zwiększa tempo samooczyszczania się wód. Jednakże choć przynosi tyle korzyści, powodować może straty w gospodarce człowieka, dlatego jest zwierzęciem wywołującym liczne kontrowersje.
Bóbr to gatunek trudny do zaobserwowania w przyrodzie, ale dla chcącego nic trudnego. Najlepiej jest obserwować je wieczorem lub wcześnie rano, do czego zachęcaliśmy uczniów klasy 1, aby wybrali się z rodzicami na obserwacje śladów działalności bobrów w naszej okolicy.
Pierwszoklasiści w czasie zajęć poznali charakterystyczne cechy budowy bobrów, ich menu, zachowanie oraz poznali środowisko ich życia i wręcz architektoniczne umiejętnościw budowaniu żeremi. Dzieci obserwowały żerowanie bobrów na krótkich filmikach, a na podstawie prezentacji przygotowanej przez starsze koleżanki dowiedziały się wielu ciekawostek o bobrach.
Zajęcia dla pierwszoklasistów przeprowadziły: Asia Wośtak, Wiktoria Zmora, Hania Bęben i Michalina Służałek.
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy I
LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY I
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KŁOBUCKU
W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
-
- ANTCZAK MIKOŁAJ
- CHOLEWA WERONIKA
- CIEŚLA MARIA
- CZAPNIK AMELIA
- ĆWIK ANTONI
- DĄBROWSKA BLANKA
- DYLUŚ BARTOSZ
- DYMOWSKA NATALIA
- GAJ ALICJA
- JĘDRZEJCZYK BARTOSZ
- JĘDRZEJCZYK KACPER
- KŁYSIŃSKI CYPRIAN
- KNOP KAMIL
- KOCHALSKI IGOR
- KOŚCIELNY TYMON
- KOTOWSKA MARTYNA
- KOWALCZYK IGOR
- KRUPIŃSKI KACPER
- KRZEMIŃSKA JULIA
- KUBAT BLANKA
- KUBICKI ADAM
- KULESZA VENESSA
- ŁOWISZ LAURA
- MAŁEK OLIWIER
- PIETRUCZUK FILIP
- PŁUSKA MICHAŁ
- PRASKA MARIA
- RABENDA MAJA
- ROT MARCIN
- SIKORSKA ADA
- TARCZYŃSKA MILENA
- WITCZAK LILIANA
- WYPYCH LIWIA
- ZAJĄC HANNA
LISTA KANDYDATÓW NIEZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY I
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KŁOBUCKU
W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
- BEDNARSKA LENA
- KOLASA EWELINA
- KUBAT JAGODA
- MARCHWIŃSKA WIKTORIA
- POLISZEWSKI NIKODEM
Zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym rodzice/ prawni opiekunowie potwierdzają wolę przyjęcia dziecka do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku w teminie od 6 kwietnia do 13 kwietnia 2021r. w postaci pisemnego oświadczenia.
Dyrektor Szkoły,
Paweł Kotkowski
-
2 kwietnia 2005 roku- PAMIĘTAMY ...
Kolejna, 16 rocznica śmierci Jana Pawła II- Patrona naszej szkoły
Uczeń klasy 4a -Maksymilian Wacowski otrzymał nagrodę za zajęcie III miejsca w XVII Powiatowym Konkursie Plastyki Obrzędowej ,,Wiosna 2021" Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Sukces uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS z biologii, języka angielskiego i przyrody.
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy OLIMPUS z trzech przedmiotów: biologii, języka angielskiego i przyrody. Mamy powody do dumy, ponieważ nasi uczniowie uzyskali 14 tytułów laureata z biologii, 9 tytułów laureata z języka angielskiego oraz 6 tytułów laureata z przyrody.
W gronie laureatów znaleźli się:
z biologii:
Maksymilian Majewski 6a(Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Michał Kozar- Konieczny- 6c (Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Rafał Kozar-Konieczny z 6c (Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Joanna Wośtak z 6a (Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Maja Stępień 6b (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Oliwia Szymczyńska z 6c (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Anna Telęga z 6a(Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Julia Polewka z 6c(Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Igor Kotkowski z 6c(Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Maja Michalak z 6c(Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Alicja Kotkowska z 6c (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Maja Kowalczyk z 6c (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Hanna Bęben z 6a (Dyplom laureata)
Wiktoria Zmora z 6a(Dyplom laureata)
z języka angielskiego:
Borys Uzny kl. 4a (Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Maja Osuchowska kl. 4a (Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Weronika Błaszczykowska kl. 4a (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Krzysztof Pietrzak kl. 4a (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Liliana Wróblewska kl. 4a (Dyplom laureata)
Radosław Zawada kl. 4a (Dyplom laureata)
Wiktoria Zmora kl. 6a (Dyplom laureata)
Filip Wójcik kl. 6b (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Michał Kozar Konieczny kl. 6c (Dyplom laureata)z przyrody:
Weronika Błaszczykowska (Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Maja Osuchowska (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Jan Nowak (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)
Zuzanna Walicka (Dyplom laureata)
Krzysztof Pietrzak (Dyplom laureata)
Tymoteusz Dąbrowski (Dyplom laureata)
Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.
Uczniowie klasy II B także przygotowani do Świąt Wielkanocnych!!! Napisali życzenia dla najbliższych, zasiali owies wielkanocny i wykonali przepyszne wielkanocne zające, myszki i kurczaczki… Wesołych świąt!!!
- 8
Życzenia świąteczne.
- 12
Świąt prawdziwie Wielkanocnych
z jajkiem, słońcem i Dyngusem roześmianym,
z wiarą mocną w lepsze jutro i nadzieją...
a przy stole niech zasiądą Przyjaciele,
których miłość, dobroć, radość
pozostaną z Państwem na dni wiele i tygodni...Wszystkim Pracownikom Administracji i Obsługi oraz Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, Rodzicom , Przyjaciołom Naszej Szkoły najpiękniejsze życzenia składa Samorząd wraz z całą Społecznością Uczniowską
Wesołych Świąt!
- 3
Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3, oraz Rodzicom życzymy, aby czas świąt był okazją do odpoczynku i zadumy, a także wypełniał Wasze serca nadzieją i dodawał sił, tak byście mogli zrealizować wszystkie swoje plany.
Uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią
Święta tuż tuż !
- 33
W domach uczniów klas pierwszych można już poczuć magię świąt wielkanocnych. dzięki przeprowadzonym lekcjom o tematyce świątecznej , oraz kolorowym jajeczkom, które własnoręcznie wykonali uczniowie . Życzmy wszystkim zdrowych, radosnych świąt i zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️
Sukcesy naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Plastycznym "Woda to skarb"💧💧💧👏👏👏
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kolejnej edycji konkursu plastycznego przeprowadzonego przez Szkołę Podstawową im. gen. J. Bema w Kamyku. Hania Wacowska (kl. IIIb) i Wojtek Więch (kl. IIIa) zajęli ex aequo I miejsce, a Oliwia Kaczmarczyk (kl.IIIa)- II miejsce!!! Wyróżnienie w tym konkursie zdobyły: Zosia Markisz (kl.Ib) i Anastazja Hermyt (kl.IIIa). Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy Wam sukcesów!
Trzecioklasiści uczestnikami Powiatowego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej "Wiem, umiem, rozumiem" we Wręczycy Wielkiej 🖊️📚📖🖋️
9 kwietnia br. dwaj uczniowie klasy trzeciej: Wojciech Nowak (IIIb) i Wojciech Więch (IIIa) reprezentowali naszą szkołę podczas kolejnej edycji konkursu wiedzy zintegrowanej w Szkole Podstawowej we Wręczycy Wielkiej. Obaj nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a Wojtek Nowak zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Ogromnie im gratulujemy!
Wielkanocne warsztaty w Domu Dziecka w Kłobucku
Podczas wyjątkowych warsztatów 9 kwietnia podopieczni Domu Dziecka wysłuchali prezentacji w języku angielskim na temat Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii przygotowanej przez Wolontariuszki z klasy 8. Następnie wszyscy dekorowaliśmy wielkanocne babeczki, upieczone wcześniej przez nasze Wolontariuszki. Warsztaty kulinarne to wspaniała okazja, by wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Przygotowywanie posiłków to także szansa na integrację w grupie i rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak współpraca, dzielenie się oraz wzajemne wsparcie. Sprawiło to dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu. Zapach domowych babeczek wypełniał salę i wprowadził nas w radosny wielkanocny nastrój. Było pysznie!
Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą.
W dniu 8 kwietnia odbyła się prelekcja Policji dla klas V, VI, VII, VIII ,,Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą". Prelekcje prowadziła p. Aleksandra Śledziona specjalista ds. nieletnich z Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku.
Maraton Czytania📚
W dniu 7.04.2025 r. od 8.00 do 14.40 w SP nr 3 odbył się Maraton Czytania. Uczestniczyło w nim 220 osób, w tym nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas. Czytanie utworów Stefana Żeromskiego rozpoczęła P. Sylwia Piątkowska - Sekretarz Gminy Kłobuck oraz P. Sylwia Galle- Wicedyrektor naszej placówki. Uczniowie klas I - lll wraz z wychowawczyniami czytali baśnie znanych twórców. Kilkugodzinne zmagania czytelnicze zakończył Dyrektor - P. Paweł Kotkowski. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, otrzymali też drobne upominki i certyfikaty. Był to naprawdę miłe spędzony czas! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok! Organizatorki: pp. A. Kukuła i Ż. Kęsik
Fizyka dla najmłodszych na Politechnice Częstochowskiej
W dniu 4 kwietnia 2025 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z fizyki. Warsztaty prowadzili panowie dr inż. Marcin Jaroński i dr inż. Paweł Pietrusiewicz z Katedry Fizyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.
Głównym tematem eksperymentów był ciekły azot. Po dzisiejszych pokazach uczniowie będą wiedzieć jaką temperaturę ma ciekły azot, czy można zjeść produkty spożywcze zanurzone w nim, czy my sami możemy go wytworzyć i w jaki sposób. Dlaczego guma i kwiatek zanurzone w azocie ulegają rozbiciu na drobne elementy?
W kolejnej części dowiedzieliśmy się jak sprawdzić bez rozbijania skorupki czy jajko jest surowe czy gotowane? Dlaczego po ugotowaniu w ciekłym azocie i po naświetleniu ultrafioletem świeci na niebiesko?
Na koniec kilka eksperymentów z dziedziny optyki, czyli
Wielki sukces naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych🏆🏆🏆
Zakończyły się finały Konkursów Przedmiotowych, które należą do najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych. Mamy powody do dumy, ponieważ nasi uczniowie zdobyli 4 tytuły laureata i 4 tytuły finalistów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Z biologii tytuły laureata zdobyli: Weronika Błaszczykowska (8a) i Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Borys Uzny (8a). Z matematyki tytuł laureata uzyskała Hanna Bednarska (8a), a tytuł finalistki zdobyła Weronika Błaszczykowska (8a). Z geografii tytuł laureata zdobył Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Jan Nowak (8a). Z języka angielskiego tytuł finalistki uzyskała Maja Osuchowska (8a). Gratulujemy laureatom i finalistom takich osiągnięć. Składamy także gratulacje i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, czyli Pani Hal
Podsumowanie szkolnego konkursu ,, Wianek świąteczno- wiosenny".
10Tradycyjnie w okresie przedświątecznym zorganizowany został konkurs plastyczno- -techniczny na ,, Wianek świąteczno- wiosenny". Techniki i materiały , z których wykonane zostały wianki były bardzo różne a efekty zdumiewające . Jury powołane przez organizatorów stanęło jak zwykle przed niezmiernie trudnym do wykonania zadaniem i oceną prac.
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
71 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W hołdzie bohaterom uczniowie naszej szkoły wzbogacili swoją wiedzę historyczną i przygotowali prace plastyczne, na których przedstawili swoje wyobrażenia o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej.