Pierniki- ich wypiek i dekorowanie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia to już TRADYCJA naszej szkoły, którą od wielu lat pielęgnuje Samorząd Uczniowski. W tym trudnym dla wszystkich roku nie mogło być inaczej...Uczniowie w swoich domach rodzinnych odkrywali pasję wypieku i dekoracji tych bożonarodzeniowych smakołyków. Wyglądają naprawdę przepięknie i na pewno smakują wyśmienicie. Życzymy wszystkim Świąt o zapachu pierników spędzonych w gronie rodzinnym. A kto jeszcze nie spróbował swoich sił przy pieczeniu pierników zachęcamy do rodzinnych wypieków.
PIERNIKI TO NASZA TRADYCJA
- 19
Zajęcia dla Przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola w Kłobucku.
- 9
W dniu dzisiejszym członkowie LOP połączyli się poprzez MS Teams z dwoma grupami przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola w Kłobucku. Zajęcia były prowadzone w Stacji Edukacyjnej działającej w świetlicy szkolnej. W zajęciach przyrodniczych on- line uczestniczyła grupa 5 i 6 latków
z wychowawczynią p. Urszulą Kaczmarek oraz grupa 3 i 4 latków z wychowawczynią p. Agatą Macherzyńską. Zajęcia rozpoczęła Wicedyrektor Szkoły p. Sylwia Galle witając dzieci wraz
z wychowawczyniami na zajęciach poświęconych zwierzętom leśnym. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczno- noworoczne uczestnikom zajęć i prowadzącym oraz zaprosiła przedszkolaki do naszej szkoły, jak tylko będzie to możliwe, na zajęcia stacjonarne. W roli prowadzących wystąpiły uczennice kl. 6 b – Maja Stępień, Paulina Mazurek, Oliwia Czyż i Oliwia Podgórska, które zaprezentowały gatunki płazów, gadów , ptaków i ssaków naszego terenu. Dzieci oglądały zajęcia on- line na tablicy interaktywnej. Wśród omawianych zwierząt ciekawość dzieci wzbudził : wilk, dzik, padalec, żmija zygzakowata i dzięcioł czarny.
Ada Sikorska i Alicja Stępień zadały prowadzącym szóstoklasistkom pytania dotyczące zachowań dzika oraz życia wilka w stadzie. Przedszkolaki wykazały się szeroką wiedzą przyrodniczą. W dniu dzisiejszym Szkolne Koło LOP zakończyło pierwszy cykl zajęć dla przedszkolaków, a kontynuację zaplanowano na drugą połowę stycznia.
Warto pomagać!
Zachęcamy do poparcia inicjatywy Pani Olgi Skwary i jej syna ucznia klasy III a naszej szkoły.
Komputer dla dziecka z rodziny rolniczej
Kolejne sukcesy naszych uczniów
Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej Olimpus zostali:
Wiktoria Zmora i Maksymilian Majewski z klasy 6a oraz Michał Kozar – Konieczny i Rafał Kozar – Konieczny z klasy 6c.
Gratulujemy naszym znawcom Mitologii
Zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Kłobucku- Zagórzu.
- 4
We wtorek odbyło się kolejne spotkanie on- line z przedszkolakami. Nasi uczniowie połączyli się poprzez MS Teams z grupą integracyjną „Motylki” i wychowawczyniami-p. Edytą Zmorek, p. Jolantą Łapaj oraz p. Katarzyną Szostek. Zajęcia obserwowała Dyrektor Przedszkola p. Bożena Ignaczak oraz Prezes Zarządu LOP w Kłobucku- Pan Tomasz Paciepnik, który pełni też funkcję Inżyniera Nadzoru w naszym Nadleśnictwie. Pan Tomek opowiedział przedszkolakom o borsuku, lisie i spotkaniu z wilkiem w Leśnictwie Pierzchno, które miało miejsce dwa miesiące temu. Ponadto zachęcił dzieci do wstąpienia do Ligi Ochrony Przyrody i aktywnego działania. Dalszą część zajęć przeprowadzili uczniowie 6a i 3a.
W czasie zajęć okazało się, że troje uczniów prowadzących zajęcia to absolwenci Przedszkola nr 4- Julia Podlejska vel Bielska, Kalina Nowak i Maks Majewski – przyjemnie wrócić wspomnieniami do czasów przedszkolnych.
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, przedszkolaki otrzymały zadania interaktywne do rozwiązania po zakończeniu spotkania on- line, opracowane przez Wiktorię Zmora.
W czwartek jesteśmy umówieni z Tęczowym Przedszkolem na kolejne zajęcia przyrodnicze.
Sukces Naszych Uczniów
Laureatami Ogolnopolskiej Olimpiady Olimpus sesja jesienna z j. angielskiego zostali:
Klasy 4:
Hanna Bednarska
Weronika Błaszczykowsk
Maja Osuchowska
Krzysztof Pietrzak
Liliana Wróblewska
Klasy 6:
Michał Kozar-Konieczny
Rafał Kozar-Konieczny
Maksymilian Majewski
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Zajęcia przyrodnicze dla przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Kłobucku.
- 8
Szkolne Koło LOP postawiło sobie cel przeprowadzenia zajęć przyrodniczych we wszystkich przedszkolach miasta Kłobucka do przerwy świątecznej i wierzymy, że uda się zrealizować ten plan. Dzisiaj połączyliśmy się z grupą 6- latków z kłobuckiego Przedszkola nr 2 z wychowawczynią p. Małgorzata Izdebską. Zajęcia obserwowali dyrektorzy współpracujących placówek czyli p. Monika Matyja – Dyrektor Przedszkola nr 2 oraz p. Paweł Kotkowski – Dyrektor SP 3 . Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach oglądając prezentację na dużym ekranie telewizora. Nasi uczniowie z kl. 6a i 3a przedstawili fakty dotyczące m.in. kuny i borsuka, ponadto wytłumaczyli przedszkolakom, że sarna nie jest żoną jelenia oraz obalili mit z bajki o Czerwonym Kapturku , przekonując , że wilk nie czeka w lesie na człowieka , aby go zjeść, ale musimy czuć respekt, ponieważ może zaatakować z powodu obrony małych wilczków lub z powodu głodu. Ten duży drapieżnik migrujący przez kłobuckie lasy pełni ważną rolę w przyrodzie i dlatego jest objęty ochroną. Cieszymy się ,że jakość połączenia na zajęciach była wręcz idealna. Liczymy, że kolejne zajęcia z przedszkolakami uda się przeprowadzić już w trybie stacjonarnym w naszej szkole.
Konkurs Matematyczny
- 3
Konkurs Matematyczny „Matematyka z kaktusem"
7 grudnia rozstrzygnięto Konkurs Matematyczny „Matematyka z kaktusem" przygotowany dla uczniów klas I-III przez Panią Małgorzatę Macherzyńska i Katarzynę Sawicką. Tegoroczna edycja polegała na przygotowaniu rysunkowej zagadki matematycznej i rozwiązaniu jej.
Laureaci konkursu to : Hania Adamus, Daria Sawicka , Julia Dróżdż , Julia Tukajska-Zębik, Karol Chłond , Antek Wacowski , Oliwia Świąć , Tomek Nicer.
Wszystkim gratulujemy , dyplomy i nagrody będą wręczone w najbliższym , możliwym czasie w szkole.
Zajęcia dla przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 5 w Kłobucku.
- 16
Ósmego grudnia odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze w ramach współpracy kół LOP między naszą szkołą aprzedszkolami gminy Kłobuck. Tym razem w zajęciach on- line wzięła udział grupa Tygrysków z wychowawczynią p. Urszulą Zych. Zajęcia odbyły się z udziałem Dyrektora SP 3 - Pana Pawła Kotkowskiego. Cykl zajęć skierowanych do wszystkich przedszkoli dotyczy „Zwierząt leśnych naszego terenu”, ale zmieniają się prowadzący uczniowie i niektóre omawiane gatunki. . Zajęcia dla Przedszkolaków z „Piątki” przeprowadziły uczennice działające w SK LOP z klasy 6b- Maja Stępień, Oliwia Czyż, Paulina Mazurek oraz Oliwia Podgórska, które prowadziły już zajęcia w ubiegłym roku, więc doskonalą swoje umiejętności także w tym roku szkolnym. Duża różnorodność biologiczna zwierząt zamieszkujących lasy kłobuckie, daje naszym uczniom duże pole do popisu przy wybieraniu gatunków do zaprezentowania. Przedszkolaki z grupy Tygrysków aktywnie brały udział w zajęciach i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące dzięcioła, kuny, jelenia i jeża oraz rozwiązywały ćwiczenia interaktywne przygotowane przez Oliwię Czyż.
Z kolejnymi grupami przedszkolnymi połączymy się w przyszłym tygodniu.
AED-ten sprzęt może uratować życie
- 2
Przy wejściu głównym naszej szkoły został zamontowany defibrylator, które użyty we właściwym czasie może uratować życie ludzkie.
AED – Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny – to urządzenie wykorzystywane podczas nagłego zatrzymania krążenia u człowieka do przywrócenia pracy serca. Jest proste w obsłudze, w razie zagrożenia może go użyć każdy. AED wydaje głosowe polecenia, prowadząc kolejno przez wszystkie niezbędne czynności
W razie potrzeby jest łatwo dostępny 24 godziny na dobę dla każdego, czyli zarówno pracowników szkoły, uczniów, jak i mieszkańców. Użycie defibrylatora do reanimacji nieprzytomnej osoby zwiększa jej szanse na przeżycie o 75 procent pod warunkiem że użyjemy sprzętu w ciągu kilku minut od zatrzymania krążenia.
Urządzenie zakupione zostało w ramach środków uzyskanych z dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.
W ramach projektu odbyło się również szkolenie w zakresie RKO u osób dorosłych z wykorzystaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego w którym uczestniczył zespół pracowników szkoły na czele z Panem dyrektorem Pawłem Kotkowskim.
Mikołajki w naszej szkole...
- 45
Św. Mikołaj w tym roku miał dużo więcej pracy...Zdalne nauczanie wcale nie ułatwiło mu pracy a przecież wszystkie dzieci czekały na Jego przybycie. Na szczęście dzieci i pracownicy szkoły spotkali Mikołaja podczas zajęć online a specjalne zajęcia mikołajkowe dopełniły ten długo wyczekiwany dzień. Były gry i zabawy mikołajkowe, quizy i zagadki, prezentacje o św. Mikołaju i świąteczne piosenki a nawet gra na dzwonkach ulubionej piosenki Mikołaja "Pada snieg"...
Zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Kłobucku w trybie on-line.
Co roku członkowie Szkolnego Koła LOP wraz z opiekunami organizują zajęcia przyrodnicze dla przedszkolaków. Współpraca trwa już 20 lat, w tym roku obchodzimy jubileusz. Ten rok jest wyjątkowy, nie możemy gościć przedszkolaków w murach naszej szkoły z powodu pandemii, więc połączyliśmy się on-line. Pierwsze zajęcia przeprowadziliśmy z grupą przedszkolaków p. Żanety Kotkowskiej- Skrypak i p. Lucyny Fajer z Przedszkola Gminnego nr 1 w Kłobucku.
Zajęcia obserwowała Dyrektor Przedszkola p. Wanda Soluch.
Tematem zajęć przyrodniczych, które odbyły się dzisiaj, były „ Zwierzęta leśne zamieszkujące lasy kłobuckie” czyli sarny, jelenie, lisy, borsuki , jeże, dziki i wilki. Pojedyncze osobniki wilków były notowane w ubiegłym roku w lasach kłobuckich i lublinieckich, więc wiedza o nich z pewnością się przyda. Zajęcia dla przedszkolaków przeprowadzili członkowie LOP z kl. 6a: Wiktoria Zmora, Asia Wośtak, Hania Bęben, Michasia Służałek i Maks Majewski oraz debiutujące w roli prowadzących uczennice z kl. 3a: Julia Podlejska vel Bielska i Kalina Nowak, które dodatkowo nagrały krótki filmik o jeżu. Wiktoria Zmora przygotowała zadania interaktywne dla dzieci w aplikacji Learning Apps.
Nasi uczniowie , którzy działają w kole LOP, jak zawsze spisali się na medal. Na pochwałę zasługują także Przedszkolaki , które wykazały się szeroką wiedzą przyrodniczą, bezbłędnie odpowiadały na pytania i zagadki dotyczące zwierząt żyjących w naszych lasach. Już umówiliśmy się na kolejne spotkanie przyrodnicze z przedszkolakami z Jedyneczki. Zajęcia przyrodnicze planujemy przeprowadzić we wszystkich przedszkolach gminy Kłobuck, jak czynimy to co roku.
Stawiamy na profilaktykę.
W naszej szkole pedagog szkolny zorganizował Tydzień Profilaktyki , który odbył się 12.10.2020- 16.10.2020. Podczas godzin wychowawczych uczniowie mieli za zadanie wykonać 1 plakat o następującej treści :
Klasa I a, I b, – Zdrowe żywienie
Klasa II a, II b, II c – Dbam o relacje koleżeńskie
Klasa III a, III b, III c – tematyka nadużywania gier komputerowych
Klasa IV a, IV b – tematyka przeciwdziałania przemocy i agresji
Klasa VI a – tematyka szkodliwości papierosów, e-papierosów
Klasa VI b – tematyka przeciwdziałania cyberprzemocy
Klasa VI c – tematyka przeciwdziałania cyberprzemocyWyniki przedstawiały się następująco :
Kategoria klasy I – III
I miejsce – klasa I a, I b, III a, III b
II miejsce – klasa II a, II b
III miejsce – klasa II c, III cKategoria klasy IV - VI
I miejsce – klasa VI a, VI c
II miejsce – klasa IV b
III miejsce – klasa VI b
Wyróżnienie – Lenka Hatys klasa IV a
Komisja konkursowa : p.Mariola Trzepizur Grzybowska, p. Katarzyna Kochalska, Weronika Janta
Dziękujemy za udział i gratulujemy !
Szkolenie online pt. „Czy moje dziecko jest uzależnione od Internetu?”
Drodzy rodzice,
chcielibyśmy zaprosić Państwa na cykl darmowych webinarów (szkoleń online), poruszających tematykę problemów wychowawczych dzieci.
Wasze dziecko spędza długie godziny przed komputerem?
A może nie potrafi się rozstać ze smartfonem?
Już 4 grudnia o godz. 19.00 startuje darmowy webinar na temat uzależnienia dzieci od Internetu i smartfonów.
O tym jak działają uzależnienia wśród dzieci i młodzieży wypowie się specjalistka od interwencji kryzysowych – Aleksandra Dulas. Ponadto przedstawimy metody przeciwdziałania uzależnieniu w sieci. Będzie również możliwość interakcji z prowadzącym, poprzez zadawanie pytań na czacie.
Webinar jest darmowy, wystarczy zapisać się poprzez formularz https://webinar.tutore.eu/
Serdecznie pozdrawiamAnna Jankiewicz
Webinar, który prowadziliśmy dwa tygodnie temu: https://youtu.be/0Ii14bF9u-o
ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA SENIORÓW
Nasi ulubieńcy !
- 11
Uczniowie klas pierwszych opowiadali dziś o swoich pupilach, obowiązkach względem nich, pielęgnacji, dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi różnic i podobieństw dotyczących opieki nad zwierzętami w zależności od gatunku ,trybu życia, pory roku, . Podsumowaniem są ich piękne prace plastyczne.
WHAT'S YOUR STORY?
,,Jestem sobie mały miś, znam się z dziećmi nie od dziś”
- 17
Pluszowy miś to zabawka symbol o niezwykłej historii. Zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono małego niedźwiadka, a prezydent nakazał go uwolnienie. Na tę okoliczność w amerykańskiej prasie ukazał się zilustrowany komiks. Jednym z czytelników okazał się producent zabawek, który zainspirowany wydarzeniem stworzył właśnie pluszowego misia. Miś został nazwany Teedy Bear na cześć amerykańskiego prezydenta.
I właśnie ta historia jest okazją do świętowania 25 listopada- Dnia Pluszowego Misia.
„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” Światowy Dzień Pluszowego Misia w II B, III A.
- 18
Mimo że pracujemy zdalnie, nie zapomnieliśmy o tym miłym dla wszystkich dzieci święcie obchodzonym 25 listopada. Nasze ulubione pluszaki towarzyszyły nam już od rana. Najpierw przywitały się z naszymi kolegami i koleżankami oraz Panią , a potem przysłuchiwały się wszystkim lekcjom on- line i nawet ćwiczyły z nami na zajęciach wychowania fizycznego. Mogliśmy obejrzeć też prezentację poświęconą temu wspaniałemu wydarzeniu oraz wybrać i wykonać pracę plastyczną z misiem w roli głównej. Towarzyszyły nam dzisiaj cały dzień. Mogliśmy przytulać je do woli, bo w takim dniu nie powinny być samotne i porzucone. Małe i duże, kolorowe i jednokolorowe, ulubione i takie kochane…
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️
Sukcesy naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Plastycznym "Woda to skarb"💧💧💧👏👏👏
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kolejnej edycji konkursu plastycznego przeprowadzonego przez Szkołę Podstawową im. gen. J. Bema w Kamyku. Hania Wacowska (kl. IIIb) i Wojtek Więch (kl. IIIa) zajęli ex aequo I miejsce, a Oliwia Kaczmarczyk (kl.IIIa)- II miejsce!!! Wyróżnienie w tym konkursie zdobyły: Zosia Markisz (kl.Ib) i Anastazja Hermyt (kl.IIIa). Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy Wam sukcesów!
Trzecioklasiści uczestnikami Powiatowego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej "Wiem, umiem, rozumiem" we Wręczycy Wielkiej 🖊️📚📖🖋️
9 kwietnia br. dwaj uczniowie klasy trzeciej: Wojciech Nowak (IIIb) i Wojciech Więch (IIIa) reprezentowali naszą szkołę podczas kolejnej edycji konkursu wiedzy zintegrowanej w Szkole Podstawowej we Wręczycy Wielkiej. Obaj nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a Wojtek Nowak zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Ogromnie im gratulujemy!
Wielkanocne warsztaty w Domu Dziecka w Kłobucku
Podczas wyjątkowych warsztatów 9 kwietnia podopieczni Domu Dziecka wysłuchali prezentacji w języku angielskim na temat Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii przygotowanej przez Wolontariuszki z klasy 8. Następnie wszyscy dekorowaliśmy wielkanocne babeczki, upieczone wcześniej przez nasze Wolontariuszki. Warsztaty kulinarne to wspaniała okazja, by wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Przygotowywanie posiłków to także szansa na integrację w grupie i rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak współpraca, dzielenie się oraz wzajemne wsparcie. Sprawiło to dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu. Zapach domowych babeczek wypełniał salę i wprowadził nas w radosny wielkanocny nastrój. Było pysznie!
Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą.
W dniu 8 kwietnia odbyła się prelekcja Policji dla klas V, VI, VII, VIII ,,Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą". Prelekcje prowadziła p. Aleksandra Śledziona specjalista ds. nieletnich z Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku.
Maraton Czytania📚
W dniu 7.04.2025 r. od 8.00 do 14.40 w SP nr 3 odbył się Maraton Czytania. Uczestniczyło w nim 220 osób, w tym nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas. Czytanie utworów Stefana Żeromskiego rozpoczęła P. Sylwia Piątkowska - Sekretarz Gminy Kłobuck oraz P. Sylwia Galle- Wicedyrektor naszej placówki. Uczniowie klas I - lll wraz z wychowawczyniami czytali baśnie znanych twórców. Kilkugodzinne zmagania czytelnicze zakończył Dyrektor - P. Paweł Kotkowski. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, otrzymali też drobne upominki i certyfikaty. Był to naprawdę miłe spędzony czas! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok! Organizatorki: pp. A. Kukuła i Ż. Kęsik
Fizyka dla najmłodszych na Politechnice Częstochowskiej
W dniu 4 kwietnia 2025 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z fizyki. Warsztaty prowadzili panowie dr inż. Marcin Jaroński i dr inż. Paweł Pietrusiewicz z Katedry Fizyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.
Głównym tematem eksperymentów był ciekły azot. Po dzisiejszych pokazach uczniowie będą wiedzieć jaką temperaturę ma ciekły azot, czy można zjeść produkty spożywcze zanurzone w nim, czy my sami możemy go wytworzyć i w jaki sposób. Dlaczego guma i kwiatek zanurzone w azocie ulegają rozbiciu na drobne elementy?
W kolejnej części dowiedzieliśmy się jak sprawdzić bez rozbijania skorupki czy jajko jest surowe czy gotowane? Dlaczego po ugotowaniu w ciekłym azocie i po naświetleniu ultrafioletem świeci na niebiesko?
Na koniec kilka eksperymentów z dziedziny optyki, czyli
Wielki sukces naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych🏆🏆🏆
Zakończyły się finały Konkursów Przedmiotowych, które należą do najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych. Mamy powody do dumy, ponieważ nasi uczniowie zdobyli 4 tytuły laureata i 4 tytuły finalistów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Z biologii tytuły laureata zdobyli: Weronika Błaszczykowska (8a) i Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Borys Uzny (8a). Z matematyki tytuł laureata uzyskała Hanna Bednarska (8a), a tytuł finalistki zdobyła Weronika Błaszczykowska (8a). Z geografii tytuł laureata zdobył Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Jan Nowak (8a). Z języka angielskiego tytuł finalistki uzyskała Maja Osuchowska (8a). Gratulujemy laureatom i finalistom takich osiągnięć. Składamy także gratulacje i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, czyli Pani Hal
Podsumowanie szkolnego konkursu ,, Wianek świąteczno- wiosenny".
10Tradycyjnie w okresie przedświątecznym zorganizowany został konkurs plastyczno- -techniczny na ,, Wianek świąteczno- wiosenny". Techniki i materiały , z których wykonane zostały wianki były bardzo różne a efekty zdumiewające . Jury powołane przez organizatorów stanęło jak zwykle przed niezmiernie trudnym do wykonania zadaniem i oceną prac.
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
71 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W hołdzie bohaterom uczniowie naszej szkoły wzbogacili swoją wiedzę historyczną i przygotowali prace plastyczne, na których przedstawili swoje wyobrażenia o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej.