2 października 2020r. uczniowie klasy 1a pod opieką wychowawczyni – p. Beaty Dulewskiej samodzielnie przygotowywali drugie śniadanie. Uczniowie wykazali się cierpliwością i pomysłowością. Z przyniesionych przez dzieci produktów powstały wspaniałe zdrowe przysmaki, które można podziwiać na załączonych zdjęciach.
Smacznie, zdrowo, kolorowo…
- 22
Akcja " Święty Mikołaj z Polakami na Kresach"
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Święty Mikołaj z Polakami na Kresach". Zbierane będą słodycze z długim terminem ważnosci ( co najmniej do stycznia 2021roku) oraz książki o tematyce historyczno- patriotycznej. Produkty przynosimy do 15 października TYLKO W PONIEDZIAŁKI I PIĄTEK na długich przerwach ( 11.30-11.45, 12.30- 12.45) i składamy w harcówce na I piętrze szkoły. W razie pytań kontaktujemy się z koordynatorką akcji p. Anną Sekuła- Miarka.
Konkurs plastyczno - techniczny!
Temat pracy: „ Coś z niczego" – praca przestrzenna z jesiennego materiału przyrodniczego
Cele konkursu:
• wykorzystanie darów jesieni do inwencji twórczej,
• prezentowanie konstrukcyjno - plastycznej działalności.
Warunki uczestnictwa:
1. Przedmiotem konkursu są prace plastyczne – forma przestrzenna. Maksymalny rozmiar pracy 50/30/30 cm
2. Kategorie wiekowe:I kategoria-uczniowie klas 1,2,3
II kategoria –uczniowie klas 4, 6,7
3. Ilość prac – jedno dziecko jedna praca.
4. Praca powinna być zaopatrzona w metryczkę, zawierającą:
imię i nazwisko autora, tytuł pracy , klasę .5. Przewidziane są nagrody główne, dyplomy za udział.
6. Prace prosimy dostarczyć tylko i wyłącznie 15. X. br., do świetlicy szkolnej.7.Oceniane będą tylko prace wykonane indywidualnie, wykonane przez dzieci samodzielnie.
8. Skład jury zostanie powołany przez organizatora.
9. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród do dnia 18. X.
Dodatkowe informacje można uzyskać u pani Katarzyny Sawickiej i pani Renaty Zych Zapraszamy
Wycieczka do Krakowa
- 6
W czwartek 1 października uczniowie kl.IIa razem z Panią Małgorzatą Macherzyńską i Panią Mariolą Grzybowską-Trzepizur odwiedzili Kraków. Pogoda nie rozpieszczała, ale atrakcyjne miejsca wynagrodziły wszystko. Zwiedzili Zamek na Wawelu i przeszli drogę królewską aż do Barbakanu. Na koniec odwiedzili ZOO. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili wieczorem do domu.
Aktywna integracja.
- 6
Zajęcia unijne w naszej szkole to dobry sposób na spędzenie czasu wolnego. Przeróżne zadania i ćwiczenia, prezentacje, zabawy i gry, a przede wszystkim szczere rozmowy pozwalają uczniom lepiej się poznać i przyczyniają się do integracji grupy. Są doskonałą okazją do otwarcia się na innych, a także wzajemnej współpracy.
Opłata za obiady w październiku br.
Koszt jednego obiadu wynosi 4,00 zł.
Termin płatności za obiady do 10 - go dnia każdego miesiąca.
Październik 2020 rok
21 DNI x 4,00 ZŁ= 84,00 ZŁ
Płatności proszę dokonać na rachunek bankowy 18 8248 0002 1000 0000 1179 0001
Odbiorca : Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku.
Tytułem: Imię i nazwisko dziecka, klasa ,miesiąc za który dokonywana jest wpłata.
Przypominamy, że odpisów za obiady dokonuje się tylko w momencie wcześniejszego zgłoszenia nieobecności dziecka w szkole. Koszt niewykorzystanych obiadów odliczyć należy przy opłacie za następny miesiąc.Np. Zgłoszenie nieobecności dziecka w poniedziałek do godziny 14.00, a nieobecność do piątku. Odpis od kolejnego dnia tj. wtorku do piątku czyli 4 dni X 4,00 zł = 16,00Termin płatności za obiady do 10 -go dnia każdego miesiąca. .
Witamy Jesień!
- 15
Uczniowie kl. II c wraz z wychowawczynią p. T. Górecką- Józiak powitali kalendarzową jesień. W tym celu udali się do pobliskiego ogrodu działkowego „Nad Białą Okszą”. Uczniowie obserwowali piękno jesiennego krajobrazu w ogrodzie, rozróżniali drzewa rosnące wokół, rozpoznawali warzywa i podawali ich nazwy. Zbierali materiały przyrodnicze, z których później na lekcji wykonywali ciekawe prace plastyczne.
IDZIE LASEM PANI JESIEŃ, JARZĘBINĘ W KOSZU NIESIE...
- 17
W koronach drzew jak klejnoty lśnią grona drobnych owoców. Pod koniec zielonego sezonu jarzębiny upiększają ogród ciepłymi odcieniami barw, bedąc nieodłącznym elementem Złotej Polskiej Jesieni. I właśnie koralami i pracami przestrzennymi wykonanymi z jarzębiny uczniowie klas III przywitali jesień. Niech te piękne barwy jesieni towarzyszą nam jak najdłużej...
Kolorowo, kropkowo i wesoło czyli Dzień kropki.
- 65
Dzień kropki to święto , które dotyka idei leżącej u podstaw edukacji. Każdy z nas ma jakiś talent, tylko nie każdy potrafi go w sobie odkryć. Z tej perspektywy Dzień Kropki to dzień tak bardzo potrzebny w odkrywaniu przez młodych ludzi siebie, swoich niepowtarzalnych talentów i budowaniu poczucia ich własnej wartości.
Pomimo tego, że oficjalny Dzień Kropki w kalendarzu przypada 15 września, nigdy nie jest za późno aby promować wyjątkowość i niepowtarzalność każdego dziecka oraz rozwijać jego poczucie wartości i zachęcać do rozwijania swoich talentów. Klasy I-III świętowały ten wyjątkowy dzień nie tylko poprzez specjalny kropkowy strój, czy wymalowanie kropek na twarzy ale przede wszystkim poprzez twórczość plastyczną. Okazało się , że kropki są fantastycznym sposobem do przedstawienia barw jesieni. Kropki to także smakowity temat do babeczek , które smakowały wszystkim kropeczkowo A każdy uczeń który powiedział innemu uczniowi coś miłego otrzymał kolorowego piega na twarzy. Kolorowe kropki to także temat przewodni popularnej gry Twister, która urozmaiciła klasowy Dzień Kropki. Było kropkowo, kolorowo, smacznie i wesoło. W przyszłym roku zakropkujemy całą nasza szkołę.
MŁODZI NAUKOWCY
- 6
W pierwszym tygodniu września uczniowie klasy II B w trakcie zajęć przyrodniczych prowadzonych przez wychowawcę poznali tajniki słonej wody i zasady przeprowadzenia doświadczenia z jej użyciem. Potem w domu pod czujnym okiem swoich rodziców założyli hodowlę kryształów i bacznie ją obserwowali przez dwa tygodnie oraz zapisywali swoje spostrzeżenia. Oto wyniki cierpliwości i wytrwałości młodych eksperymentatorów.
WARSZTATY PRZYRODNICZE W TERENIE - WARSTWY LASU, TAJEMNICE DRZEW I MIESZKAŃCY LASU
- 65
Uczniowie klas trzecich dzięki współpracy z Nadleśnictwem w Kłobucku uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych. Zajęcia w terenie nie tylko urozmaiciły szkolną codzienność i pozwoliły pobyć na łonie natury, ale przede wszystkim uzupełniły realizację o zalecane przez podstawę programową zajęcia. Wiadomości zdobyte na takich zajęciach trwale zapadną w pamięć uczniów, gdyż poparte będą ich własnymi obserwacjami i doświadczeniami. Zajęcia dotyczyły funkcji i roli lasu, znaczenia martwych i żywych drzew dla zwierząt - drzewo środowiskiem życia oraz warstw lasu. Uczniowie poznali pospolite gatunki roślin i zwierząt typowe dla kolejnych pięter lasu. Prowadzone były metodami aktywizującymi grupę przez leśników: Inżynier Nadzoru Tomasz Paciepnika i Specjalistę Służby Leśnej d/s Ochrony Lasu, Lasów Nadzorowanych i Edukacji Leśnej Roman Sakowicz.
To spotkanie z przyrodą było przywitaniem kalendarzowej jesieni, wyjątkowo ciepłej. Uczniowie skorzystali z pięknej, słonecznej pogody, a naukę połączyli z zabawami integracyjnymi i uroczym spacerem.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO CZAS ROZPOCZĄĆ
- 4
Od tygodnia w naszej szkole trwała kampania wyborcza kandydatów do Nowego Samorządu Uczniowskiego. Ze względu na obostrzenia sanitarne kandydaci mogli co najwyżej zaprezentować się na plakatach wyborczych oraz być aktywnym na portalach społecznościowych. Finałem kampanii była dzisiejsza debata kandydatów, którzy zaprezentowali swoje pomysły przy przedstawicielach wszystkich klas uprawnionych do głosowania. Od jutra poszczególne klasy będą oddawały głos na swojego kandydata na zajęciach informatyki głosując online. KAŻDY UCZEŃ MOZE ODDAĆ TYLKO JEDEN GŁOS.
A oto kandydaci spośród których społeczność uczniowska wyłoni Samorząd Uczniowski.
Dominika Noga klasa 7a
Oskar Januszka klasa 7a
Wiktoria Sawicka klasa 7b
Michał Słomczyński klasa 7b
Hania Bęben klasa 6a
Jakub Kochalski klasa 6a
Maja Stępień klasa 6b
Maja Kowalczyk klasa 6c
Maja Osuchowska klasa 4a
Tymoteusz Dąbrowski klasa 4a
ŻYCZYMY WSZYSTKIM KANDYDATOM POWODZENIA I REALIZACJI SWOICH POMYSŁÓW W PRZYSZŁYM SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM.
Astronomiczna jesień- witamy Cię!
Pierwszy dzień astronomicznej jesieni dzieci witały bawiąc się na boisku szkolnym. Grały w piłkę, kręciły hula hop, skakały na skakankach. Uczniowie klasy 1b postanowili utrwalić barwy złotej polskiej jesieni na kartkach papieru. Przy użyciu farb i wody powstały kolorowe i ciekawe prace, które ozdobią klasopracownię.
Światowy Dzień Orderu Uśmiechu.
- 8
Każdego roku 21 września obchodzimy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Dzisiaj w naszej szkole uczniowie z klas II a i III b poświęcili też chwile, aby uczcić ten dzień. Przypomnieli sobie znanych Kawalerów Orderu, którymi m.in. są : patron naszej szkoły – papież Jan Paweł II oraz Pan Zygmunt Wierus, mieszkaniec Kłobucka, który wiele lat poświęcił pracy z dziećmi. Postacie te przybliżyły dzieciom Panie: Małgorzata Macherzyńska, Anna Gosławska oraz Mariola Trzepizur-Grzybowska.
Jak my się pięknie różnimy.
- 2
W klasie 3b w czasie zajęć dotyczących różnic między ludźmi (różnych kolorów skóry i odmiennych kultur) uczniowie wzajemnie się rysowali. Mieli za zadanie wykonać portret i całą postać kolegi lub koleżanki ze zwróceniem uwagi na szczegóły. To pozwoliło dzieciom zaobserwować jak wiele ich różni. Mamy przecież różne długości i kolory włosów, oczu, jesteśmy wysocy, niscy, drobni lub silnej budowy ciała. Ponadto podczas rysowania rozmawialiśmy o różnicach naszego zachownia, różnych zdolnościach i zainteresowaniach, różnych charakterach. Świat byłby nudny, gdybyśmy wszyscy byli tacy sami. Różnice są fascynujące, piękne i rozwijające, ale bywa, że trudno nam się z nimi zmierzyć i trudno nam o nich rozmawiać. Czasem to tylko drobiazgi, takie jak piegi. Ktoś, komu pokryły nos, może czuć się wyróżniony, ale może też stać się bohaterem dowcipów. Czasem to wielkość świata, ktoś z innego kraju, z innej kultury może nam wiele zaoferować, ale obawy mogą pozbawić nas szansy wartościowej wymiany. Ludzi niepełnosprawnych, z wyzwaniami rozwojowymi, postrzegamy przez ich niemoc, nierzadko pomijając człowieka jako takiego. Dobrze jest rozmawiać o inności w różnych aspektach i niewątpliwie trzeba zaspakajać ciekawość najmłodszych w tym temacie. Dużo dobrego o tolerancji i akceptacji zawierają książki: „Duże Sprawy w małych głowach” Agnieszki Kossowskiej, ,,O Kamilu, który patrzy rękami" Tomasza Małkowskiego, Cudowny Chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. R.J. Palacia.
Uczniowie naszej szkoły na uroczystości odsłonięcia pomnika Jana Pawła II w Kłobucku.
- 1
W piątkowe popołudnie reprezentanci klas siódmych: Ewa Cieślik, Dominik Pietrzak , Dominika Zachwyc, Natalia Błaszczykowska, Maciej Wróbel i Weronika Krupińska pod opieką p. Anny Sekuły Miarki uczestniczyli we mszy św . w kościele św. Marcina i uroczystości odsłonięcia pomnika Naszego Patrona. Prowadzący uroczystość Prezes Ponadregionalnego Stowarzyszenia „Wieniawa” p. Andrzej Sękiewicz poprosił do odsłonięcia pomnika zaproszonych gości, władze samorządowe, fundatorów pomnika oraz reprezentantów naszej szkoły- noszącej imię Wielkiego Polaka. Siódmoklasiści z dumą reprezentowali swoją szkołę, a uroczystość z pewnością na zawsze pozostanie w ich pamięci.
Jak zatrzymać wspomnienia wakacyjne ???
- 7
Klasa III a postanowiła zatrzymać wspomnienia wakacyjne na dłużej. Podczas zajęć plastycznych dzieci miały za zadanie pomalować kamienie, które znalazły podczas wakacyjnych wojaży, ucząc się cierpliwości oraz kreatywności.
Każdy na swoim kamieniu mógł namalować co tylko chciał. Niektóre dzieci namalowały biedronkę, kotka, konika polnego… Pomysłów było co niemiara.
Po zakończonej lekcji wszyscy byli dumni ze swoich dzieł. Malowane kamienie wyszły dzieciom fantastycznie.
,,Bezpieczna droga z domu do szkoły".
- 7
Uczniowie klas I-III naszej szkoły dzięki uprzejmości policjantów z Komendy Powiatowej w Kłobucku mieli okazję posłuchać o zasadach bezpieczeństwa poruszania się po drogach. Wzięli udział w prelekcji,, Bezpieczna droga z domu do szkoły ". Następnie udali się z funkcjonariuszami policji na krótki spacer, podczas którego przećwiczyli w terenie zdobytą wiedzę. Uczniowie na zakończenie spotkania obdarowani zostali odblaskami dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach.
Ognisko integracyjne dla uczniów klas I - III
- 37
W dniu dzisiejszym uczniowie młodszych klas naszej szkoły mieli po raz kolejny okazję na integrację z zespołem klasowym. Podczas ogniska , które zorganizowali im wychowawcy na placu szkolnym nie zabrakło zabaw integracyjnych, rozgrywek, śpiewów i pląsów. Uczniowie w tak piękny i słoneczny dzień miło spędzili czas z rówieśnikami bawiąc się, zajadając pyszne kiełbaski, popcorn i inne smakołyki. Słoneczko wesoło spoglądało na dzieci z góry obserwując ich radosne buzie. Mamy nadzieję ze kolejne dni w naszej szkole będą tak radosne i szczęśliwe jak dzisiejszy dzień.
Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami
Szanowni Państwo,
ZEBRANIE Z RODZICAMI
odbędzie się 21 września ( poniedziałek) 2020 r.
o godz. 1700
Zebranie Trójek klasowych po zebraniu z wychowawcą w stołówce szkolnej.
Rodzice uczniów klas II i III wejście główne szkoły od ulicy Boh. Bitwy pod Mokrą .
Rodzice uczniów klas IV- VII wejście boczne szkoły od strony parkingu.
Uprzejmie prosimy o skorzystanie z tych samych wyjść przy opuszczaniu budynku szkoły
oraz skorzystaniu z parkingów przy ul. Rommla, Boh. Bitwy pod Mokrą, placu targowego.
Przydział sal:
11 – klasa 3a 21 – klasa 6a 31 - klasa 6c
12 – klasa 2 a 22 – klasa 7b 32 – klasa 4a
13 – klasa 2c 26 – klasa 6b 33 – klasa 7a
14 – klasa 3b 36 – klasa 4b
15 - klasa 3c
16 - klasa 2b
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest
HOŁ, HOŁ, HOŁ!
21 listopada do szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest, który w październiku odbył się w naszej szkole z biologii, języka angielskiego i z matematyki. Przed zbliżającymi się Mikołajkami, Mikołajowi rozerwał się chyba worek z prezentami!
BIOLOGIA
KL.6 Tymoteusz Lipiński Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Julia Tukajska Dyplom wyróżnienia
Kl. 7 Zofia Salińska Dyplom wyróżnienia
Kl. 8 Maja Osuchowska Dyplom wyróżnienia
Jan Nowak Dyplom wyróżnienia
Natalia Kotynia Dyplom wyróżnienia
JĘZYK ANGIELSKI
KL. 5 Hanna Brzęczek Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Mateusz Kulek Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Dominik Janta Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Magdalena Pitrzak Dyplom laureata
Wiktor Kutynia Dyplom wyróżnienia
Emilia Kulig Dyplom wyróżnienia
Michalina Łazienka Dyplom wyróżnienia
Zofia Spałek Dyplom wyróżnienia
Kl. 6 Hanna Kasprzak Dyplo
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
1 miejsce - Antonina Gaudy kl. Ib
2 miejsce - Alicja Kurzacz kl. Ib
3 miejsce - Zofia Markisz kl. Ib, Lilianna Koszel kl. Ia
Wyróżnienia:
Laura Kotkowska kl. IIIb
Dawid Hryshchak kl. IIa
Serdecznie gratulujemy.
“Matematyka z kaktusem”
20 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyka z kaktusem”. Czternastu uczestników reprezentowało osiem szkół z powiatu kłobuckiego. I miejsce zajął Kamil Szczepaniec ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie, II miejsce zajęli : Wojciech Nowak z naszej szkoły oraz Fabian Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, III miejsce zajął Wojciech Więch z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się p
Czwartoklasiści w magicznym świecie Mandorii
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.
Nasze Koło LOP w gronie nagrodzonych w Konkursie „Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego” 🏆🍀🦬.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykon
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.