Walentynki to wyjątkowe święto także dla uczniów naszej szkoły. Każdy tego dnia ma szanse obdarować kogoś walentynką, słodką niespodzianką czy uśmiechem.
Walentynki 2021
- 52
„Przyroda w skali mikro” czyli zajęcia przyrodnicze w klasie 3a.
- 8
W piątek uczennice klasy 3a w ramach zajęć kółka przyrodniczego miały możliwość testowania nowych mikroskopów zakupionych do sali biologicznej. Grupa trzecioklasistek do tej pory prowadziła obserwacje w mikroskopach z lusterkiem odbijającym światło.Od ubiegłego tygodnia obserwacje możemy prowadzić na sprzęcie Delta Optical wyposażonym w oświetlenie typu LED. Jakość obrazu mikroskopowego jest perfekcyjna, a ciekawe obiekty - od odnóży owadów począwszy, poprzez błoniaste skrzydła i pokrywy skrzydłowe, aż do ich aparatów gębowych wypełniły nam całe zajęcia. Najciekawsza okazała się jednak obserwacja wylinki węża. Zdjęcia obiektów spod mikroskopu wykonały:Tola Roman, Kalina Nowak , Daria Sawicka, Laura Mięsowska, Julia Podlejska i Frania Derewiecka. W najbliższym czasie zaplanowane są także zajęcia dla 3b i 3c. Przed nami jeszcze obserwacje botaniczne i nie tylko …….
Pierwszoklasiści już dziś świętują Walentynki!
- 25
Walentynki – to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.
Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Ach, co to był za bal…
- 84
Uczniowie klas pierwszych i klasy IIb wreszcie doczekali się swojego balu karnawałowego.
Wszyscy pięknie i pomysłowo przebrani przybyli do szkoły, aby ze swoją klasą uczestniczyć w programie przygotowanym przez panią animatorkę oraz swoich wychowawców. Nie mogło zabraknąć również słodkich poczęstunków, tym bardziej, że był to Tłusty czwartek. Harce przy muzyce w świetlicy szkolnej, a potem w swoich salach lekcyjnych wywołały wiele uśmiechów na twarzy.
Dla wielu uczniów był to niezapomniany dzień, którego pamiątką będą kolorowe balony, z radością zabrane do rodzinnych domów.
Słodki czwartek ???
- 58
TŁUSTY CZWARTEK w naszej szkole miał wiele odsłon. Była degustacja słodkich pączków, pączuszków w klasie. Był bal karnawałowy ze słodkim poczęstunkiem. A nawet Tłusty Czwartek w odsłonie fit- jabłka i popcorn. Nie zmienia to faktu, że każdy z nas osłodził sobie ten dzień jak tylko umiał.
Samych słodkości nie tylko w dniu dzisiejszym życzy Samorząd Uczniowski
Zajęcia ornitologiczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 5 w Kłobucku.
- 3
We wtorek uczennice klasy 4 a - działające w Kole LOP- zadebiutowały w roli prowadzących zajęcia dla przedszkolaków. Z reguły prowadzenie zajęć było domeną najstarszych wiekowo klas naszej szkoły, ale tym razem zajęcia na platformie Teams przygotowały i przeprowadziły czwartoklasistki: Emilia Juszczak, Weronika Błaszczykowska, Hanna Bednarska, Zuzia Walicka i Maja Zając. Zadanie wykonały celująco. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały informacji o wybranych gatunkach ptaków, prezentowanych przez starsze koleżanki. Jednym z gatunków była kukułka, która jest określana mianem pasożyta lęgowego. Dzieci obejrzały krótki filmik o zdeterminowanym pisklęciu kukułki, które wyrzuca jaja trzcinniczków z ich własnego gniazda, aby cały pokarm trafiał do jej dzioba. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia czterominutowego filmiku pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=pNSn9eYow6s .Trzeba przyznać, że przyroda jest fascynująca……..
Lekcja przyrody w terenie.
- 44
Dzieci z klasy I b postanowiły wybrać się dziś na wycieczkę do Nadleśnictwa w Kłobucku. Pan Tomasz Paciepnik – prezes Zarządu Oddziału LOP w Kłobucku, który pełni też funkcję Inżyniera Nadzoru w naszym Nadleśnictwie zabrał dzieci na wspaniały spacer po przystrojonym śniegiem lesie. Podczas tej lekcji przyrody dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w naszych lasach, jakie ptaki występują u nas latem i jakie pozostają z nami na zimę. Rozpoznawały ślady i tropy zwierząt na śniegu, oraz dowiedziały się w jaki sposób leśnicy dokarmiają zwierzęta zimą.
Po wspanialej lekcji edukacji były harce na śniegu, herbatka i smakowite kiełbaski z ogniska.
„HU, HU, HA- NASZA ZIMA WCALE NIE JEST ZŁA” REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Cele konkursu:
- rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania sztuką recytacji,
- pielęgnowanie kultury języka,
- krzewienie zamiłowania do literatury pięknej,
- propagowanie twórczości o tematyce zimowej.
Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas I- III naszej szkoły.
2. Każdy uczestnik będzie oceniany indywidualnie (nie dopuszcza się prezentacji grupowych).
3. Prezentowany w konkursie repertuar powinien obejmować wybrany dowolnie utwór poetycki o tematyce zimowej.
Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
4. Uczestnicy proszeni są o nagranie swojego wystąpienia, a następnie przesłanie go do organizatorów przez Messengera
(Żaneta Kęsik i Aneta Kukuła). Przesłanie nagrania jest równoważne z wyrażeniem zgody na udział ucznia w konkursie.
Zasady organizacyjne:
1. Warunkiem zgłoszenia do konkursu jest przesłanie nagrania swej prezentacji konkursowej do 26 lutego br. (piątek).
2 . Powołane przez organizatorów jury oceniać będzie prezentacje konkursowe wg następujących kryteriów:
- dobór repertuaru,
- interpretacja utworów,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.
3. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej naszej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym Librus
do dn. 2 marca br.
4. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz punkty dodatnie z zachowania, a także
oceny z edukacji polonistycznej.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Organizatorzy: pp. Ż. Kęsik, A. Kukuła.
Lodowisko!
Oj tęsknimy wszyscy za prawdziwym lodowiskiem, za sportami zimowymi.... Uczniowie 3B zrobili makiety lodowiska. Wykazali się dużą pomysłowością, chyba bardzo chcieliby być już na którymś z nich.
11
Jak zabrać bałwanka do domu?
- 6
Uczniowie klasy 3a postanowili zaprzyjaźnić się z bałwankiem i wykonali własnego bałwankowego przyjaciela. Wykazali się dużą kreatywnością i radością z możliwości wykonania prac.
Zima nie jest taka zła…
- 28
Przekonali się o tym uczniowie klasy II b, którzy na kilku lekcjach o tematyce zimowej poznawali tajniki tej pory roku. Szukali jej oznak, nauczyli się, jak dbać o ptaki i zwierzęta w tym okresie oraz wybrali się na spacer, w trakcie którego poszukiwali tropów różnych zwierząt na śniegu i korzystali z dobrodziejstw zimy, bawiąc się w parku i na szkolnym boisku. Potem wykonali również kilka prac plastycznych o tej tematyce.
Świętujemy i pizzę jemy…
- 19
Klasa II B wraz z wychowawcą uczciła mało jeszcze znane, ale bardzo lubiane, nietypowe święto. 17 stycznia- w dniu św. Antoniego, patrona pizzerii, obchodzony jest od kilku lat Światowy Dzień Pizzy, a 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy. Obydwa te święta przywędrowały do Polski z Włoch, gdzie jest ona specjałem tamtejszej kuchni.
Uczniowie najpierw poznali historię tej potrawy i obu świąt, a następnie w trakcie pogadanki mówili o swoich ulubionych pizzach i sposobach jej przygotowania. Dowiedzieli się również, że ten smaczny posiłek należy spożywać z umiarem i niezbyt często. Przypomnieli więc sobie zasady zdrowego odżywiania. Potem każdy z uczniów wykonał pracę plastyczno- techniczną „Moja ulubiona pizza”.
Kulminacyjnym elementem zajęć była degustacja, zamówionej w jednej z kłobuckich pizzerii, pizzy Margherita. Niektórzy uczniowie nie mogli oprzeć się smakowitemu wyglądowi i zapachowi potrawy i mimo wcześniejszych deklaracji, że nie przepadają za tą potrawą, poprosili o dokładkę tego smakołyku.
Bal karnawałowy klasy 3a.
W dniu 03. 02. 2021 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klasy 3a. Sala 11 w balonowo- świetlnej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową.
Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.
Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: taniec z krzeslami, balonami.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
Bal karnawałowy klasy 2c.
- 19
Nowy cykl zajęć dla przedszkolaków rozpoczęty.
- 7
2 lutego br. rozpoczęliśmy cykl zajęć ornitologicznych dla przedszkolaków miasta Kłobucka. W pierwszych zajęciach uczestniczyła grupa p. Urszuli Zych z Przedszkola nr 5 im. Jana Brzechwy. Zajęcia, których tematem przewodnim są „Ptaki rejonu kłobuckiego” przeprowadziły uczennice kl. 6c, które aktywnie działają w Szkolnym Kole LOP- Maja Kowalczyk, Maja Michalak, Alicja Kotkowska i Oliwia Szymczyńska. Zajęcia są formą przygotowania przedszkolaków do udziału w XI Gminnym Konkursie Ornitologicznym, który został zaplanowany na drugą połowę marca. W czasie zajęć - przeprowadzonych tym razem na platformie Zoom- dzieci poznały 12 gatunków ptaków naszego miasta i gminy- szczególnie ich wygląd zewnętrzny, jaja i gniazda ptasie oraz ciekawostki związane ze środowiskiem życia wybranych gatunków. Zajęcia będą miały ujednoliconą formę dla wszystkich grup przedszkolnych, aby zapewnić ten sam poziom przygotowania małych ornitologów do konkursu.
Zabawy na śniegu klasy 2a.
- 4
Bal karnawałowy klasy 2a.
- 8
Gramy do końca świata i jeszcze dzień dłużej !
- 62
„Zimowe Ptakoliczenie” 2021 z udziałem uczniów SP 3 w Kłobucku.
- 7
Wczoraj grupa uczniów z klasy 3a - członków SK LOP wraz z opiekunkami Koła, uczestniczyła w Zimowym Ptakoliczeniu, które – podobnie jak jego brytyjski odpowiednik: Big Garden Birdwatch – odbywa się zawsze w ostatni weekend stycznia, a pilotuje tą akcję Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, z którym nasza szkoła współpracuje. Rokrocznie liczyliśmy zimujące ptaki w Parku Miejskim w Kłobucku, jednak w roku pandemii liczenie przybrało formę z dystansu. Obserwacje prowadzone są przy karmnikach, a jeśli nie mamy blisko karmnika, możemy obserwować ptaki w ogrodzie parku lub przez okno. Grupa trzecioklasistów obserwowała ptaki przy dwóch karmnikach, zlokalizowanych przed szkołą. Wśród odnotowanych gatunków w Karcie obserwacji z dystansu ujęliśmy sikory bogatki, kawki, mazurki i gołębia. Akcja trwa do niedzieli, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów do udziału wPtakoliczeniu.Po obserwacji można wypełnić elektroniczną kartę obserwacji z dystansu, dostępną tutaj: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeq4WvAQg0Z-wBkjRW9dorwn5JKKZgW8AKJxvaVKzbOx1q7og/viewform Nasze wyniki liczenia ptaków zostaną uwzględnione w ogólnopolskim raporcie z akcji.Ptakiem Zimowego Ptakoliczenia w tym roku jest kuropatwa, którą możemy obserwować na obrzeżach naszego miasta. Kiedyś kuropatwy były pospolite, jednak z powodu zmian w rolnictwie, przede wszystkim intensyfikacji produkcji rolnej oraz zanikaniu zadrzewień śródpolnych liczebność kuropatwy drastycznie zmalała, dlatego chcemy zwrócić uwagę na ten gatunek. Zachęcamy do udziału w akcji.
FINAŁ Z GŁOWĄ!!!
31 stycznia 2021 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami włączają się w zbiórkę pieniędzy w XXIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny już raz dzieci bezinteresowni będą pomagały innym dzieciom. Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest
HOŁ, HOŁ, HOŁ!
21 listopada do szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest, który w październiku odbył się w naszej szkole z biologii, języka angielskiego i z matematyki. Przed zbliżającymi się Mikołajkami, Mikołajowi rozerwał się chyba worek z prezentami!
BIOLOGIA
KL.6 Tymoteusz Lipiński Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Julia Tukajska Dyplom wyróżnienia
Kl. 7 Zofia Salińska Dyplom wyróżnienia
Kl. 8 Maja Osuchowska Dyplom wyróżnienia
Jan Nowak Dyplom wyróżnienia
Natalia Kotynia Dyplom wyróżnienia
JĘZYK ANGIELSKI
KL. 5 Hanna Brzęczek Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Mateusz Kulek Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Dominik Janta Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Magdalena Pitrzak Dyplom laureata
Wiktor Kutynia Dyplom wyróżnienia
Emilia Kulig Dyplom wyróżnienia
Michalina Łazienka Dyplom wyróżnienia
Zofia Spałek Dyplom wyróżnienia
Kl. 6 Hanna Kasprzak Dyplo
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
1 miejsce - Antonina Gaudy kl. Ib
2 miejsce - Alicja Kurzacz kl. Ib
3 miejsce - Zofia Markisz kl. Ib, Lilianna Koszel kl. Ia
Wyróżnienia:
Laura Kotkowska kl. IIIb
Dawid Hryshchak kl. IIa
Serdecznie gratulujemy.
“Matematyka z kaktusem”
20 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyka z kaktusem”. Czternastu uczestników reprezentowało osiem szkół z powiatu kłobuckiego. I miejsce zajął Kamil Szczepaniec ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie, II miejsce zajęli : Wojciech Nowak z naszej szkoły oraz Fabian Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, III miejsce zajął Wojciech Więch z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się p
Czwartoklasiści w magicznym świecie Mandorii
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.
Nasze Koło LOP w gronie nagrodzonych w Konkursie „Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego” 🏆🍀🦬.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykon
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.