Uczniowie klasy I b wykonali w ubiegłym tygodniu przepyszne przysmaki z jajek i zagościli na zajęciach sportowych na obiekcie kłobuckiego OSiR-u....
Pierwszaki w akcji kulinarnej i sportowej.
- 15
Jesienne prace plastyczne🍁🍂🍁
Chociaż pogoda za oknem nas nie rozpieszcza🍂🍁☔️🍂🍁, w naszej świetlicy i w klasach powstały w piątkowe popołudnie barwne, jesienne prace.
35
Z wizytą w Bibliotece Publicznej…
Dzieci z klasy 1a odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Kłobucku, gdzie obejrzały wystawę prac plastycznych wykonanych technikami mieszanymi. Biblioteka to nie tylko ciekawe książki , ale miejsce wszechstronnego rozwoju.
20 października - Międzynarodowy Dzień Krajobrazu
klobuck.Zachęcamy dziś uczniów do spaceru krajobrazowego i podziwiania piękna naszego miasta w promieniach jesiennego słońca. Przypominamy o fotografowaniu elementów krajobrazu miasta i gminy Kłobuck do II Gminnego Konkursu Fotograficznego - regulamin na stronie sp3klobuck.edupage.org
Ekologia w praktyce
Uczniowie klas trzecich od dzisiaj idą na zakupy i pakują je w ekologiczne, własnoręcznie ozdabiane torby…
68
WARSZTATY WĘDKARSKIE
Warsztaty wędkarskie nad Zakrzewem dla uczniów klas 2 a i b naszej szkoły🐟🎣 🎣🎣🐟
Dzisiaj nad Zalewem Zakrzew nasi drugoklasiści z wychowawczyniami p. Katarzyną Sawicką i p. Anną Goslawską uczestniczyli w Warsztatach wędkarskich, które przeprowadzili Panowie: Marcin Skarubowicz, pełniący funkcję prezesa oraz pan Artur Sołtysiak skarbnik - reprezentujący Koło Kłobuck Polskiego Związku Wędkarskiego. Panowie wyjaśnili uczniom na czy polega wędkarstwo, przedstawili sposoby łowienia ryb , przygotowali zanętę i zapoznali uczniów z techniką łowienia. Uczniowie w czasie warsztatów poznali budowę zewnętrzną ryb oraz ich przystosowania do życia w wodzie na przykładzie wzdręgi. Dowiedzieli się, że w naszym Zakrzewie żyją m.in. karpie, leszcze, szczupaki, amury, płocie i wzdręgi. Poznali ekwipunek wędkarza i profesjonalny sprzęt wędkarski. Każdy uczestnik mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie w czasie wędkowania. Następnie uczniowie mieli zajęcia przyrodniczo- leśne z Inżynierem Nadzoru p. Tomaszem Paciepnikiem w siedzibie Nadleśnictwa🌳🌲☘️ Uczniowie dowiedzieli się o roli lasu w przyrodzie i gospodarce człowieka. Po skończonych zajęciach odbyło się ognisko integracyjne i gry i zabawy plenerowe. Piękna pogoda dopisała, więc uczniowie pełni wiedzy i wrażeń wrócili do szkoły.
Dziękujemy Panom Wędkarzom i Leśnikom za przekazaną wiedzę przyrodniczą 💚24
DZIĘKUJEMY…💐
Jest czas pracy i nauki ale jest też czas podziękowań i życzeń…I w takiej atmosferze upłynęla dzisiaj Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej💐
49
Nagroda Śląskiego Kuratora Oświaty dla pani Izabeli Śledziony
Z wielką przyjemnością informujmy,
iż nauczycielka naszej szkoły pani Izabela Śledziona
otrzymała nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty.
Nauczyciel jest przewodnikiem na krętej drodze poznawania wiedzy.
W podziękowaniu za przeprowadzenia naszych uczniów przez tę drogę,
za nieocenioną pomoc w trudnych chwilach, za otwartość
i możliwość wyrażania swojego zdania,
za pokazanie nowej drogi, za rozbudzenie pasji, nowych możliwości rozwoju,
za rozmowy, za traktowanie jak partnera, za wsparcie i cierpliwość,
za ogrom serca włożonego w pracę na rzecz naszej szkoły serdecznie dziękujemy.
Życzymy jednocześnie dużo zdrowia, cierpliwości,
wytrwałości, wielu kolejnych sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
wraz z całą społecznością szkolną
ŻYCZENIA Z OKAZJI DEN💐
Dziś w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się kolejne spotkanie z artystami z Agencji Create z Częstochowy. Uczniowie zapoznali się z kulturą, tradycją i muzyką Ukrainy. Zobaczcie z zdjęcia z tej wspaniałej zabawy.
- 42
Trójka na rajdzie rowerowym do Mokrej🚲🚲🚲
13 października br. chętni uczniowie klas 5, 6 i 8 naszej szkoły wraz z opiekunami panem dyrektorem Pawłem Kotkowskim, p. Magdaleną Klechą- Jabłońską , p. Rafałem Kowalczykiem i p. Katarzyną Sawicka uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Mokrej. Głównym jej celem było poznanie okolicznych miejscowości oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu, oraz odwiedzenia miejsca pamięci narodowej Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą. Trasa wycieczki liczyła około 20 km i wiodła przez okoliczne wsie i lasy. Po szczęśliwym , choć pełnym przygód dotarciu do celu w muzeum wszyscy uczestnicy dowiedzieli się o historii jednej z pierwszych starć zbrojnych Wojska Polskiego podczas II wojny światowej. Następnie nasi dzielni i zdyscyplinowani rowerzyści wykonali własnoręcznie swoje nieśmiertelniki, które okazały się wspaniałą pamiątką z rajdu rowerowego. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy. Już zastanawiamy się nad kolejną trasą rowerową. Bardzo serdecznie dziękujmy funkcjonariuszom Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.
50
Zaproszenie
II GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
II Gminny Konkurs Fotograficzny
„Krajobraz miasta i gminy Kłobuck
jako element promocji”
pod patronatem Burmistrza Kłobucka i Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka,
organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kłobucku.
Regulamin
- Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Kłobuck
w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I - dla uczniów klas 4-5 oraz kategoria II - dla uczniów klas 6-8. Konkurs jest związany z siódmą edycją Międzynarodowego Dnia Krajobrazu 2022 https://www.gov.pl/web/gdos/dzien-krajobrazu-2022
Temat tegorocznej edycji konkursu to: „Krajobraz miasta i gminy Kłobuck
jako element promocji”
- Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na wartość krajobrazu i jego elementów oraz wykorzystanie ich w celach promocyjnych miasta i gminy Kłobuck.
- Zadaniem konkursowym dla kategorii klas 4-5 jest wykonanie autorskiej fotografii o wymiarze 21x30, przedstawiającej element/elementy krajobrazu, które można wykorzystać w materiałach promocyjnych miasta i gminy ( zabytki, obiekty kultury i sportu, podmioty gospodarcze, siedziba władz samorządowych, obiekty rekreacyjne itp.)
W kategorii klas 6-8- zadanie polega na wykonaniu filmiku na podstawie autorskich fotografii, które promują walory miasta i gminy Kłobuck ( jak w pkt.3)- wygenerowany z aplikacji lub dowolnego programu do tworzenia filmów, z krótkim komentarzem słownym. Czas emisji filmiku nie może przekroczyć 5 min.
- Każdy uczestnik z kategorii klas 4-5- przesyła do organizatora (SP3 w Kłobucku) max dwie fotografie w formie papierowej oraz wersję elektroniczną zdjęć na adres: konkursklobuck@gmail.com .
Zdjęcia nadesłane na konkurs w formie elektronicznej powinny być zapisane w formacie JPEG (JPG). Zdjęcie nie może przekroczyć 20 MB.
Uczestnicy kategorii klas 6-8 zamieszczają filmiki na kanale YouTube i przesyłają link do filmiku na adres: konkursklobuck@gmail.com
- Do każdej fotografii/filmiku należy dołączyć dane autora ( imię , nazwisko, adres szkoły oraz imię
i nazwisko opiekuna ).
- Termin dostarczenia prac (wywołanych fotografii i wersji elektronicznej oraz przesłanie linku do filmiku) oraz oświadczeń RODO upływa dnia 30 listopada 2022 r. o godz. 15.00. Wywołane fotografie dostarczamy do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, ul: Bohaterów Bitwy pod Mokrą 4
- Zgłoszenie fotografii/ filmiku do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody w formie pisemnej w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu na: zamieszczenie ww pracy uczestnika
w galerii konkursowej z udzieleniem organizatorom przez uczestnika konkursu nieodpłatnej i bezterminowej licencji na pokazanie zdjęć podczas wystawy pokonkursowej oraz wykorzystania fotografii w publikacjach związanych z promocją walorów miasta i gminy Kłobuck.
- Zgłoszenie fotografii/ filmiku na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu. Do pracy konkursowej należy dołączyć załącznik 1 - oświadczenie związane z RODO, podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych.
- Komisja konkursowa powołana przez organizatora oceni prace, przyznając tytuły laureata
i wyróżnienia.
- O odbiorze dyplomów i nagród laureaci zostaną powiadomieni z tygodniowym wyprzedzeniem.
Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
• wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
• popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej,
• pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego.
Każdy uczestnik konkursu prezentuje jeden utwór patriotyczny.
Za utwór patriotyczny uznaje się :
• pieśń powstałą w związku z wydarzeniem historycznym
• piosenkę upamiętniającą ważne wydarzenia z dziejów Polski lub postać historyczną i jej działalność
• piosenkę kształtującą poczucie tożsamości i przynależności narodowej
• piosenkę powszechnie uznaną za patriotyczną
Uczestnicy konkursu: W konkursie mogą uczestniczyć soliści.Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć najpóźniej do dnia 28 października 2022 roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
• dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
• muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
• oryginalność interpretacji,
• staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa),
• ogólny wyraz artystyczny.
Terminy: Zgłoszenia do konkursu dokonuje się u P. Katarzyny Sawickiej ( wychowawcy klasy 2a ) , P. Joanny Rosickiej- Polewki (nauczyciela bibliotekarza ) do 28 października br. , podając tytuł wykonywanego utworu i zostawiając podkład wykonywanego utworu.
Konkurs odbędzie się 4 listopada 2022 roku w sali 11(godzina konkursu uzależniona będzie od ilości osób biorących w konkursie). Bez zgody organizatora nie wolno zmieniać wcześniej zadeklarowanego repertuaru.
Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie konkursu , o czym poinformowani zostaną jego uczestnicy.
Laureaci konkursu będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej.
Klasa 6B na zajęciach terenowych 💦🧪🐸🐟
Klasa 6B na zajęciach terenowych 💦🧪🐸🐟.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 6B prowadzili badania stanu czystości wód nad Zalewem w Zakrzewie pod opieką wychowawcy p.Rafała Kowalczyka i nauczyciela biologii p.Izabeli Śledziony.
Dwa tygodnie temu klasa 6a testowała wodę pod kątem wskaźników fizykochemicznych, a dziś klasa B przeprowadziła badania kontrolne. Próbkę wody pobraliśmy z drugiego stanowiska badawczego, aby mieć pełny obraz stanu czystości wód naszego zbiornika. Trzy zespoły uczniów przeprowadzały równocześnie badania i okazało się, że wszystkie parametry wody z Zalewu są w normie, co bardzo nas ucieszyło. Poziom fosforanów zaniepokoił nas przed dwoma tygodniami, ale dziś okazał się być w normie, więc to dobra wiadomość dla nas wszystkich. Poza hydrobiologicznymi doświadczeniami, udało nam się spotkać z wędkarzem, który złowił przed chwilą okazałego leszcza, więc mogliśmy obserwować budowę zewnętrzną ryby, pracę skrzeli i podziwiać łuski połyskujące w słońcu. Prowadziliśmy też obserwację płazów. Obie klasy szóste uczestniczyły w zajęciach wg identycznego scenariusza, ale każda grupa spotkała innych przedstawicieli flory i fauny, co świadczy o dużej bioróżnorodności naszego terenu i potwierdza, że przyroda jest nieprzewidywalna i ciągle nas zaskakuje. Zakończenie zajęć odbyło się w strefie edukacyjno- rekreacyjnej Nadleśnictwa Kłobuck. Składamy podziękowania Leśnikom za gościnność🌲🌳🌿🍂24
Warsztaty dziennikarskie 🎙
11 października wolontariusze za Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w warsztatach Radio SoVo oddział Kłobuck w Miejskim Ośrodku Kultury. Warsztaty mają na celu zapoznać uczestników z zasadami funkcjonowania portalu radiowego. Wolontariusze dowiedzą się jak tworzyć materiały wideo, zdobędą lub udoskonalą swój warsztat dziennikarski, a także poznają zasady emisji głosu.
6
Pola nadziei🌼🌼🌼
Pola Nadziei
11 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zasadzili cebulki żonkili, które rozkwitną na wiosenny finał Pól Nadziei. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili- symbolu nadziei, tworzeniu tzw."pól nadziei". Na zakup cebulek żonkili udało się zebrać 720 zł.
Jesienny konkurs🍁🍂🍁
„JESIENIĄ, JESIENIĄ, SADY SIĘ RUMIENIĄ…”
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Cele konkursu:
➢ rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania sztuką recytacji,
➢ pielęgnowanie kultury języka,
➢ krzewienie zamiłowania do literatury pięknej,
➢ propagowanie twórczości o tematyce jesiennej.
Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas I- III naszej szkoły. Są to eliminacje szkolne do konkursów recytatorskich gminnych i powiatowych odbywających się w tym roku szkolnym.
2. Każdy uczestnik będzie oceniany indywidualnie (nie dopuszcza się prezentacji grupowych).
3. Prezentowany w konkursie repertuar powinien obejmować wybrany dowolnie utwór poetycki o tematyce jesiennej.
Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
4. Uczestnicy proszeni są o zgłoszenie swojego uczestnictwa do wychowawcy, a wychowawcy o przekazanie organizatorom
listy uczestników konkursu z danej klasy (maksymalnie 5 osób) do dnia 2 listopada br. Zgłoszenie ucznia jest
równoważne z wyrażeniem zgody na jego udział w konkursie.
Zasady organizacyjne:
1. Konkurs odbędzie się 8 listopada br. (wtorek) o godz. 13.00 w sali nr 16 według przygotowanego przez organizatorów harmonogramu.
2 . Powołane przez organizatorów jury oceniać będzie prezentacje konkursowe wg następujących kryteriów:
✓ dobór repertuaru,
✓ interpretacja utworów,
✓ kultura słowa,
✓ ogólny wyraz artystyczny.
3. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej naszej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym Librus
do dn. 1 4 listopada br.
4. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz punkty dodatnie z zachowania, a także
oceny z edukacji polonistycznej.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Organizatorzy: pp. Ż. Kęsik, A. Kukuła.
Wielkie święto szkoły: Ślubowanie naszych pierwszaków
W czwartkowe popołudnie wszyscy pierwszoklasiści SP nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku wraz ze swoimi wychowawcami, w obecności Pana Burmistrza Jerzego Zakrzewskiego, Pani Sekretarz Sylwii Piątkowskiej, Dyrekcji naszej szkoły oraz swoich rodziców złożyli uroczyste ślubowanie. Po doskonale zdanym egzaminie przygotowanym przez koleżanki i kolegów z klas starszych oraz występie artystycznym przyszła także pora na ślubowanie, a następnie pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy od Wychowawców, prezenty od rodziców, Pana Burmistrza, a także swoich kolegów i koleżanek z klas drugich. Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami, a następnie poczęstunkiem w salach. Te chwile na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych najmłodszych uczniów ❤️
48
Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
6 października 2022r. uczniowie klas czwartych i ósmych uczestniczyli w 22 pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Pielgrzymka zgromadziła ponad 5,5 tysiąca uczniów i nauczycieli ze 163 placówek. Mottem spotkania było hasło tegorocznego Dnia Papieskiego "Blask Prawdy ". Spotkanie rozpoczął koncert ewangelizacyjny podczas którego uczniowie mogli dać świadectwo swojej wiary. Duszpasterz rodziny szkół papieskich bp. Marek Solarczyk zachęcał młodych, by z pomocą Jezusa umieli dostrzegać dobro i jego blask w ludziach i wydarzeniach. Na zakończenie został odczytany list do papieża Franciszka, zapewniający o modlitwie w intencjach Kościoła, Ojczyzny i pokoju na Ukrainie. Pielgrzymka to żywy pomnik, który budujemy świętemu Janowi Pawłowi II. Nasz patron to postać którą warto poznawać i naśladować.
5
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️
Sukcesy naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Plastycznym "Woda to skarb"💧💧💧👏👏👏
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kolejnej edycji konkursu plastycznego przeprowadzonego przez Szkołę Podstawową im. gen. J. Bema w Kamyku. Hania Wacowska (kl. IIIb) i Wojtek Więch (kl. IIIa) zajęli ex aequo I miejsce, a Oliwia Kaczmarczyk (kl.IIIa)- II miejsce!!! Wyróżnienie w tym konkursie zdobyły: Zosia Markisz (kl.Ib) i Anastazja Hermyt (kl.IIIa). Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy Wam sukcesów!
Trzecioklasiści uczestnikami Powiatowego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej "Wiem, umiem, rozumiem" we Wręczycy Wielkiej 🖊️📚📖🖋️
9 kwietnia br. dwaj uczniowie klasy trzeciej: Wojciech Nowak (IIIb) i Wojciech Więch (IIIa) reprezentowali naszą szkołę podczas kolejnej edycji konkursu wiedzy zintegrowanej w Szkole Podstawowej we Wręczycy Wielkiej. Obaj nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a Wojtek Nowak zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Ogromnie im gratulujemy!
Wielkanocne warsztaty w Domu Dziecka w Kłobucku
Podczas wyjątkowych warsztatów 9 kwietnia podopieczni Domu Dziecka wysłuchali prezentacji w języku angielskim na temat Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii przygotowanej przez Wolontariuszki z klasy 8. Następnie wszyscy dekorowaliśmy wielkanocne babeczki, upieczone wcześniej przez nasze Wolontariuszki. Warsztaty kulinarne to wspaniała okazja, by wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Przygotowywanie posiłków to także szansa na integrację w grupie i rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak współpraca, dzielenie się oraz wzajemne wsparcie. Sprawiło to dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu. Zapach domowych babeczek wypełniał salę i wprowadził nas w radosny wielkanocny nastrój. Było pysznie!
Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą.
W dniu 8 kwietnia odbyła się prelekcja Policji dla klas V, VI, VII, VIII ,,Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą". Prelekcje prowadziła p. Aleksandra Śledziona specjalista ds. nieletnich z Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku.
Maraton Czytania📚
W dniu 7.04.2025 r. od 8.00 do 14.40 w SP nr 3 odbył się Maraton Czytania. Uczestniczyło w nim 220 osób, w tym nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas. Czytanie utworów Stefana Żeromskiego rozpoczęła P. Sylwia Piątkowska - Sekretarz Gminy Kłobuck oraz P. Sylwia Galle- Wicedyrektor naszej placówki. Uczniowie klas I - lll wraz z wychowawczyniami czytali baśnie znanych twórców. Kilkugodzinne zmagania czytelnicze zakończył Dyrektor - P. Paweł Kotkowski. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, otrzymali też drobne upominki i certyfikaty. Był to naprawdę miłe spędzony czas! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok! Organizatorki: pp. A. Kukuła i Ż. Kęsik
Fizyka dla najmłodszych na Politechnice Częstochowskiej
W dniu 4 kwietnia 2025 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z fizyki. Warsztaty prowadzili panowie dr inż. Marcin Jaroński i dr inż. Paweł Pietrusiewicz z Katedry Fizyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.
Głównym tematem eksperymentów był ciekły azot. Po dzisiejszych pokazach uczniowie będą wiedzieć jaką temperaturę ma ciekły azot, czy można zjeść produkty spożywcze zanurzone w nim, czy my sami możemy go wytworzyć i w jaki sposób. Dlaczego guma i kwiatek zanurzone w azocie ulegają rozbiciu na drobne elementy?
W kolejnej części dowiedzieliśmy się jak sprawdzić bez rozbijania skorupki czy jajko jest surowe czy gotowane? Dlaczego po ugotowaniu w ciekłym azocie i po naświetleniu ultrafioletem świeci na niebiesko?
Na koniec kilka eksperymentów z dziedziny optyki, czyli
Wielki sukces naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych🏆🏆🏆
Zakończyły się finały Konkursów Przedmiotowych, które należą do najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych. Mamy powody do dumy, ponieważ nasi uczniowie zdobyli 4 tytuły laureata i 4 tytuły finalistów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Z biologii tytuły laureata zdobyli: Weronika Błaszczykowska (8a) i Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Borys Uzny (8a). Z matematyki tytuł laureata uzyskała Hanna Bednarska (8a), a tytuł finalistki zdobyła Weronika Błaszczykowska (8a). Z geografii tytuł laureata zdobył Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Jan Nowak (8a). Z języka angielskiego tytuł finalistki uzyskała Maja Osuchowska (8a). Gratulujemy laureatom i finalistom takich osiągnięć. Składamy także gratulacje i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, czyli Pani Hal
Podsumowanie szkolnego konkursu ,, Wianek świąteczno- wiosenny".
10Tradycyjnie w okresie przedświątecznym zorganizowany został konkurs plastyczno- -techniczny na ,, Wianek świąteczno- wiosenny". Techniki i materiały , z których wykonane zostały wianki były bardzo różne a efekty zdumiewające . Jury powołane przez organizatorów stanęło jak zwykle przed niezmiernie trudnym do wykonania zadaniem i oceną prac.
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
71 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W hołdzie bohaterom uczniowie naszej szkoły wzbogacili swoją wiedzę historyczną i przygotowali prace plastyczne, na których przedstawili swoje wyobrażenia o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej.