Dzisiaj trzecioklasiści przed budynkiem naszej szkoły posadzili młode sadzonki brzozy. Za kilka lat będą mogli podziwiać już duże drzewka, a do tego czasu obserwować ich wzrost. Za kilkanaście natomiast lat pochwalą się już swoim dzieciom, że to oni je zasadzili...
Uczniowie klas trzecich posadzili swoje drzewa ...
- 16
Zajęcia koła biologicznego w Gabinecie Podologicznym p. Pauliny Pawłowskiej- Woźniak.
- 22
18 maja br. grupa piątoklasistek, w ramach koła biologicznego rozwijającego zainteresowania, uczestniczyła w zajęciach w Gabinecie Podologicznym Pani Pauliny Pawłowskiej Woźniak - w Kłobucku przy ul: Częstochowskiej. W czasie zajęć uczennice dowiedziały się na czym polega praca podologa, poznały budowę stopy na modelu anatomicznym, ułożenie kości i krzywiznyoraz mogły skorzystać z badania stóp. Piątoklasistki poznały działania profilaktyczne, które pozwalają utrzymać stopy w dobrej kondycji. W czasie zajęć p. Paulina zwróciła uwagę na konieczność dbania o nasze stopy przez całe życie, w każdym wieku, ponieważ ich kondycja warunkuje nam komfort życia. Uczennice klasy 5a i 5b dowiedziały się, jak sterylizowane są narzędzia i w jakich warunkach są przechowywane. W czasie zajęć zobaczyły, jak działa podoskop i jaki obraz stóp uzyskujemy w czasie badania. Taka lekcja anatomii połączona z wiedzą profilaktyczną pozostanie z pewnością w pamięci naszych uczennic. Dziękujemy Pani Paulinie za praktyczną lekcję z zakresu anatomii i fizjologii naszych stóp.
Twórczość plastyczna jest istotną formą aktywności dziecka gdyż daje możliwość ekspresji. Zajęcia tego typu są dobrym źródłem uczenia się i zdobywania wiedzy o otaczającym świecie. Dodatkowo wywołują radość i są sposobem na dobrą zabawę.
- 16
Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny 29 maja 2022r.
W słoneczną środę 11 maja 2022 r. uczniowie klas 3a, 3b, 3c wraz z KS. Proboszczem Grzegorzem, p. Kasią Sawicką i p. Anną Sekułą- Miarką oraz koleżankami i kolegami z parafii NMP Fatimskiej w Kłobucku udali się na pielgrzymkę do Leśniowa, by podziękować za dar I Komunii św. Tam u stóp Matki Bożej Patronki Rodzin uczestniczyli we mszy św. sprawowanej przez KS. Grzegorza w ich intencji i zawierzali siebie i swoje Rodziny Maryi. Po mszy św. był czas na zakup pamiątek, pyszne leśniowskie krówki i lody. W drodze powrotnej dzieci zapoznały się z historią tego miejsca. Pielgrzymka pozwoliła poznać kolejne miejsce kultu Matki Bożej oraz dostarczyła wielu wrażeń.
- 26
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem!
- 12
Trzecioklasiści z naszej szkoły przystąpili 12 maja do w/w sprawdzianu. Najpierw obejrzeli krótki filmik terapeutyczny z udziałem Bratka, a następnie rozpoczęli pracę z testem z języka polskiego. Po krótkiej przerwie rozwiązywali zadania z matematyki. Na koniec zmierzyli się poleceniami z przyrody. To było nowe doświadczenie dla naszych uczniów, z którym doskonale sobie poradzili.
Nasza uczennica laureatką etapu regionalnego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla Uczniów Klas I-III "To właśnie Polska"!!!
Ewa Otwinowska z klasy III B godnie reprezentowała naszą szkołę podczas w/w konkursu, który odbył się 11 maja w auli Forum Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie. Jej wspaniale umiejętności recytatorskie zostały dostrzeżone przez jury, które przyznało jej I miejsce wśród uczniów powiatu kłobuckiego. Dzięki temu została ona zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 10 czerwca br. w Rybniku. Bardzo cieszymy się z jej sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie tego konkursu!!!
Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku za rok 2021 zostało opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Centrum Ekonomiczno -Administracyjnego w Kłobucku:
Ornitologiczny come back.
- 2
Kolejny rok możemy prowadzić obserwacje ornitologiczne w naszej szkole. Gołąb grzywacz zbudował gniazdo i przystąpił do lęgów na parapecie okna na trzecim piętrze naszej szkoły. Uczniowie klasy 5b obserwowali zachowania gołębia i jego pisklęcia, w tym karmienie " ptasim mleczkiem" produkowanym w wolu. Cieszymy się, że grzywacz, który jest największym gatunkiem gołębia w Polsce zagnieździł się właśnie u nas. Grzywacze mogą wyprowadzać do czterech lęgów w roku, więc ciekawi jesteśmy czy wylęgnie się drugie pisklę i czy będą kolejne lęgi.
Wycieczka uczniów klas siódmych do Warszawy
28 kwietnia uczniowie klas VII pod opieką pań: Edyty Suchanek, Ewy Żogały, Katarzyny Sawickiej i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej udali się do Warszawy.
Zwiedzanie stolicy rozpoczęło się krótkim spacerem do Łazienek Królewskich - wspaniałego zespołu pałacowo-parkowego pochodzącego z XVIII wieku. Po wysłuchaniu informacjio tym niezwykłym miejscu uczestnicy wycieczki ruszyli w dalszą drogę.
Jednym z głównych punktów programu była wizyta w promującym interaktywną naukę Centrum Nauki Kopernik, w którym uczniowie mogliodkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić.
Następnie metrem udano się w drogę do Stadionu Narodowego – największego stadionu w Polsce oraz najnowocześniejszej areny wielofunkcyjnej w Europie.Pod opieką przewodnika uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze i najbardziej znane punkty areny, m.in. ekskluzywne miejsca przeznaczone dla gości PGE Narodowego, komentatorów oraz kibiców, centrum prasowe, szatnię piłkarskiej reprezentacji Polski, płytę boiska, trybuny.
Ostatnim punktem wycieczki było Stare Miasto - jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie z Kolumną Zygmunta, która jest najstarszym świeckim pomnikiem w Polsce oraz Zamkiem Królewskim - dawną siedzibą władców Polski. Spacerując po mieście, uczniowie mogli zobaczyć pomniki: Małego Powstańca, Syrenki, Mikołaja Kopernika, a także Pałac Prezydencki.
Klasy 1-3 wzięły udział w kolejnej audycji muzycznej przygotowanej przez Agencję Creare w Czestochowie. Temat:Tradycje i kultura regionu Czestochowy. Doskonała forma edukacyjna, która zaangażowała wszystkie dzieci pozwalając im poznać wyjątkowe tradycje naszego regionu. Były zabawy, tańce i śpiewy…
- 54
Wyniki konkursu Galileo z j. angielskiego
Laureatami ogólnopolskiego konkursu Galileo z języka angielskiego są:
Tola Roman z klasy 4a
Maja Osuchowska z klasy 5a
Krzysztof Pietrzak z klasy 5a
Beniamin Jagielski z klasy 7b
Uczniowie wyróżnieni w konkursie:
Eryk Bator z klasy 4a
Borys Uzny z klasy 5a
Emilia Woźniak z klasy 5a
Jan Worwąg z klasy 7a
Wiktoria Zmora z klasy 7a
Michał Kozar-Konieczny z klasy 7c
Rafał Kozar-Konieczny z klasy 7c
,,Łączą nas drzewa'' z udziałem naszej szkoły
- 23
W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji "Łączą nas drzewa" zorganizowanej przez Lasy Państwowe oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W akcji wzięli udział członkowie LOP z klasy 7c wraz z opiekunami- p. Izabelą Śledzioną i p. Mariolą Trzepizur - Grzybowską oraz przedstawiciel III LO w Kłobucku - uczeń klasy 1bp Kacper Paciepnik. Akcję zorganizowali i nadzorowali pracownicy Nadleśnictwa Kłobuck: Inżynier Nadzoru p. Tomasz Paciepnik, Sekretarz p.Paulina Macherzyńska, Zastępca Nadleśniczego p.
Paweł Krej oraz Leśniczy Leśnictwa Pierzchno p. Jerzy Kielan. Posadziliśmy nowe pokolenie lasu w Leśnictwie Pierzchno przy pięknej słonecznej pogodzie, a po zakończeniu akcji spadł deszcz, który jest bardzo potrzebny sadzonkom sosny. Jesienią wybierzemy się, aby sprawdzić jak wygląda efekt naszego wspólnego działania z leśnikami. Akcja sadzenia drzew to kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno i konieczność jej poszanowania.
🇵🇱Oficjalne świętowanie 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.🇵🇱
- 37
Kolejne sukcesy naszych uczniów! Na tegorocznym XXXIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim " Wrażliwość na słowa" naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Natalia Sobczyk (IIIb), Hanna Adamus (IIIc), Daria Sawicka (IIIc), Rafał Romański (IVc), Maja Michalak i Maja Kowalczyk (VII c). Zdobyli oni sukcesy w eliminacjach miejsko- gminnych i powiatowych. GRATULACJE!
Nasi mali patrioci.
Klasy 1-3 gotowe do świętowania majowych świąt.
- 24
Majowe rocznice.
- 31
W dniu 29 kwietnia 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 godnie uczcili "Majowe święta". Cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystym apelu, przygotowanym z tej okazji przez uczniów klasy 3 c i 5 b wraz z wychowawcami p. Teresa Górecka - Józiak i p. Rafałem Kowalczykiem. Była to lekcja historii, która upamiętniła Święto Pracy, Święto Flagi, wstąpienie Polski do UE oraz uchwalenie Konstytucji 3 maja.
Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym.
Spotkaniu on-line z Waldemarem Cichoniem- pisarzem, autorem lektury ,,Cukierku, Ty łobuzie!”.
- 10
Uczniowie z klas I-III wzięli udział w spotkaniu on-line z Waldemarem Cichoniem- pisarzem, autorem lektury ,,Cukierku, Ty łobuzie!”.
Dzięki rozmowie z Panem Waldemarem Cichoniem najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, jak zrodził się pomysł napisania książki i jak można zostać pisarzem. Niespodzianką było poznanie głównego bohatera Cukierka - kota należącego do rodziny pisarza i Tradycji kolejnego koteczka. Uczniowie dowiedzieli się, że Cukierek, pręgowany dachowiec z plamką na nosie, jest najbardziej wyjątkowym kotem na świecie: skacze weterynarzom po głowie, jeździ na mecze hokejowe ze swoim małoletnim właścicielem Marcelem i robi wiele innych rzeczy, których koty zazwyczaj nie potrafią. Słodkie imię, jak wyjaśnił Pan Waldemar, jest mylące, gdyż czworonóg zajmuje się zazwyczaj jedzeniem, spaniem i rozrabianiem. Ceni dobrą zabawę oraz niezależność, i - oczywiście niechcący - nieustannie przysparza kłopotów.
Należy nadmienić, że rozpoczynająca serię bestsellerowa książka Waldemara Cichonia „Cukierku, Tu łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych. Nasi uczniowie wspaniale bawili się na spotkaniu. Wielu uczniów zamówiło książki z osobistą dedykacją od autora.
Teraz czekamy z niecierpliwością na spotkanie na żywo, gdyż Pan Waldemar Cichoń obiecał, że gdy tylko będzie to możliwe, odwiedzi naszą szkołę.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest
HOŁ, HOŁ, HOŁ!
21 listopada do szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest, który w październiku odbył się w naszej szkole z biologii, języka angielskiego i z matematyki. Przed zbliżającymi się Mikołajkami, Mikołajowi rozerwał się chyba worek z prezentami!
BIOLOGIA
KL.6 Tymoteusz Lipiński Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Julia Tukajska Dyplom wyróżnienia
Kl. 7 Zofia Salińska Dyplom wyróżnienia
Kl. 8 Maja Osuchowska Dyplom wyróżnienia
Jan Nowak Dyplom wyróżnienia
Natalia Kotynia Dyplom wyróżnienia
JĘZYK ANGIELSKI
KL. 5 Hanna Brzęczek Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Mateusz Kulek Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Dominik Janta Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Magdalena Pitrzak Dyplom laureata
Wiktor Kutynia Dyplom wyróżnienia
Emilia Kulig Dyplom wyróżnienia
Michalina Łazienka Dyplom wyróżnienia
Zofia Spałek Dyplom wyróżnienia
Kl. 6 Hanna Kasprzak Dyplo
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
1 miejsce - Antonina Gaudy kl. Ib
2 miejsce - Alicja Kurzacz kl. Ib
3 miejsce - Zofia Markisz kl. Ib, Lilianna Koszel kl. Ia
Wyróżnienia:
Laura Kotkowska kl. IIIb
Dawid Hryshchak kl. IIa
Serdecznie gratulujemy.
“Matematyka z kaktusem”
20 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyka z kaktusem”. Czternastu uczestników reprezentowało osiem szkół z powiatu kłobuckiego. I miejsce zajął Kamil Szczepaniec ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie, II miejsce zajęli : Wojciech Nowak z naszej szkoły oraz Fabian Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, III miejsce zajął Wojciech Więch z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się p
Czwartoklasiści w magicznym świecie Mandorii
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.
Nasze Koło LOP w gronie nagrodzonych w Konkursie „Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego” 🏆🍀🦬.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykon
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.