Twórczość plastyczna jest istotną formą aktywności dziecka gdyż daje możliwość ekspresji. Zajęcia tego typu są dobrym źródłem uczenia się i zdobywania wiedzy o otaczającym świecie. Dodatkowo wywołują radość i są sposobem na dobrą zabawę.
- 16
Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny 29 maja 2022r.
W słoneczną środę 11 maja 2022 r. uczniowie klas 3a, 3b, 3c wraz z KS. Proboszczem Grzegorzem, p. Kasią Sawicką i p. Anną Sekułą- Miarką oraz koleżankami i kolegami z parafii NMP Fatimskiej w Kłobucku udali się na pielgrzymkę do Leśniowa, by podziękować za dar I Komunii św. Tam u stóp Matki Bożej Patronki Rodzin uczestniczyli we mszy św. sprawowanej przez KS. Grzegorza w ich intencji i zawierzali siebie i swoje Rodziny Maryi. Po mszy św. był czas na zakup pamiątek, pyszne leśniowskie krówki i lody. W drodze powrotnej dzieci zapoznały się z historią tego miejsca. Pielgrzymka pozwoliła poznać kolejne miejsce kultu Matki Bożej oraz dostarczyła wielu wrażeń.
- 26
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem!
- 12
Trzecioklasiści z naszej szkoły przystąpili 12 maja do w/w sprawdzianu. Najpierw obejrzeli krótki filmik terapeutyczny z udziałem Bratka, a następnie rozpoczęli pracę z testem z języka polskiego. Po krótkiej przerwie rozwiązywali zadania z matematyki. Na koniec zmierzyli się poleceniami z przyrody. To było nowe doświadczenie dla naszych uczniów, z którym doskonale sobie poradzili.
Nasza uczennica laureatką etapu regionalnego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla Uczniów Klas I-III "To właśnie Polska"!!!
Ewa Otwinowska z klasy III B godnie reprezentowała naszą szkołę podczas w/w konkursu, który odbył się 11 maja w auli Forum Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie. Jej wspaniale umiejętności recytatorskie zostały dostrzeżone przez jury, które przyznało jej I miejsce wśród uczniów powiatu kłobuckiego. Dzięki temu została ona zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 10 czerwca br. w Rybniku. Bardzo cieszymy się z jej sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie tego konkursu!!!
Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku za rok 2021 zostało opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Centrum Ekonomiczno -Administracyjnego w Kłobucku:
Ornitologiczny come back.
- 2
Kolejny rok możemy prowadzić obserwacje ornitologiczne w naszej szkole. Gołąb grzywacz zbudował gniazdo i przystąpił do lęgów na parapecie okna na trzecim piętrze naszej szkoły. Uczniowie klasy 5b obserwowali zachowania gołębia i jego pisklęcia, w tym karmienie " ptasim mleczkiem" produkowanym w wolu. Cieszymy się, że grzywacz, który jest największym gatunkiem gołębia w Polsce zagnieździł się właśnie u nas. Grzywacze mogą wyprowadzać do czterech lęgów w roku, więc ciekawi jesteśmy czy wylęgnie się drugie pisklę i czy będą kolejne lęgi.
Wycieczka uczniów klas siódmych do Warszawy
28 kwietnia uczniowie klas VII pod opieką pań: Edyty Suchanek, Ewy Żogały, Katarzyny Sawickiej i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej udali się do Warszawy.
Zwiedzanie stolicy rozpoczęło się krótkim spacerem do Łazienek Królewskich - wspaniałego zespołu pałacowo-parkowego pochodzącego z XVIII wieku. Po wysłuchaniu informacjio tym niezwykłym miejscu uczestnicy wycieczki ruszyli w dalszą drogę.
Jednym z głównych punktów programu była wizyta w promującym interaktywną naukę Centrum Nauki Kopernik, w którym uczniowie mogliodkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić.
Następnie metrem udano się w drogę do Stadionu Narodowego – największego stadionu w Polsce oraz najnowocześniejszej areny wielofunkcyjnej w Europie.Pod opieką przewodnika uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze i najbardziej znane punkty areny, m.in. ekskluzywne miejsca przeznaczone dla gości PGE Narodowego, komentatorów oraz kibiców, centrum prasowe, szatnię piłkarskiej reprezentacji Polski, płytę boiska, trybuny.
Ostatnim punktem wycieczki było Stare Miasto - jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie z Kolumną Zygmunta, która jest najstarszym świeckim pomnikiem w Polsce oraz Zamkiem Królewskim - dawną siedzibą władców Polski. Spacerując po mieście, uczniowie mogli zobaczyć pomniki: Małego Powstańca, Syrenki, Mikołaja Kopernika, a także Pałac Prezydencki.
Klasy 1-3 wzięły udział w kolejnej audycji muzycznej przygotowanej przez Agencję Creare w Czestochowie. Temat:Tradycje i kultura regionu Czestochowy. Doskonała forma edukacyjna, która zaangażowała wszystkie dzieci pozwalając im poznać wyjątkowe tradycje naszego regionu. Były zabawy, tańce i śpiewy…
- 54
Wyniki konkursu Galileo z j. angielskiego
Laureatami ogólnopolskiego konkursu Galileo z języka angielskiego są:
Tola Roman z klasy 4a
Maja Osuchowska z klasy 5a
Krzysztof Pietrzak z klasy 5a
Beniamin Jagielski z klasy 7b
Uczniowie wyróżnieni w konkursie:
Eryk Bator z klasy 4a
Borys Uzny z klasy 5a
Emilia Woźniak z klasy 5a
Jan Worwąg z klasy 7a
Wiktoria Zmora z klasy 7a
Michał Kozar-Konieczny z klasy 7c
Rafał Kozar-Konieczny z klasy 7c
,,Łączą nas drzewa'' z udziałem naszej szkoły
- 23
W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji "Łączą nas drzewa" zorganizowanej przez Lasy Państwowe oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W akcji wzięli udział członkowie LOP z klasy 7c wraz z opiekunami- p. Izabelą Śledzioną i p. Mariolą Trzepizur - Grzybowską oraz przedstawiciel III LO w Kłobucku - uczeń klasy 1bp Kacper Paciepnik. Akcję zorganizowali i nadzorowali pracownicy Nadleśnictwa Kłobuck: Inżynier Nadzoru p. Tomasz Paciepnik, Sekretarz p.Paulina Macherzyńska, Zastępca Nadleśniczego p.
Paweł Krej oraz Leśniczy Leśnictwa Pierzchno p. Jerzy Kielan. Posadziliśmy nowe pokolenie lasu w Leśnictwie Pierzchno przy pięknej słonecznej pogodzie, a po zakończeniu akcji spadł deszcz, który jest bardzo potrzebny sadzonkom sosny. Jesienią wybierzemy się, aby sprawdzić jak wygląda efekt naszego wspólnego działania z leśnikami. Akcja sadzenia drzew to kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno i konieczność jej poszanowania.
🇵🇱Oficjalne świętowanie 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.🇵🇱
- 37
Kolejne sukcesy naszych uczniów! Na tegorocznym XXXIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim " Wrażliwość na słowa" naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Natalia Sobczyk (IIIb), Hanna Adamus (IIIc), Daria Sawicka (IIIc), Rafał Romański (IVc), Maja Michalak i Maja Kowalczyk (VII c). Zdobyli oni sukcesy w eliminacjach miejsko- gminnych i powiatowych. GRATULACJE!
Nasi mali patrioci.
Klasy 1-3 gotowe do świętowania majowych świąt.
- 24
Majowe rocznice.
- 31
W dniu 29 kwietnia 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 godnie uczcili "Majowe święta". Cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystym apelu, przygotowanym z tej okazji przez uczniów klasy 3 c i 5 b wraz z wychowawcami p. Teresa Górecka - Józiak i p. Rafałem Kowalczykiem. Była to lekcja historii, która upamiętniła Święto Pracy, Święto Flagi, wstąpienie Polski do UE oraz uchwalenie Konstytucji 3 maja.
Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym.
Spotkaniu on-line z Waldemarem Cichoniem- pisarzem, autorem lektury ,,Cukierku, Ty łobuzie!”.
- 10
Uczniowie z klas I-III wzięli udział w spotkaniu on-line z Waldemarem Cichoniem- pisarzem, autorem lektury ,,Cukierku, Ty łobuzie!”.
Dzięki rozmowie z Panem Waldemarem Cichoniem najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, jak zrodził się pomysł napisania książki i jak można zostać pisarzem. Niespodzianką było poznanie głównego bohatera Cukierka - kota należącego do rodziny pisarza i Tradycji kolejnego koteczka. Uczniowie dowiedzieli się, że Cukierek, pręgowany dachowiec z plamką na nosie, jest najbardziej wyjątkowym kotem na świecie: skacze weterynarzom po głowie, jeździ na mecze hokejowe ze swoim małoletnim właścicielem Marcelem i robi wiele innych rzeczy, których koty zazwyczaj nie potrafią. Słodkie imię, jak wyjaśnił Pan Waldemar, jest mylące, gdyż czworonóg zajmuje się zazwyczaj jedzeniem, spaniem i rozrabianiem. Ceni dobrą zabawę oraz niezależność, i - oczywiście niechcący - nieustannie przysparza kłopotów.
Należy nadmienić, że rozpoczynająca serię bestsellerowa książka Waldemara Cichonia „Cukierku, Tu łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych. Nasi uczniowie wspaniale bawili się na spotkaniu. Wielu uczniów zamówiło książki z osobistą dedykacją od autora.
Teraz czekamy z niecierpliwością na spotkanie na żywo, gdyż Pan Waldemar Cichoń obiecał, że gdy tylko będzie to możliwe, odwiedzi naszą szkołę.
🌎🌏🌍Konkurs Multimedialny oraz Konkurs EKO-MAT z okazji Dnia Ziemi 2022 – wyniki.🌎🌏🌍
W naszej szkole cała społeczność wzięła udział w działaniach , przedsięwzięciach i konkursach okazji Dnia Ziemi 2022. Dziś podsumowano dwa konkursy. Komisja oceniająca pracowała w składzie: p. Iwona Chłąd – przewodnicząca oraz p. Aneta Wójcik i p. Izabela Śledziona- członkowie komisji. Konkurs multimedialny trwał od końca marca do 22 kwietnia, klasy 7-8 nagrywały filmiki na temat: Odnawialne źródła energii (OZE) w gminie Kłobuck, a klasy 4-5 wykonały prezentację multimedialną na temat: Segregacja śmieci w gminie Kłobuck. Komisja przeanalizowała prace pod kątem: spójności z tematem, formy pracy zgodnej z regulaminem, narracji, zastosowanych plików dźwiękowych oraz ogólnego wrażenia artystycznego. W końcowej klasyfikacji komisja wyłoniła zwycięzców, wg najwyższej liczby zdobytych punktów, przyznając następujące miejsca. KONKURS MULTIMEDIALNY Kategoria klas IV- V- prezentacja multimedialna I miejsce: Emilia Juszczak z klasy 5a II miejsce: Franciszka Derewiecka z klasy 4a III miejsce: Iga Polak z klasy 5b Kategoria klas VII-VIII I miejsce: Maja Kowalczyk z klasy 7c II miejsce – ex aequo- Kuba Kubicki z klasy 7c i Iga Chudzińska z klasy 8b III miejsce: Maja Michalak z klasy 7c Kolejnym konkursem był KONKURS EKOLOGICZNO- MATEMATYCZNY EKO-MAT, gdzie zadania matematyczne były zakodowane kodem QR. Uczniowie klas 1-3 rozwiązywali 5 zadań , jednym z nich było zadanie o sumie nóg polujących kotów oraz ptaków, które nie chciały być posiłkiem kotów. Klasy 7 i 8 musiały np. obliczyć ile m3 powietrza oczyści 16 buków , wiedząc ile m3 powietrza zdoła oczyścić jeden 100- letni buk. Wyniki klas 1-3 Klasy 1a i 1b – wyróżnienie grupowe dla wszystkich uczniów Klasy 2- I miejsce Małgosia Gruca z kl.2a Klasy 3- I miejsce ex aequo Natan Kotkowski z kl. 3a i Kuba Kała z kl. 3b Wyniki klas 7-8 I miejsce ex aequo- Wiktoria Sawicka z 8b i Weronika Lis - również z klasy 8b II miejsce- Dominika Noga z klasy 8a III miejsce- ex aequo Przemysław Kurzacz, Michalina Służałek i Michalina Łakomy- uczniowie z klasy 7a Nagrody w postaci ocen z matematyki i biologii dla laureatów konkursu EKO-MAT oraz nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów konkursu multimedialnego wręczymy pod koniec tygodnia. Gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom. Dziękujemy za udział w konkursach.
12. edycja Gminnego Konkursu Ornitologicznego dla Przedszkolaków w naszej szkole.
- 45
27.04. w SP 3 spotkali się mali ornitolodzy z 6 Przedszkoli gminy Kłobuck, aby sprawdzić swoją wiedzę o 12 gatunkach ptaków rejonu kłobuckiego. Uczestnikami były przedszkolaki z Przedszkoli nr: 1, 2, 4, 5 w Kłobucku, z Przedszkola w Białej i Przedszkola w Kamyku. Konkurs był objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku i Częstochowskiej Grupy OTOP, a współorganizatorami było Nadleśnictwo Kłobuck i Zarząd LOP w Kłobucku. W konkursie uczestniczyli zaproszeni goście, którzy stanowili równocześnie komisję konkursową. Przewodniczącym komisji był Pan Tomasz Paciepnik- Prezes kłobuckiego LOP i Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie, członkami - Pani Małgorzata Chłąd z Zarządu Okręgu LOP Częstochowa i skarbnik kłobuckiego Oddziału oraz Pani Karolina Przygoda reprezentująca Nadleśnictwo Kłobuck. Konkurs przebiegał w obecności Pana Pawła Kotkowskiego- Dyrektora SP 3 oraz Pani Sylwii Galle- Wicedyrektora naszej szkoły. Zadania konkursowe obejmowały część praktyczną i wiedzową. Najtrudniejszymi zadaniami dla przedszkolaków było rozpoznawanie głosów i gniazd ptasich, a najprostsze okazały się zagadki ptasie oraz wskazanie ptaków odlatujących na zimę. Konkurs prowadziły uczennice działające w Kole LOP: Hania Bęben, Zuzia Król, Wiktoria Zmora, Natalia Kotynia i Iga Polak. Zdjęcia z konkursu wykonała Maja Szymor.
Komisja oceniła 7 zadań konkursowych przyznając uczestnikom następujące miejsca wg liczby zdobytych punktów:
I miejsce ex aequo- Nikola Bąk, Zuzanna Lesik i Tomasz Balas- z Przedszkola nr 2 w Kłobucku
II miejsce ex aequo- Tobiasz Prozner z Przedszkola nr 1 w Kłobucku, Zofia Błaszczykiewicz i Antoni Tukajski z Przedszkola nr 4 w Kłobucku oraz Michał Swodczyk i Natalia Zabraniak z Przedszkola w Białej
III miejsce ex aequo- Natalia Noga i Nikola Zając z Przedszkola nr 1 w Kłobucku, Antoni Skwara z Przedszkola nr 4 w Kłobucku, Nikola Kotynia i Aniela Niewiadomska z Przedszkola nr 5, Oliwia Soboniak z Przedszkola w Białej oraz Adam Mikołajczyk i Wojciech Dominik z Przedszkola w Kamyku
Dziękujemy Nauczycielom Przedszkoli i Rodzicom przedszkolaków za trud włożony w przygotowanie dzieci do bardzo trudnego konkursu. Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 przygotowały Panie: Iwona Dobosz, Bożena Hutnik i Aneta Berg- Królica; z Przedszkola nr 1- Panie: Lucyna Fajer i Karolina Kurzacz; z Przedszkola w Białej- Pani Teresa Ściebura; z Przedszkola nr 4- Panie: Jolanta Łapaj, Edyta Zmorek, Iwona Tałaj i Małgorzata Karkowska; z Przedszkola nr 5- Pani Małgorzata Małecka i z Przedszkola w Kamyku -Pani Renata Bielecka.
Przedszkolakom gratulujemy wiedzy i umiejętności praktycznych oraz życzymy dalszych sukcesów ornitologicznych w następnym roku szkolnym.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️
Sukcesy naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Plastycznym "Woda to skarb"💧💧💧👏👏👏
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kolejnej edycji konkursu plastycznego przeprowadzonego przez Szkołę Podstawową im. gen. J. Bema w Kamyku. Hania Wacowska (kl. IIIb) i Wojtek Więch (kl. IIIa) zajęli ex aequo I miejsce, a Oliwia Kaczmarczyk (kl.IIIa)- II miejsce!!! Wyróżnienie w tym konkursie zdobyły: Zosia Markisz (kl.Ib) i Anastazja Hermyt (kl.IIIa). Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy Wam sukcesów!
Trzecioklasiści uczestnikami Powiatowego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej "Wiem, umiem, rozumiem" we Wręczycy Wielkiej 🖊️📚📖🖋️
9 kwietnia br. dwaj uczniowie klasy trzeciej: Wojciech Nowak (IIIb) i Wojciech Więch (IIIa) reprezentowali naszą szkołę podczas kolejnej edycji konkursu wiedzy zintegrowanej w Szkole Podstawowej we Wręczycy Wielkiej. Obaj nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a Wojtek Nowak zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Ogromnie im gratulujemy!
Wielkanocne warsztaty w Domu Dziecka w Kłobucku
Podczas wyjątkowych warsztatów 9 kwietnia podopieczni Domu Dziecka wysłuchali prezentacji w języku angielskim na temat Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii przygotowanej przez Wolontariuszki z klasy 8. Następnie wszyscy dekorowaliśmy wielkanocne babeczki, upieczone wcześniej przez nasze Wolontariuszki. Warsztaty kulinarne to wspaniała okazja, by wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Przygotowywanie posiłków to także szansa na integrację w grupie i rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak współpraca, dzielenie się oraz wzajemne wsparcie. Sprawiło to dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu. Zapach domowych babeczek wypełniał salę i wprowadził nas w radosny wielkanocny nastrój. Było pysznie!
Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą.
W dniu 8 kwietnia odbyła się prelekcja Policji dla klas V, VI, VII, VIII ,,Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą". Prelekcje prowadziła p. Aleksandra Śledziona specjalista ds. nieletnich z Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku.
Maraton Czytania📚
W dniu 7.04.2025 r. od 8.00 do 14.40 w SP nr 3 odbył się Maraton Czytania. Uczestniczyło w nim 220 osób, w tym nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas. Czytanie utworów Stefana Żeromskiego rozpoczęła P. Sylwia Piątkowska - Sekretarz Gminy Kłobuck oraz P. Sylwia Galle- Wicedyrektor naszej placówki. Uczniowie klas I - lll wraz z wychowawczyniami czytali baśnie znanych twórców. Kilkugodzinne zmagania czytelnicze zakończył Dyrektor - P. Paweł Kotkowski. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, otrzymali też drobne upominki i certyfikaty. Był to naprawdę miłe spędzony czas! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok! Organizatorki: pp. A. Kukuła i Ż. Kęsik
Fizyka dla najmłodszych na Politechnice Częstochowskiej
W dniu 4 kwietnia 2025 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z fizyki. Warsztaty prowadzili panowie dr inż. Marcin Jaroński i dr inż. Paweł Pietrusiewicz z Katedry Fizyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.
Głównym tematem eksperymentów był ciekły azot. Po dzisiejszych pokazach uczniowie będą wiedzieć jaką temperaturę ma ciekły azot, czy można zjeść produkty spożywcze zanurzone w nim, czy my sami możemy go wytworzyć i w jaki sposób. Dlaczego guma i kwiatek zanurzone w azocie ulegają rozbiciu na drobne elementy?
W kolejnej części dowiedzieliśmy się jak sprawdzić bez rozbijania skorupki czy jajko jest surowe czy gotowane? Dlaczego po ugotowaniu w ciekłym azocie i po naświetleniu ultrafioletem świeci na niebiesko?
Na koniec kilka eksperymentów z dziedziny optyki, czyli
Wielki sukces naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych🏆🏆🏆
Zakończyły się finały Konkursów Przedmiotowych, które należą do najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych. Mamy powody do dumy, ponieważ nasi uczniowie zdobyli 4 tytuły laureata i 4 tytuły finalistów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Z biologii tytuły laureata zdobyli: Weronika Błaszczykowska (8a) i Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Borys Uzny (8a). Z matematyki tytuł laureata uzyskała Hanna Bednarska (8a), a tytuł finalistki zdobyła Weronika Błaszczykowska (8a). Z geografii tytuł laureata zdobył Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Jan Nowak (8a). Z języka angielskiego tytuł finalistki uzyskała Maja Osuchowska (8a). Gratulujemy laureatom i finalistom takich osiągnięć. Składamy także gratulacje i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, czyli Pani Hal
Podsumowanie szkolnego konkursu ,, Wianek świąteczno- wiosenny".
10Tradycyjnie w okresie przedświątecznym zorganizowany został konkurs plastyczno- -techniczny na ,, Wianek świąteczno- wiosenny". Techniki i materiały , z których wykonane zostały wianki były bardzo różne a efekty zdumiewające . Jury powołane przez organizatorów stanęło jak zwykle przed niezmiernie trudnym do wykonania zadaniem i oceną prac.
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
71 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W hołdzie bohaterom uczniowie naszej szkoły wzbogacili swoją wiedzę historyczną i przygotowali prace plastyczne, na których przedstawili swoje wyobrażenia o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej.