W naszej szkole cała społeczność wzięła udział w działaniach , przedsięwzięciach i konkursach okazji Dnia Ziemi 2022. Dziś podsumowano dwa konkursy. Komisja oceniająca pracowała w składzie: p. Iwona Chłąd – przewodnicząca oraz p. Aneta Wójcik i p. Izabela Śledziona- członkowie komisji. Konkurs multimedialny trwał od końca marca do 22 kwietnia, klasy 7-8 nagrywały filmiki na temat: Odnawialne źródła energii (OZE) w gminie Kłobuck, a klasy 4-5 wykonały prezentację multimedialną na temat: Segregacja śmieci w gminie Kłobuck. Komisja przeanalizowała prace pod kątem: spójności z tematem, formy pracy zgodnej z regulaminem, narracji, zastosowanych plików dźwiękowych oraz ogólnego wrażenia artystycznego. W końcowej klasyfikacji komisja wyłoniła zwycięzców, wg najwyższej liczby zdobytych punktów, przyznając następujące miejsca. KONKURS MULTIMEDIALNY Kategoria klas IV- V- prezentacja multimedialna I miejsce: Emilia Juszczak z klasy 5a II miejsce: Franciszka Derewiecka z klasy 4a III miejsce: Iga Polak z klasy 5b Kategoria klas VII-VIII I miejsce: Maja Kowalczyk z klasy 7c II miejsce – ex aequo- Kuba Kubicki z klasy 7c i Iga Chudzińska z klasy 8b III miejsce: Maja Michalak z klasy 7c Kolejnym konkursem był KONKURS EKOLOGICZNO- MATEMATYCZNY EKO-MAT, gdzie zadania matematyczne były zakodowane kodem QR. Uczniowie klas 1-3 rozwiązywali 5 zadań , jednym z nich było zadanie o sumie nóg polujących kotów oraz ptaków, które nie chciały być posiłkiem kotów. Klasy 7 i 8 musiały np. obliczyć ile m3 powietrza oczyści 16 buków , wiedząc ile m3 powietrza zdoła oczyścić jeden 100- letni buk. Wyniki klas 1-3 Klasy 1a i 1b – wyróżnienie grupowe dla wszystkich uczniów Klasy 2- I miejsce Małgosia Gruca z kl.2a Klasy 3- I miejsce ex aequo Natan Kotkowski z kl. 3a i Kuba Kała z kl. 3b Wyniki klas 7-8 I miejsce ex aequo- Wiktoria Sawicka z 8b i Weronika Lis - również z klasy 8b II miejsce- Dominika Noga z klasy 8a III miejsce- ex aequo Przemysław Kurzacz, Michalina Służałek i Michalina Łakomy- uczniowie z klasy 7a Nagrody w postaci ocen z matematyki i biologii dla laureatów konkursu EKO-MAT oraz nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów konkursu multimedialnego wręczymy pod koniec tygodnia. Gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom. Dziękujemy za udział w konkursach.
🌎🌏🌍Konkurs Multimedialny oraz Konkurs EKO-MAT z okazji Dnia Ziemi 2022 – wyniki.🌎🌏🌍
12. edycja Gminnego Konkursu Ornitologicznego dla Przedszkolaków w naszej szkole.
- 45
27.04. w SP 3 spotkali się mali ornitolodzy z 6 Przedszkoli gminy Kłobuck, aby sprawdzić swoją wiedzę o 12 gatunkach ptaków rejonu kłobuckiego. Uczestnikami były przedszkolaki z Przedszkoli nr: 1, 2, 4, 5 w Kłobucku, z Przedszkola w Białej i Przedszkola w Kamyku. Konkurs był objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku i Częstochowskiej Grupy OTOP, a współorganizatorami było Nadleśnictwo Kłobuck i Zarząd LOP w Kłobucku. W konkursie uczestniczyli zaproszeni goście, którzy stanowili równocześnie komisję konkursową. Przewodniczącym komisji był Pan Tomasz Paciepnik- Prezes kłobuckiego LOP i Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie, członkami - Pani Małgorzata Chłąd z Zarządu Okręgu LOP Częstochowa i skarbnik kłobuckiego Oddziału oraz Pani Karolina Przygoda reprezentująca Nadleśnictwo Kłobuck. Konkurs przebiegał w obecności Pana Pawła Kotkowskiego- Dyrektora SP 3 oraz Pani Sylwii Galle- Wicedyrektora naszej szkoły. Zadania konkursowe obejmowały część praktyczną i wiedzową. Najtrudniejszymi zadaniami dla przedszkolaków było rozpoznawanie głosów i gniazd ptasich, a najprostsze okazały się zagadki ptasie oraz wskazanie ptaków odlatujących na zimę. Konkurs prowadziły uczennice działające w Kole LOP: Hania Bęben, Zuzia Król, Wiktoria Zmora, Natalia Kotynia i Iga Polak. Zdjęcia z konkursu wykonała Maja Szymor.
Komisja oceniła 7 zadań konkursowych przyznając uczestnikom następujące miejsca wg liczby zdobytych punktów:
I miejsce ex aequo- Nikola Bąk, Zuzanna Lesik i Tomasz Balas- z Przedszkola nr 2 w Kłobucku
II miejsce ex aequo- Tobiasz Prozner z Przedszkola nr 1 w Kłobucku, Zofia Błaszczykiewicz i Antoni Tukajski z Przedszkola nr 4 w Kłobucku oraz Michał Swodczyk i Natalia Zabraniak z Przedszkola w Białej
III miejsce ex aequo- Natalia Noga i Nikola Zając z Przedszkola nr 1 w Kłobucku, Antoni Skwara z Przedszkola nr 4 w Kłobucku, Nikola Kotynia i Aniela Niewiadomska z Przedszkola nr 5, Oliwia Soboniak z Przedszkola w Białej oraz Adam Mikołajczyk i Wojciech Dominik z Przedszkola w Kamyku
Dziękujemy Nauczycielom Przedszkoli i Rodzicom przedszkolaków za trud włożony w przygotowanie dzieci do bardzo trudnego konkursu. Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 przygotowały Panie: Iwona Dobosz, Bożena Hutnik i Aneta Berg- Królica; z Przedszkola nr 1- Panie: Lucyna Fajer i Karolina Kurzacz; z Przedszkola w Białej- Pani Teresa Ściebura; z Przedszkola nr 4- Panie: Jolanta Łapaj, Edyta Zmorek, Iwona Tałaj i Małgorzata Karkowska; z Przedszkola nr 5- Pani Małgorzata Małecka i z Przedszkola w Kamyku -Pani Renata Bielecka.
Przedszkolakom gratulujemy wiedzy i umiejętności praktycznych oraz życzymy dalszych sukcesów ornitologicznych w następnym roku szkolnym.
Kolejna odsłona Maratonu Czytania w naszej szkole!
- 83
Maraton Czytania to przedsięwzięcie, które zostało zapoczątkowane jeszcze wtedy, kiedy w naszej szkole mieściło się gimnazjum. Od kilku lat co roku spotykamy się jednego dnia, aby całą społecznością szkolną czytać wybrane utwory.
Tym razem naszą lekturą były teksty Marii Konopnickiej, gdyż rok 2022 został uznany rokiem tej właśnie poetki i pisarki ze względu na 180 rocznicę jej urodzin. Uczniowie klas I-III czytali jej wiersze, a starsi- opowiadania. Czytaliśmy od godziny ósmej do czternastej. Mimo dość trudnych tekstów w Maratonie Czytania uczestniczyło prawie 250 osób! Byli to uczniowie, nauczyciele i Pani Dyrektor- S. Galle, która uwielbia książki. Uczniowie biorący udział w tych zmaganiach otrzymali punkty dodatnie i oceny z edukacji polonistycznej lub języka polskiego. Klasy wraz z wychowawcami i polonistami dostały Certyfikaty potwierdzające udział w Maratonie Czytania oraz ciekawe, przydatne upominki i słodycze.
Bardzo dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły i Państwu- Agnieszce Mazik oraz Robertowi Francikowi za ufundowanie nagród, które uatrakcyjniły to wydarzenie!!! Wszystkich zapraszamy już za rok do uczestnictwa w kolej edycji Maratonu Czytania!
Organizatorki: Żaneta Kęsik i Aneta Kukuła
Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego!!!
- 52
SUKCES MAI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM „ZAINSPIROWANI TWÓRCZOŚCIĄ MARII KONOPNICKIEJ…”
W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Koninie zorganizowała kolejną- III edycję Konkursu Literackiego „Zainspirowani twórczością Marii Konopnickiej…”. Głównym celem konkursu było przypomnienie twórczych dokonań Marii Konopnickiej oraz przybliżenie młodemu pokoleniu Polaków wartości i postaw życiowych ukazanych w utworach pozytywistycznej autorki. Udział w konkursie umożliwił również uczniom wykazanie się wrażliwością literacką i wyobraźnią, a także stał się okazją do zaprezentowania swoich uzdolnień i zainteresowań literackich.
Na tegoroczny konkurs napłynęło około stu prac uczniów szkół podstawowych z województw: pomorskiego, podlaskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego. W kategorii klas VII – VIII wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły – Maja Stępień.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursowych zmaganiach.
Imieniny Ziemi.
- 27
Świętując Dzień Ziemi🌏🌎🌍- imieniny naszej kochanej planety uczniowie podjęli liczne inicjatywy ekologiczne. Sprzątanie terenu przy szkole, przesadzanie roślin, projekty ekologiczne, przedstawienia, malowanie torb ekologicznych czy przepiękne prace plastyczne to działania podjęte przez uczniów klas 1-3.
Wycieczka klas trzecich do Łodzi.
- 19
W czwartek , 21 kwietnia uczniowie i uczennice z klas trzecich pod opieką Pań: Małgorzaty Macherzyńskiej ,Teresy Góreckiej- Józiak, Anety Kukuły, Anny Sekuły- Miarki oraz Joanny Rosickiej-Polewki pojechali na wycieczkę do Łodzi. Pobyt zaczęli obejrzeniem przedstawienia w teatrze Arlekin pt. "Jak zostałam wiedźmą" . Sztuka skłoniła do przemyślenia czy na pewno musimy mieć więcej wszystkiego , żeby być szczęśliwym? Potem odwiedziliśmy Centrum Nauki i Techniki, gdzie w kinie sferycznym podziwialiśmy Kosmos, a potem była świetna zabawa z urządzeniami technicznymi. W świetnych humorach wszyscy wrócili do domu.
,,BLIŻEJ ZIEMI”
- 2
,,BLIŻEJ ZIEMI”
W ubiegłym roku powstał na terenie naszej szkoły ogródek sensoryczny, czyli ogród zmysłów, gdzie wszystkiego można dotknąć, powąchać lub spróbować.
Ogródek składa się z kilku skrzyń i podzielony jest na strefy zapachu, dla oczu oraz smaku.
Opiekę nad ogródkiem przejęły dzieci z pomocą wychowawców.
W strefie zapachu i dla oczu uczniowie sadzili piękne, różnobarwne rośliny, które zachwycały różnymi kolorami, fakturami, rozmiarami, i pokrojem przez cały zeszły sezon. Silnie pachnące kwiaty jak i rośliny, których aromat uwalania się dopiero po potarciu lub potrąceniu liści np. lawendy, cieszyły nasze oczy oraz czarowały zapachem.
W strefie smaku, która przeznaczona jest dla roślin jadalnych, oprócz gatunków owocowych i warzywnych (np. poziomki, truskawki, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, pomidory, ogórki), były też zioła (np. melisa, mięta, oregano, tymianek, ) i rośliny o jadalnych kwiatach (np. nagietek).
W tym roku również dzieci wsadziły już pierwsze kwiaty, zioła i warzywa.
Nasz ogródek jest świetnym miejscem gdzie dzieci, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z przyrodą, mogą z bliska przyjrzeć się naturze i wiele nauczyć. Można w nim też ćwiczyć sztukę uważności lub relaksacji.
DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia obchodzimy wielkie święto ekologiczne .
Z tej okazji uczniowie klasy 1a postanowili przygotować króciutkie przedstawienie mówiące o tak ważnej sprawie jakiej jest OCHRONA NASZEJ NIEBIESKIEJ PLANETY- ZIEMI.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku pt.
"DZIEŃ ZIEMI" .
Zapraszamy na film edukacyjno- przyrodniczy klasy 1b:)
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy 1 B przygotowali projekt. Temat dotyczący czystego powietrza przygotowali: Igor Kowalczyk, Tymek Kościelny, Natalia Dymowska i Vanessa Kulesza. Na temat oszczędzania energii elektrycznej dowiemy się bardzo dużo dzięki Mai Rabędzie, Kacprowi Krupińskiemu, Amelce Czapnik i Adasiowi
Kubickiemu. Zasady mądrej konsumpcji przedstawili Oliwier Małek, Laura Łowisz i Ala Gaj. Następnym niezmiernie ważnym tematem jest segregacja śmieci. Dzięki Wiktorii Marchwińskiej, Lence Bednarskiej i Bartkowi Dylusiowi będziemy wiedzieć jak to robić. Ostatnim, ale niezmiernie ważny temat jest oszczędzanie wody. Cyprian Kłosiński, Blanka Dąbrowska, Agatka Taranek i Ada Sikorska podpowiedzieli co robić, żeby zużywać wody mniej i pamiętać o tym, że woda jest nam niezbędna do życia.
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?
Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl
Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.
Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie – zadzwoń 800 12 12 12.
Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.
Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.
Umiejscowienie Dziecięcego Telefonu Zaufania w strukturach Biura Rzecznika Praw Dziecka umożliwia jego konsultantom możliwość zajmowania się problemem, monitorowanie sytuacji oraz organizowanie dalszej pomocy w oparciu o współpracę z wieloma instytucjami.
Uczniowie nagrodzeni w szkolnym konkursie plastyczno technicznym ,,Pisanka Wielkanocna"
- 4
W środę , 21 kwietnia, naszą szkołę odwiedził podopieczny fundacji " Psia Duszka" ze swoją opiekunką. Dzieci z klas 1-3 miały okazję poznać zasady opieki nad zwierzętami oraz poprzytulać i zabawić się z psem . Wdzięczni za spotkanie przygotowały smakołyki , zabawki , miski i kocyki, które przydadzą się wszystkim podopiecznym fundacji.
- 37
Wesołego Alleluja 🐣!!!
- 66
Zajączek w III b!
Sala nr 16 przed świętami wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne. Wszystko to za sprawą Rodziców uczniów klasy IIIB i ich hojności. Nasi milusińscy będą mogli korzystać z wielkiego globusa, zegara demonstracyjnego, słowników ortograficznych, chusty i liny animacyjnej, woreczków gimnastycznych, ringo oraz wielu gier edukacyjnych. W sali zawiśnie również biała tablica z przyborami do pisania. Otrzymaliśmy także kilka używanych gier, które wykorzystamy na zajęciach dodatkowych. To nie pierwsza taka inicjatywa rodziców. Od dwóch lat cieszymy się z pracy rzutnika, na którym wyświetlamy treści z mulibooka. To ogromne urozmaicenie pracy na lekcji. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie! Wychowawczyni z klasą III b
Lista Kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/23
ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
W klasie 3a 13 dzień kwietnia upłynął wesoło. Świętowaliśmy urodziny kolegi z Ukrainy, Lukiana, oraz Klasowy Dzień Klocków LEGO.
- 13
Dzisiejszego dnia podsumowaliśmy i rozdaliśmy nagrody we wszystkich wiosennych konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski : Najpiękniejsza pani wiosna, Dzień bez plecaka- najciekawsze pomysły, Szkolny konkurs mufinkowy. Gratulujemy zwycięzcom🏆🥇🥈🥉🏆!
- 19
Życzenia Wielkanocne
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest
HOŁ, HOŁ, HOŁ!
21 listopada do szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest, który w październiku odbył się w naszej szkole z biologii, języka angielskiego i z matematyki. Przed zbliżającymi się Mikołajkami, Mikołajowi rozerwał się chyba worek z prezentami!
BIOLOGIA
KL.6 Tymoteusz Lipiński Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Julia Tukajska Dyplom wyróżnienia
Kl. 7 Zofia Salińska Dyplom wyróżnienia
Kl. 8 Maja Osuchowska Dyplom wyróżnienia
Jan Nowak Dyplom wyróżnienia
Natalia Kotynia Dyplom wyróżnienia
JĘZYK ANGIELSKI
KL. 5 Hanna Brzęczek Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Mateusz Kulek Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Dominik Janta Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Magdalena Pitrzak Dyplom laureata
Wiktor Kutynia Dyplom wyróżnienia
Emilia Kulig Dyplom wyróżnienia
Michalina Łazienka Dyplom wyróżnienia
Zofia Spałek Dyplom wyróżnienia
Kl. 6 Hanna Kasprzak Dyplo
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
1 miejsce - Antonina Gaudy kl. Ib
2 miejsce - Alicja Kurzacz kl. Ib
3 miejsce - Zofia Markisz kl. Ib, Lilianna Koszel kl. Ia
Wyróżnienia:
Laura Kotkowska kl. IIIb
Dawid Hryshchak kl. IIa
Serdecznie gratulujemy.
“Matematyka z kaktusem”
20 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyka z kaktusem”. Czternastu uczestników reprezentowało osiem szkół z powiatu kłobuckiego. I miejsce zajął Kamil Szczepaniec ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie, II miejsce zajęli : Wojciech Nowak z naszej szkoły oraz Fabian Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, III miejsce zajął Wojciech Więch z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się p
Czwartoklasiści w magicznym świecie Mandorii
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.
Nasze Koło LOP w gronie nagrodzonych w Konkursie „Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego” 🏆🍀🦬.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykon
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.