Wycieczka do Opola klas drugich w miniony piątek to fantastycznie spędzony czas. Dopisała pogoda, dobre humory nie opuszczały nas ani na chwilę a atrakcje zachęcały do poznawania wyjątkowych miejsc. Był czas na zwiedzanie przepięknego opolskiego zoo, zabawa na niesamowitym placu zabaw oraz zwiedzanie Muzeum Wsi Opolskiej. Były bliskie spotkania z mieszkańcami zoo ale i przeniesienie w czasie w skansenie opolskim.
Wycieczka klas 2 do Opola
Warsztaty kulinarne.
Klasy drugie nie poprzestają na kanapkach…To już kolejne warsztaty z pieczenia pizzy. Tym razem uczniowie klasy 2b skorzystali z zaproszenia Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku. Tydzień wcześniej klasa 2a z okazji Dnia Chłopaka piekła pizzę w restauracji Eldorado. Zapach pizzy roznosił się po okolicy a smak własnej przygotowanej pizzy na długo pozostanie w pamięci.
Smacznie, zdrowo , kolorowo.
Zdrowe i smaczne kanapki w wykonaniu klasy 2a i 2b. „ Kanapkowe warsztaty” doskonale wpisują się w cykl tematów o zdrowym odżywianiu. Dzieci nie tylko jedzą zdrowo ale potrafią samodzielnie przygotować kanapki. Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnych kulinarnych odkryć tej jesieni.Będzie miło, smacznie i rodzinnie.
„To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć – oto sedno tego, co mamy do powiedzenia” – Primo Levi
Z takim mottem w dniu 4 października uczniowie klasy 8a i 8b pod opieką ks. Grzegorza Dymka i wychowawców: pani Izabeli Śledziony i Iwony Chłądwróciliz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią naszego kraju i regionu oraz uczczenie pamięci ofiar zbrodni nazistowskich i holocaustu.
W KL Auschwitz – największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady – życie straciło ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Dzisiejsze Miejsce Pamięci to nie tylko autentyczne poobozowe bloki i baraki, ale także unikatowy zbiór przedmiotów związanych z cierpieniem ludzi przywiezionych do obozu na zagładę.W trakcie zwiedzania spotykaliśmy ludzi różnej narodowości oraz w zróżnicowanym przedziale wiekowym. To oznacza, że jest on obiektem zainteresowania ludzi na całym świecie. Nie dziwi to wcale, gdyż każdy chce znaleźć przyczyny rodzenia się nienawiści i pogardy, a także na własne oczy zobaczyć miejsce, które stało się synonimem Shoah, masowego mordu i upadku cywilizacyjnegoByła to wyjątkowa i przejmująca lekcja historii dla naszych ósmoklasistów.
Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie ruszyła akcja Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach.
Akcja trwa do 20 października.
W tym roku zbieramy paczki z żywnością, artykuły szkolne, maskotki.
Wszelkie artykuły należy przekazywać pani Annie Sekule - Miarce lub wychowawcom.
Szkolny konkurs plastyczno-techniczny
Temat pracy: „ Coś z niczego" – praca przestrzenna z jesiennego materiału przyrodniczego
Cele konkursu:wykorzystanie darów jesieni do inwencji twórczej, prezentowanie konstrukcyjno - plastycznej działalności.
Warunki uczestnictwa:
1. Przedmiotem konkursu są prace plastyczne – forma przestrzenna. Maksymalny rozmiar pracy 50/30/30 cm
2. Kategorie wiekowe:
I kategoria-uczniowie klas 1,2,3
II kategoria –uczniowie klas 4, 5,7,8
3. Ilość prac – jedno dziecko jedna praca.
4. Praca powinna być zaopatrzona w metryczkę, zawierającą:imię i nazwisko autora, tytuł pracy , klasę .
5. Przewidziane są nagrody: dyplomy, punkty z zachowania, ocena z techniki, upominki.
6. Prace prosimy dostarczyć i zostawić w holu szkoły tylko i wyłącznie 12. X. do godziny 12.00
7.Oceniane będą tylko prace wykonane indywidualnie, wykonane przez dzieci samodzielnie.
8. Skład jury zostanie powołany przez organizatora.
9.Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród do dnia 20. X.
10. Prace konkursowe stają się własnością organizatorów i nie podlegają zwrotowi.
Dodatkowe informacje można uzyskać u pani Katarzyny Sawickiej i pani Renaty Zych Zapraszamy
„Wizyta w Experymentarium”
23 września klasy IV odwiedziły Centrum Nauki „Experymentarium” w Łodzi. Uczniowie wzięli udział w doświadczeniach z ciekłym azotem oraz zwiedzili wystawę interaktywną, która w pasjonujący i zabawny sposób objaśniała skomplikowane zagadnienia z fizyki, chemii i biologii. Stały się one proste i czytelne dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnie przygotowanych eksponatach.
Wbijanie gwoździa bananem, zamrażanie róży, kosmiczny tunel, magiczne lustra czy delikatne rażenie prądem - to tylko niektóre atrakcje czekające na uczniów. „Experymentarium” połączyło naukę z zabawą, dzięki czemu każdy znalazł dla siebie coś interesującego.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” W. Szymborska.
Nawyk codziennego czytania, zaledwie pół godziny dziennie, przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, uregulowania rytmu serca i redukcji stresu w sposób zbliżony do ćwiczeń jogi. Wydłuża życie człowieka, poprawia kondycję emocjonalną oraz wpływa na zachowywanie lepszej ogólnej sprawności umysłowej.
Czytanie na głos dodatkowo wpływa pozytywnie na zapamiętywanie.
Pomaga w tym tzw. „efekt produkcji – wytwarzanie mowy i słuchanie własnego głosu”.
W związku z niekwestionowanymi zaletami czytania na głos w naszej bibliotece odbyły się dziś cykle czytania znanych i lubianych przez dzieci opowiadań Renaty Piątkowskiej.
Zachęcamy Państwa do czytania z dziećmi każdego dnia - szczególnie dzisiaj w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.
Ósmoklasiści na zajęciach informatyczno- matematycznych na Politechnice Częstochowskiej i biologicznych w Parku Lisiniec.
Dnia 28 września br. uczniowie klas ósmych z p. Wicedyrektor Sylwią Galle oraz z wychowawczyniami p. Iwoną Chłąd i p.Izabelą Śledzioną uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z informatyki, matematyki i biologii. Pierwsza część zajęć odbyła się na Wydziale Budownictwa PCz, po którym oprowadzała nas dr Alina Pietrzak. Uczniowie uczestniczyli w trzygodzinnych zajęciach – z programowania w AutoCAD – poznali zasady modelowania bryłowego, następnie projektowali modele konstrukcji budowlanych o określonych parametrach z zastosowaniem materiałów z życia codziennego, sprawdzając ich wytrzymałość oraz poznali zasadę działania kamery termowizyjnej i jej zastosowanie w budownictwie, medycynie i innych dziedzinach życia.Uczniowie mogli poczuć się jak studenci na ćwiczeniach, a pracownicy naukowi Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej zapewnili ósmoklasistom wysoki poziom wiedzy technicznej podany w przystępny sposób, oparty na działaniu i aktywności uczniów. Drugim punktem wyjazdu edukacyjnego był Park Lisiniec, gdzie uczniowie przeprowadzili badania wskaźników czystości wód zbiornika Adriatyk w pełnym nasłonecznieniu, z użyciem zestawu Aquanal. Udało nam się zrealizować wszystkie założone cele wyjazdu edukacyjnego. Liczymy, że szkoły i uczelnie będą pracowały stacjonarnie i jeszcze odwiedzimy Politechnikę w tym roku szkolnym.
Nasi uczniowie na warsztatach hydrobiologicznych nad Zalewem w Poraju.
W piątek 24 września br. uczniowie klasy 7c z wychowawczynią p. Anną Neczajewską-Kozińską i nauczycielem biologii p. Izabelą Śledzioną wzięli udział w Warsztatach terenowych z hydrobiologii nad Zalewem w Poraju. Przy wietrznej i dynamicznej pogodzie zajęcia warsztatowe przeprowadzili eksperci, zawodowo pracujący w Centralnym Laboratorium Badawczym w Zespole Analiz Hydrobiologicznych- dr Monika Bogdanowicz i mgr Waldemar Duda.
Eksperci przedstawili 4 kryteria oceny czystości wód, zasady pobierania materiału do badań i wskaźniki pozwalające na określenie klasy czystości. W czasie zajęć uczniowie obserwowali bogatą kolekcję bezkręgowców i roślin wodnych, które są organizmami wskaźnikowymi. Poznali larwy chruścików z domkami, drobne małże, larwy ważek, pijawki i wiele innych bezkręgowców wodnych. Ponadto zobaczyli w naturze raka pręgowanego, który jest gatunkiem inwazyjnym,a dotychczas znali go z podręcznika do biologii dla klasy 6.Prelegenci przedstawili także, jakie rodzaje glonów spotykane są w zbiorniku Poraj (zielenice, sinice i okrzemki). Uczniowie obserwowali również rośliny naczyniowe, między innymi wywłócznika okółkowego, trzcinę pospolitą i rdestnice.
Po solidnej dawce wiedzy biologicznej na poziomie wykraczającym znacznie poza podstawę programową, uczniowie z opiekunami podsumowali zajęcia w pizzerii Lago el Gusto przy gorącej herbacie i pysznej pizzy. Dla przyrodników nie ma złej pogody, aby wyjść w teren, co udowodnili nasi siódmoklasiści.
Poznajemy stolicę Polski.
22 września 2021r. klasy trzecie odwiedziły Warszawę . W programie było Centrum Nauki Kopernik , gdzie wszyscy mogli na sobie sprawdzić prawa fizyki , a potem wyruszyliśmy na podbój Warszawy. Dopisała pogoda , humory i kondycja , bo przemierzyliśmy pieszo kilka kilometrów ulicami nowoczesnej i zabytkowej Warszawy. Wycieczkę zakończyliśmy w Łazienkach , gdzie wiewiórki dokazywały na trawnikach , a pawie wygrzewały się w słońcu. Pełni wrażeń ,wieczorem wróciliśmy do domu.
Klasy siódme na ścieżkach historii …
21 września uczniowie klas siódmych pod opieką księdza Grzegorza Dymka i swoich wychowawczyń odwiedzili historyczne uliczki Krakowa. Miasto przywitało ich piękną pogodą. Spotkanie z naszą dawną stolicą zaczęli od przywitania się z legendarnym smokiem i wysłuchania legendy o tym strasznym stworze. Następnym punktem programu było wawelskie wzgórze. We wnętrzu katedry i na dziedzińcu zamkowym historia przemówiła do naszych siódmoklasistów ustami pań przewodniczek. Życzenia wypowiadane przy dzwonie Zygmunta z pewnością muszą się spełnić. Dalsze odkrywanie tajemnic Krakowa miało miejsce w drodze na Rynek, którą w doskonałych humorach przemierzano Traktem Królewskim, zatrzymując się na Franciszkańskiej pod oknem papieskim. Na dziedzińcu Collegium Maius, obserwując pochód figurek w zabytkowym zegarze, uczniowie szukali śladów czternastoletniego Jana Kochanowskiego. Po krótkiej przerwie na posiłek ruszyli w dalszą drogę, podziwiając średniowieczne mury zwieńczone Bramą Floriańską, Barbakan i wreszcie docierając na Rynek, gdzie od wieków królują gołębie i krakowskie kwiaciarki. Zmęczeni przysiedli pod pomnikiem Adama Mickiewicza, mogli wysłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego i kupić pamiątki w Sukiennicach. Taka „żywa” lekcja historii powinna na dłużej pozostać w ich pamięci.
NOC SPISOWA
!!! NOC SPISOWA w Urzędzie Miejskim w Kłobucku. !!!
W związku ze zbliżającym się do końca Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie wypełnili obowiązku spisowego na ogólnopolską akcję Głównego Urzędu Statystycznego pod nazwą „NOC SPISOWA”.
_________________________________________________________
! W Kłobucku noc spisowa odbędzie się w dniu 25 września br. (sobota) od godziny 8:00 do 22:00, w budynku Urzędu Miejskiego w Kłobucku (wejście główne od strony ul. 11 Listopada) !
_________________________________________________________
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września i jest obowiązkowy !!!
Do spisu należy przygotować:
1. pesel,
2. nazwisko rodowe matki,
3. pesele oraz dane osobowe wszystkich domowników wspólnie zamieszkujących,
4. dane dotyczące powierzchni mieszkania, ilość pokoi i kuchni z oknem, sposób ogrzewania, rok oddania budynku do użytku, itp.
Pamiętaj – jeden członek rodziny może spisać wszystkich domowników!
Wojewódzka konferencja konsultacyjna dla młodych...
Uczniowie klas 8a i 8b, 23 września wzięli udział w wojewódzkiej konferencji konsultacyjnej dla młodych ludzi z województwa śląskiego, mieli okazję zgłosić swoje uwagi, pomysły do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.
Dyskusje prowadzone były w ramach konsultacji, podzielone były na sześć obszarów tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.
Ósmoklasiści wybrali przede wszystkim edukację i szkolnictwo wyższe a także ekologię i klimat, uczestniczyli również w spotkaniu dotyczącym zdrowia i sportu.
Spotkanie z ekologii i klimatu poległo na wypowiedzeniu się na temat tego co się dzieje na świecie jakie są problemy co niszczy klimat, środowisko oraz jak możemy temu zapobiec jak możemy pomóc środowisku, każdy chętny miał okazje się wypowiedzieć na ten temat. Jakie są problemy i jak można im zapobiegać – podsumowała Dominika
Na dzisiejszych konsultacjach nasi uczniowie, którzy uczestniczyli w obszarze edukacja, mieli możliwość porozmawiać o całokształcie polskiego szkolnictwa. Poruszany był tematy zasad i obowiązków szkolnych, sposobu zachowania się, sytuacji uczniów, szkoły po zdalnym nauczaniu i wszystkich innych sprawach, o których nastolatkowie chcieli porozmawiać z prowadzącymi.
Myślimy, że zaproponowane przez młodzież rozwiązania zgłoszonych problemów pozwoliło zebrać opinie i wypracować rozwiązania, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań w obszarze polityki młodych ludzi.
Pierwszy Dzień Jesieni🍁🍂🍁Pani Jesień w odsłonie deszczowej i słonecznej odwiedziła wszystkie klasy obdarowując uczniów darami jesieni- soczystymi i zdrowymi jabłkami.🍁🍂🍁
We wtorek 21września uczniów z klasy III a odwiedziła mama, która przedstawiła swój zawód. Pani Aleksandra Śledziona jest policjantką pracującą w Powiatowej Komendzie Policji w Kłobucku. Dzieci miały możliwość zadawania pytań dotyczących różnych trudnych sytuacji związanych z tym zawodem , a Pani Ola przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Było to bardzo ciekawe spotkanie i nawet użycie kajdanek nikogo nie wystraszyło. Na koniec spotkania okazało się ,że są chętni aby zostać policjantem.
Pierwszoklasiści na warsztatach przyrodniczych w Parku Krajobrazowym „Lasy nad Górną Liswartą”.
Klasa 1a i 1b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych dotyczących życia pszczół i ich zachowań. Poznali również budowę pszczół. Oprócz zdobycia wiedzy przyrodniczej zmagali się z zadaniami plastyczno- technicznymi. Zajęcia zakończono zapoznaniem się z ekspozycją –zwierzęta wokół nas. Był również czas na zabawy sprawnościowo-ruchowe.
„Szlakiem naszego Patrona Jana Pawła II”
Uczniowie klas czwartych naszej placówki w piękny, słoneczny dzień – 15. września br. odbyli wycieczkę do ukochanego miasta Karola Wojtyły - Wadowic. Po zwiedzeniu Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II wychowankowie udali się na przepyszne kremówki i sesję zdjęciową na rynku miasta. W drodze powrotnej młodzież podziwiała sanktuarium pasyjno-maryjne oo. bernardynów znajdujące się w Kalwarii Zebrzydowskiej u szczytu góry Żar. Bezpiecznie i w radosnej atmosferze czwartoklasiści wrócili do rodzinnego miasta. Głośnymi brawami podziękowali Panu kierowcy, Pani przewodnik z Biura Podróży Eskapada, Rodzicomi kierownikowi wycieczki - ks. G. Dymkowi, który dobrym słowem i humorem umilał wszystkim ten wspólny czas.
Do podziękowań przyłączają się również wychowawcy klas czwartych!
Warsztaty przyrodnicze w Parku Krajobrazowym klasy 3b i 3c.
Dzień kropki - dzień kreatywności i pomysłowości
- 32
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Wycieczka klas 2 do Opola
Wycieczka do Opola klas drugich w miniony piątek to fantastycznie spędzony czas. Dopisała pogoda, dobre humory nie opuszczały nas ani na chwilę a atrakcje zachęcały do poznawania wyjątkowych miejsc. Był czas na zwiedzanie przepięknego opolskiego zoo, zabawa na niesamowitym placu zabaw oraz zwiedzanie Muzeum Wsi Opolskiej. Były bliskie spotkania z mieszkańcami zoo ale i przeniesienie w czasie w skansenie opolskim.
Warsztaty kulinarne.
Klasy drugie nie poprzestają na kanapkach…To już kolejne warsztaty z pieczenia pizzy. Tym razem uczniowie klasy 2b skorzystali z zaproszenia Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku. Tydzień wcześniej klasa 2a z okazji Dnia Chłopaka piekła pizzę w restauracji Eldorado. Zapach pizzy roznosił się po okolicy a smak własnej przygotowanej pizzy na długo pozostanie w pamięci.
Smacznie, zdrowo , kolorowo.
Zdrowe i smaczne kanapki w wykonaniu klasy 2a i 2b. „ Kanapkowe warsztaty” doskonale wpisują się w cykl tematów o zdrowym odżywianiu. Dzieci nie tylko jedzą zdrowo ale potrafią samodzielnie przygotować kanapki. Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnych kulinarnych odkryć tej jesieni.Będzie miło, smacznie i rodzinnie.
„To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć – oto sedno tego, co mamy do powiedzenia” – Primo Levi
Z takim mottem w dniu 4 października uczniowie klasy 8a i 8b pod opieką ks. Grzegorza Dymka i wychowawców: pani Izabeli Śledziony i Iwony Chłądwróciliz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią naszego kraju i regionu oraz uczczenie pamięci ofiar zbrodni nazistowskich i holocaustu.
W KL Auschwitz – największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady – życie straciło ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Dzisiejsze Miejsce Pamięci to nie tylko autentyczne poobozowe bloki i baraki, ale także unikatowy zbiór przedmiotów związanych z cierpieniem ludzi przywiezionych do obozu na zagładę.W trakcie zwiedzania spotykaliśmy ludzi różnej narodowości oraz w zróżnicowanym przedziale wiekowym. To oznacza, że jest on obiektem zainteresowania ludzi na całym świecie. Nie dziwi to wcale, gdyż każdy chce znaleźć przyczyny r
Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie ruszyła akcja Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach.
Akcja trwa do 20 października.
W tym roku zbieramy paczki z żywnością, artykuły szkolne, maskotki.
Wszelkie artykuły należy przekazywać pani Annie Sekule - Miarce lub wychowawcom.
Szkolny konkurs plastyczno-techniczny
Temat pracy: „ Coś z niczego" – praca przestrzenna z jesiennego materiału przyrodniczego
Cele konkursu:wykorzystanie darów jesieni do inwencji twórczej, prezentowanie konstrukcyjno - plastycznej działalności.
Warunki uczestnictwa:
1. Przedmiotem konkursu są prace plastyczne – forma przestrzenna. Maksymalny rozmiar pracy 50/30/30 cm
„Wizyta w Experymentarium”
23 września klasy IV odwiedziły Centrum Nauki „Experymentarium” w Łodzi. Uczniowie wzięli udział w doświadczeniach z ciekłym azotem oraz zwiedzili wystawę interaktywną, która w pasjonujący i zabawny sposób objaśniała skomplikowane zagadnienia z fizyki, chemii i biologii. Stały się one proste i czytelne dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnie przygotowanych eksponatach.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” W. Szymborska.
Nawyk codziennego czytania, zaledwie pół godziny dziennie, przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, uregulowania rytmu serca i redukcji stresu w sposób zbliżony do ćwiczeń jogi. Wydłuża życie człowieka, poprawia kondycję emocjonalną oraz wpływa na zachowywanie lepszej ogólnej sprawności umysłowej.
Ósmoklasiści na zajęciach informatyczno- matematycznych na Politechnice Częstochowskiej i biologicznych w Parku Lisiniec.
Dnia 28 września br. uczniowie klas ósmych z p. Wicedyrektor Sylwią Galle oraz z wychowawczyniami p. Iwoną Chłąd i p.Izabelą Śledzioną uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z informatyki, matematyki i biologii. Pierwsza część zajęć odbyła się na Wydziale Budownictwa PCz, po którym oprowadzała nas dr Alina Pietrzak. Uczniowie uczestniczyli w trzygodzinnych zajęciach – z programowania w AutoCAD – poznali zasady modelowania bryłowego, następnie projektowali modele konstrukcji budowlanych o określonych parametrach z zastosowaniem materiałów z życia codziennego, sprawdzając ich wytrzymałość oraz poznali zasadę działania kamery termowizyjnej i jej zastosowanie w budownictwie, medycynie i innych dziedzinach życia.Uczniowie mogli poczuć się jak studenci na ćwiczeniach, a pracownicy naukowi Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej zapewnili ósmoklasistom wysoki poziom wiedzy techni
Nasi uczniowie na warsztatach hydrobiologicznych nad Zalewem w Poraju.
W piątek 24 września br. uczniowie klasy 7c z wychowawczynią p. Anną Neczajewską-Kozińską i nauczycielem biologii p. Izabelą Śledzioną wzięli udział w Warsztatach terenowych z hydrobiologii nad Zalewem w Poraju. Przy wietrznej i dynamicznej pogodzie zajęcia warsztatowe przeprowadzili eksperci, zawodowo pracujący w Centralnym Laboratorium Badawczym w Zespole Analiz Hydrobiologicznych- dr Monika Bogdanowicz i mgr Waldemar Duda.
Poznajemy stolicę Polski.
22 września 2021r. klasy trzecie odwiedziły Warszawę . W programie było Centrum Nauki Kopernik , gdzie wszyscy mogli na sobie sprawdzić prawa fizyki , a potem wyruszyliśmy na podbój Warszawy. Dopisała pogoda , humory i kondycja , bo przemierzyliśmy pieszo kilka kilometrów ulicami nowoczesnej i zabytkowej Warszawy. Wycieczkę zakończyliśmy w Łazienkach , gdzie wiewiórki dokazywały na trawnikach , a pawie wygrzewały się w słońcu. Pełni wrażeń ,wieczorem wróciliśmy do domu.
Klasy siódme na ścieżkach historii …
21 września uczniowie klas siódmych pod opieką księdza Grzegorza Dymka i swoich wychowawczyń odwiedzili historyczne uliczki Krakowa. Miasto przywitało ich piękną pogodą. Spotkanie z naszą dawną stolicą zaczęli od przywitania się z legendarnym smokiem i wysłuchania legendy o tym strasznym stworze. Następnym punktem programu było wawelskie wzgórze. We wnętrzu katedry i na dziedzińcu zamkowym historia przemówiła do naszych siódmoklasistów ustami pań przewodniczek. Życzenia wypowiadane przy dzwonie Zygmunta z pewnością muszą się spełnić. Dalsze odkrywanie tajemnic Krakowa miało miejsce w drodze na Rynek, którą w doskonałych humorach przemierzano Traktem Królewskim, zatrzymując się na Franciszkańskiej pod oknem papieskim. Na dziedzińcu Collegium Maius, obserwując pochód figurek w zabytkowym zegarze, uczniowie szukali śladów czternastoletniego Jana Kochanowskiego. Po krótkiej przerwie na posił
NOC SPISOWA
!!! NOC SPISOWA w Urzędzie Miejskim w Kłobucku. !!!
W związku ze zbliżającym się do końca Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie wypełnili obowiązku spisowego na ogólnopolską akcję Głównego Urzędu Statystycznego pod nazwą „NOC SPISOWA”.
_________________________________________________________
Wojewódzka konferencja konsultacyjna dla młodych...
Uczniowie klas 8a i 8b, 23 września wzięli udział w wojewódzkiej konferencji konsultacyjnej dla młodych ludzi z województwa śląskiego, mieli okazję zgłosić swoje uwagi, pomysły do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.
Dyskusje prowadzone były w ramach konsultacji, podzielone były na sześć obszarów tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.
Pierwszoklasiści na warsztatach przyrodniczych w Parku Krajobrazowym „Lasy nad Górną Liswartą”.
Klasa 1a i 1b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych dotyczących życia pszczół i ich zachowań. Poznali również budowę pszczół. Oprócz zdobycia wiedzy przyrodniczej zmagali się z zadaniami plastyczno- technicznymi. Zajęcia zakończono zapoznaniem się z ekspozycją –zwierzęta wokół nas. Był również czas na zabawy sprawnościowo-ruchowe.
„Szlakiem naszego Patrona Jana Pawła II”
Uczniowie klas czwartych naszej placówki w piękny, słoneczny dzień – 15. września br. odbyli wycieczkę do ukochanego miasta Karola Wojtyły - Wadowic. Po zwiedzeniu Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II wychowankowie udali się na przepyszne kremówki i sesję zdjęciową na rynku miasta. W drodze powrotnej młodzież podziwiała sanktuarium pasyjno-maryjne oo. bernardynów znajdujące się w Kalwarii Zebrzydowskiej u szczytu góry Żar. Bezpiecznie i w radosnej atmosferze czwartoklasiści wrócili do rodzinnego miasta. Głośnymi brawami podziękowali Panu kierowcy, Pani przewodnik z Biura Podróży Eskapada, Rodzicomi kierownikowi wycieczki - ks. G. Dymkowi, który dobrym słowem i humorem umilał wszystkim ten wspólny czas.