Testowania mikroskopów - ciąg dalszy. Dziś klasa 3c sprawdzała możliwości nowych mikroskopów prowadząc obserwacje botaniczne. O tej porze roku nie jest proste znalezienie obiektów do obserwacji świata roślin - jednak zawsze mamy do dyspozycji amarylisy rosnące na parapetach w naszej sali biologicznej- kwitnące i owocujące o tej porze roku. Trzecioklasiści sami przygotowali preparaty ziaren pyłku amarylisa, ponadto udało się im zobaczyć aparaty szparkowe w skórce dolnej liścia oraz włoski gruczołowe pelargonii. Okazało się, że botanika w skali mikro też jest ciekawa. Zdjęcia wykonała Emilka Sosnowska. W kolejnym tygodniu - zajęcia dla 3b.
Fascynująca botanika czyli zajęcia przyrodnicze z klasą 3c.
- 7
Szkoła w oczach najmłodszych uczniów!
Konkurs Walentynkowy.
17lutego 2021 r. w Szkole Podstawowej w Konopiskach odbyło się podsumowanie XX Miedzypowiatowego Konkursu Plastycznego na Kartkę Walentynkową. Celem konkursu była rozpowszechnianie plastycznej twórczości dzieci i młodzieży, świętowanie dnia Św. Walentego oraz nauka wyrażania uczuć do drugiej osoby. Uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie również uplasowali się w czołówce wyróżnionych artystów. Anna Telęga zajęła III, a Maksymilian Wacowski został wyróżniony za wykonanie kartki Walentynkowej.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.
Przedszkole nr 4 z Zagórza na zajęciach on-line z ornitologii.
- 4
Wczoraj odbyły się zajęcia dla dwóch grup przedszkolnych z Przedszkola nr 4 w Kłobucku- Zagórzu. Grupy: Motylki i Pszczółki wraz z wychowawczyniami- p. Małgorzatą Karkowską, p. Iwoną Tałaj oraz p. Jolantą Łapaj połączyły się on-line, aby poznać wybrane gatunki ptaków rejonu kłobuckiego. Zajęcia przeprowadziły uczennice klasy 6c- Maja Kowalczyk, Ala Kotkowska, Maja Michalak i Oliwia Szymczyńska. Zajęcia są formą współpracy między szkolnymi i przedszkolnymi Kołami LOP rejonu kłobuckiego oraz przygotowują dzieci do udziału w Gminnym Konkursie Ornitologicznym dla Przedszkolaków. Kolejne zajęcia w przyszłym tygodniu.
W NASZEJ SZKOLE JEST SUPER!!!
- 3
Takie opinie można było dziś usłyszeć od uczniów klasy II B, którzy najpierw obchodzili Światowy Dzień Kota, a potem w trakcie lekcji wychowania fizycznego korzystali z ogromnego dmuchańca w naszej hali sportowej. Najpierw przypomnieliśmy sobie historię bohatera znanej baśni- „Kot w butach”, a potem kolorowaliśmy wizerunki ulubionych pupili. Nie zabrakło także opowieści o domowych ulubieńcach i ich zwyczajach. Swoją energię rozładowaliśmy podczas zabaw na Formule 1- naszej szkolnej zjeżdżalni. Radości było co niemiara…
Światowy Dzień Kota.
Są białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Kto? Oczywiście koty… 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, klasa 3a na lekcjach wykonała podobizny swoich milusińskich pupili.
Zajęcia ornitologiczne dla Przedszkola nr 1 w Kłobucku.
- 14
W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z grupy p. Małgorzaty Zych z Przedszkola nr1 w Kłobucku. Zajęcia na MS Teams przeprowadziły uczennice klasy 4a- Maja Osuchowska, Liliana Wróblewska, Emilia Wożniak i Wiktoria Kraszewska. Nasze czwartoklasistki to absolwentki Przedszkola nr 1, których wychowawczynią była właśnie p. Małgosia Zych czyli było to miłe spotkanie po trzech latach. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały prezentacji przygotowanej przez starsze koleżanki, poznały ptasie głosy i ciekawostki, które przydadzą się w czasie XI Gminnego Konkursu Ornitologicznego, który odbędzie się pod koniec marca z udziałem uczestników z Przedszkoli z terenu naszej gminy.Kolejne zajęcia już wkrótce.
Z wizytą na poczcie.
Uczniowie Naszej Szkoły postanowili wykorzystać swoje umiejętności, adresowania korespondencji oraz pisania życzeń . Na poniedziałkowej lekcji dzieci wykonały piękne karki , zaadresowały je i udały się na pocztę, aby wrzucić je do skrzynki. Wszyscy przy tym świetnie się bawili J, bo najpiękniejszą rzeczą jest obdarowywanie drugiej osoby.
Walentynki 2021
Walentynki to wyjątkowe święto także dla uczniów naszej szkoły. Każdy tego dnia ma szanse obdarować kogoś walentynką, słodką niespodzianką czy uśmiechem.
52
„Przyroda w skali mikro” czyli zajęcia przyrodnicze w klasie 3a.
- 8
W piątek uczennice klasy 3a w ramach zajęć kółka przyrodniczego miały możliwość testowania nowych mikroskopów zakupionych do sali biologicznej. Grupa trzecioklasistek do tej pory prowadziła obserwacje w mikroskopach z lusterkiem odbijającym światło.Od ubiegłego tygodnia obserwacje możemy prowadzić na sprzęcie Delta Optical wyposażonym w oświetlenie typu LED. Jakość obrazu mikroskopowego jest perfekcyjna, a ciekawe obiekty - od odnóży owadów począwszy, poprzez błoniaste skrzydła i pokrywy skrzydłowe, aż do ich aparatów gębowych wypełniły nam całe zajęcia. Najciekawsza okazała się jednak obserwacja wylinki węża. Zdjęcia obiektów spod mikroskopu wykonały:Tola Roman, Kalina Nowak , Daria Sawicka, Laura Mięsowska, Julia Podlejska i Frania Derewiecka. W najbliższym czasie zaplanowane są także zajęcia dla 3b i 3c. Przed nami jeszcze obserwacje botaniczne i nie tylko …….
Pierwszoklasiści już dziś świętują Walentynki!
- 25
Walentynki – to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.
Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Ach, co to był za bal…
- 84
Uczniowie klas pierwszych i klasy IIb wreszcie doczekali się swojego balu karnawałowego.
Wszyscy pięknie i pomysłowo przebrani przybyli do szkoły, aby ze swoją klasą uczestniczyć w programie przygotowanym przez panią animatorkę oraz swoich wychowawców. Nie mogło zabraknąć również słodkich poczęstunków, tym bardziej, że był to Tłusty czwartek. Harce przy muzyce w świetlicy szkolnej, a potem w swoich salach lekcyjnych wywołały wiele uśmiechów na twarzy.
Dla wielu uczniów był to niezapomniany dzień, którego pamiątką będą kolorowe balony, z radością zabrane do rodzinnych domów.
Słodki czwartek ???
- 58
TŁUSTY CZWARTEK w naszej szkole miał wiele odsłon. Była degustacja słodkich pączków, pączuszków w klasie. Był bal karnawałowy ze słodkim poczęstunkiem. A nawet Tłusty Czwartek w odsłonie fit- jabłka i popcorn. Nie zmienia to faktu, że każdy z nas osłodził sobie ten dzień jak tylko umiał.
Samych słodkości nie tylko w dniu dzisiejszym życzy Samorząd Uczniowski
Zajęcia ornitologiczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 5 w Kłobucku.
- 3
We wtorek uczennice klasy 4 a - działające w Kole LOP- zadebiutowały w roli prowadzących zajęcia dla przedszkolaków. Z reguły prowadzenie zajęć było domeną najstarszych wiekowo klas naszej szkoły, ale tym razem zajęcia na platformie Teams przygotowały i przeprowadziły czwartoklasistki: Emilia Juszczak, Weronika Błaszczykowska, Hanna Bednarska, Zuzia Walicka i Maja Zając. Zadanie wykonały celująco. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały informacji o wybranych gatunkach ptaków, prezentowanych przez starsze koleżanki. Jednym z gatunków była kukułka, która jest określana mianem pasożyta lęgowego. Dzieci obejrzały krótki filmik o zdeterminowanym pisklęciu kukułki, które wyrzuca jaja trzcinniczków z ich własnego gniazda, aby cały pokarm trafiał do jej dzioba. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia czterominutowego filmiku pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=pNSn9eYow6s .Trzeba przyznać, że przyroda jest fascynująca……..
Lekcja przyrody w terenie.
- 44
Dzieci z klasy I b postanowiły wybrać się dziś na wycieczkę do Nadleśnictwa w Kłobucku. Pan Tomasz Paciepnik – prezes Zarządu Oddziału LOP w Kłobucku, który pełni też funkcję Inżyniera Nadzoru w naszym Nadleśnictwie zabrał dzieci na wspaniały spacer po przystrojonym śniegiem lesie. Podczas tej lekcji przyrody dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w naszych lasach, jakie ptaki występują u nas latem i jakie pozostają z nami na zimę. Rozpoznawały ślady i tropy zwierząt na śniegu, oraz dowiedziały się w jaki sposób leśnicy dokarmiają zwierzęta zimą.
Po wspanialej lekcji edukacji były harce na śniegu, herbatka i smakowite kiełbaski z ogniska.
„HU, HU, HA- NASZA ZIMA WCALE NIE JEST ZŁA” REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Cele konkursu:
- rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania sztuką recytacji,
- pielęgnowanie kultury języka,
- krzewienie zamiłowania do literatury pięknej,
- propagowanie twórczości o tematyce zimowej.
Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas I- III naszej szkoły.
2. Każdy uczestnik będzie oceniany indywidualnie (nie dopuszcza się prezentacji grupowych).
3. Prezentowany w konkursie repertuar powinien obejmować wybrany dowolnie utwór poetycki o tematyce zimowej.
Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
4. Uczestnicy proszeni są o nagranie swojego wystąpienia, a następnie przesłanie go do organizatorów przez Messengera
(Żaneta Kęsik i Aneta Kukuła). Przesłanie nagrania jest równoważne z wyrażeniem zgody na udział ucznia w konkursie.
Zasady organizacyjne:
1. Warunkiem zgłoszenia do konkursu jest przesłanie nagrania swej prezentacji konkursowej do 26 lutego br. (piątek).
2 . Powołane przez organizatorów jury oceniać będzie prezentacje konkursowe wg następujących kryteriów:
- dobór repertuaru,
- interpretacja utworów,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.
3. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej naszej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym Librus
do dn. 2 marca br.
4. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz punkty dodatnie z zachowania, a także
oceny z edukacji polonistycznej.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Organizatorzy: pp. Ż. Kęsik, A. Kukuła.
Lodowisko!
Oj tęsknimy wszyscy za prawdziwym lodowiskiem, za sportami zimowymi.... Uczniowie 3B zrobili makiety lodowiska. Wykazali się dużą pomysłowością, chyba bardzo chcieliby być już na którymś z nich.
11
Jak zabrać bałwanka do domu?
- 6
Uczniowie klasy 3a postanowili zaprzyjaźnić się z bałwankiem i wykonali własnego bałwankowego przyjaciela. Wykazali się dużą kreatywnością i radością z możliwości wykonania prac.
Zima nie jest taka zła…
- 28
Przekonali się o tym uczniowie klasy II b, którzy na kilku lekcjach o tematyce zimowej poznawali tajniki tej pory roku. Szukali jej oznak, nauczyli się, jak dbać o ptaki i zwierzęta w tym okresie oraz wybrali się na spacer, w trakcie którego poszukiwali tropów różnych zwierząt na śniegu i korzystali z dobrodziejstw zimy, bawiąc się w parku i na szkolnym boisku. Potem wykonali również kilka prac plastycznych o tej tematyce.
Świętujemy i pizzę jemy…
- 19
Klasa II B wraz z wychowawcą uczciła mało jeszcze znane, ale bardzo lubiane, nietypowe święto. 17 stycznia- w dniu św. Antoniego, patrona pizzerii, obchodzony jest od kilku lat Światowy Dzień Pizzy, a 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy. Obydwa te święta przywędrowały do Polski z Włoch, gdzie jest ona specjałem tamtejszej kuchni.
Uczniowie najpierw poznali historię tej potrawy i obu świąt, a następnie w trakcie pogadanki mówili o swoich ulubionych pizzach i sposobach jej przygotowania. Dowiedzieli się również, że ten smaczny posiłek należy spożywać z umiarem i niezbyt często. Przypomnieli więc sobie zasady zdrowego odżywiania. Potem każdy z uczniów wykonał pracę plastyczno- techniczną „Moja ulubiona pizza”.
Kulminacyjnym elementem zajęć była degustacja, zamówionej w jednej z kłobuckich pizzerii, pizzy Margherita. Niektórzy uczniowie nie mogli oprzeć się smakowitemu wyglądowi i zapachowi potrawy i mimo wcześniejszych deklaracji, że nie przepadają za tą potrawą, poprosili o dokładkę tego smakołyku.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Nasz udział w uroczystych obchodach 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja🇵🇱
43
„ Barwy ojczyste”🇵🇱
„Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.62
„ Witaj Majowa Jutrzenko”
„Witaj Majowa Jutrzenko”
Witaj majowa jutrzenko ,
Świeć naszej polskiej krainie ,
Ucieszymy cię piosenką ,
Która w całej Polsce słynie .
Witaj Maj , Trzeci Maj , u Polaków błogi raj !
Nierząd braci naszych cisnął ,
Gnuśność w ręku króla spała ,
A wtem Trzeci Maj zabłysnął
I nasza Polska powstała .
Wiwat maj , piękny Maj , Wiwat wielki Kołłątaj !
IIIA i IIIB sadzi drzewa!🌳🌳
Uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami posadzili przed budynkiem naszej szkoły dwa drzewka. To już tradycja w naszej placówce. Uczniowie pod koniec pierwszego etapu swojej edukacji uczestniczą w tej akcji, świętując jednocześnie Dzień Ziemi i Dzień Drzewa. To ostatnie święto w tym roku wypadło 25 kwietnia i było doskonałą okazją do przeprowadzenia tej akcji przez trzecioklasistów. Za kilkadziesiąt lat z małych drzewek wyrosną okazałe brzozy, które staną się pamiątką tego wydarzenia 🌳
III CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
O akcji:
Konkurs polega na zebraniu jak największej liczby książek (sztuk) w okresie trwania konkursu. Zbierane książki mogą być nowe lub używane.
Cele konkursu:
Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Promowanie czytelnictwa oraz rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży z terenu całej Polski. Wsparcie rozwoju młodych, utalentowanych osób.
Jakie książki będą zbierane?
Przyjmowane są książki, które:
-nie mają ubytków w ilości stron;
-nie są poplamione, zabrudzo
IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod patronatem honorowym Burmistrza Gminy Kłobuck Pana Jerzego Zakrzewskiego
Dzień pełen pięknych emocji i niezapomnianych wzruszeń – tak można określić dzisiejsze spotkanie podsumowujące IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Podwodny świat”. Już po raz czwarty mogliśmy zobaczyć się w tak wspaniałym gronie i wspólnie wręczyć nagrody prawdziwym zwycięzcom.
Lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych
Dyktando Księżniczki Gżegżółki
16 kwietnia w naszej szkole, kolejny raz, odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ DYKTANDO KSIĘŻNICZKI GŻEGŻÓŁKI”. Wzięły w nim udział dzieci z 7 szkół w powiecie kłobuckim. Laureaci: I miejsce Iwo Kacprzak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, II miejsce Ewa Wieleba ze Szkoły Podstawowej w Borowem, III miejsce Malwina Zielonka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku oraz Kacper Kozak ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach , wyróżnienie otrzymał Ksawery Ślusarczyk-Gawlik ze Szkoły Podstawowej w Więckach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy .
Robisz zakupy w internecie? Przeczytaj i wesprzyj nasz Szkolny Klub Wolontariusza
Jeżeli robisz zakupy w internecie, nieważne czy są to buty, elektronika, kosmetyki czy książki, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl
Ty nic nie dopłacasz!
MISTRZOWIE ORTOGRAFII
15 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbył się jubileuszowy XX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „SZUKAMY MISTRZA”, adresowany do uczniów szkół podstawowych (kategoria wiekowa 14-15 lat) i szkół ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego.
Tegorocznej rywalizacji o tytuł towarzyszyło hasło: „Łączy nas wszystkich język ojczysty”, a uczestnicy konkursu zmagali się z tekstem, ukazującym „czternastoipółletniego chłopaka – Joachima, arcymistrza wszech czasów w przekomarzaniach”. Młodzież prezentowała bardzo wyrównany poziom umiejętności ortograficznych. Tym bardziej cieszymy się, że w gronie Mistrzów Ortografii XX MKO znaleźli się reprezentanci naszej szkoły - Krzysztof Pietrzak (III miejsce) i Olga Chwalana (wyróżnienie).
Gratulujemy umiejętności i wiedzy!
Wesołego ALLELUJA 🐣
Śmigus- Dyngus w wydaniu naszych uczniów. Pogoda dopisała, uczniowie przygotowani to i radość była pełna. I tradycji stało się zadość 💦💦💦🤭
17
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej 📣
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️