Miło nam poinformować, że uczennice kl. II C Hania Adamus i Zosia Krysik otrzymały wyróżnienie i nagrody książkowe w IX Powiatowym Konkursie Kaligraficznym "Mistrz Kaligrafii" organizowanym w Szkole Podstawowej w Iwanowicach Dużych.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest w realizowany w dn. 1 kwietnia - 30 września 2021 r. przy użyciu interaktywnego formularza spisowego. Obowiązkiem spisowym objęci są również stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.
Warsztaty taneczne klasy 3b.
WARSZTATY TANECZNE
Uczniowie klasy 3 B wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w grupach.
Integracja polegająca na współpracy i przygotowaniu projektu klasowego, który mamy nadzieję wszystkim się spodoba, to to na co stawiamy w szkole.
Jeszcze dopracujemy co nieco. A teraz prosimy zobaczcie jak wyglądał proces przygotowań. Dzieci z takim zaangażowaniem pracowały, a temperatura i taneczne nastroje były gorące. Tylko pyszne lody mogły temu zaradzić.
28
Historia psa Lampo zachwyciła młodych czytelników klasy 3c. Omówienie lektury „ O psie, który jeździł koleją” zakończyło się wykonaniem lapbooków i maskotek psów.
- 43
SPORT TO ZDROWIE
- 60
Pod takim hasłem upłynął piątkowy poranek w klasie II B. Najpierw odbyły się zajęcia w szkole podsumowujące znaczenie sportu i ruchu na świeżym powietrzu w życiu każdego człowieka.
Potem zaś cała klasa wybrała się na spacer do parku w poszukiwaniu zwierząt i roślin znanych z majowej łąki i spędziła miłe chwile na międzyblokowym placu zabaw. Następnie wszyscy udali się na teren OSiR- u w Kłobucku, gdzie dzieci skorzystały z istniejącego tam parku rozrywki, a później konkurowały w zawodach drużynowych. Były biegi w workach, skoki na skakance, biegi z gazetą, skoki na jednej nodze…
Była to prawdziwa mała olimpiada, w której uczniowie pokazali, że znają zasady fair play i potrafią się wspaniale dopingować.
18 maja Dzień Patrona szkoły Jana Pawła II.
Śpiewamy dla Św Jana Pawła II.
Klasa 2a uczciła Patrona naszej szkoły cytatami, które przydadzą się w życiu.
Nie ma lepszego od Jana Pawła II
- 18
Klasa 1b świętuje Dzień Patrona Szkoły.
- 7
Z wizytą w Osikowej Dolinie.
- 80
17 maja br. to dla uczniów klasy II B i IIC był dzień pełen wrażeń, a zarazem wytężonej pracy. Nasi podopieczni zostali wspaniale przyjęci przez właściciela oraz pracowników cudownego miejsca, jakim jest Osikowa Dolina.
Mieli okazję zapoznać się z historią tego zakątka, obejrzeć film jemu poświęcony, a następnie wziąć udział w niecodziennych warsztatach, podczas których mogli spróbować wyheblować drzewo osikowe oraz zapoznać się z procesem wytwarzania płatków osiki. Każdy z nich mógł wykonać własnoręcznie kolorową palemkę z drzewa osikowego, a później zakupić pamiątki- wytwory tutejszego rękodzieła. Na koniec odbyły się warsztaty techniczne, w trakcie których nasi milusińscy pracowali nad niespodzianką z okazji Dnia Matki.
W drodze powrotnej nie zabrakło ożywionych rozmów na temat tego miejsca oraz wspólnego śpiewania.
Obserwacje ornitologiczne LIVE klasy 2c
- 11
W dniu wczorajszym członkowie Koła LOP z klasy 2c wraz z wychowawczynią p. Teresą Górecką- Józiak obserwowali na żywo gniazdo z pisklęciem sierpówki w ramach zajęć przyrodniczych. Sierpówki zbudowały gniazdo na parapecie okna na III piętrze naszej szkoły. To rzadki widok i ciekawostka przyrodnicza, a także super doświadczenie- móc z bliska podpatrywać życie pisklęcia sierpówki w gnieździe. Sierpówka, inaczej zwana synogarlicą turecką, pojawiła się u nas dopiero w latach 40. ubiegłego wieku, po czym rozprzestrzeniła się szybko po całym kraju. Obecnie jest chronionym ptakiem spotykanym na terenach miejskich. Największa liczebność tego gatunku jest notowana w naszym województwie. Pisklęta sierpówki przez kilka pierwszych dni są karmione pożywną wydzieliną z wola, tzw. ptasim mleczkiem (podobnie jak u innych gołębi), a później otrzymują pokarm roślinny. Po około trzech tygodniach opuszczają gniazdo, ale nadal znajdują się pod opieką rodziców, którzy jednak szykują się już do następnego lęgu. Sierpówki składają dwa jaja w gnieździe i w przypadku naszych lokatorów też tak było, jednak pisklę wylęgło się z jednego jaja, drugie nadal pozostaje w gnieździe.Wszyscy uczniowie od poniedziałku wracają do nauki hybrydowej i też będą mogli zaobserwować ptasiego lokatora. Niedługo nasza sierpówka samodzielnie opuści gniazdo, bo zaczyna już poruszać skrzydłami i może wróci w kolejnym sezonie, na to liczymy. Zdjęcia sierpówki wykonała Daria Sawicka.
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych(aktualizacja 17.05.2021 r.)Organizacja zajęć w szkole
Integracja na świeżym powietrzu!!!
- 43
Uczestnicy zajęć „Aktywna integracja” spędzili miłe chwile na placu zabaw i skateparku w kłobuckim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Były ulubione rolki, jazda na rowerze, badminton, skorzystaliśmy także ze sprzętu zgromadzonego na placu. Najważniejszy cel spotkania, czyli integracja, został osiągnięty!!!
Igrzyska sportowe klasy 2c.
- 52
W dniu 12 maja uczniowie kl. II C wzięli udział w „Klasowych igrzyskach sportowych”. Dzieci do igrzysk przygotowywały się od dłuższego czasu. Aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu, ćwicząc doskonaliły swoją sprawność i tężyznę fizyczną a na zajęciach samodzielnie przygotowywały medale dla najlepszych sportowców. Wszyscy uczniowie w czasie igrzysk wykazali się szybkością, zręcznością oraz ogromnym zapałem i wolą walki, o czym można przekonać się oglądając galerię zdjęć z tego wydarzenia.
Zajęcia przyrodnicze w II C
- 14
11 maja uczniowie kl. II C wraz z wychowawczynią wzięli udział w zajęciach przyrodniczych. Miejscem, które zastąpiło salę lekcyjną, była wspaniała, wiosenna sceneria, jaka czekała na nich w kłobuckim parku. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą o gatunkach ptaków żyjących na terenie parku, wspaniale poradzili sobie z rozpoznawaniem głosów, gniazd i piór ptasich. Świetnie rozróżniali i nazywali napotkane rośliny. Wycieczka ta była okazją do zaobserwowania zmian, jakie zachodzą wiosną w przyrodzie.
Czas wycieczek i biwaków w klasie II a rozpoczęty !
- 22
11 maja dzieci z klasy II a wzięły udział w zajęciach przyrodniczych w Nadleśnictwie Kłobuck. To była okazja , by uczniów przyjąć do grona przyjaciół przyrody , co zrobił uroczyście prezes oddziału LOP w Kłobucku Pan Tomasz Paciepnik. Był też czas na wycieczkę po lesie do bobrowych żeremi, oglądanie pomników przyrody oraz wesołą zabawę . Mamy , Pani Kinga Sądel oraz Monika Miara , zadbały o uzupełnianie kalorii po wyczerpujących zajęciach .
Uczniowie naszej szkoły- młodzi patrioci zapraszają do zwiedzania Warszawy- stolicy Polski. W formie lapbooków przygotowali najważniejsze informacje o niej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Lekcja programowania
- 19
Lekcja programowania na świeżym powietrzu? Nie ma nic lepszego. Zadania wymagały od uczniów skupienia, logicznego myślenia i współpracy.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Nasz udział w uroczystych obchodach 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja🇵🇱
43
„ Barwy ojczyste”🇵🇱
„Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.62
„ Witaj Majowa Jutrzenko”
„Witaj Majowa Jutrzenko”
Witaj majowa jutrzenko ,
Świeć naszej polskiej krainie ,
Ucieszymy cię piosenką ,
Która w całej Polsce słynie .
Witaj Maj , Trzeci Maj , u Polaków błogi raj !
Nierząd braci naszych cisnął ,
Gnuśność w ręku króla spała ,
A wtem Trzeci Maj zabłysnął
I nasza Polska powstała .
Wiwat maj , piękny Maj , Wiwat wielki Kołłątaj !
IIIA i IIIB sadzi drzewa!🌳🌳
Uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami posadzili przed budynkiem naszej szkoły dwa drzewka. To już tradycja w naszej placówce. Uczniowie pod koniec pierwszego etapu swojej edukacji uczestniczą w tej akcji, świętując jednocześnie Dzień Ziemi i Dzień Drzewa. To ostatnie święto w tym roku wypadło 25 kwietnia i było doskonałą okazją do przeprowadzenia tej akcji przez trzecioklasistów. Za kilkadziesiąt lat z małych drzewek wyrosną okazałe brzozy, które staną się pamiątką tego wydarzenia 🌳
III CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
O akcji:
Konkurs polega na zebraniu jak największej liczby książek (sztuk) w okresie trwania konkursu. Zbierane książki mogą być nowe lub używane.
Cele konkursu:
Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Promowanie czytelnictwa oraz rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży z terenu całej Polski. Wsparcie rozwoju młodych, utalentowanych osób.
Jakie książki będą zbierane?
Przyjmowane są książki, które:
-nie mają ubytków w ilości stron;
-nie są poplamione, zabrudzo
IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod patronatem honorowym Burmistrza Gminy Kłobuck Pana Jerzego Zakrzewskiego
Dzień pełen pięknych emocji i niezapomnianych wzruszeń – tak można określić dzisiejsze spotkanie podsumowujące IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Podwodny świat”. Już po raz czwarty mogliśmy zobaczyć się w tak wspaniałym gronie i wspólnie wręczyć nagrody prawdziwym zwycięzcom.
Lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych
Dyktando Księżniczki Gżegżółki
16 kwietnia w naszej szkole, kolejny raz, odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ DYKTANDO KSIĘŻNICZKI GŻEGŻÓŁKI”. Wzięły w nim udział dzieci z 7 szkół w powiecie kłobuckim. Laureaci: I miejsce Iwo Kacprzak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, II miejsce Ewa Wieleba ze Szkoły Podstawowej w Borowem, III miejsce Malwina Zielonka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku oraz Kacper Kozak ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach , wyróżnienie otrzymał Ksawery Ślusarczyk-Gawlik ze Szkoły Podstawowej w Więckach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy .
Robisz zakupy w internecie? Przeczytaj i wesprzyj nasz Szkolny Klub Wolontariusza
Jeżeli robisz zakupy w internecie, nieważne czy są to buty, elektronika, kosmetyki czy książki, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl
Ty nic nie dopłacasz!
MISTRZOWIE ORTOGRAFII
15 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbył się jubileuszowy XX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „SZUKAMY MISTRZA”, adresowany do uczniów szkół podstawowych (kategoria wiekowa 14-15 lat) i szkół ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego.
Tegorocznej rywalizacji o tytuł towarzyszyło hasło: „Łączy nas wszystkich język ojczysty”, a uczestnicy konkursu zmagali się z tekstem, ukazującym „czternastoipółletniego chłopaka – Joachima, arcymistrza wszech czasów w przekomarzaniach”. Młodzież prezentowała bardzo wyrównany poziom umiejętności ortograficznych. Tym bardziej cieszymy się, że w gronie Mistrzów Ortografii XX MKO znaleźli się reprezentanci naszej szkoły - Krzysztof Pietrzak (III miejsce) i Olga Chwalana (wyróżnienie).
Gratulujemy umiejętności i wiedzy!
Wesołego ALLELUJA 🐣
Śmigus- Dyngus w wydaniu naszych uczniów. Pogoda dopisała, uczniowie przygotowani to i radość była pełna. I tradycji stało się zadość 💦💦💦🤭
17
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej 📣
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️