Dwa drugie miejsca dla Zosi Krysik i Hani Adamus z klasy 2c, oraz trzecie miejsce dla Julii Dróżdż z klasy 2c. Gratulujemy!.
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Kaligraficznego.
- 5
Zajęcia unijne - aktywna integracja metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne i zgodnie z zasadą fair play.
- 13
Szóstoklasiści na zajęciach z edukacji ekologicznej w firmie Kotrem w Kłobucku.
- 7
Grupa uczniów klas szóstych, uczestnicząca w zajęciach koła biologicznegoprzygotowuje się do obchodów Dnia Ziemi, które w tym roku w naszej szkole będą tematycznie związane z programem:
„ Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”. Szóstoklasiści odwiedzili firmę Kotrem w Kłobucku, aby dowiedzieć się i zobaczyć kotły grzewcze na pellet drzewny oraz pompę ciepła, poznać zasadę ich działania oraz przekonać się, że możemy mieć realny wpływ na stan powietrza, którym oddychamy. W naszych gospodarstwach domowych możemy ograniczyć niską emisję przez wymianę źródeł ciepła na ekologiczne i korzystając z dofinansowania oferowanego przez WFOŚiGW oraz Gminę Kłobuck. W naszej szkole działania edukacyjne związane z Dniem Ziemi oscylują w tym roku wokół kampanii antysmogowej, programu Czyste powietrze, programu dofinansowania wymiany pieców w Gminie Kłobuck oraz akcji edukacyjnej związanej z naszym wkładem w polepszenie stanu powietrza w miejscu naszego zamieszkania. W czasie zajęć w firmie Kotrem uczniowie poznali właściwości pelletu drzewnegooraz zasadę działania kotłów napędzanych tym eko paliwem. Zobaczyli też film, który zobrazował pracę kotła. Mieli możliwość zadawania pytań i dyskusji. Z pewnością uczniowie wykorzystają materiały i wiedzę zdobytą na eko- zajęciach podczas zmagań konkursowych związanych z Obchodami Dnia Ziemi już za miesiąc. Dziękujemy p. Annie Podlejskiej vel Bielskiej oraz p. Dariuszowi Piątkowskiemu za przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem eko-zajęcia.
Obchody Święta Pi – ciąg dalszy.
- 8
W dniu dzisiejszym klasy siódme obchodziły Święto Pi z Uniwersytetem Śląskim. Do tej pory wyjeżdżaliśmy na obchody tego święta do Katowic, jednak w tym roku- pandemicznym-zarejestrowaliśmy naszą szkołę na warsztaty i wykłady on-line zorganizowane przez Wydział Mat. -Fiz. -Chem. Uniwersytetu. Pierwsze warsztaty były poświęcone szyfrowaniu w aspekcie historycznym -uczniowie poznali szyfr Cezara, jako rodzaj szyfru podstawieniowego, w którym każda litera tekstu jawnego –niezaszyfrowanego zastępowana jest inną, oddaloną od niej o stałą liczbę pozycji w alfabecie, nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. Następnie uczestniczyliśmy w wykładzie pt:„Co stanie się, gdy biolog spotka matematyka?” Uczniowie dowiedzieli się, gdzie w przyrodzie ukryty jest ciąg Fibonacciego i jaki jest związek roślin z fraktalami? Ile trawy „zje” lew? Co liczy biolog w czasie swoich badań… i czy tylko ludzie potrafią liczyć, czy może zwierzęta również?. Następnie zainteresowani uczniowie słuchali wykładu- „W jaki sposób mechatronika pomaga w codziennym życiu człowieka i jak zapewnia nam bezpieczeństwo”.Ostatni wykład dotyczący optometrii - siódmoklasiści zobaczą jutro na zakończenie obchodów Święta Pi. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu będziemy świętować 3.14 w Katowicach, jak dawniej.
KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI
11 marca 2021 roku uczniowie klasy III a brali udział w Klasowym Konkursie Recytatorskim twórczości Juliana Tuwima zorganizowanym przez wychowawczynię klasy panią Katarzynę Sawicką. Młodzi artyści zaprezentowali utwory poety: „ Lokomotywa”, „ Ptasie radio”, „ Dyzio Marzyciel” , „ Kotek”, „ Abecadło”, „ O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „ Rzepka” , „ Pstryk !”, „ Okulary”, „ Zosia Samosia” , „ Gabryś” . Emocji było co niemiara, oprócz tremy , rywalizacji i pięknej recytacji była świetna zabawa. Każdy występ artysty nagrodzony był gromkimi brawami publiczności.
Gratulujemy wszystkim zdolnym wykonawcom.
Obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi.
- 16
Uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, które przypada 14 marca tworzyli prezentacje nt. liczby pi, mieli za zadanie także stworzyć plakat, wykorzystując np. zentangle, bądź upichcić coś słodkiego z liczbą Pi.
Oto twórczość naszych matematyków i nie tylko…
Dla przypomnienia - Co to jest liczba π?
To liczba, która jest dosłownie wszędzie. Znajdujemy ją, co oczywiste, we wzorach na obwód koła , pole koła, a także pola i objętości tzw. brył obrotowych, czyli kuli, walca i stożka. Ale π króluje nie tylko w geometrii - występu także w analizie matematycznej, teorii liczb i rachunku prawdopodobieństwa. Pojawia się we wzorach demograficznych, równaniach teorii grawitacji Einsteina, ba, nawet w słynnej zasadzie nieoznaczoności kwantowej Heisenberga.
INFORMACJA O BEZPŁATNEJ OPIECE STOMATOLOGICZNEJ NAD UCZNIAMI
Uprzejmie informujemy, iż uczniowie naszej szkoły mogą nadal korzystać
z bezpłatnej opieki stomatologicznej finansowanej przez NFZ
Podmiotem udzielającym świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego jest:
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Przychodnia Stomatologiczno-Medyczna
„Eskulap-Med”
ul. Nowowiejskiego 24 w Częstochowie
Świadczenia stomatologiczne udzielane będą od poniedziałku do piątku
w godz. od 9.00 do 18.00 po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu dnia i godziny wizyty
z uwzględnieniem uprzywilejowania ucznia, pod numerem telefonu 34 324-47-96.
Zakres bezpłatnych świadczeń w ramach kontraktu z NFZ obejmuje m.in.:
- badanie stomatologiczne z instrukcją , jak dbać o jamę ustną (raz w roku),
- kontrolne badanie lekarskie (3 razy w roku),
- zdjęcie rentgenowskie wewnątrz ust,
- zdjęcie pan tomograficzne z opisem,
- leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych,
- znieczulenie do zabiegów,
- usuniecie zębów,
- leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej,
- leczenie kanałowe(endodontyczne):wszystkich zębów u dzieci,
- zabezpieczenie lakiem szczelinowym bruzd zębów szóstych- raz do ukończenia 8 r.ż., zębów siódmych – raz do ukończenia 14 r.ż.,
- impregnacja zębiny zębów mlecznych,
- kosmetyczne pokrycie niedorozwoju szkliwa w zębach stałych,
- leczenie chorób przyzębia,
- wypełnienie kompozytowe światło utwardzalne w zakresie zębów siecznych i kłów3 w szczęce i żuchwie.
Podczas rejestracji ucznia należy podać nazwę szkoły, do której uczęszcza uczeń oraz imię i nazwisko ucznia. Przed wizytą w przychodni uczeń powinien okazać ważną legitymację szkolną.
Świadczenia ogólno stomatologiczne będą udzielane po okazaniu legitymacji szkolnej ucznia i wyrażeniu zgody przez rodziców/opiekunów prawnych na świadczenia ogólno stomatologiczne.
Szkolny Konkurs Kaligraficzny.
- 1
Dzisiaj w szkole odbył się Konkurs Kaligraficzny przygotowany przez panie: Małgorzatę Macherzyńską i Teresę Górecką - Józiak. Wyniki wkrótce.
Spotkanie integracyjne siódmoklasistów z elementami edukacji przyrodniczo – matematycznej w terenie.
- 31
W dniu wczorajszym w obiekcie edukacyjno- rekreacyjnym Nadleśnictwa Kłobuck odbyło się spotkanie uczniów klas: 7a i 7b z wychowawczyniami- p. Iwoną Chłąd i p. Izabelą Śledzioną. Z zachowaniem reżimu sanitarnego, na świeżym powietrzu, przy pięknej słonecznej marcowej pogodzie - zobaczyliśmy się po pięciu miesiącach zdalnej nauki. Wszyscy potrzebowaliśmy tego spotkania, aby docenić zalety zajęć w trybie stacjonarnym, których pandemia nas pozbawiła. Spotkanie integracyjne ubarwiło monotonne życie szkolne uczniów spędzających większość czasu przed ekranem komputera, wywołało uśmiech na twarzach koleżanek i kolegów oraz nauczycieli. Składamy podziękowania dla Pana Nadleśniczego Jerzego Sądel za umożliwienie nam zorganizowania tego przedsięwzięcia. Ponadto dziękujemy p. Tomaszowi Paciepnikowi za wsparcie merytoryczne zajęć terenowych oraz p. Rafałowi Kowalczykowi za akcenty sportowe spotkania. Tęsknimy za powrotem do rzeczywistości szkolnej sprzed pandemii, oby nastąpił jak najszybciej - takie są nasze życzenia.
Warsztaty wielkanocne w Osikowej Dolinie
- 30
10 marca klasy 1a wybrała się do miejscowości Koziegłowy na wielkanocne warsztaty plastyczne.
Powitano nas w pięknym miejscu zwanym Osikowa Dolina. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się o tradycji wykonywania przedmiotów z drewna osikowego. Każde dziecko wykonało dwie ozdoby wielkanocne: palmę i koszyczek. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci pokazały swoje zaangażowanie, pomysłowość i staranność. Poznaliśmy techniki stosowane przy produkcji przedmiotów z osiki oraz narzędzia, którymi posługują się rzemieślnicy. Wycieczka była bardzo udana i chętnie wrócimy do Osikowej Doliny na inne warsztaty.
Zajęcia ornitologiczne dla przedszkolaków z Białej i Libidzy.
- 1
W dniu dzisiejszym połączyliśmy się on-line z dwoma oddziałami przedszkolnymi- ze Szkoły Podstawowej w Białej z wychowawczynią p. Teresą Ściebura oraz z przedszkolakami z oddziału przedszkolnego ze SP w Libidzy z wychowawczynią p. Agnieszką Klecha. Zajęcia obserwowała Dyrektor SP w Białej p. Małgorzata Zander- Skwarczyńska. Ornitologiczne zajęcia dla dwóch grup przedszkolaków z terenu gminy Kłobuck, które przygotowują się do Konkursu Ornitologicznego, przeprowadziły uczennice 4b- Natalia Kotynia, Olga Chwalana, Liliana Krej, Iga Polak, Blanka Kłysińska i Maja Pietrzak. Konkurs zbliża się wielkimi krokami, dlatego musieliśmy przyspieszyć i zdecydowaliśmy się na połączenie 2 w 1, oczywiście za zgodą Pań Wychowawczyń. Pandemia pierwszy raz zadziałała na plus i zmniejszyła dystans między naszą szkołą , a przedszkolami z Libidzy i z Białej, gdzie do tej pory nie docieraliśmy z zajęciami w typowej formie, ze względów logistycznych. W tym jednym przypadku pandemia zadziałała na plus, chociaż jej ujemne skutki odczuwamy w sferze edukacyjnej przez cały czas.
W czasie zajęć ornitologicznych przedszkolaki z uwagą słuchały starszych koleżanek, opowiadających o zimorodku, który czasami decyduje się na podtapianie konkurenta tego samego gatunku w czasie rywalizacji o tą samą rybkę. Dowiedziały się, dlaczego sowy polują w nocy i jak to możliwe, że poruszają się bezszelestnie. Ponadto czwartoklasistki przedstawiły sposoby polowania jastrzębia i myszołowa, a także wyjaśniły dlaczego czajka jest określana mianem „powietrznej akrobatki” i dlaczego jej liczebność spada. Mamy nadzieję, że współpraca w obszarze edukacji przyrodniczej będzie kontynuowana. Cykl zajęć ornitologicznych dobiegł końca, wszystkie grupy przedszkolne startujące w konkursie uczestniczyły już w zajęciach on-line. Życzymy przedszkolakom sukcesów w czasie Konkursu Ornitologicznego, a nauczycielom zadowolenia z sukcesów swoich wychowanków.
Prosimy o Państwa głos!
PAMIĘTAJ O ODDANIU GŁOSU CODZIENNIE:-)
AKCJA
,,KOLOROWE STOŁÓWKI”
Szanowni Państwo!
Nasza Szkoła została zgłoszona do
akcji Kolorowe Stołówki Amica i ma szansę na nagrodę główną, czyli renowację stołówki szkolnej
o wartości do 80 000 zł!
W Akcji Kolorowe Stołówki Amica
zbierane są głosy rodziców, nauczycieli i lokalnych społeczności (tylko osób pełnoletnich).
Szkoły, które uzyskają pierwsze miejsce w rankingu danej kategorii wygrywają realizację renowacji stołówki, za miejsce drugie i trzecie w danej kategorii szkoły otrzymają voucher na produkty Amica w kwocie 5000 zł.
Głosowanie na szkołę rozpoczyna się01.03.2021 i trwa do 15.05.2021.
Jedna zalogowana osoba może oddać jeden głos dziennie.
Więcej informacji o akcji znajdziecie Państwo na stronie:
https://kolorowestolowki.amica.pl/
Uczniowie klasy 2c nowymi członkami Ligi Ochrony Przyrody.
- 21
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2c uroczyście zostali przyjęci do Szkolnego Koła LOP z inicjatywy wychowawczyni p. Teresy Góreckiej- Józiak. Uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich LOP odbyło się w obecności Prezesa Zarządu Oddziału LOP w Kłobucku p. Tomasza Paciepnika oraz Dyrektora SP 3 p. Pawła Kotkowskiego. Po wręczeniu uczniom legitymacji i kalendarzyków LOP– Pan Tomasz Paciepnik przeprowadził zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej, ponadto przybliżył drugoklasistom historię powstania LOP oraz formy działań jednej z najstarszych organizacji w Polsce. Pan Tomasz równocześnie jest Inżynierem Nadzoru w kłobuckim Nadleśnictwie, więc przedstawił uczniom szczególny charakter pracy leśnika oraz omówił gatunki zwierząt leśnych zamieszkujących lasy kłobuckie. Przebieg spotkania utrwaliła na fotografiach p. Joanna Rosicka- Polewka, która jest społecznym wychowawcą klasy 2c.
Dziękujemy za dotychczasową współpracę z Zarządem Oddziału LOP w Kłobucku.
Dzień Kobiet w naszej szkole
Było odświętnie, barwnie i kwiatowo. Nie zabrakło życzeń indywidualnych ale i tych płynacych przez szkolny radiowęzeł do małych i dużych Kobiet.
82
Zabawa na 102
- 3
W późny piątkowy wieczór 5 marca uczniowie klasy 1b postanowili spotkać się w naszej szkole, aby rozpocząć świętowanie Dnia Kobiet. Podczas spotkania dzieci rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych na hali, bawiły się chusta animacyjną i balonami. Po dużej aktywności fizycznej przyszedł czas na kolację, oraz słodkie niespodzianki przygotowane przez chłopców dla koleżanek z okazji ich święta. Emocji nie brakowało a szkoła nocą wydawała się być jeszcze większa i pełna tajemnic. Sala lekcyjna zamieniona została na sale kinową,dzieci oglądały interesujący film ,, Bella i Sebastian”.
Koncert życzeń z okazji Dnia Kobiet.
Kochane kobiety!
8 marca – to dzień radosny, dużo kwiatów, dużo wiosny.
Niech dla wszystkich Kobiet słońce świeci,a czas cudownie płynie w zdrowiu i szczęściu.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.Pierwszy oficjalny Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku z inicjatywy Socjalistycznej Partii Ameryki. Za jego pierwowzór można przyjąć jednak obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Święto jest okazją, by za wszystko podziękować swoim kobietom ale i wyrazić szacunek dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na Koncert Życzeń przygotowany przez uczniów i uczennice klasy 3b z wychowawczynią Anną Gosławską.
KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I-III i IV-VIII
Z WIZYTĄ W GABINECIE DENTYSTYCZNYM
- 21
Aby uczcić przypadający 5 marca Dzień Dentysty, uczniowie klasy II b z wychowawcą udali się do gabinetu Państwa Magdaleny i Macieja Otwinowskich- rodziców naszych uczennic- Zosi i Ewy.
W miłej i ciepłej atmosferze nasi mali członkowie szkolnej społeczności zapoznali się z tym trudnym zawodem, obejrzeli gabinet, w którym przyjmowani są pacjenci oraz narzędzia używane przez dentystów. Otrzymali od p. Magdaleny wiele cennych wskazówek, jak dbać o higienę jamy ustnej i nie dopuścić do próchnicy swojego uzębienia. Mogli obejrzeć trafiający do dzieci filmik oraz wiele ciekawych zdjęć, które zrobiły na nich ogromne wrażenie. Nie zabrakło również informacji na temat pracy ortodonty i aparatów na zęby. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali opowieści i oglądali przygotowane materiały. Zasypywali prowadzącą mnóstwem pytań.
Na koniec otrzymali drobne upominki, a także poznali pupile swoich koleżanek. Trudno było planowo wrócić do szkoły…
WRESZCIE NAPRAWDĘ RAZEM …
- 5
Uczestnicy zajęć unijnych „Aktywna integracja” mogli znowu spotkać się w szkole podczas zajęć stacjonarnych. Było to bardzo wyczekiwane przez nich spotkanie. Nie zabrakło świetnej zabawy podczas szeregu ćwiczeń integracyjnych i wspólnej rywalizacji w trakcie gry planszowej. Na koniec skonsumowali zamówione w Pizzeri Ricco pyszności. Radość ze spotkania była widoczna w ich każdym geście i słowie…
WRESZCIE NAPRAWDĘ RAZEM …
Uczestnicy zajęć unijnych „Aktywna integracja” mogli znowu spotkać się w szkole podczas zajęć stacjonarnych. Było to bardzo wyczekiwane przez nich spotkanie. Nie zabrakło świetnej zabawy podczas szeregu ćwiczeń integracyjnych i wspólnej rywalizacji w trakcie gry planszowej. Na koniec skonsumowali zamówione w Pizzeri Ricco pyszności. Radość ze spotkania była widoczna w ich każdym geście i słowie…
Magiczny świat kosmosu i nasze Ufoludki.
- 7
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Nasz udział w uroczystych obchodach 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja🇵🇱
43
„ Barwy ojczyste”🇵🇱
„Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.62
„ Witaj Majowa Jutrzenko”
„Witaj Majowa Jutrzenko”
Witaj majowa jutrzenko ,
Świeć naszej polskiej krainie ,
Ucieszymy cię piosenką ,
Która w całej Polsce słynie .
Witaj Maj , Trzeci Maj , u Polaków błogi raj !
Nierząd braci naszych cisnął ,
Gnuśność w ręku króla spała ,
A wtem Trzeci Maj zabłysnął
I nasza Polska powstała .
Wiwat maj , piękny Maj , Wiwat wielki Kołłątaj !
IIIA i IIIB sadzi drzewa!🌳🌳
Uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami posadzili przed budynkiem naszej szkoły dwa drzewka. To już tradycja w naszej placówce. Uczniowie pod koniec pierwszego etapu swojej edukacji uczestniczą w tej akcji, świętując jednocześnie Dzień Ziemi i Dzień Drzewa. To ostatnie święto w tym roku wypadło 25 kwietnia i było doskonałą okazją do przeprowadzenia tej akcji przez trzecioklasistów. Za kilkadziesiąt lat z małych drzewek wyrosną okazałe brzozy, które staną się pamiątką tego wydarzenia 🌳
III CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
O akcji:
Konkurs polega na zebraniu jak największej liczby książek (sztuk) w okresie trwania konkursu. Zbierane książki mogą być nowe lub używane.
Cele konkursu:
Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Promowanie czytelnictwa oraz rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży z terenu całej Polski. Wsparcie rozwoju młodych, utalentowanych osób.
Jakie książki będą zbierane?
Przyjmowane są książki, które:
-nie mają ubytków w ilości stron;
-nie są poplamione, zabrudzo
IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod patronatem honorowym Burmistrza Gminy Kłobuck Pana Jerzego Zakrzewskiego
Dzień pełen pięknych emocji i niezapomnianych wzruszeń – tak można określić dzisiejsze spotkanie podsumowujące IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Podwodny świat”. Już po raz czwarty mogliśmy zobaczyć się w tak wspaniałym gronie i wspólnie wręczyć nagrody prawdziwym zwycięzcom.
Lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych
Dyktando Księżniczki Gżegżółki
16 kwietnia w naszej szkole, kolejny raz, odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ DYKTANDO KSIĘŻNICZKI GŻEGŻÓŁKI”. Wzięły w nim udział dzieci z 7 szkół w powiecie kłobuckim. Laureaci: I miejsce Iwo Kacprzak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, II miejsce Ewa Wieleba ze Szkoły Podstawowej w Borowem, III miejsce Malwina Zielonka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku oraz Kacper Kozak ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach , wyróżnienie otrzymał Ksawery Ślusarczyk-Gawlik ze Szkoły Podstawowej w Więckach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy .
Robisz zakupy w internecie? Przeczytaj i wesprzyj nasz Szkolny Klub Wolontariusza
Jeżeli robisz zakupy w internecie, nieważne czy są to buty, elektronika, kosmetyki czy książki, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl
Ty nic nie dopłacasz!
MISTRZOWIE ORTOGRAFII
15 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbył się jubileuszowy XX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „SZUKAMY MISTRZA”, adresowany do uczniów szkół podstawowych (kategoria wiekowa 14-15 lat) i szkół ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego.
Tegorocznej rywalizacji o tytuł towarzyszyło hasło: „Łączy nas wszystkich język ojczysty”, a uczestnicy konkursu zmagali się z tekstem, ukazującym „czternastoipółletniego chłopaka – Joachima, arcymistrza wszech czasów w przekomarzaniach”. Młodzież prezentowała bardzo wyrównany poziom umiejętności ortograficznych. Tym bardziej cieszymy się, że w gronie Mistrzów Ortografii XX MKO znaleźli się reprezentanci naszej szkoły - Krzysztof Pietrzak (III miejsce) i Olga Chwalana (wyróżnienie).
Gratulujemy umiejętności i wiedzy!
Wesołego ALLELUJA 🐣
Śmigus- Dyngus w wydaniu naszych uczniów. Pogoda dopisała, uczniowie przygotowani to i radość była pełna. I tradycji stało się zadość 💦💦💦🤭
17
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej 📣
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️