Uczniowie kl.II a wykorzystali obfite opady śniegu.
Nauczyciele świetlicy informują!
Od 18.01 tj od poniedziałku stołówka szkolna wznawia wydawanie obiadów dla uczniów zgodnie z listą uczniów zapisanych na posiłki. W przypadku zmiany decyzji proszę o informację na librusie do P. Renaty Zych.
Harmonogram przerw obiadowych dla poszczególnych klas:
Poniedziałek
11.30 -11.45 klasa 2a, 3b
12.30-12.45 klasa 2b, 3c
13.30 – 13.45 klasa 2c, 3a
Wtorek
11.30 -11.45 klasa 2c, 3c, 2b
12.30-12.45 klasa 3a, 3b, 2a
Środa
11.30 -11.45 klasa 2b, 3c, 3a,2c
12.30-12.45 klasa 3b
13.30 – 13.45 klasa 2a
Czwartek
11.30 -11.45 klasa 3a,2c, 2a.
12.30-12.45 klasa 3c, 3b.
13.30 – 13.45 klasa 2b
Piątek
11.30 -11.45 klasa 2b, 3b.
12.30-12.45 klasa 3c, 2a.
13.30 – 13.45 klasa 2c, 3a.
Uczniowie klas 1 zgodnie z ustaleniami wychowawcy klas
Informujemy o zmianie godzin przewozu szkolnego od poniedziałku 18.01
PRZEWOZY SZKOLNE
PRZYWÓZ (jeden autobus)
7.10 RYBNO (od strony Hutki)
7.15 KRĘTA
7.20 ZAKRZEW
7.30 POM
7.35 NIWA
Brody Malina – 7.15
ODWÓZ ( dwa autobusy)
13.35 NIWA-POM
13.35 ZAKRZEW-KRETA-RYBNO
15.10 – Brody Malina
15.30 – Wszystkie trasy: Rybno, Kręta, Zakrzew, Pom, Niwa
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych
Organizacja zajęć w szkole
- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
- Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
- Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.
- Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
- W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
- Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
- Rekomenduje się posiadanie termometru bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu.
- Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
- Należy zapewnić taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Sale i węzły sanitarne dla poszczególnych klas w miarę możliwości powinny znajdować się na różnych piętrach budynku szkoły.
- Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.
- Należy ustalić indywidualny harmonogram/plan dnia (lub tygodnia) dla danej klasy, uwzgledniający, m.in.:
- godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły,
- korzystania z przerw (nie rzadziej niż co 45 min),
- korzystania ze stołówki szkolnej,
- zajęć na boisku.
- Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
- Do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.
- Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Sprzęty sportowe i programowe należy dokładnie czyścić oraz dezynfekować lub korzystać z przyborów jednorazowych. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp.
- Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.
- Infrastruktura szkoły i sprzęt sportowy powinny być regularnie czyszczone z użyciem detergentu lub innych środków dezynfekujących. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
- Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
- Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
- Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.
- Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej.
- Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
- Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, należy udostępnić uczniom co drugi boks, przystosować inne pomieszczenia na szatnię lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły zgodnie z harmonogramem/planem dnia (lub tygodnia), aby kontakt dzieci z różnych klas był jak najmniejszy.
- Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych, które nie są wykorzystywane do bieżącej nauki. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Zaleca się zamiast środków do dezynfekcji rąk regularne mycie rąk wodą z mydłem. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem dzieci oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
- Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć do minimum kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
- Należy ustalić i upowszechnić zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole. Nie powinny odbywać się w trakcie pracy stacjonarnej klas I-III, tylko po jej zakończeniu. Rekomenduje się ich organizację w małych grupach, z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Po zakończeniu tych zajęć - mycie i dezynfekcja powierzchni dotykanych oraz dokładne wietrzenie sal.
- Należy ustalić i upowszechnić zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
- Rekomenduje się, we współpracy z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania/higienistką szkolną, ustalić i upowszechnić zasady korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej oraz godziny jego pracy, uwzględniając wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Jeżeli w szkole funkcjonuje gabinet stomatologiczny, należy ustalić ze świadczeniodawcą na podstawie obowiązujących go wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady korzystania z gabinetu oraz godziny jego pracy i upowszechnić je wśród uczniów i ich opiekunów.
- Należy podjąć działania umożliwiające uczniom realne korzystanie z opieki stomatologicznej w szkolnych gabinetach dentystycznych, w tym zapewnić możliwość obecności rodzica w czasie udzielania świadczenia, gdy jest ona konieczna. Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wytycznedla-poszczegolnych-zakresow-i-rodzajow-swiadczen - pkt 1 stomatologia, są zamieszczone zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w warunkach stanu epidemii COVID-19 w Polsce dla lekarzy dentystów, asysty stomatologicznej, gabinetów dentystycznych, laboratoriów techniki dentystycznej i pacjentów.
- Należy wyłączyć źródełka i fontanny wody pitnej, zapewnić uczniom korzystanie z innych dystrybutorów pod nadzorem opiekuna. Zalecenia higieniczne w przypadku innych dystrybutorów wody zostały wskazane na stronie internetowej GIS https://gis.gov.pl/oswiata/udostepniania-wody-do-spozycia-w-placowkach-oswiaty-fontanny-z-woda-do-picia-dystrybutory-wody-zrodelka/.
- Dyrektor szkoły aktualizuje i upowszechnia wewnętrzny regulamin lub procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki oraz zalecenia wskazane w przedmiotowych wytycznych oraz aktualne przepisy prawa.
- Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.
Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń
i powierzchni- Przy wejściu głównym należy umieścić numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych.
- Należy dopilnować, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice uczniów, wchodzące do szkoły dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników z płynem do dezynfekcji.
- Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.
- Należy monitorować codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.
- Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
- W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych należy wywiesić plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.
- Należy na bieżąco dbać o czystość urządzeń sanitarnohigienicznych, w tym ich dezynfekcję lub czyszczenie z użyciem detergentu.
- Jeżeli na terenie szkoły uczniowie i pracownicy używają masek lub rękawic jednorazowych, należy zapewnić miejsca/pojemniki do ich wyrzucania. Zalecenia w tym zakresie zostały wskazane na stronie internetowej GIS: https://gis.gov.pl/zdrowie/koronawirus-zdrowie/informacje-i-zalecenia-pl/wytyczne-ws-postepowania-z-odpadami-w-czasie-wystepowania-zakazen-koronawirusem-sars-cov-2/
- Sale lekcyjne należy wietrzyć, nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w sali lekcyjnej, w tym również przed rozpoczęciem zajęć przez dzieci.
- Jeżeli z pomieszczeń szkoły korzysta podmiot zewnętrzny, należy zobowiązać go do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń i użytych przyrządów oraz sprzętów należących do szkoły, jak również ich wietrzenia.
Gastronomia
- Przy organizacji żywienia w szkole (stołówka szkolna, kuchnia, jadalnia i inne pomieszczenia przeznaczone na spożycie ciepłych posiłków), obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszącymi się do funkcjonowania żywienia zbiorowego, dodatkowo należy wprowadzić zasady szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia pracowników. Powinna być zachowana odpowiednia odległość stanowisk pracy wynosząca min. 1,5 m, a jeśli to niemożliwe – zapewnienie środków ochrony osobistej. Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców, a także higieny osobistej.
- Korzystanie z posiłków powinno odbywać się w miejscach do tego przeznaczonych zapewniających prawidłowe warunki sanitarno-higieniczne, zgodnie z zaleceniami w czasie epidemii. Spożywanie posiłków powinno odbywać się w tych samych grupach i z zachowaniem dystansu. Odległość między stolikami powinna wynosić co najmniej 1,5 m, chyba, że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika. Przy zmianowym wydawaniu posiłków konieczne jest czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł po każdej grupie.
- W przypadku braku innych możliwości organizacyjnych dopuszcza się spożywanie posiłków przez dzieci w salach lekcyjnych z zachowaniem zasad bezpiecznego i higienicznego spożycia posiłku.
- Dzieci mogą spożywać posiłki i napoje przyniesione z domu. Posiłki mogą być przynoszone w pojemnikach prywatnych i w nich spożywane.
- Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać. Jeżeli szkoła nie posiada zmywarki, wielorazowe naczynia i sztućce należy umyć w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu i wyparzyć. Jeżeli żywność zapewniona jest przez firmę zewnętrzną, a szkoła nie posiada zastawy stołowej wielorazowej, należy stosować jednorazowe naczynia i sztućce.
- Od dostawców cateringu należy wymagać pojemników i sztućców jednorazowych. Wymaganie to dotyczy szkół, w których nie jest możliwe zapewnienie właściwych warunków mycia naczyń i sztućców, porcjowania/nakładania dostarczonych posiłków. Należy zadbać o odpowiednie segregowanie zużytych pojemników i sztućców.
- Zaleca się usuniecie dodatków (np. cukier, jednorazowe sztućce, wazoniki, serwetki) z obszaru sali jadalnej i wydawanie bezpośrednio przez obsługę. W stołówce nie zaleca się samoobsługi. Dania i produkty powinny być podawane przez osobę do tego wyznaczoną/ obsługę stołówki.
- Jeżeli posiłki dostarczane przez firmę cateringową do tej pory były przywożone w pojemnikach zbiorczych, następnie rozkładane i podawane z wykorzystaniem talerzy i sztućców będących na wyposażeniu szkoły, to taki sposób podawania posiłków może być kontynuowany, pod warunkiem, że naczynia i sztućce wielorazowego użytku stosowane w danej szkole będą myte zgodnie z zaleceniem wskazanym powyżej.
- Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły
- Wszyscy pracownicy powinni zostać poinstruowani o zasadach wynikających z Wytycznych oraz wprowadzonych w szkole szczegółowych rozwiązań.
- Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
- W miarę możliwości podczas organizowania pracy pracownikom powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają osobę do grupy tzw. podwyższonego ryzyka, należy zastosować rozwiązania minimalizujące ryzyko zakażenia (np. nieangażowanie w dyżury podczas przerw międzylekcyjnych, a w przypadku pracowników administracji w miarę możliwości praca zdalna).
- Należy wyznaczyć i przygotować (m.in. wyposażenie w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie lub wydzielić miejsce, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zaobserwowania objawów infekcji dróg oddechowych.
- Pracownicy szkoły powinni zostać poinstruowani, że w przypadku wystąpienia objawów infekcji dróg oddechowych powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, z której będą wynikały dalsze czynności dla pracownika (oraz powiadomić pracodawcę o nieobecności). W razie pogarszania się stanu zdrowia należy zadzwonić pod nr 999 lub 112.
- W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych– dyrektor szkoły w trybie natychmiastowym odsuwa go od wykonywanych czynności, kieruje do domu i informuje o konieczności pozostania w domu oraz kontaktu telefonicznego z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (uzyskanie teleporady medycznej, z której będą wynikały dalsze czynności dla pracownika). W razie nagłego pogarszania się stanu zdrowia należy zadzwonić pod nr 999 lub 112.
- W przypadku pracowników z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, dyrektor szkoły powinien skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną w celu dokonania przez nią oceny ryzyka epidemiologicznego.
- Należy bezwzględnie zastosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w zakresie dodatkowych działań i procedur związanych z zaistniałym przypadkiem.
- Zaleca się ustalenie miejsca, w którym przebywała osoba z niepokojącymi objawami sugerującymi zakażenie koronawirusem oraz przeprowadzenie dodatkowego sprzątania zgodnie z procedurami zakładowymi, a także zdezynfekowanie powierzchni dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
- W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego*.
* ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
- Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dostępnych na stronach https://gis.gov.pl/ lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
Załączniki – instrukcje
- mycia rąk
https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/ - dezynfekcji rąk
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece/ - prawidłowego zdejmowania maseczki
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-maseczke/ - prawidłowego zdejmowania rękawiczek
https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-rekawice/ - wykaz produktów biobójczych
http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze
Pomoc psychologiczno - pedagogiczna w okresie ferii
Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy Państwu nadziei, własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.
Wesołych świąt!Najpiękniejsze świąteczne życzenia dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Administracji i Obsługi przesyła Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku wraz z wszystkimi uczniami.
Zapraszamy na Jasełka w wykonaniu uczniów SP3 w Kłobucku:-)
Życzenia Świąteczne
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘDOWEGO
W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolędowy " Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś".
Uczestnicy musieli dostosować się do nieco innych warunków konkursowych spowodowanych obecną sytuacją epidemiologiczną. Organizatorzy otrzymali przepiękne nagrania filmików kolędowych.
Jury konkursowe w składzie: Pani wicedyrektor Sylwia Galle, Katarzyna Dąbrowska i Anna Gosławska wyłoniło zwycięzców:
MIEJSCE I
Wiktoria Gworys kl.2b
Wojtek Sikorski kl.2b
MIEJSCE II
Oliwier Cieslak kl. 3b
Natasza Lorek kl.3b
Hania Adamus kl. 2c
Wiktoria Więch kl.3b
MIEJSCE III
Tola Kozińska kl.1a
Zosia Spałek kl.1b
Marina Gworys kl.2b
Zuzia Trzepizur kl. 3b
WYRÓŻNIENIA
Natalia Sobczyk kl. 2b
Aron Kuc kl.3b
*poza konkursem nagroda dla rodzeństwa Zuzi i Franka Trzepizur
Nagrody wręczymy w najbliższym mozliwym terminie.
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY i dziekujemy za udział w konkursie.
Organizatorki: Anna Gosławska i Katarzyna Dąbrowska
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO O TEMATYCE ZWIĄZANEJ Z PRAWAM DZIECKA
W związku obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym konkursie plastycznym, którego laureatami zostali: Antoni Wacowski (kl. 2c), Maksymilian Wacowski (kl. IVa), Joanna Wośtak i Zuzanna Król (kl. VIa). Wyróżnienia otrzymali uczniowie kl. VIc: Rafał Kozar-Konieczny oraz Michał Kozar-Konieczny
Prace laureatów zostały wysłane do Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka na ogólnopolski konkurs plastyczny na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka.
Komisja konkursowa : p. Joanna Rosicka-Polewka, p. Kinga Sowińska i p. Anna Neczajewska-Kozińska.
Autorzy prac otrzymali punkty dodatnie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego
" Cicha noc, święta noc
pokój niesie ludziom wszem..."
Niech słowa tej wyjatkowej kolędy, która za kilka dni wybrzmi w naszych domach, będą dopełnieniem życzeń, które na ręce Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, pracowników obsługi i wszystkich Przyjaciół naszej szkoły składa Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku.
32
PIERNIKI TO NASZA TRADYCJA
Pierniki- ich wypiek i dekorowanie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia to już TRADYCJA naszej szkoły, którą od wielu lat pielęgnuje Samorząd Uczniowski. W tym trudnym dla wszystkich roku nie mogło być inaczej...Uczniowie w swoich domach rodzinnych odkrywali pasję wypieku i dekoracji tych bożonarodzeniowych smakołyków. Wyglądają naprawdę przepięknie i na pewno smakują wyśmienicie. Życzymy wszystkim Świąt o zapachu pierników spędzonych w gronie rodzinnym. A kto jeszcze nie spróbował swoich sił przy pieczeniu pierników zachęcamy do rodzinnych wypieków.
19
Zajęcia dla Przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola w Kłobucku.
- 9
W dniu dzisiejszym członkowie LOP połączyli się poprzez MS Teams z dwoma grupami przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola w Kłobucku. Zajęcia były prowadzone w Stacji Edukacyjnej działającej w świetlicy szkolnej. W zajęciach przyrodniczych on- line uczestniczyła grupa 5 i 6 latków
z wychowawczynią p. Urszulą Kaczmarek oraz grupa 3 i 4 latków z wychowawczynią p. Agatą Macherzyńską. Zajęcia rozpoczęła Wicedyrektor Szkoły p. Sylwia Galle witając dzieci wraz
z wychowawczyniami na zajęciach poświęconych zwierzętom leśnym. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczno- noworoczne uczestnikom zajęć i prowadzącym oraz zaprosiła przedszkolaki do naszej szkoły, jak tylko będzie to możliwe, na zajęcia stacjonarne. W roli prowadzących wystąpiły uczennice kl. 6 b – Maja Stępień, Paulina Mazurek, Oliwia Czyż i Oliwia Podgórska, które zaprezentowały gatunki płazów, gadów , ptaków i ssaków naszego terenu. Dzieci oglądały zajęcia on- line na tablicy interaktywnej. Wśród omawianych zwierząt ciekawość dzieci wzbudził : wilk, dzik, padalec, żmija zygzakowata i dzięcioł czarny.
Ada Sikorska i Alicja Stępień zadały prowadzącym szóstoklasistkom pytania dotyczące zachowań dzika oraz życia wilka w stadzie. Przedszkolaki wykazały się szeroką wiedzą przyrodniczą. W dniu dzisiejszym Szkolne Koło LOP zakończyło pierwszy cykl zajęć dla przedszkolaków, a kontynuację zaplanowano na drugą połowę stycznia.
Warto pomagać!
Zachęcamy do poparcia inicjatywy Pani Olgi Skwary i jej syna ucznia klasy III a naszej szkoły.
Komputer dla dziecka z rodziny rolniczej
Kolejne sukcesy naszych uczniów
Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej Olimpus zostali:
Wiktoria Zmora i Maksymilian Majewski z klasy 6a oraz Michał Kozar – Konieczny i Rafał Kozar – Konieczny z klasy 6c.
Gratulujemy naszym znawcom Mitologii
Zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Kłobucku- Zagórzu.
- 4
We wtorek odbyło się kolejne spotkanie on- line z przedszkolakami. Nasi uczniowie połączyli się poprzez MS Teams z grupą integracyjną „Motylki” i wychowawczyniami-p. Edytą Zmorek, p. Jolantą Łapaj oraz p. Katarzyną Szostek. Zajęcia obserwowała Dyrektor Przedszkola p. Bożena Ignaczak oraz Prezes Zarządu LOP w Kłobucku- Pan Tomasz Paciepnik, który pełni też funkcję Inżyniera Nadzoru w naszym Nadleśnictwie. Pan Tomek opowiedział przedszkolakom o borsuku, lisie i spotkaniu z wilkiem w Leśnictwie Pierzchno, które miało miejsce dwa miesiące temu. Ponadto zachęcił dzieci do wstąpienia do Ligi Ochrony Przyrody i aktywnego działania. Dalszą część zajęć przeprowadzili uczniowie 6a i 3a.
W czasie zajęć okazało się, że troje uczniów prowadzących zajęcia to absolwenci Przedszkola nr 4- Julia Podlejska vel Bielska, Kalina Nowak i Maks Majewski – przyjemnie wrócić wspomnieniami do czasów przedszkolnych.
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, przedszkolaki otrzymały zadania interaktywne do rozwiązania po zakończeniu spotkania on- line, opracowane przez Wiktorię Zmora.
W czwartek jesteśmy umówieni z Tęczowym Przedszkolem na kolejne zajęcia przyrodnicze.
Sukces Naszych Uczniów
Laureatami Ogolnopolskiej Olimpiady Olimpus sesja jesienna z j. angielskiego zostali:
Klasy 4:
Hanna Bednarska
Weronika Błaszczykowsk
Maja Osuchowska
Krzysztof Pietrzak
Liliana Wróblewska
Klasy 6:
Michał Kozar-Konieczny
Rafał Kozar-Konieczny
Maksymilian Majewski
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Zajęcia przyrodnicze dla przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Kłobucku.
- 8
Szkolne Koło LOP postawiło sobie cel przeprowadzenia zajęć przyrodniczych we wszystkich przedszkolach miasta Kłobucka do przerwy świątecznej i wierzymy, że uda się zrealizować ten plan. Dzisiaj połączyliśmy się z grupą 6- latków z kłobuckiego Przedszkola nr 2 z wychowawczynią p. Małgorzata Izdebską. Zajęcia obserwowali dyrektorzy współpracujących placówek czyli p. Monika Matyja – Dyrektor Przedszkola nr 2 oraz p. Paweł Kotkowski – Dyrektor SP 3 . Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach oglądając prezentację na dużym ekranie telewizora. Nasi uczniowie z kl. 6a i 3a przedstawili fakty dotyczące m.in. kuny i borsuka, ponadto wytłumaczyli przedszkolakom, że sarna nie jest żoną jelenia oraz obalili mit z bajki o Czerwonym Kapturku , przekonując , że wilk nie czeka w lesie na człowieka , aby go zjeść, ale musimy czuć respekt, ponieważ może zaatakować z powodu obrony małych wilczków lub z powodu głodu. Ten duży drapieżnik migrujący przez kłobuckie lasy pełni ważną rolę w przyrodzie i dlatego jest objęty ochroną. Cieszymy się ,że jakość połączenia na zajęciach była wręcz idealna. Liczymy, że kolejne zajęcia z przedszkolakami uda się przeprowadzić już w trybie stacjonarnym w naszej szkole.
Konkurs Matematyczny
- 3
Konkurs Matematyczny „Matematyka z kaktusem"
7 grudnia rozstrzygnięto Konkurs Matematyczny „Matematyka z kaktusem" przygotowany dla uczniów klas I-III przez Panią Małgorzatę Macherzyńska i Katarzynę Sawicką. Tegoroczna edycja polegała na przygotowaniu rysunkowej zagadki matematycznej i rozwiązaniu jej.
Laureaci konkursu to : Hania Adamus, Daria Sawicka , Julia Dróżdż , Julia Tukajska-Zębik, Karol Chłond , Antek Wacowski , Oliwia Świąć , Tomek Nicer.
Wszystkim gratulujemy , dyplomy i nagrody będą wręczone w najbliższym , możliwym czasie w szkole.
Zajęcia dla przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 5 w Kłobucku.
- 16
Ósmego grudnia odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze w ramach współpracy kół LOP między naszą szkołą aprzedszkolami gminy Kłobuck. Tym razem w zajęciach on- line wzięła udział grupa Tygrysków z wychowawczynią p. Urszulą Zych. Zajęcia odbyły się z udziałem Dyrektora SP 3 - Pana Pawła Kotkowskiego. Cykl zajęć skierowanych do wszystkich przedszkoli dotyczy „Zwierząt leśnych naszego terenu”, ale zmieniają się prowadzący uczniowie i niektóre omawiane gatunki. . Zajęcia dla Przedszkolaków z „Piątki” przeprowadziły uczennice działające w SK LOP z klasy 6b- Maja Stępień, Oliwia Czyż, Paulina Mazurek oraz Oliwia Podgórska, które prowadziły już zajęcia w ubiegłym roku, więc doskonalą swoje umiejętności także w tym roku szkolnym. Duża różnorodność biologiczna zwierząt zamieszkujących lasy kłobuckie, daje naszym uczniom duże pole do popisu przy wybieraniu gatunków do zaprezentowania. Przedszkolaki z grupy Tygrysków aktywnie brały udział w zajęciach i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące dzięcioła, kuny, jelenia i jeża oraz rozwiązywały ćwiczenia interaktywne przygotowane przez Oliwię Czyż.
Z kolejnymi grupami przedszkolnymi połączymy się w przyszłym tygodniu.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Nasz udział w uroczystych obchodach 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja🇵🇱
43
„ Barwy ojczyste”🇵🇱
„Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.62
„ Witaj Majowa Jutrzenko”
„Witaj Majowa Jutrzenko”
Witaj majowa jutrzenko ,
Świeć naszej polskiej krainie ,
Ucieszymy cię piosenką ,
Która w całej Polsce słynie .
Witaj Maj , Trzeci Maj , u Polaków błogi raj !
Nierząd braci naszych cisnął ,
Gnuśność w ręku króla spała ,
A wtem Trzeci Maj zabłysnął
I nasza Polska powstała .
Wiwat maj , piękny Maj , Wiwat wielki Kołłątaj !
IIIA i IIIB sadzi drzewa!🌳🌳
Uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami posadzili przed budynkiem naszej szkoły dwa drzewka. To już tradycja w naszej placówce. Uczniowie pod koniec pierwszego etapu swojej edukacji uczestniczą w tej akcji, świętując jednocześnie Dzień Ziemi i Dzień Drzewa. To ostatnie święto w tym roku wypadło 25 kwietnia i było doskonałą okazją do przeprowadzenia tej akcji przez trzecioklasistów. Za kilkadziesiąt lat z małych drzewek wyrosną okazałe brzozy, które staną się pamiątką tego wydarzenia 🌳
III CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
O akcji:
Konkurs polega na zebraniu jak największej liczby książek (sztuk) w okresie trwania konkursu. Zbierane książki mogą być nowe lub używane.
Cele konkursu:
Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Promowanie czytelnictwa oraz rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży z terenu całej Polski. Wsparcie rozwoju młodych, utalentowanych osób.
Jakie książki będą zbierane?
Przyjmowane są książki, które:
-nie mają ubytków w ilości stron;
-nie są poplamione, zabrudzo
IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod patronatem honorowym Burmistrza Gminy Kłobuck Pana Jerzego Zakrzewskiego
Dzień pełen pięknych emocji i niezapomnianych wzruszeń – tak można określić dzisiejsze spotkanie podsumowujące IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Podwodny świat”. Już po raz czwarty mogliśmy zobaczyć się w tak wspaniałym gronie i wspólnie wręczyć nagrody prawdziwym zwycięzcom.
Lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych
Dyktando Księżniczki Gżegżółki
16 kwietnia w naszej szkole, kolejny raz, odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ DYKTANDO KSIĘŻNICZKI GŻEGŻÓŁKI”. Wzięły w nim udział dzieci z 7 szkół w powiecie kłobuckim. Laureaci: I miejsce Iwo Kacprzak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, II miejsce Ewa Wieleba ze Szkoły Podstawowej w Borowem, III miejsce Malwina Zielonka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku oraz Kacper Kozak ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach , wyróżnienie otrzymał Ksawery Ślusarczyk-Gawlik ze Szkoły Podstawowej w Więckach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy .
Robisz zakupy w internecie? Przeczytaj i wesprzyj nasz Szkolny Klub Wolontariusza
Jeżeli robisz zakupy w internecie, nieważne czy są to buty, elektronika, kosmetyki czy książki, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl
Ty nic nie dopłacasz!
MISTRZOWIE ORTOGRAFII
15 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbył się jubileuszowy XX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „SZUKAMY MISTRZA”, adresowany do uczniów szkół podstawowych (kategoria wiekowa 14-15 lat) i szkół ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego.
Tegorocznej rywalizacji o tytuł towarzyszyło hasło: „Łączy nas wszystkich język ojczysty”, a uczestnicy konkursu zmagali się z tekstem, ukazującym „czternastoipółletniego chłopaka – Joachima, arcymistrza wszech czasów w przekomarzaniach”. Młodzież prezentowała bardzo wyrównany poziom umiejętności ortograficznych. Tym bardziej cieszymy się, że w gronie Mistrzów Ortografii XX MKO znaleźli się reprezentanci naszej szkoły - Krzysztof Pietrzak (III miejsce) i Olga Chwalana (wyróżnienie).
Gratulujemy umiejętności i wiedzy!
Wesołego ALLELUJA 🐣
Śmigus- Dyngus w wydaniu naszych uczniów. Pogoda dopisała, uczniowie przygotowani to i radość była pełna. I tradycji stało się zadość 💦💦💦🤭
17
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej 📣
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️