KONKURS DLA KLAS I - III
Wiosna tuż…tuż
- 9
Każda pogoda jest dobra, żeby spędzać czas na świeżym powietrzu, a ten dzień był bardzo ciepły, niebo błękitne jak w środku lata. Dzieci uwielbiają zabawę na skateparku, napełnia ich to pozytywną energią, daje siłę i chęci do nauki.
STOP COVID
Klasa 2a zaprasza wiosnę do szkoły. Warsztaty,, Las w słoiku ".
- 11
Zajęcia ornitologiczne dla Przedszkola z SPSK w Kłobucku- Smugach i Przedszkola w Kamyku.
- 23
Wczoraj odbyły się zajęcia dla dwóch kolejnych przedszkoli, które wezmą udział w Gminnym Konkursie Ornitologicznym. Pierwsze zajęcia przeprowadziły uczennice kl. 6c dla oddziału przedszkolnegoz SPSK , którego wychowawczynią jest p. Katarzyna Bugaj oraz dla pierwszoklasistówz wychowawczynią p. Sylwią Strzelczyk- Bola. Maja Kowalczyk, Maja Michalak, Ala Kotkowska i Oliwia Szymczyńska przedstawiły cechy budowy i zachowania gatunków ptaków rejonu kłobuckiego, które pojawią się na konkursie , wyświetliły filmik o kukułce oraz zaprosiły przedszkolaki na zajęcia stacjonarne, jak tylko będzie to możliwe.
Drugie zajęcia przeprowadziły nasze czwartoklasistki dla najstarszej grupy przedszkolaków z Kamyka, których wychowawczynią jest p. Aneta Kwiatkowska. Uczennice klasy 4b czyli Natalia Kotynia, Iga Polak, Liliana Krej, Blanka Kłysińska, Olga Chwalana i Maja Pietrzak opowiedziały przedszkolakom o zachowaniach ptaków z uwzględnieniem ich siedlisk, odtworzyły ptasie głosy, które są najtrudniejsze dla każdego początkującego małego ornitologa.
Życzymy przedszkolakom sukcesów na konkursie.
AKCJA "KOLOROWE STOŁÓWKI”
Szanowni Państwo!
Nasza Szkoła została zgłoszona do
akcji Kolorowe Stołówki Amica i ma szansę na nagrodę główną,
czyli renowację stołówki szkolnej
o wartości do 80 000 zł!
W Akcji Kolorowe Stołówki Amica
zbierane są głosy rodziców, nauczycieli i lokalnych społeczności (tylko osób pełnoletnich).
Szkoły, które uzyskają pierwsze miejsce w rankingu danej kategorii wygrywają realizację renowacji stołówki, za miejsce drugie i trzecie w danej kategorii szkoły otrzymają voucher na produkty Amica w kwocie 5000 zł.
Głosowanie na szkołę rozpoczyna się01.03.2021 i trwa do 15.05.2021.
Jedna zalogowana osoba może oddać jeden głos dziennie.
Więcej informacji o akcji znajdziecie Państwo na stronie:
https://kolorowestolowki.amica.pl/
„W zdrowym ciele- zdrowy duch!”
- 2
Uczniowie klasy Ia bardzo lubią różnorodne zajęcia wychowania fizycznego. Nie od dziś wiadomo, że ruch może pomóc osiągnąć dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, uspokoić umysł, ograniczyć stres i zwiększyć odporność..
Zajęcia ornitologiczne dla Przedszkola nr 2 w Kłobucku.
- 7
Zajęcia ornitologiczne dla Przedszkola nr 2 w Kłobucku.
W poniedziałek odbyły się zajęcia ornitologiczne dla przedszkolaków z grupy p. Małgorzaty Izdebskiej z Przedszkola Gminnego nr 2 w Kłobucku. Zajęcia z grupą najstarszych przedszkolaków przeprowadziły uczennice klasy 4a- Emilia Juszczak , Weronika Błaszczykowska, Maja Zając i Hanna Bednarska. Zajęcia obserwowała Dyrektor Przedszkola - p. Monika Matyja. Czwartoklasistki przedstawiły cechy charakterystyczne 11 gatunków ptaków rejonu kłobuckiego, których znajomość obowiązuje na Powiatowym Konkursie Ornitologicznym, w którym uczestniczą dzieci z grupy p. Małgorzaty Izdebskiej. Cała grupa przedszkolaków należy do Ligi Ochrony Przyrody, ponadto najwięcej członków Koła LOP w odniesieniu do ogólnej liczby przedszkolaków - właśnie uczęszcza do Przedszkola nr 2. Życzymy powodzenia na konkursie!
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO pt. „Hu, hu, ha nasza zima wcale nie jest zła”
I m. E. Sosnowska kl. IIIc, M. Wójcik kl. IIb
II m. F. Derewiecka kl. IIIa, H. Adamus kl. IIc
III m. W. Więch kl. IIIb, T. Roman kl. IIIa, E. Otwinowska kl. IIb
Wyróżnienia: T. Kozińska kl. Ia, J. Oziębała kl. IIa, D. Sawicka kl. IIc, W.Gworys kl. IIb, Sz. Ozga kl. IIIa
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom (u. kl. I-III) , Rodzicom i Wychowawcom za piękne przygotowanie tematycznych recytacji. Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe, zaś wszyscy recytujący oceny celujące i punkty dodatnie z zachowania. Dziękujemy Dyrekcji za pracę w komisji konkursowej.
Pp. A. Kukuła i Ż. Kęsik
NIETYPOWA LEKCJA PRZEPROWADZONA PRZEZ PRACOWNIKA TAURONU W KLASIE IIB
W ostatni piątek lutego klasa II b wraz z wychowawcą miała przyjemność gościć na jednej z lekcji przesympatycznego gościa- p. Mariusza Wójcika- pracownika firmy Tauron, a jednocześnie tatę naszej Michasi.
Ta niecodzienna lekcja stanowiła podsumowanie całotygodniowych zajęć dotyczących prądu, jego bezpiecznego użytkowania oraz posługiwania się urządzeniami elektrycznymi. Pan Wójcik w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy, a na podstawie przygotowanych przez siebie kolorowanek w interesujący sposób przedstawił uczniom rodzaje elektrowni oraz sieć linii energetycznych. Bardzo cierpliwie odpowiadał na szereg różnorodnych , czasami bardzo wnikliwych i nawet dziwnych, pytań naszych młodych członków społeczności szkolnej. Pytań było tak wiele, że na pewno nie jest to ostatnie spotkanie tego typu. Może w przyszłości uda nam się je zorganizować na podobny temat , ale już w innych warunkach.
W trakcie tych zajęć także jeden z uczniów klasy II B- Kamil Kowalik- zaprezentował klasie, wychowawcy i zaproszonemu gościowi efekty swojej ogromnej pasji, której poświęca mnóstwo czasu. Kamil od dawna interesuje się elektrycznością i konstruowaniem ciekawych urządzeń działających właśnie na prąd. Stworzył już kilkanaście różnej wielkości głośników. Największy podziw uczniów w trakcie zajęć wywołał skonstruowany przez niego wiatraczek. Mogliśmy zobaczyć także zaprezentowane przez niego urządzenia, m. in. do pomiaru decybeli. Jego koledzy i koleżanki z podziwem słuchali jego opowieści i oglądali prezentowane przez niego przedmioty.
Zajęcia te zakończone zostały miłym dla dzieci akcentem- rozdaniem słodkości przez gościa oraz wręczeniem przez przedstawicieli klasy podziękowania dla naszego przemiłego rodzica.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej lekcji!!!
14
Było pouczająco, fascynująco i troszkę strasznie…
- 15
26 luty- Dzień Dinozaura zainspirował klasę 3B, która uczciła też Dzień Tosta przypadający na 25 lutego. Było pouczająco, fascynująco, troszkę strasznie…i bardzo smacznie. Dinozaury nie mają sobie równych. Dzieci są oczarowane prehistorycznymi stworami do tego stopnia, że doprawdy trudno znaleźć dziecko w wieku wczesnoszkolnym, które nie miałoby takich zainteresowań. Niektóre dysponują wiedzą, jakiej doświadczony paleontolog by się nie powstydził! Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów. Uczniowie kl.3b opowiadali i czytali o ich zwyczajach, zachowaniach oraz obejrzeli film Jurassic World. Na koniec wykonali prace plastyczne pękające jajko z którego wykluwa się dinozaur.
Różnorodność tkanek zwierzęcych, czyli zajęcia przyrodnicze z kl. 3b
- 8
Dziś odbyły się zajęcia przyrodnicze z klasą 3b, których tematem była różnorodność tkanek zwierzęcych . Trzecioklasiści testowali możliwości mikroskopów wykorzystując gotowe preparaty tkanek, których liczną kolekcję mamy w pracowni biologicznej. Sprawdzili, jak wygląda obraz mikroskopowy: tkanki nabłonkowej pęcherzyków płucnych kota, erytrocytów z krwi psa, tkanki nabłonkowej żaby oraz tkanki mięśniowej szkieletowej konia. Kilkoro uczniów pracowało już wcześniej ze sprzętem mikroskopowym, ale niektórzy po raz pierwszy prowadzili obserwacje w skali mikro. Zajęcia pokazały, że wielu trzecioklasistów ma zainteresowania przyrodnicze i bardzo dobrze sobie radzi z zadaniami z tej dziedziny. Autorką zdjęć z dzisiejszych zajęć jest Amelka Serwińska.
„KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE” – UCZNIOWIE KLASY 1A Z WIZYTĄ W KSIĘGARNI
- 3
24 lutego uczniowie klasy 1a pod opieką wychowawczyni p. Beaty Dulewskiej udali się do księgarni Sowa, gdzie mogli poznać pracę księgarza. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki i przybory przydatne każdemu uczniowi. Niecodzienna lekcja z pewnością będzie zachętą do ponownego odwiedzenia księgarni i zakupu interesujących książek.
Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna "
Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym ,,Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna ".
Cel:
Upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz poznawanie obyczajowości ludowej i różnorodnych technik plastycznych w zdobieniu pisanek wielkanocnych.NAGRODY
Organizatorzy konkursu przewidują oceny celujące z techniki dla wszystkich biorących udział w konkursie, punkty dodatnie z zachowania i dyplomy dla laureatów za I, II, III miejsce i wyróżnienia we wszystkich kategoriach. Ponadto prace laureatów będą brały bezpośrednio udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „ Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna” .WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Konkurs jest organizowany dla uczniów klas I – VII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne wykonanie Pisanki Wielkanocnej lub stroika wielkanocnego z pisanką – ozdobienie wydmuszki, plastikowego, styropianowego lub drewnianego jajka (prosimy nie nadsyłać „pełnych” jajek z naturalną zawartością), dowolną techniką plastyczną, kierując się tematem konkursu. Liczy się kreatywność, różnorodność technik plastycznych, pomysłowość.
2. Do pracy należy dołączyć kartę informacyjną : imię i nazwisko wykonawcy , klasa.
3. Każdy z uczestników może wykonać 1 pisankę lub 1 stroik.
4. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:
I grupa: klasy I – III
II grupa: klasy IV- VIIINie przyjmujemy prac zbiorowych, tylko prace indywidualnych autorów!
5. Prace przechodzą na własność Organizatora i zostaną przekazane sponsorom szkoły w ramach podziękowań.
6. Uczestnicy przesyłając prace na konkurs akceptują regulamin oraz wyrażają zgodę na:
bezpłatne publikacje swoich prac dla celów związanych z konkursem oraz wystawą pokonkursową, opublikowanie pracy plastycznej bez ograniczeń w zakresie i terminie,
zbieranie i przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku.
7. Oceny prac dokona niezależne jury powołane przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne.
8. Kontakt: W razie niejasności związanych z regulaminem prosimy o kontakt telefoniczny z p. Katarzyną Sawicką lub p. Renatą Zych pod nr tel.: do sekretariatu szkoły 34 3172746
Prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły
w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku w nieprzekraczalnym terminie
do 19.03.2021 r. do godz. 15:00
Obrady Jury
22.03.2021 r.SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!
Wyróżnienie dla Laury Mięsowskiej uczennicy klasy III a za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Bezpieczna droga” .
Spośród nadesłanych 125 prac plastycznych uczennica naszej szkoły Laura Mięsowska została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Bezpieczna Droga” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Kłobucku.
Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.
„Promyczki” z Przedszkola nr 1 w Kłobucku na zajęciach on-line.
- 16
We wtorek grupa 5- i 6- latków z kłobuckiej „Jedyneczki” z wychowawczyniami -p. Żanetą Kotkowską – Skrypak oraz p. Magdaleną Adamus - uczestniczyła w zajęciach ornitologicznych. W roli prowadzących zajęcia zadebiutowały uczennice klasy 4b- Olga Chwalana, Natalia Kotynia, Iga Polak, Liliana Krej, Blanka Kłysińska oraz Maja Pietrzak. Czwartoklasistki przygotowały prezentację z głosami ptaków oraz liczne ciekawostki dla młodszych koleżanek i kolegów. Dzieci zobaczyły też krótki filmik o pisklęciu kukułki i dowiedziały się skąd wzięło się określenie „kukułcze jajo”. Kolejne zajęcia dla Przedszkola nr 2 oraz oddziału przedszkolnego w SPSK w Kłobucku- Smugach już wkrótce.
Grupa „Sówki” z Przedszkola nr 4 w Kłobucku na zajęciach ornitologicznych.
- 5
W ubiegły poniedziałek szóstoklasistki z naszego Koła LOP przeprowadziły zajęcia dla najstarszej grupy przedszkolnej „Sówki”, której wychowawczynią jest p. Aneta Płuska. Uczennice klasy 6a - Maja Kowalczyk, Maja Michalak, Ala Kotkowska oraz Oliwia Szymczyńska przygotowały dla młodych ornitologów prezentację i filmik edukacyjny dotyczący wybranych 11 gatunków ptaków Kłobucka i okolicy. W grupie Sówek są reprezentanci Przedszkola nr 4, którzy wezmą udział w konkursie ornitologicznym. Cieszymy się , że w najbliższym czasie powstanie nowe Koło Przedszkolne LOP, którego nauczycielem opiekunem będzie p. Aneta Płuska, a członkami dzieci z grupy „Sówek”.
Nocne harce klasy 3a.
W piątkowy wieczór z 19 na 20 lutego bieżącego roku klasa III a wraz z p. K. Sawicką i p. T. Górecką – Józiak zorganizowała długo oczekiwane nocowanie w naszej szkole.Nocny pobyt w szkole rozpoczęła zabawa na dmuchańcu rozłożonym na hali gimnastycznej, gry i zabawy w motyle i gąsienice, do którejdzieci wykorzystały swoje śpiwory. Zabawa była przednia. Po zabawach na hali nadeszła pora kolacji. Była pizza, hot dogi, tortilla i wiele smakołyków, które przygotowali rodzice dzieci. Uczniowie bardzo sprawnie posprzątali po kolacji i przygotowali salę do spania, które poprzedzone było seansem filmowym. Film, który bardzo zainteresował dzieciaki to „ Cudowny chłopak”, dzięki któremu dzieci nauczyły się tolerancji i empatii do drugiej osoby. Nocowanie w szkole zakończone zostało wielkim sprzątaniem sali, gdzie wszyscy uczniowie wykazali się dużą pracowitością i zaangażowaniem.
Z kopyta kulig rwie!
- 78
„Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki
Hej, jadą w saniach panny, przy nich janosiki
Coraz który krzyknie nie wiadomo na co
Hej, echo odpowiada, bo mu za to płacą...”
I nie inaczej było na kuligu ❄️🛷❄️w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2c,3a,3b i 3c w przepięknej zimowej scenerii Janowa koło Olsztyna. Były konie, sanie, wozy, ognisko na polanie w lesie a nawet wizyta w domku Baby Jagi .
Fascynująca botanika czyli zajęcia przyrodnicze z klasą 3c.
- 7
Testowania mikroskopów - ciąg dalszy. Dziś klasa 3c sprawdzała możliwości nowych mikroskopów prowadząc obserwacje botaniczne. O tej porze roku nie jest proste znalezienie obiektów do obserwacji świata roślin - jednak zawsze mamy do dyspozycji amarylisy rosnące na parapetach w naszej sali biologicznej- kwitnące i owocujące o tej porze roku. Trzecioklasiści sami przygotowali preparaty ziaren pyłku amarylisa, ponadto udało się im zobaczyć aparaty szparkowe w skórce dolnej liścia oraz włoski gruczołowe pelargonii. Okazało się, że botanika w skali mikro też jest ciekawa. Zdjęcia wykonała Emilka Sosnowska. W kolejnym tygodniu - zajęcia dla 3b.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Wiosna tuż…tuż
9Każda pogoda jest dobra, żeby spędzać czas na świeżym powietrzu, a ten dzień był bardzo ciepły, niebo błękitne jak w środku lata. Dzieci uwielbiają zabawę na skateparku, napełnia ich to pozytywną energią, daje siłę i chęci do nauki.
Zajęcia ornitologiczne dla Przedszkola z SPSK w Kłobucku- Smugach i Przedszkola w Kamyku.
23Wczoraj odbyły się zajęcia dla dwóch kolejnych przedszkoli, które wezmą udział w Gminnym Konkursie Ornitologicznym. Pierwsze zajęcia przeprowadziły uczennice kl. 6c dla oddziału przedszkolnegoz SPSK , którego wychowawczynią jest p. Katarzyna Bugaj oraz dla pierwszoklasistówz wychowawczynią p. Sylwią Strzelczyk- Bola. Maja Kowalczyk, Maja Michalak, Ala Kotkowska i Oliwia Szymczyńska przedstawiły cechy budowy i zachowania gatunków ptaków rejonu kłobuckiego, które pojawią się na konkursie , wyświetliły filmik o kukułce oraz zaprosiły przedszkolaki na zajęcia stacjonarne, jak tylko będzie to możliwe.
AKCJA "KOLOROWE STOŁÓWKI”
Szanowni Państwo!
Nasza Szkoła została zgłoszona do
akcji Kolorowe Stołówki Amica i ma szansę na nagrodę główną,
czyli renowację stołówki szkolnej
o wartości do 80 000 zł!
W Akcji Kolorowe Stołówki Amica
zbierane są głosy rodziców, nauczycieli i lokalnych społeczności (tylko osób pełnoletnich).
Szkoły, które uzyskają pierwsze miejsce w rankingu danej kategorii wygrywają realizację renowacji stołówki, za miejsce drugie i trzecie w danej kategorii szkoły otrzymają voucher na produkty Amica w kwocie 5000 zł.
Głosowanie na szkołę rozpoczyna się
„W zdrowym ciele- zdrowy duch!”
2Uczniowie klasy Ia bardzo lubią różnorodne zajęcia wychowania fizycznego. Nie od dziś wiadomo, że ruch może pomóc osiągnąć dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, uspokoić umysł, ograniczyć stres i zwiększyć odporność..
Zajęcia ornitologiczne dla Przedszkola nr 2 w Kłobucku.
7Zajęcia ornitologiczne dla Przedszkola nr 2 w Kłobucku.
W poniedziałek odbyły się zajęcia ornitologiczne dla przedszkolaków z grupy p. Małgorzaty Izdebskiej z Przedszkola Gminnego nr 2 w Kłobucku. Zajęcia z grupą najstarszych przedszkolaków przeprowadziły uczennice klasy 4a- Emilia Juszczak , Weronika Błaszczykowska, Maja Zając i Hanna Bednarska. Zajęcia obserwowała Dyrektor Przedszkola - p. Monika Matyja. Czwartoklasistki przedstawiły cechy charakterystyczne 11 gatunków ptaków rejonu kłobuckiego, których znajomość obowiązuje na Powiatowym Konkursie Ornitologicznym, w którym uczestniczą dzieci z grupy p. Małgorzaty Izdebskiej. Cała grupa przedszkolaków należy do Ligi Ochrony Przyrody, ponadto najwięcej członków Koła LOP w odniesieniu do ogólnej liczby przedszkolaków - właśnie uczęszcza do Przedszkola nr 2. Życzymy powodzenia na konkursie!
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO pt. „Hu, hu, ha nasza zima wcale nie jest zła”
I m. E. Sosnowska kl. IIIc, M. Wójcik kl. IIb
II m. F. Derewiecka kl. IIIa, H. Adamus kl. IIc
NIETYPOWA LEKCJA PRZEPROWADZONA PRZEZ PRACOWNIKA TAURONU W KLASIE IIB
W ostatni piątek lutego klasa II b wraz z wychowawcą miała przyjemność gościć na jednej z lekcji przesympatycznego gościa- p. Mariusza Wójcika- pracownika firmy Tauron, a jednocześnie tatę naszej Michasi.
Ta niecodzienna lekcja stanowiła podsumowanie całotygodniowych zajęć dotyczących prądu, jego bezpiecznego użytkowania oraz posługiwania się urządzeniami elektrycznymi. Pan Wójcik w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy, a na podstawie przygotowanych przez siebie kolorowanek w interesujący sposób przedstawił uczniom rodzaje elektrowni oraz sieć linii energetycznych. Bardzo cierpliwie odpowiadał na szereg różnorodnych , czasami bardzo wnikliwych i nawet dziwnych, pytań naszych młodych członków społeczności szkolnej. Pytań było tak wiele, że na pewno nie jest to ostatnie spotkanie tego typu. Może w przyszłości uda nam się je zorganizować na podobny temat , al
Było pouczająco, fascynująco i troszkę strasznie…
1526 luty- Dzień Dinozaura zainspirował klasę 3B, która uczciła też Dzień Tosta przypadający na 25 lutego. Było pouczająco, fascynująco, troszkę strasznie…i bardzo smacznie. Dinozaury nie mają sobie równych. Dzieci są oczarowane prehistorycznymi stworami do tego stopnia, że doprawdy trudno znaleźć dziecko w wieku wczesnoszkolnym, które nie miałoby takich zainteresowań. Niektóre dysponują wiedzą, jakiej doświadczony paleontolog by się nie powstydził! Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów. Uczniowie kl.3b opowiadali i czytali o ich zwyczajach, zachowaniach oraz obejrzeli film Jurassic World. Na koniec wykonali prace plastyczne pękające jajko z którego wykluwa się dinozaur.
Różnorodność tkanek zwierzęcych, czyli zajęcia przyrodnicze z kl. 3b
8Dziś odbyły się zajęcia przyrodnicze z klasą 3b, których tematem była różnorodność tkanek zwierzęcych . Trzecioklasiści testowali możliwości mikroskopów wykorzystując gotowe preparaty tkanek, których liczną kolekcję mamy w pracowni biologicznej. Sprawdzili, jak wygląda obraz mikroskopowy: tkanki nabłonkowej pęcherzyków płucnych kota, erytrocytów z krwi psa, tkanki nabłonkowej żaby oraz tkanki mięśniowej szkieletowej konia. Kilkoro uczniów pracowało już wcześniej ze sprzętem mikroskopowym, ale niektórzy po raz pierwszy prowadzili obserwacje w skali mikro. Zajęcia pokazały, że wielu trzecioklasistów ma zainteresowania przyrodnicze i bardzo dobrze sobie radzi z zadaniami z tej dziedziny. Autorką zdjęć z dzisiejszych zajęć jest Amelka Serwińska.
„KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE” – UCZNIOWIE KLASY 1A Z WIZYTĄ W KSIĘGARNI
324 lutego uczniowie klasy 1a pod opieką wychowawczyni p. Beaty Dulewskiej udali się do księgarni Sowa, gdzie mogli poznać pracę księgarza. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki i przybory przydatne każdemu uczniowi. Niecodzienna lekcja z pewnością będzie zachętą do ponownego odwiedzenia księgarni i zakupu interesujących książek.
Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna "
Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym ,,Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna ".
Cel:
Upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz poznawanie obyczajowości ludowej i różnorodnych technik plastycznych w zdobieniu pisanek wielkanocnych.NAGRODY
Organizatorzy konkursu przewidują oceny celujące z techniki dla wszystkich biorących udział w konkursie, punkty dodatnie z zachowania i dyplomy dla laureatów za I, II, III miejsce i wyróżnienia we wszystkich kategoriach. Ponadto prace laureatów będą brały bezpośrednio udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „ Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna” .
Wyróżnienie dla Laury Mięsowskiej uczennicy klasy III a za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Bezpieczna droga” .
Spośród nadesłanych 125 prac plastycznych uczennica naszej szkoły Laura Mięsowska została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Bezpieczna Droga” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Kłobucku.
Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.
„Promyczki” z Przedszkola nr 1 w Kłobucku na zajęciach on-line.
16We wtorek grupa 5- i 6- latków z kłobuckiej „Jedyneczki” z wychowawczyniami -p. Żanetą Kotkowską – Skrypak oraz p. Magdaleną Adamus - uczestniczyła w zajęciach ornitologicznych. W roli prowadzących zajęcia zadebiutowały uczennice klasy 4b- Olga Chwalana, Natalia Kotynia, Iga Polak, Liliana Krej, Blanka Kłysińska oraz Maja Pietrzak. Czwartoklasistki przygotowały prezentację z głosami ptaków oraz liczne ciekawostki dla młodszych koleżanek i kolegów. Dzieci zobaczyły też krótki filmik o pisklęciu kukułki i dowiedziały się skąd wzięło się określenie „kukułcze jajo”. Kolejne zajęcia dla Przedszkola nr 2 oraz oddziału przedszkolnego w SPSK w Kłobucku- Smugach już wkrótce.
Grupa „Sówki” z Przedszkola nr 4 w Kłobucku na zajęciach ornitologicznych.
5W ubiegły poniedziałek szóstoklasistki z naszego Koła LOP przeprowadziły zajęcia dla najstarszej grupy przedszkolnej „Sówki”, której wychowawczynią jest p. Aneta Płuska. Uczennice klasy 6a - Maja Kowalczyk, Maja Michalak, Ala Kotkowska oraz Oliwia Szymczyńska przygotowały dla młodych ornitologów prezentację i filmik edukacyjny dotyczący wybranych 11 gatunków ptaków Kłobucka i okolicy. W grupie Sówek są reprezentanci Przedszkola nr 4, którzy wezmą udział w konkursie ornitologicznym. Cieszymy się , że w najbliższym czasie powstanie nowe Koło Przedszkolne LOP, którego nauczycielem opiekunem będzie p. Aneta Płuska, a członkami dzieci z grupy „Sówek”.
Nocne harce klasy 3a.
W piątkowy wieczór z 19 na 20 lutego bieżącego roku klasa III a wraz z p. K. Sawicką i p. T. Górecką – Józiak zorganizowała długo oczekiwane nocowanie w naszej szkole.Nocny pobyt w szkole rozpoczęła zabawa na dmuchańcu rozłożonym na hali gimnastycznej, gry i zabawy w motyle i gąsienice, do którejdzieci wykorzystały swoje śpiwory. Zabawa była przednia. Po zabawach na hali nadeszła pora kolacji. Była pizza, hot dogi, tortilla i wiele smakołyków, które przygotowali rodzice dzieci. Uczniowie bardzo sprawnie posprzątali po kolacji i przygotowali salę do spania, które poprzedzone było seansem filmowym. Film, który bardzo zainteresował dzieciaki to „ Cudowny chłopak”, dzięki któremu dzieci nauczyły się tolerancji i empatii do drugiej osoby. Nocowanie w szkole zakończone zostało
Z kopyta kulig rwie!
78„Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki
Hej, jadą w saniach panny, przy nich janosiki
Coraz który krzyknie nie wiadomo na co
Hej, echo odpowiada, bo mu za to płacą...”
I nie inaczej było na kuligu ❄️🛷❄️w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2c,3a,3b i 3c w przepięknej zimowej scenerii Janowa koło Olsztyna. Były konie, sanie, wozy, ognisko na polanie w lesie a nawet wizyta w domku Baby Jagi .
Fascynująca botanika czyli zajęcia przyrodnicze z klasą 3c.
7Testowania mikroskopów - ciąg dalszy. Dziś klasa 3c sprawdzała możliwości nowych mikroskopów prowadząc obserwacje botaniczne. O tej porze roku nie jest proste znalezienie obiektów do obserwacji świata roślin - jednak zawsze mamy do dyspozycji amarylisy rosnące na parapetach w naszej sali biologicznej- kwitnące i owocujące o tej porze roku. Trzecioklasiści sami przygotowali preparaty ziaren pyłku amarylisa, ponadto udało się im zobaczyć aparaty szparkowe w skórce dolnej liścia oraz włoski gruczołowe pelargonii. Okazało się, że botanika w skali mikro też jest ciekawa. Zdjęcia wykonała Emilka Sosnowska. W kolejnym tygodniu - zajęcia dla 3b.