Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej Olimpus zostali:
Wiktoria Zmora i Maksymilian Majewski z klasy 6a oraz Michał Kozar – Konieczny i Rafał Kozar – Konieczny z klasy 6c.
Gratulujemy naszym znawcom Mitologii
Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej Olimpus zostali:
Wiktoria Zmora i Maksymilian Majewski z klasy 6a oraz Michał Kozar – Konieczny i Rafał Kozar – Konieczny z klasy 6c.
Gratulujemy naszym znawcom Mitologii
We wtorek odbyło się kolejne spotkanie on- line z przedszkolakami. Nasi uczniowie połączyli się poprzez MS Teams z grupą integracyjną „Motylki” i wychowawczyniami-p. Edytą Zmorek, p. Jolantą Łapaj oraz p. Katarzyną Szostek. Zajęcia obserwowała Dyrektor Przedszkola p. Bożena Ignaczak oraz Prezes Zarządu LOP w Kłobucku- Pan Tomasz Paciepnik, który pełni też funkcję Inżyniera Nadzoru w naszym Nadleśnictwie. Pan Tomek opowiedział przedszkolakom o borsuku, lisie i spotkaniu z wilkiem w Leśnictwie Pierzchno, które miało miejsce dwa miesiące temu. Ponadto zachęcił dzieci do wstąpienia do Ligi Ochrony Przyrody i aktywnego działania. Dalszą część zajęć przeprowadzili uczniowie 6a i 3a.
W czasie zajęć okazało się, że troje uczniów prowadzących zajęcia to absolwenci Przedszkola nr 4- Julia Podlejska vel Bielska, Kalina Nowak i Maks Majewski – przyjemnie wrócić wspomnieniami do czasów przedszkolnych.
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, przedszkolaki otrzymały zadania interaktywne do rozwiązania po zakończeniu spotkania on- line, opracowane przez Wiktorię Zmora.
W czwartek jesteśmy umówieni z Tęczowym Przedszkolem na kolejne zajęcia przyrodnicze.
Laureatami Ogolnopolskiej Olimpiady Olimpus sesja jesienna z j. angielskiego zostali:
Klasy 4:
Hanna Bednarska
Weronika Błaszczykowsk
Maja Osuchowska
Krzysztof Pietrzak
Liliana Wróblewska
Klasy 6:
Michał Kozar-Konieczny
Rafał Kozar-Konieczny
Maksymilian Majewski
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Szkolne Koło LOP postawiło sobie cel przeprowadzenia zajęć przyrodniczych we wszystkich przedszkolach miasta Kłobucka do przerwy świątecznej i wierzymy, że uda się zrealizować ten plan. Dzisiaj połączyliśmy się z grupą 6- latków z kłobuckiego Przedszkola nr 2 z wychowawczynią p. Małgorzata Izdebską. Zajęcia obserwowali dyrektorzy współpracujących placówek czyli p. Monika Matyja – Dyrektor Przedszkola nr 2 oraz p. Paweł Kotkowski – Dyrektor SP 3 . Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach oglądając prezentację na dużym ekranie telewizora. Nasi uczniowie z kl. 6a i 3a przedstawili fakty dotyczące m.in. kuny i borsuka, ponadto wytłumaczyli przedszkolakom, że sarna nie jest żoną jelenia oraz obalili mit z bajki o Czerwonym Kapturku , przekonując , że wilk nie czeka w lesie na człowieka , aby go zjeść, ale musimy czuć respekt, ponieważ może zaatakować z powodu obrony małych wilczków lub z powodu głodu. Ten duży drapieżnik migrujący przez kłobuckie lasy pełni ważną rolę w przyrodzie i dlatego jest objęty ochroną. Cieszymy się ,że jakość połączenia na zajęciach była wręcz idealna. Liczymy, że kolejne zajęcia z przedszkolakami uda się przeprowadzić już w trybie stacjonarnym w naszej szkole.
Konkurs Matematyczny „Matematyka z kaktusem"
7 grudnia rozstrzygnięto Konkurs Matematyczny „Matematyka z kaktusem" przygotowany dla uczniów klas I-III przez Panią Małgorzatę Macherzyńska i Katarzynę Sawicką. Tegoroczna edycja polegała na przygotowaniu rysunkowej zagadki matematycznej i rozwiązaniu jej.
Laureaci konkursu to : Hania Adamus, Daria Sawicka , Julia Dróżdż , Julia Tukajska-Zębik, Karol Chłond , Antek Wacowski , Oliwia Świąć , Tomek Nicer.
Wszystkim gratulujemy , dyplomy i nagrody będą wręczone w najbliższym , możliwym czasie w szkole.
Ósmego grudnia odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze w ramach współpracy kół LOP między naszą szkołą aprzedszkolami gminy Kłobuck. Tym razem w zajęciach on- line wzięła udział grupa Tygrysków z wychowawczynią p. Urszulą Zych. Zajęcia odbyły się z udziałem Dyrektora SP 3 - Pana Pawła Kotkowskiego. Cykl zajęć skierowanych do wszystkich przedszkoli dotyczy „Zwierząt leśnych naszego terenu”, ale zmieniają się prowadzący uczniowie i niektóre omawiane gatunki. . Zajęcia dla Przedszkolaków z „Piątki” przeprowadziły uczennice działające w SK LOP z klasy 6b- Maja Stępień, Oliwia Czyż, Paulina Mazurek oraz Oliwia Podgórska, które prowadziły już zajęcia w ubiegłym roku, więc doskonalą swoje umiejętności także w tym roku szkolnym. Duża różnorodność biologiczna zwierząt zamieszkujących lasy kłobuckie, daje naszym uczniom duże pole do popisu przy wybieraniu gatunków do zaprezentowania. Przedszkolaki z grupy Tygrysków aktywnie brały udział w zajęciach i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące dzięcioła, kuny, jelenia i jeża oraz rozwiązywały ćwiczenia interaktywne przygotowane przez Oliwię Czyż.
Z kolejnymi grupami przedszkolnymi połączymy się w przyszłym tygodniu.
Przy wejściu głównym naszej szkoły został zamontowany defibrylator, które użyty we właściwym czasie może uratować życie ludzkie.
AED – Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny – to urządzenie wykorzystywane podczas nagłego zatrzymania krążenia u człowieka do przywrócenia pracy serca. Jest proste w obsłudze, w razie zagrożenia może go użyć każdy. AED wydaje głosowe polecenia, prowadząc kolejno przez wszystkie niezbędne czynności
W razie potrzeby jest łatwo dostępny 24 godziny na dobę dla każdego, czyli zarówno pracowników szkoły, uczniów, jak i mieszkańców. Użycie defibrylatora do reanimacji nieprzytomnej osoby zwiększa jej szanse na przeżycie o 75 procent pod warunkiem że użyjemy sprzętu w ciągu kilku minut od zatrzymania krążenia.
Urządzenie zakupione zostało w ramach środków uzyskanych z dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.
W ramach projektu odbyło się również szkolenie w zakresie RKO u osób dorosłych z wykorzystaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego w którym uczestniczył zespół pracowników szkoły na czele z Panem dyrektorem Pawłem Kotkowskim.
Św. Mikołaj w tym roku miał dużo więcej pracy...Zdalne nauczanie wcale nie ułatwiło mu pracy a przecież wszystkie dzieci czekały na Jego przybycie. Na szczęście dzieci i pracownicy szkoły spotkali Mikołaja podczas zajęć online a specjalne zajęcia mikołajkowe dopełniły ten długo wyczekiwany dzień. Były gry i zabawy mikołajkowe, quizy i zagadki, prezentacje o św. Mikołaju i świąteczne piosenki a nawet gra na dzwonkach ulubionej piosenki Mikołaja "Pada snieg"...
Co roku członkowie Szkolnego Koła LOP wraz z opiekunami organizują zajęcia przyrodnicze dla przedszkolaków. Współpraca trwa już 20 lat, w tym roku obchodzimy jubileusz. Ten rok jest wyjątkowy, nie możemy gościć przedszkolaków w murach naszej szkoły z powodu pandemii, więc połączyliśmy się on-line. Pierwsze zajęcia przeprowadziliśmy z grupą przedszkolaków p. Żanety Kotkowskiej- Skrypak i p. Lucyny Fajer z Przedszkola Gminnego nr 1 w Kłobucku.
Zajęcia obserwowała Dyrektor Przedszkola p. Wanda Soluch.
Tematem zajęć przyrodniczych, które odbyły się dzisiaj, były „ Zwierzęta leśne zamieszkujące lasy kłobuckie” czyli sarny, jelenie, lisy, borsuki , jeże, dziki i wilki. Pojedyncze osobniki wilków były notowane w ubiegłym roku w lasach kłobuckich i lublinieckich, więc wiedza o nich z pewnością się przyda. Zajęcia dla przedszkolaków przeprowadzili członkowie LOP z kl. 6a: Wiktoria Zmora, Asia Wośtak, Hania Bęben, Michasia Służałek i Maks Majewski oraz debiutujące w roli prowadzących uczennice z kl. 3a: Julia Podlejska vel Bielska i Kalina Nowak, które dodatkowo nagrały krótki filmik o jeżu. Wiktoria Zmora przygotowała zadania interaktywne dla dzieci w aplikacji Learning Apps.
Nasi uczniowie , którzy działają w kole LOP, jak zawsze spisali się na medal. Na pochwałę zasługują także Przedszkolaki , które wykazały się szeroką wiedzą przyrodniczą, bezbłędnie odpowiadały na pytania i zagadki dotyczące zwierząt żyjących w naszych lasach. Już umówiliśmy się na kolejne spotkanie przyrodnicze z przedszkolakami z Jedyneczki. Zajęcia przyrodnicze planujemy przeprowadzić we wszystkich przedszkolach gminy Kłobuck, jak czynimy to co roku.
W naszej szkole pedagog szkolny zorganizował Tydzień Profilaktyki , który odbył się 12.10.2020- 16.10.2020. Podczas godzin wychowawczych uczniowie mieli za zadanie wykonać 1 plakat o następującej treści :
Klasa I a, I b, – Zdrowe żywienie
Klasa II a, II b, II c – Dbam o relacje koleżeńskie
Klasa III a, III b, III c – tematyka nadużywania gier komputerowych
Klasa IV a, IV b – tematyka przeciwdziałania przemocy i agresji
Klasa VI a – tematyka szkodliwości papierosów, e-papierosów
Klasa VI b – tematyka przeciwdziałania cyberprzemocy
Klasa VI c – tematyka przeciwdziałania cyberprzemocy
Wyniki przedstawiały się następująco :
Kategoria klasy I – III
I miejsce – klasa I a, I b, III a, III b
II miejsce – klasa II a, II b
III miejsce – klasa II c, III c
Kategoria klasy IV - VI
I miejsce – klasa VI a, VI c
II miejsce – klasa IV b
III miejsce – klasa VI b
Wyróżnienie – Lenka Hatys klasa IV a
Komisja konkursowa : p.Mariola Trzepizur Grzybowska, p. Katarzyna Kochalska, Weronika Janta
Dziękujemy za udział i gratulujemy !
Drodzy rodzice,
chcielibyśmy zaprosić Państwa na cykl darmowych webinarów (szkoleń online), poruszających tematykę problemów wychowawczych dzieci.
Wasze dziecko spędza długie godziny przed komputerem?
A może nie potrafi się rozstać ze smartfonem?
Już 4 grudnia o godz. 19.00 startuje darmowy webinar na temat uzależnienia dzieci od Internetu i smartfonów.
O tym jak działają uzależnienia wśród dzieci i młodzieży wypowie się specjalistka od interwencji kryzysowych – Aleksandra Dulas. Ponadto przedstawimy metody przeciwdziałania uzależnieniu w sieci. Będzie również możliwość interakcji z prowadzącym, poprzez zadawanie pytań na czacie.
Webinar jest darmowy, wystarczy zapisać się poprzez formularz https://webinar.tutore.eu/
Serdecznie pozdrawiam
Anna Jankiewicz
Webinar, który prowadziliśmy dwa tygodnie temu: https://youtu.be/0Ii14bF9u-o
Uczniowie klas pierwszych opowiadali dziś o swoich pupilach, obowiązkach względem nich, pielęgnacji, dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi różnic i podobieństw dotyczących opieki nad zwierzętami w zależności od gatunku ,trybu życia, pory roku, . Podsumowaniem są ich piękne prace plastyczne.
Pluszowy miś to zabawka symbol o niezwykłej historii. Zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono małego niedźwiadka, a prezydent nakazał go uwolnienie. Na tę okoliczność w amerykańskiej prasie ukazał się zilustrowany komiks. Jednym z czytelników okazał się producent zabawek, który zainspirowany wydarzeniem stworzył właśnie pluszowego misia. Miś został nazwany Teedy Bear na cześć amerykańskiego prezydenta.
I właśnie ta historia jest okazją do świętowania 25 listopada- Dnia Pluszowego Misia.
Mimo że pracujemy zdalnie, nie zapomnieliśmy o tym miłym dla wszystkich dzieci święcie obchodzonym 25 listopada. Nasze ulubione pluszaki towarzyszyły nam już od rana. Najpierw przywitały się z naszymi kolegami i koleżankami oraz Panią , a potem przysłuchiwały się wszystkim lekcjom on- line i nawet ćwiczyły z nami na zajęciach wychowania fizycznego. Mogliśmy obejrzeć też prezentację poświęconą temu wspaniałemu wydarzeniu oraz wybrać i wykonać pracę plastyczną z misiem w roli głównej. Towarzyszyły nam dzisiaj cały dzień. Mogliśmy przytulać je do woli, bo w takim dniu nie powinny być samotne i porzucone. Małe i duże, kolorowe i jednokolorowe, ulubione i takie kochane…
„Nie ma dzieci, są ludzie”.
(Janusz Korczak)
W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada, ustanowionym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza konkurs plastyczny dla wszystkich szkół podstawowych na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka.
Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 3 prace plastyczne autorstwa uczniów w każdej z kategorii wiekowych (najlepsze zdaniem osób oceniających prace na poziomie szkoły). Organizatorzy ustalili trzy kategorie wiekowe. Dwie dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV, kl. V-VIII, jedna przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych.
Zachęcamy zainteresowanych uczniów do wykonania prac plastycznych dowolną techniką i w dowolnym formacie. Zdjęcia prac prosimy przesyłać do dnia 10 grudnia 2020r. na adres: konkursprawadziecka@gmail.com
Zachęcamy do zapoznania się z treścią Konwencji o prawach dziecka, która jest dostępna m.in. na stronie internetowej UNICEF https://unicef.pl/co-robimy/prawa-dziecka
Zwycięzcy konkursu ogólnopolskiego– wybrani przez Komisję autorzy najlepszej pracy w każdej kategorii wiekowej - otrzymają za pośrednictwem swojej szkoły zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy, ufundowane przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka. Zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy będą obejmowały: I-Pad, głośnik bezprzewodowy, słuchawki bezprzewodowe, power bank, plecak, piórnik z wyposażeniem, piłkę.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci- Oddział Okręgowy w Częstochowie - zorganizowało w trybie on- line Regionalną Olimpiadę Wiedzy i Promocji Zdrowia. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów. W I etapie uczniowie rozwiązywali test z zakresu żywienia, zgodnego z zasadami zbilansowanej diety oraz różnorodnych form aktywności fizycznej młodego pokolenia. Uczestnicy zmagali się z obliczeniami wskaźnika BMI oraz wydatku energetycznego związanego z rożnymi formami aktywności. W II etapie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Michalina Służałek z 6a i Wiktoria Woźnicka z 7a. Zadaniem konkursowym w II etapie było stworzenie plakatu w dowolnym programie graficznym propagującego zdrowy styl życia. Komisja konkursowa przyznała Michalinie Służałek III miejsce, a Wiktorii Woźnickiej wyróżnienie. W siedzibie TPD czekają nagrody i dyplomy dla naszych uczennic.
Składamy gratulacje Michalinie i Wiktorii i życzymy kolejnych sukcesów.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej Olimpus zostali:
Wiktoria Zmora i Maksymilian Majewski z klasy 6a oraz Michał Kozar – Konieczny i Rafał Kozar – Konieczny z klasy 6c.
Gratulujemy naszym znawcom Mitologii
We wtorek odbyło się kolejne spotkanie on- line z przedszkolakami. Nasi uczniowie połączyli się poprzez MS Teams z grupą integracyjną „Motylki” i wychowawczyniami-p. Edytą Zmorek, p. Jolantą Łapaj oraz p. Katarzyną Szostek. Zajęcia obserwowała Dyrektor Przedszkola p. Bożena Ignaczak oraz Prezes Zarządu LOP w Kłobucku- Pan Tomasz Paciepnik, który pełni też funkcję Inżyniera Nadzoru w naszym Nadleśnictwie. Pan Tomek opowiedział przedszkolakom o borsuku, lisie i spotkaniu z wilkiem w Leśnictwie Pierzchno, które miało miejsce dwa miesiące temu. Ponadto zachęcił dzieci do wstąpienia do Ligi Ochrony Przyrody i aktywnego działania. Dalszą część zajęć przeprowadzili uczniowie 6a i 3a.
Laureatami Ogolnopolskiej Olimpiady Olimpus sesja jesienna z j. angielskiego zostali:
Klasy 4:
Hanna Bednarska
Weronika Błaszczykowsk
Maja Osuchowska
Krzysztof Pietrzak
Liliana Wróblewska
Klasy 6:
Michał Kozar-Konieczny
Rafał Kozar-Konieczny
Maksymilian Majewski
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Szkolne Koło LOP postawiło sobie cel przeprowadzenia zajęć przyrodniczych we wszystkich przedszkolach miasta Kłobucka do przerwy świątecznej i wierzymy, że uda się zrealizować ten plan. Dzisiaj połączyliśmy się z grupą 6- latków z kłobuckiego Przedszkola nr 2 z wychowawczynią p. Małgorzata Izdebską. Zajęcia obserwowali dyrektorzy współpracujących placówek czyli p. Monika Matyja – Dyrektor Przedszkola nr 2 oraz p. Paweł Kotkowski – Dyrektor SP 3 . Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach oglądając prezentację na dużym ekranie telewizora. Nasi uczniowie z kl. 6a i 3a przedstawili fakty dotyczące m.in. kuny i borsuka, ponadto wytłumaczyli przedszkolakom, że sarna nie jest żoną jelenia oraz obalili mit z bajki o Czerwonym Kapturku , przekonując , że wilk nie czeka w lesie na człowieka , aby go zjeść, ale musimy czuć respekt, ponieważ może zaatakować z powodu obrony małych wilczków lub
Konkurs Matematyczny „Matematyka z kaktusem"
7 grudnia rozstrzygnięto Konkurs Matematyczny „Matematyka z kaktusem" przygotowany dla uczniów klas I-III przez Panią Małgorzatę Macherzyńska i Katarzynę Sawicką. Tegoroczna edycja polegała na przygotowaniu rysunkowej zagadki matematycznej i rozwiązaniu jej.
Ósmego grudnia odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze w ramach współpracy kół LOP między naszą szkołą aprzedszkolami gminy Kłobuck. Tym razem w zajęciach on- line wzięła udział grupa Tygrysków z wychowawczynią p. Urszulą Zych. Zajęcia odbyły się z udziałem Dyrektora SP 3 - Pana Pawła Kotkowskiego. Cykl zajęć skierowanych do wszystkich przedszkoli dotyczy „Zwierząt leśnych naszego terenu”, ale zmieniają się prowadzący uczniowie i niektóre omawiane gatunki. . Zajęcia dla Przedszkolaków z „Piątki” przeprowadziły uczennice działające w SK LOP z klasy 6b- Maja Stępień, Oliwia Czyż, Paulina Mazurek oraz Oliwia Podgórska, które prowadziły już zajęcia w ubiegłym roku, więc doskonalą swoje umiejętności także w tym roku szkolnym. Duża różnorodność biologiczna zwierząt zamieszkujących lasy kłobuckie, daje naszym uczniom duże pole do popisu przy wybieraniu gatunków do zaprezentowania. Przeds
Przy wejściu głównym naszej szkoły został zamontowany defibrylator, które użyty we właściwym czasie może uratować życie ludzkie.
AED – Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny – to urządzenie wykorzystywane podczas nagłego zatrzymania krążenia u człowieka do przywrócenia pracy serca. Jest proste w obsłudze, w razie zagrożenia może go użyć każdy. AED wydaje głosowe polecenia, prowadząc kolejno przez wszystkie niezbędne czynności
W razie potrzeby jest łatwo dostępny 24 godziny na dobę dla każdego, czyli zarówno pracowników szkoły, uczniów, jak i mieszkańców. Użycie defibrylatora do reanimacji nieprzytomnej osoby zwiększa jej szanse na przeżycie o 75 procent pod warunkiem że użyjemy sprzętu w ciągu kilku minut od zatrzymania krążenia.
Urządzenie zakupione zostało w ramach środków uzyskanych z dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.
W ramach projektu odbyło się również sz
Św. Mikołaj w tym roku miał dużo więcej pracy...Zdalne nauczanie wcale nie ułatwiło mu pracy a przecież wszystkie dzieci czekały na Jego przybycie. Na szczęście dzieci i pracownicy szkoły spotkali Mikołaja podczas zajęć online a specjalne zajęcia mikołajkowe dopełniły ten długo wyczekiwany dzień. Były gry i zabawy mikołajkowe, quizy i zagadki, prezentacje o św. Mikołaju i świąteczne piosenki a nawet gra na dzwonkach ulubionej piosenki Mikołaja "Pada snieg"...
Co roku członkowie Szkolnego Koła LOP wraz z opiekunami organizują zajęcia przyrodnicze dla przedszkolaków. Współpraca trwa już 20 lat, w tym roku obchodzimy jubileusz. Ten rok jest wyjątkowy, nie możemy gościć przedszkolaków w murach naszej szkoły z powodu pandemii, więc połączyliśmy się on-line. Pierwsze zajęcia przeprowadziliśmy z grupą przedszkolaków p. Żanety Kotkowskiej- Skrypak i p. Lucyny Fajer z Przedszkola Gminnego nr 1 w Kłobucku.
W naszej szkole pedagog szkolny zorganizował Tydzień Profilaktyki , który odbył się 12.10.2020- 16.10.2020. Podczas godzin wychowawczych uczniowie mieli za zadanie wykonać 1 plakat o następującej treści :
Klasa I a, I b, – Zdrowe żywienie
Klasa II a, II b, II c – Dbam o relacje koleżeńskie
Klasa III a, III b, III c – tematyka nadużywania gier komputerowych
Klasa IV a, IV b – tematyka przeciwdziałania przemocy i agresji
Klasa VI a – tematyka szkodliwości papierosów, e-papierosów
Klasa VI b – tematyka przeciwdziałania cyberprzemocy
Klasa VI c – tematyka przeciwdziałania cyberprzemocy
Drodzy rodzice,
chcielibyśmy zaprosić Państwa na cykl darmowych webinarów (szkoleń online), poruszających tematykę problemów wychowawczych dzieci.
Wasze dziecko spędza długie godziny przed komputerem?
A może nie potrafi się rozstać ze smartfonem?
Już 4 grudnia o godz. 19.00 startuje darmowy webinar na temat uzależnienia dzieci od Internetu i smartfonów.
O tym jak działają uzależnienia wśród dzieci i młodzieży wypowie się specjalistka od interwencji kryzysowych – Aleksandra Dulas. Ponadto przedstawimy metody przeciwdziałania uzależnieniu w sieci. Będzie również możliwość interakcji z prowadzącym, poprzez zadawanie pytań na czacie.
Webinar jest darmowy, wystarczy zapisać się poprzez formularz https://webinar.tutore.eu/
Serdecznie pozdrawiam
Uczniowie klas pierwszych opowiadali dziś o swoich pupilach, obowiązkach względem nich, pielęgnacji, dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi różnic i podobieństw dotyczących opieki nad zwierzętami w zależności od gatunku ,trybu życia, pory roku, . Podsumowaniem są ich piękne prace plastyczne.
Pluszowy miś to zabawka symbol o niezwykłej historii. Zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono małego niedźwiadka, a prezydent nakazał go uwolnienie. Na tę okoliczność w amerykańskiej prasie ukazał się zilustrowany komiks. Jednym z czytelników okazał się producent zabawek, który zainspirowany wydarzeniem stworzył właśnie pluszowego misia. Miś został nazwany Teedy Bear na cześć amerykańskiego prezydenta.
Mimo że pracujemy zdalnie, nie zapomnieliśmy o tym miłym dla wszystkich dzieci święcie obchodzonym 25 listopada. Nasze ulubione pluszaki towarzyszyły nam już od rana. Najpierw przywitały się z naszymi kolegami i koleżankami oraz Panią , a potem przysłuchiwały się wszystkim lekcjom on- line i nawet ćwiczyły z nami na zajęciach wychowania fizycznego. Mogliśmy obejrzeć też prezentację poświęconą temu wspaniałemu wydarzeniu oraz wybrać i wykonać pracę plastyczną z misiem w roli głównej. Towarzyszyły nam dzisiaj cały dzień. Mogliśmy przytulać je do woli, bo w takim dniu nie powinny być samotne i porzucone. Małe i duże, kolorowe i jednokolorowe, ulubione i takie kochane…
„Nie ma dzieci, są ludzie”.
(Janusz Korczak)
W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada, ustanowionym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza konkurs plastyczny dla wszystkich szkół podstawowych na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci- Oddział Okręgowy w Częstochowie - zorganizowało w trybie on- line Regionalną Olimpiadę Wiedzy i Promocji Zdrowia. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów. W I etapie uczniowie rozwiązywali test z zakresu żywienia, zgodnego z zasadami zbilansowanej diety oraz różnorodnych form aktywności fizycznej młodego pokolenia. Uczestnicy zmagali się z obliczeniami wskaźnika BMI oraz wydatku energetycznego związanego z rożnymi formami aktywności. W II etapie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Michalina Służałek z 6a i Wiktoria Woźnicka z 7a. Zadaniem konkursowym w II etapie było stworzenie plakatu w dowolnym programie graficznym propagującego zdrowy styl życia. Komisja konkursowa przyznała Michalinie Służałek III miejsce, a Wiktorii Woźnickiej wyróżnienie. W siedzibie TPD czekają nagrody i dyplomy dla naszych uczennic.
Powered by aSc EduPage