Wczoraj w Zielonej Pracowni odbyły się zajęcia przyrodnicze dla uczniów klas 1 z wychowawczyniami: p. Katarzyną Dąbrowską i p. Magdaleną Klechą- Jabłońską. Zajęcia dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przeprowadzili uczniowie klasy 7a, którzy aktywnie działają w Szkolnym Kole LOP- Maja Osuchowska, Emilia Juszczak, Hania Bednarska, Weronika Błaszczykowska, Janek Nowak i Łukasz Kwiatkowski. W czasie zajęć uczniowie klas pierwszych obserwowali przez mikroskop odnóża owadów i tkanki roślinne, nauczyli się też, jak przygotować preparat mikroskopowy. Pierwszaki mogły zobaczyć zwierzęta egzotyczne i środowisko ich życia dzięki okularom VR, a dzięki wizualizerowi mogli w dużym powiększeniu zobaczyć wylinki ptaszników. Na zakończenie obserwowali doświadczenia biochemiczne w części laboratoryjnej naszej pracowni. Liczymy, że pierwszaki też wstąpią do Szkolnego Koła LOP, widząc działania starszych kolegów i koleżanek🦬☘️.
Zajęcia przyrodnicze dla naszych pierwszoklasistów🕸️🕷️🪲🐞🔬.
- 75
DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka to nie tylko okazja do świętowania ale również doskonała okazja do integracji społeczności uczniowskiej. Były wspólne tańce, śpiewy i wygibasy. Kawiarenka z pysznymi tostami i zimnymi napojami cieszyła się wielką popularnością wśród bawiącej się młodzieży.
101
REWIA NA LODZIE a my na widowni
W czwartek- -28 września - dzieci z klas drugich i trzecich obejrzały przedstawienie „ Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” jako rewię na lodzie w gliwickiej Arenie. Jak widać na zdjęciach zabawa była wspaniała.
6
„Każdy inny-wszyscy równi”
W tym roku szkolnym nasza placówka bierze udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny-wszyscy równi”.
Celami projektu są:
- uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
- rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
- likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
- przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.
Realizacja działań projektowych zaplanowana jest w terminie od września do maja 2024 roku.
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka już w najbliższy czwartek 🎈🎉🪩🎈🎉
Witaliśmy najkolorowszą z pór roku na wiele sposobów.
- 19
Zapachniało jesienią🍁🍂🍁
Zapachniało jesienią za sprawą niezwykłych odwiedzin Pani Jesieni, która obdarowała wszystkich uczniów darami- soczystymi jabłkami. Uczniowie przywitali jesień wyjątkowymi pracami plastycznymi.
66
Pierwszy Dzień Jesieni w "Rysiówce"🍂🍁🍄🪵🪺
Uczniowie klasy IIb z wychowawcą dzięki uprzejmości Prezesa Koła Łowieckiego "Ryś" i Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Sebastiana Wacowskiego przywitali jesień na zajęciach terenowych w lesie należącym do Nadleśnictwa Kłobuck. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć przyrodniczych prowadzonych przez leśniczego- Pana Marka Stefaniaka. W trakcie spaceru po lesie dzieci poznały warstwy lasu i rozpoznawały różne rodzaje drzew. Leśniczy opowiadał także o swojej pracy, a także o zwierzętach zamieszkujących w lesie. Na koniec dzieci otrzymały od niego zakładki oraz puzzle i grę przyrodniczą. Bardzo dziękujemy za te prezenty ♥️ Następnie dzieci udały się do "Rysiówki", gdzie uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Tworzyły drzewa w barwach jesieni.🍁🍂 Następnie rodzice zaprosili ich na kiełbaskę z ogniska i pieczony chlebek. Otrzymali również po jabłuszku od szkolnej Pani Jesieni. Spotkanie zakończono zajęciami ruchowymi na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a szczególnie Państwu Pietrzakom i Masarnii z Aleksandrii za przepyszną kiełbaskę♥️
17
Bezpiecznie w drodze do domu
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 mogli poćwiczyć z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku bezpieczne przechodzenie przez ulicę oraz przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.52
„Prowadź nasze kroki drogami dobra…”
„Prowadź nasze kroki drogami dobra...”
KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY
PAMIĘCI JANA PAWŁA II
Eliminacje szkolne do
Regionalnego Konkursu Recytatorskiego
dla uczniów szkół podstawowychCele konkursu:
- rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania sztuką recytacji,
- pielęgnowanie kultury języka,
- krzewienie zamiłowania do literatury pięknej,
- propagowanie twórczości Jana Pawła II.Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów klas IV-VII.2. Każdy uczestnik będzie oceniany indywidualnie (nie dopuszcza się prezentacji grupowych).
3. Prezentowany w konkursie repertuar powinien obejmować wybrany dowolnie:
c) fragment prozy oraz
d) utwór poetycki.
Co najmniej jeden z tych tekstów powinien być autorstwa Jana Pawła II.
Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.Zasady organizacyjne:
1. Konkurs odbędzie się 16 października 2023 r. (poniedziałek) o godz. 12. 50 w sali nr 16.
2. Zgłoszenia prosimy składać u organizatorów lub swoich nauczycieli języka
polskiego do 11 października br. (środa).
3. Powołane przez organizatorów jury oceniać będzie prezentacje konkursowe
wg następujących kryteriów:
- dobór repertuaru,
- interpretacja utworów,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.
4. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz
punkty dodatnie z zachowania, a także oceny z języka polskiego.
UWAGA!!!
Uczniowie, którzy najlepiej się zaprezentują, wezmą udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Organizatorzy: pp. Ż. Kęsik, E. Żogała, D. Ciemięga, A. Kukuła.
Piękna słoneczna pogoda zainspirowała dziś dzieci w świetlicy do stworzenia wielobarwnych prac plastycznych.
- 17
Warsztaty terenowe z ekologii na Ścieżce dydaktycznej w Kamieniołomie Lipówka w Rudnikach☘️🌳🐌🐚🦆.
- 58
W dniu dzisiejszym w nieczynnym Kamieniołomie Lipówka odbyły się warsztaty terenowe z ekologii, których celem było upowszechnienie wiedzy na temat bogactwa i różnorodności biologicznej terenu, z którego pozyskiwano wapienie jurajskie, wykorzystywane do produkcji cementu. Warsztaty na Ścieżce dydaktycznej pn. „Kopalnia przywrócona naturze” przeprowadziły współautorki ścieżki - dr Monika Bogdanowicz i dr Anna Śliwińska- Wyrzychowska. Uczniowie klasy 7a i 6 a pod opieką p. Haliny Sowy, p. Ewy Żogały i p. Izabeli Śledziony poznali stanowiska ścieżki dydaktycznej, podziwiając urokliwe krajobrazy, obiekty przyrody nieożywionej oraz faunę i florę tego obszaru. Spacer ścieżką dydaktyczną w zróżnicowanym wysokościowo terenie sprawdził naszą kondycję po wakacjach. Niesamowita przyroda, piękna pogoda i ciekawe warsztaty na długo zostaną w naszej pamięci. Składamy podziękowania firmie CEMEX Polska za możliwość zorganizowania warsztatów w cennym przyrodniczo, zrekultywowanym miejscu. Podziękowania należą się też naszemu kierowcy p. Waldemarowi Pikiel, za zaplanowanie trasy, która uwzględniła na zakończenie posiłek w ulubionej przez uczniów restauracji 🍔🍟.
🍁🍂🍁WITAMY JESIEŃ🍁🍂🍁
Najpiękniejsza historia o przyjaźni z happy endem.
- 5
40 osobowa grupa naszych uczniów pod opieką Pani Anny Gosławskiej, Pani Katarzyny Sawickiej i Pani Renaty Zych wzięła udział w wycieczce do Cinema City , aby obejrzeć film pt. ,,O psie , który jeździł koleją’’. Opowiada on o wielkiej przyjaźni człowieka ze zwierzęciem. Jest to historia która kończy się szczęśliwie i każdy powinien ją poznać.
Zachęcają do obejrzenia tego filmu Ci, którzy go już widzieli.
Galeria fotograficzna Zarządu Samorządu Uczniowskiego i pocztów sztandarowych w roku szkolnym 2023/2024
- 21
45 Jesienny Bieg im. Hopfera w Parzymiechach z udziałem naszych uczniów 🥇🏆🥉
18 września br. czterech uczniów z naszej szkoły: Miłosz Żołnowski- II B, Antoni Wacowski- V C, Maksymilian Wacowski i Maja Osuchowska- VII A- wzięło udział w tym ogólnopolskim biegu. Każdy zaprezentował się znakomicie. I miejsce zajął w swojej kategorii - rocznik 2009-2010 na dystansie 1200 m- Maksymilian Wacowski. Trzecie miejsce w tej samej kategorii wśród dziewcząt zdobyła również Maja Osuchowska. Najmłodszy z naszych reprezentantów startujący w kategorii rocznik-2015-2016 na dystansie 200 m- Miłosz Żołnowski także zdobył III miejsce. Serdecznie wszystkich gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
5
Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni w naszej szkole☘️
- 20
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni 2023. W uroczystości wzięli udział: p. Tomasz Bednarek- Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, p. Jerzy Zakrzewski - Burmistrz Kłobucka, p. Sylwia Piątkowska- Sekretarz Gminy Kłobuck, p. Magdalena Bednarska – Wośtak - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dyrekcja SP 3 – p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle. Uczniowie klas siódmych zaprezentowali sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne zakupione w ramach Zielonej Pracowni. Pokazali, jak zastosowanie monitora interaktywnego i okularów VR ułatwia poznanie anatomii i fizjologii człowieka w 3D. Za pomocą wizualizera zaprezentowali szczegóły cech morfologicznych wylinek ptaszników. Mikroskopy Delta Optical, których oświetlenie LED uniezależnia nas od warunków nasłonecznienia sali, pozwoliły uczniom pokazać wybrane preparaty z genetyki, zoologii i botaniki. W strefie laboratoryjnej Zielonej Pracowni siódmoklasistki pokazały doświadczenia biochemiczne.
W imieniu całej szkolnej społeczności składamy podziękowania, że Zielona Pracownia powstała tak szybko i już z niej korzystamy. Z pewnością nauka w świetnie wyposażonej pracowni przełoży się na poziom wiedzy biologiczno- chemicznej i przyrodniczej naszych uczniów🎓🏆.
Zapachniało jesienią za sprawą domowych przetworów.
Kiermasz domowych przetworów wystartował podczas zebrań z rodzicami. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli nas swoimi przetworami🫙🍐🍎🌶️🥒🫙. Dziękujemy wszystkim rodzicom za dzisiejsze zakupy tych jesiennych pyszności. Jednocześnie informujemy, że kiermasz będzie trwał do ostatniego sloiczka( mamy nadzieję, że do piątku😉). Słoiczki w cenie 5-7zł można zakupić każdego dnia w holu szkoły do godziny 15. Jesiennymi zakupami wspieramy naszą szkołę.
8
🚴♂️🚴♂️🚴♂️ NASZA TRÓJKA NA III POWIATOWYM RAJDZIE ROWEROWYM 🚴♀️🚴♀️🚴♀️
15 września br. uczniowie klas 5 wraz z opiekunami panią M. Klechą- Jabłońską i panią K. Sawicką wzięli udział w II Powiatowym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Komendę Powiatatowej Policji u Kłobucku, upamietniając 160- lecie Powstania Styczniowego.
Imprezę swoim patronatem objął Starosta Kłobucki Pan Henryk Kiepura wspólnie z Muzeum Dywizjonu 303.
Nasi uczniowie bardzo dzielnie pokonali wyznaczoną trasę rowerową z Kłobucka do Napoleona pod eskortą Policji. Na mecie rajdu w Muzeum Dywizjonu 303 rowerzystami zaopiekowali się uczniowie ZS nr 1 w Kłobucku z klasy ogólnopolicyjnej. Czekał tam na nich ciepły posiłek, konkursy, oraz zwiedzanie muzeum. Test wiedzy ze znajomości ruchu drogowego przedstawiciele naszej szkoły napisali plasując się na III miejscu. Drużyna w składzie M. Wójcik, D. Sawicka i A. Śledziona udowodnili, że przepisy ruchu drogowego są im świetnie znane. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rajdu oraz serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym i ekscytujacym wydarzeniu w naszym powiecie kłobuckim.14
Po lekcjach przychodzi czas na relaks!
- 21
Chcemy, by nasi uczniowie nie tylko spędzali czas na zabawie, ale przede wszystkim poprzez zabawę uczyli się pożytecznych rzeczy, prawidłowych postaw społecznych, wartości oraz szacunku do innych.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej.
10W dniu dzisiejszym tj. 30.10 uczniowie klas I - III wzięli udział w Eliminacjach Szkolnych do IV Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Miasta Kłobuck. Śpiewający zmierzyli się z bardzo trudnym repertuarem patriotycznym, w doborze którego pomogli im nauczyciele wychowawcy, rodzice.
Śpiewamy piosenki z bajek 🎵🎶🧙🏻♀️🤴🏻🧝🏻♀️🎩👑🎶🎵
Szkolny Konkurs ,,Piosenki z Bajki’’.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III, naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
• wspieranie wychowania dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
• popularyzacja piosenek dziecięcych i familijnych,
• umiejętność prezentowania się, występowania i umiejętności aktorskie.
Występujący uczestnicy prezentują jedną piosenkę z bajki lub filmu dziecięcego w stroju nawiązującym do bajki lub utworu.
Uczestnicy konkursu.
W konkursie mogą uczestniczyć soliści lub duety. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć należy najpóźniej do dnia 15.11.2024r. roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
• dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
• muzykalność i warunki g
Spotkanie z Białą Damą i Ojcem Mateuszem w Sandomierzu
22 października odbyła się wycieczka do słynnego miasta Sandomierza aby przenieść się do świata Ojca Mateusza.
Uczestnikami byli uczniowie klas 6b, 6c. Celem wycieczki było odkrycie uroków tego popularnego wśród turystów miasta.
Po dotarciu na Sandomierski rynek razem z przewodnikiem ruszyliśmy odkryć Sandomierski Kufer Skarbów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej. Panorama miasta, rzeka Wisła i piękne budowle umieszczone na siedmiu wzgórzach to świetna okazja na piękne zdjęcia.
Udaliśmy się na urokliwy spacer po wzgórzu staromiejskim podczas, którego mogliśmy podziwiać zabytkowe kamieniczki, poznaliśmy historię Sandomierskiego zamku, przeszliśmy przez Furtę Dominikańską, zwaną Uchem Igielnym oraz obok Domu Długosza – obecnie Muzeum Diecezjalnego i Katedry.
I jeszcze …
Wąwóz Królowej Jadwigi, który ma około 380 metrów długości, a skarpy pną się do góry nawet na 10 metrów
Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pani Wicedyrektor Sylwii Galle
Z dumą i radością informujemy, że nasza Pani Wicedyrektor Sylwia Galle została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, najwyższym odznaczeniem resortowym, które nadaje Minister Edukacji. Medal uroczyście wręczył Wiceminister Edukacji Pan Henryk Kiepura wraz ze Śląskim Wicekuratorem Oświaty Panem Tomaszem Hukiem, Starostą Kłobuckim Panem Dariuszem Pilśniakiem oraz Burmistrzem Kłobucka Panem Jerzym Zakrzewskim. Pani Wicedyrektor otrzymała medal za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, za kształtowanie młodego pokolenia oraz za podnoszenia jakości edukacji w naszej szkole.
Serdecznie gratulujemy Pani Wicedyrektor tego wyjątkowego wyróżnienia, życzymy kolejnych sukcesów, satysfakcji w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.
Jedyna taka Akademia!
Jedyna taka Akademia!
Dzisiaj uczniowie klasy IVb przenieśli się do Akademii Pana Kleksa. Słynny profesor napisał do nich list i wyznaczył szereg zadań, które wszyscy wykonywali z ogromnym zaangażowaniem, żeby w nagrodę otrzymać kolejne piegi. Trzeba było wykazać się znajomością lektury, kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie
,,Coś z niczego” - podsumowanie.
15Od kilku lat jesienią w naszej szkole odbywa się konkurs plastyczno-techniczy ,,Coś z niczego”. Dzieci miały za zadanie wykonać ozdoby z jesiennego materiału przyrodniczego. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz zmysłem artystycznym. Jury postanowiło uhonorować wszystkich uczestników konkursu.
Ogólnopolska Kampania Dzieciństwo bez przemocy!
W dniu 17 X 2024 r. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez przemocy, która zakończy się 19 XI b.r.
Nauczyciele, rodzice mogą wziąć udział w bezpłatnych webinarach, które koncentrują się na profilaktyce przemocy, rozpoznawaniu ich oznak oraz udzielaniu wsparcia emocjonalnego dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach.
16 października 1978r.- Habemus papam
16 października to jedna z kilku ważnych, „ papieskich” a więc i naszych szkolnych dat.
16 października 1978r. Karol Wojtyła został wybrany na papieża🙏🇻🇦i poznał Go wtedy cały świat…10
I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SZS w szachach.🏆🥇
Z dumą chcemy poinformować że w dniu 15 października 2024 roku reprezentacja szachowa naszej szkoły w składzie Wojciech Więch i Karol Ceglarz zajęła I miejsce w POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH SZS W SZACHACH. Chłopcy otrzymali również prawo reprezentowania powiatu kłobuckiego na zawodach rejonowych w Częstochowie. Wojciech Więch indywidualnie zajął I miejsce w kategorii chłopców. Serdecznie gratulujemy!!!
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 5 na zajęciach przyrodniczych z mikroskopami🔍🔬🪲☘️.
1315 .10. br. odbyły się kolejne zajęcia „Przyroda w skali mikro , czyli zajęcia z mikroskopami dla przedszkolaków”. Tym razem gościliśmy grupę sześciolatków z Przedszkola im. J. Brzechwy wraz z nauczycielem p. Magdaleną Adamus, która została opiekunem Przedszkolnego Koła LOP. Zajęcia obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. W roli prowadzących - Kiara Wojtowicz, Borys Uzny i Maja Zając oraz debiutujące w tej roli: Hania Sitek, Emilia Sosnowska, Malwina Mazik i Emilka Wręczycka. Dzisiejsze zajęcia odbyły się wg scenariusza opracowanego dla wszystkich grup przedszkolnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Maję Zając.
Nasz mistrz szachowy Wojciech Więch🏆
W katowickim Spodku 8 października 2024 roku po raz kolejny odbywają się Synerise Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. To dziewiąta edycja tych niezwykłych zawodów, w których corocznie udział bierze ponad 1000 zawodników z całej Polski. Miło nam poinformować że uczeń klasy III a Wojciech Więch zdobył w swojej kategorii 20 miejsce w stawce 126 zawodników z całej Polski. Serdecznie gratulujemy!
AWANSE I WYRÓŻNIENIA DLA NAUCZYCIELI 🎖💐
Nagrody Burmistrza Kłobucka i awanse na kolejne stopnie w karierze nauczycielskiej stanowią ważny akcent obchodów Dnia Edukacji Narodowej 👩🏫🧑🏫 Tak było i w tym roku.
Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka w towarzystwie sekretarz Sylwii Piątkowskiej wręczył symboliczne dyplomy i akty mianowania📜
24 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Blisko siedem tysięcy uczniów i nauczycieli z ponad 160 placówek zgromadziło się 10 października 2024r. na Jasnej Górze na 24 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Mottem spotkania były słowa zaczerpnięte z tegorocznego Dnia Papieskiego " Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia ".
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Św. odprawiona na Jasnogórskim Szczycie, której przewodniczył bp. Marek Solarczyk. Przypomniał nam, jak ważną postacią jest dla nas Jan Paweł II i że wciąż jest dla nas wzorem do naśladowania.
W drodze powrotnej kolejnym punktem był posiłek i wspólna zabawa, która przysporzyła uczniom wiele radości.
Nasi uczniowie, a w tym roku była to klasa IV b wraz z pocztem sztandarowym, który reprezentowali uczniowie kl. VII a pod opieką ks. Grzegorza Dymka i katechetki Anny Sekuły Miarki już po raz kolejny uczestniczyli w pielgrzymce.
Żonkilowe Pola Nadziei
10 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zasadzili cebulki żonkili, które rozkwitną na wiosenny finał Pól Nadziei. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu tzw. „pól nadziei”. Dziękujęmy za Wasze wielkie serca.
Rajd rowerowy.
16W środę 9 października uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Dyrektora Pawła Kotkowskiego, pana Rafała Kowalczyka, Macieja Mońki oraz Aleksandra Lisa wybrali się na rajd rowerowy do Miedźna. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej jako aktywnej formy wypoczynku, utrwalenie zasad ruchu drogowego, poznanie walorów przyrodniczy i kulturowych najbliższego regionu, integrowanie wiedzy przyrodniczej z wiedzą społeczno-ekonomiczną i humanistyczną, upowszechnianie wiedzy o miejscach pamięci narodowej oraz bohaterach i wydarzeniach związanych z regionem. Przebiegu wycieczki nie zakłócił niewielki opad deszczu o wysokości ok. 1 mm ( 1 mm opadu to 1l/m2). Przy mogile żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii, na cmentarzu w Miedźnie, Pan M. Mońka przekazał uczniom informacje nt. Bitwy pod Mokrą. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do Pizzerii Luna w Miedźnie. Z Miedźna
Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych
Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych:
1 miejsce - Emilia Juszczak i Weronika Błaszczykowska kl. 8a
2 miejsce - Lena Bednarska kl. 4b
3 miejsce - Marcel Janikowski kl. 7c
Wyróżnienia:
Natalia Trepka kl. 5a
Natalia Sobczyk kl. 6b
Izabela Zając kl. 7aZapraszamy na wręczenie nagród i dyplomów w czwartek na drugiej długiej przerwie w sali 34.