Bal andrzejkowy dla klas 1-3 uważamy za udany, wyjątkowy i po prostu andrzejkowy. 🎉🎈🎊🪅🎈A to znaczy, że były tańce, zabawy, wróżby i poczęstunek przygotowany przez niezastąpionych rodziców naszych uczniów.
Bal andrzejkowy za nami🎈🎉🎊🎈
- 154
Dzień Pluszowego Misia 2023🧸🧸🧸
Audycja umuzykalniająca z udziałem naszych uczniów i muzyków z Filharmonii Częstochowskiej 🪗🎹🎷🎺
Uczniowie klas I- III naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli dziś w pierwszej w tym roku audycji umuzykalniającej na temat "Cudze chwalicie- swoje poznacie - Twórczość polskich kompozytorów". Muzycy z Filharmonii Częstochowskiej zaprezentowali najmłodszym uczestnikom pięć melodii tańców narodowych: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka oraz fragmenty utworów góralskich. Młodzi widzowie mogli poznać kilka instrumentów muzycznych, tj. pianino, akordeon, obój i waltornię. Mieli także niepowtarzalną okazję, aby na nich zagrać i wspólnie z muzykami zaśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". Była to niezwykła lekcja muzyki. Z niecierpliwością czekamy na kolejną w kwietniu!
47
Informacja o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy.
Z wizytą w bibliotece
W czwartek uczennice i uczniowie z klasy 2 a odwiedzili ponownie Bibliotekę Publiczną. Dzisiejsze zajęcie pozwoliły poznać różne sposoby poznawania książek. Dzieci słuchały audiobooka, a potem czytały ciąg dalszy z papierowej wersji książki. Zajęcia zakończyły się wypożyczeniem ksiąki do domu, m.in. w wersji audiobooka.
17
LEON- Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy po raz kolejny w naszej szkole!🦎🦎🦎
Od 13 do 15 listopada odbywały się w naszej placówce kolejne odsłony Leona. W pierwszym dniu uczniowie klas I-III zmierzyli się z matematyką, a w drugim- z testem z zintegrowanych sprawności. Trzeciego dnia uczniowie klas I-VII przystąpili do konkursu z języka angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które będą dopiero w styczniu...
16
Zebrania z rodzicami i konsultacje
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami i konsultacje, które odbędą się 13 listopada 2023r - poniedziałek o wskazanych godzinach:
Godzina 17.00
klasa 4a - sala 27
klasa 4b - sala 33
klasa 5a - sala 36
klasa 5b - sala 22
klasa 5c - sala 31
klasa 6a - sala 34
klasa 6b - sala 37
klasa 6c - sala 21
klasa 7a - sala 32
klasa 7b - sala 26
Godzina 17.30
klasa 1a - sala 14
klasa 1b - sala 13
klasa 2a - sala 12
klasa 2b - sala 16
klasa 3a - sala 11
klasa 3b - sala 15
Do godziny 19.00 odbędą się konsultacje.
Z wyrazami szacunku
dyrekcja szkoły
Szkolny Konkurs Plastyczny "ANIOŁ BOŻONARODZENIOWY"
ORGANIZATOR KONKURSU:Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
CELE KONKURSU:- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
UCZESTNICY KONKURSU:Konkurs przeznaczony jest dla uczniów:kat.1: klas I-IIIkat. 2: klas IV-VII
WARUNKI KONKURSU:- praca powinna mieć formę przestrzenną o wysokości nieprzekraczającej 0,5m lub płaską (np. masa solna lub inne tworzywo) i przedstawiać Anioła Bożonarodzeniowego- konstrukcja anioła powinna być stabilna, a wszelkie jej elementy przymocowane w taki sposób, by się nie przesuwała;- do wykonania anioła nie wolno używać artykułów spożywczych, które ulegają zepsuciu;- każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę;- każda praca powinna być opatrzona metryczką: imię i nazwisko wykonawcy, klasa.
Uczestnicy konkursu otrzymają punkty dodatnie oraz ocenę celującą z plastyki lub techniki; dla Zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody;- prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność Organizatora;- prace Uczniów będzie można zakupić podczas kiermaszu świątecznego, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby świetlicy szkolnej.TERMIN SKŁADANIA PRAC:Prace prosimy dostarczyć i zostawić w holu szkoły tylko i wyłącznie w środę 6 grudnia do godziny 10.00. Ogłoszenie wyników nastąpi 8 grudnia 2023 r.
Nauczyciele świetlicy, p. Katarzyna Sawicka, p. A. Sekuła-Miarka
Niepodległościowy bieg 🇵🇱
W dniu dzisiejszym dwójka naszych uczniów Liliana Wróblewska i Maksymilian Wacowski wzięli udział w IX biegu Niepodległościowym w Pajęcznie, Maksowi w kategorii klas VII-VIII udało się zdobyć 1 miejsce!! A Lili w tej kategorii wiekowej, ale dziewczyn udało się zdobyć 2 miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 😊
3
„Ziemio Polska, Ziemio trudna i doświadczona. Ziemio moja. Bądź pozdrowiona! Jan Paweł II
10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości Polski. Słowa pieśni i recytacje wspaniałych patriotycznych wierszy, przybliżyły nam, w sposób bardzo zrozumiały, tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, który trwał aż 123 lata oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Uczniowie klasy 3a i 5b przedstawili postaci historyczne mające ogromne znaczenie w tych wydarzeniach historycznych.
Apel pozwolił nam wszystkim upamiętnić bohaterów, patriotycznych Polaków oraz lata jakże odległe a jak bardzo ważne dla dzisiejszych czasów. Nie zapomnimy o tych wydarzeniach, będziemy pamiętać komu zawdzięczamy dzisiejszą WOLNOŚĆ!!!38
Podsumowanie Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej.
- 17
W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Pani Dyrektor Sylwia Galle rozpoczęła i powitała przybyłych gości, którzy zaprezentowali się na wysokim poziomie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w następującym składzie: Pan Andrzej Jelonek, Pani Magdalena Sękiewicz, Pani Anna Sekuła Miarka. Soliści zmierzyli się z bardzo trudnym repertuarem patriotycznym, a członkowie komisji konkursowej stanęli przed trudnym zadaniem wyłonienia najpiękniejszych wykonań.Wyniki konkursu:1 miejsce – Weronika Jagieła,2 miejsce – Zofia Zych,3 miejsce Oliwia SoboniakWyróżnienia: Bartosz Patyk, Alicja Gaj.Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Bartłomieja Januszkę ( KRONO-PLAST ).Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom za odwagę i udział w konkursie. Zapraszamy za rok.
Spotkanie Nauczycieli- Opiekunów Szkolnych i Przedszkolnych Kół LOP w naszej szkole🍯🐝📚🦬.
- 22
Nasza szkoła gościła 26 nauczycieli- opiekunów Kół LOP z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich działających w ramach Oddziału Kłobuckiego. Spotkanie prowadził Prezes LOP p. Tomasz Paciepnik, w obecności Skarbnika Oddziału Kłobuckiego - p. Małgorzaty Chłąd. Spotkanie składało się z dwóch części: pierwsza część – szkoleniowa dotyczyła poznania nowej serii edukacyjnej do nauczania przedmiotów przyrodniczych, w tym dostępnej obudowy dydaktycznej Gdańskiego Wydawnictwa Edukacyjnego, którą przedstawił p. Piotr Chlebosz- przedstawiciel regionalny GWO. Drugim prelegentem w części szkoleniowej była p. Agnieszka Łaszczych- mama naszych uczennic. Przedstawiła szeroką gamę produktów pszczelich oraz zasady i formy apiterapii oferowane przez Pasiekę Łaszczych, która działa przy ul: Orzeszkowej w Kłobucku. W swoim wystąpieniu p. Agnieszka poruszyła sprawę autentyczności miodów oferowanych na rynku, wspomniała o lekach homeopatycznych wytwarzanych na bazie miodu oraz przedstawiła metodę apiterapii, jaką są inhalacje powietrzem z ula. Druga część spotkania była poświęcona formom edukacji przyrodniczo- ekologicznej prowadzonej przez Koła zrzeszone w Oddziale LOP Kłobuck oraz konkursom powiatowym organizowanym pod patronatem Zarządu Oddziału LOP w Kłobucku. Dziękujemy Dyrekcji SP 3 w Kłobucku, , Centrum Informacyjnemu Lasów Państwowych w Warszawie oraz p. Tomaszowi Mięsowskiemu z Eldorado za pomoc w zorganizowaniu spotkania nauczycieli.
Konkurs bajkowej piosenki za nami… 🎶🎵🎈🎀🧸🦋🎶🎵
Za sprawą naszych utalentowanych ♥️wykonawców co chwilę przenosiliśmy się do innej bajki…
A oto zwycięzcy:
🥇- dla Ali Gaj
🥈- dla Huberta Parkitnego
🥉- dla Weroniki Jagieły
Wyróżnienia otrzymali ☀️🎶:
Vanessa Kulesza, Nadia Wysowska, Laura Łowisz, Laura Kotkowska
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy 👏💪😍 za piękne występy, bajkowe przebrania, świetną zabawę, odwagę i udział w konkursie.😘😘😘68
Akcja dla częstochowskiego schroniska dla zwierząt
Z okazji Dnia Kundelka zachęcamy do włączenia się do akcji, której celem jest zbiórka karmy dla zwierząt z częstochowskiego Schroniska, a także środków czystości.
W trosce o zdrowie i dobrostan podopiecznych prosimy o unikanie karm tzw. “marketowych” dostępnych na półkach w dyskontach spożywczych czy supermarketach.
Zbiórka trwa przez cały listopad.
Święty Mikołaj na Kresach
Dzięki staraniom rodziców i uczniów naszej szkoły mogliśmy wziąć udział w misji wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich i przekazać dzieciom z Litwy, Białorusi oraz Ukrainy 20 paczek świątecznych. Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie.
Szkolny Klub Wolontariusza
Witajcie w naszej bajce…
Dzień Postaci z bajek uważamy za niezwykle kolorowy, radosny i po prostu bajeczny. Barwny korowód przeszedł po korytarzach naszej szkoły i przy dźwiękach piosenki „ Witajcie w naszej bajce” poprowadził wszystkich do hali sportowej. A tam czekała na wszystkich wspaniała zabawa.117
Podsumowanie Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej..
- 22
6 listopada uczniowie klas I- III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej . Śpiewający zmierzyli się z bardzo trudnym repertuarem patriotycznym, w doborze którego pomogli im nauczyciele wychowawcy, rodzice. Wyniki konkursu: 1 miejsce Zofia Zych z klasy 1a 2 miejsce Weronika Jagieła z klasy 2b 3 miejsce Alicja Gaj z klasy 3b Wyróżnienie otrzymali Maria Cieśla z klasy 3a, oraz Maria Nicer z klasy 2b Gratulujemy wszystkim uczestnikom za odwagę i udział w konkursie. Laureaci konkursu wystapią 9 listopada podczas Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej.
Alternatywne metody komunikacji (AAC)
W ubiegłym tygodniu w ramach projektu „Każdy inny - wszyscy równi” uczniowie wybranych klas naszej szkoły zostali zapoznani z alternatywnymi i wspomagającymi sposobami komunikacji (AAC), przeznaczonymi dla osób mających trudności z mówieniem. Dzięki współpracy ze SCWEW, mieszczącym się przy Zespole Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie, mogliśmy skorzystać z zestawów komunikacyjnych (piktogramów i symboli PCS) i wyjaśnić uczniom, na czym polega porozumiewanie się z otoczeniem za pomocą gestów, mimiki i systemu znaków. Zajęcia były również okazją do zapoznania z pozostałymi formami komunikacji niewerbalnej (np. program Mówik, TIM) oraz układania zdań i dialogów w oparciu o metodę AAC.
8
Jesienne drzewo - wyniki konkursu.
- 2
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły w Gminnym Konkursie Plastycznym „Jesienne drzewo z surowców wtórnych” , zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Libidzy zajęli następujące miejsca w kategorii praca przestrzenna , klasy IV - VIII:
I miejsce ex aequo
Natalia Sobczyk klasa 5b i Emilia Ściebura klasa 4a
III miejsce
Adam Koperek klasa 6bGratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Pamiętamy o tych którzy odeszli…
Pamiętamy o zmarłych z naszych rodzin i bohaterach walczących o wolną i niepodległą Polskę.
Ostatnie dni października dla klas 1-3 były okazją do odwiedzenia kłobuckiego cmentarza oraz zapalenia zniczy przy grobach bohaterów wojennych i pomnikach upamiętniających ważne wydarzenia z historii Polski. Dopełnieniem spacerów były rozmowy o tradycjach związanych z pamięcią o zmarłych w tych szczególnych listopadowych dniach.26
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej.
10W dniu dzisiejszym tj. 30.10 uczniowie klas I - III wzięli udział w Eliminacjach Szkolnych do IV Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Miasta Kłobuck. Śpiewający zmierzyli się z bardzo trudnym repertuarem patriotycznym, w doborze którego pomogli im nauczyciele wychowawcy, rodzice.
Śpiewamy piosenki z bajek 🎵🎶🧙🏻♀️🤴🏻🧝🏻♀️🎩👑🎶🎵
Szkolny Konkurs ,,Piosenki z Bajki’’.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III, naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
• wspieranie wychowania dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
• popularyzacja piosenek dziecięcych i familijnych,
• umiejętność prezentowania się, występowania i umiejętności aktorskie.
Występujący uczestnicy prezentują jedną piosenkę z bajki lub filmu dziecięcego w stroju nawiązującym do bajki lub utworu.
Uczestnicy konkursu.
W konkursie mogą uczestniczyć soliści lub duety. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć należy najpóźniej do dnia 15.11.2024r. roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
• dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
• muzykalność i warunki g
Spotkanie z Białą Damą i Ojcem Mateuszem w Sandomierzu
22 października odbyła się wycieczka do słynnego miasta Sandomierza aby przenieść się do świata Ojca Mateusza.
Uczestnikami byli uczniowie klas 6b, 6c. Celem wycieczki było odkrycie uroków tego popularnego wśród turystów miasta.
Po dotarciu na Sandomierski rynek razem z przewodnikiem ruszyliśmy odkryć Sandomierski Kufer Skarbów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej. Panorama miasta, rzeka Wisła i piękne budowle umieszczone na siedmiu wzgórzach to świetna okazja na piękne zdjęcia.
Udaliśmy się na urokliwy spacer po wzgórzu staromiejskim podczas, którego mogliśmy podziwiać zabytkowe kamieniczki, poznaliśmy historię Sandomierskiego zamku, przeszliśmy przez Furtę Dominikańską, zwaną Uchem Igielnym oraz obok Domu Długosza – obecnie Muzeum Diecezjalnego i Katedry.
I jeszcze …
Wąwóz Królowej Jadwigi, który ma około 380 metrów długości, a skarpy pną się do góry nawet na 10 metrów
Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pani Wicedyrektor Sylwii Galle
Z dumą i radością informujemy, że nasza Pani Wicedyrektor Sylwia Galle została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, najwyższym odznaczeniem resortowym, które nadaje Minister Edukacji. Medal uroczyście wręczył Wiceminister Edukacji Pan Henryk Kiepura wraz ze Śląskim Wicekuratorem Oświaty Panem Tomaszem Hukiem, Starostą Kłobuckim Panem Dariuszem Pilśniakiem oraz Burmistrzem Kłobucka Panem Jerzym Zakrzewskim. Pani Wicedyrektor otrzymała medal za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, za kształtowanie młodego pokolenia oraz za podnoszenia jakości edukacji w naszej szkole.
Serdecznie gratulujemy Pani Wicedyrektor tego wyjątkowego wyróżnienia, życzymy kolejnych sukcesów, satysfakcji w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.
Jedyna taka Akademia!
Jedyna taka Akademia!
Dzisiaj uczniowie klasy IVb przenieśli się do Akademii Pana Kleksa. Słynny profesor napisał do nich list i wyznaczył szereg zadań, które wszyscy wykonywali z ogromnym zaangażowaniem, żeby w nagrodę otrzymać kolejne piegi. Trzeba było wykazać się znajomością lektury, kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie
,,Coś z niczego” - podsumowanie.
15Od kilku lat jesienią w naszej szkole odbywa się konkurs plastyczno-techniczy ,,Coś z niczego”. Dzieci miały za zadanie wykonać ozdoby z jesiennego materiału przyrodniczego. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz zmysłem artystycznym. Jury postanowiło uhonorować wszystkich uczestników konkursu.
Ogólnopolska Kampania Dzieciństwo bez przemocy!
W dniu 17 X 2024 r. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez przemocy, która zakończy się 19 XI b.r.
Nauczyciele, rodzice mogą wziąć udział w bezpłatnych webinarach, które koncentrują się na profilaktyce przemocy, rozpoznawaniu ich oznak oraz udzielaniu wsparcia emocjonalnego dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach.
16 października 1978r.- Habemus papam
16 października to jedna z kilku ważnych, „ papieskich” a więc i naszych szkolnych dat.
16 października 1978r. Karol Wojtyła został wybrany na papieża🙏🇻🇦i poznał Go wtedy cały świat…10
I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SZS w szachach.🏆🥇
Z dumą chcemy poinformować że w dniu 15 października 2024 roku reprezentacja szachowa naszej szkoły w składzie Wojciech Więch i Karol Ceglarz zajęła I miejsce w POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH SZS W SZACHACH. Chłopcy otrzymali również prawo reprezentowania powiatu kłobuckiego na zawodach rejonowych w Częstochowie. Wojciech Więch indywidualnie zajął I miejsce w kategorii chłopców. Serdecznie gratulujemy!!!
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 5 na zajęciach przyrodniczych z mikroskopami🔍🔬🪲☘️.
1315 .10. br. odbyły się kolejne zajęcia „Przyroda w skali mikro , czyli zajęcia z mikroskopami dla przedszkolaków”. Tym razem gościliśmy grupę sześciolatków z Przedszkola im. J. Brzechwy wraz z nauczycielem p. Magdaleną Adamus, która została opiekunem Przedszkolnego Koła LOP. Zajęcia obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. W roli prowadzących - Kiara Wojtowicz, Borys Uzny i Maja Zając oraz debiutujące w tej roli: Hania Sitek, Emilia Sosnowska, Malwina Mazik i Emilka Wręczycka. Dzisiejsze zajęcia odbyły się wg scenariusza opracowanego dla wszystkich grup przedszkolnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Maję Zając.
Nasz mistrz szachowy Wojciech Więch🏆
W katowickim Spodku 8 października 2024 roku po raz kolejny odbywają się Synerise Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. To dziewiąta edycja tych niezwykłych zawodów, w których corocznie udział bierze ponad 1000 zawodników z całej Polski. Miło nam poinformować że uczeń klasy III a Wojciech Więch zdobył w swojej kategorii 20 miejsce w stawce 126 zawodników z całej Polski. Serdecznie gratulujemy!
AWANSE I WYRÓŻNIENIA DLA NAUCZYCIELI 🎖💐
Nagrody Burmistrza Kłobucka i awanse na kolejne stopnie w karierze nauczycielskiej stanowią ważny akcent obchodów Dnia Edukacji Narodowej 👩🏫🧑🏫 Tak było i w tym roku.
Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka w towarzystwie sekretarz Sylwii Piątkowskiej wręczył symboliczne dyplomy i akty mianowania📜
24 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Blisko siedem tysięcy uczniów i nauczycieli z ponad 160 placówek zgromadziło się 10 października 2024r. na Jasnej Górze na 24 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Mottem spotkania były słowa zaczerpnięte z tegorocznego Dnia Papieskiego " Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia ".
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Św. odprawiona na Jasnogórskim Szczycie, której przewodniczył bp. Marek Solarczyk. Przypomniał nam, jak ważną postacią jest dla nas Jan Paweł II i że wciąż jest dla nas wzorem do naśladowania.
W drodze powrotnej kolejnym punktem był posiłek i wspólna zabawa, która przysporzyła uczniom wiele radości.
Nasi uczniowie, a w tym roku była to klasa IV b wraz z pocztem sztandarowym, który reprezentowali uczniowie kl. VII a pod opieką ks. Grzegorza Dymka i katechetki Anny Sekuły Miarki już po raz kolejny uczestniczyli w pielgrzymce.
Żonkilowe Pola Nadziei
10 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zasadzili cebulki żonkili, które rozkwitną na wiosenny finał Pól Nadziei. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu tzw. „pól nadziei”. Dziękujęmy za Wasze wielkie serca.
Rajd rowerowy.
16W środę 9 października uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Dyrektora Pawła Kotkowskiego, pana Rafała Kowalczyka, Macieja Mońki oraz Aleksandra Lisa wybrali się na rajd rowerowy do Miedźna. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej jako aktywnej formy wypoczynku, utrwalenie zasad ruchu drogowego, poznanie walorów przyrodniczy i kulturowych najbliższego regionu, integrowanie wiedzy przyrodniczej z wiedzą społeczno-ekonomiczną i humanistyczną, upowszechnianie wiedzy o miejscach pamięci narodowej oraz bohaterach i wydarzeniach związanych z regionem. Przebiegu wycieczki nie zakłócił niewielki opad deszczu o wysokości ok. 1 mm ( 1 mm opadu to 1l/m2). Przy mogile żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii, na cmentarzu w Miedźnie, Pan M. Mońka przekazał uczniom informacje nt. Bitwy pod Mokrą. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do Pizzerii Luna w Miedźnie. Z Miedźna
Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych
Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych:
1 miejsce - Emilia Juszczak i Weronika Błaszczykowska kl. 8a
2 miejsce - Lena Bednarska kl. 4b
3 miejsce - Marcel Janikowski kl. 7c
Wyróżnienia:
Natalia Trepka kl. 5a
Natalia Sobczyk kl. 6b
Izabela Zając kl. 7aZapraszamy na wręczenie nagród i dyplomów w czwartek na drugiej długiej przerwie w sali 34.