12 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zasadzili cebulki żonkili, które rozkwitną na XXIII wiosenny finał Pól Nadziei. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu tzw. „pól nadziei”. Na zakup cebulek żonkili udało się zebrać 625zł. Dziękujęmy za Wasze wielkie serca.
POLA NADZIEI
- 15
,,Coś z niczego”- wyniki konkursu.
- 34
Co roku jesienią w naszej szkole odbywa się konkurs plastyczno-techniczy ,,Coś z niczego”, który cieszy się zainteresowaniem dzieci . Uczniowie wykonują przestrzenne prace z materiału przyrodniczego.
Również w tym roku uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz zmysłem artystycznym. Jury postanowiło w kategorii uczniów klas I-III przyznać 1 miejsce Alicji Gaj z klasy 3b oraz Fabianowi Kucharczykowi z klasy 2b, 2 miejsce Helenie Czesnej z klasy 1b oraz Hubertowi Heluszce z klasy 3a, 3 miejsce Hannie Wacowskiej z klasy 2b oraz Hubertowi Parkitnemy z klasy 1b. W kategorii IV- VII 1 miejsce zajęła uczennica klasy 5a – Antonina Makles, 2 miejsce- Daria Sawicka z klasy 5 c oraz 3 miejsce Kuba Klama uczeń klasy 6b.
Wyróżnienie w konkursie otrzymali Filip Janoszek z klasy 2a oraz Laura Kotkowska z klasy 2b.
Organizatorzy dziękują za udział w konkursie i składają wszystkim gratulacje.
Wręczenie dyplomów i upominków już wkrótce.
JESIENNE ŚNIADANIE U PIERWSZAKÓW
Jesień jest tak kolorową i bogatą w dary porą roku, że można się nią cieszyć i dzielić pysznościami przy wspólnym stole. Pierwszaki już od kilku dni przygotowywali się na dzisiejsze wspólne śniadanie. Były rozmowy o zdrowym śniadaniu, zakupy na kłobuckim rynku zakończone degustacją w klasie owoców, warzyw i jogurtów z dodatkiem musli. Ale dzisiaj to była prawdziwa jesienna uczta. Nie zabrakło kanapeczek z dżemami, miodem, jabłecznika czy marchewkowych babeczek oraz owocowych kompotów i soków. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu jesiennego posiłku i życzymy smacznych, jesiennych, rodzinnych spotkań przy stole.
34
Klasy 7 na wycieczce w Wadowicach
Dnia 10.10.2023r. uczniowie klas 7 wybrali się na wycieczkę do Wadowic. Jednym z punktów wycieczki było Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Jest to miejsce, gdzie każdy, komu bliska jest osoba świętego Jana Pawła II powinna tam zajrzeć. Eksponaty, które się tam znajdują pozwalają na nowo przeżywać tamte dni, gdy żył nasz papież 😇 Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili również ruiny zamku w Babicach. Nie mogło oczywiście zabraknąć słynnych kremówek papieskich, które można było skosztować praktycznie co parę metrów wadowickiego rynku. Jak widać na zdjęciach zabawa była wspaniała!
18
Zabawy z farbami.
- 4
W dniu dzisiejszym w naszej świetlicy poznawaliśmy fascynującą technikę graficzną, którą jest monotypia. To tzw. technika "jednej odbitki". Z okazji obchodzonego wczoraj Dnia Drzewa dzieci wykonały prace o tematyce jesiennej. Piękne drzewa, liście, krzewy już można oglądać na wystawie w naszej świetlicy. Świetlica bierze również udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Jednym z celów projektu jest promowanie sztuki poprzez zajęcia plastyczne.
,, Zaczytani Jesienią”
- 16
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie fotograficznym pt,, Zaczytani Jesienią”
Celem konkursu było utrwalenie w fotografii subtelnego piękna krajobrazu, ludzi, przyrody, oraz zachęcenie młodego czytelnika do obcowania z książką na co dzień. To jedno z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego,, Z kulturą do twarzy „ w którym biorą udział uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością wykonując barwne fotografie, które można podziwiać w świetlicy szkolnej.
W konkursie udział wzięli: Huber Heluszka , Marcel Kubat, Alicja Gaj, Agata Taranek, Antoni Wacowski, Blanka Kubat, Wiktoria Marchwińska, Julia Tukajska, Laura Kotkowska, Weronika Cholewa, Jakub Juszczak, Davyd Hryshchak, Miłosz Krzemiński, Kalina Wróblewska, Laura Łowisz, Liliana Wróblewska, Hanna Zając, Maksymilian Wacowski, Emilia Juszczak, Hanna Wacowska, Marcel Janikowski.
Organizatorzy konkursu wyróżnili w sposób szczególny prace uczniów przyznając
1 miejsce – Hubertowi Heluszka klasa 3a
2 miejsce - Marcelowi Kubat klasa 1a
3 miejsce – Blance Kubat klasa 3a oraz Wiktoria Marchwińska klasa 3b
Wyróżnienie dla Julii Tukajskiej z klasy 5c.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie.
Przyjemne i pożyteczne podróże…
Uczniowie klas 6 z naszej Trójki wraz z opiekunami 5 października brali udzial w wycieczce do Kłodzka i Złotego Stoku - są to miejsca o niesamowitej historii. Twierdza w Kłodzku jest jednym z najlepiej zachowanych obiektow architektury obronnej 18 wieku. Fortyfikacja ta wzbudza duże zainteresowanie,
daje możliwość poznania naszej historii. Dodatkową atrakcję stanowi labirynt w podziemiach twierdzy, którym podążali szóstoklasiści pełni obaw, czy aby nie pogubią się w jego zaułkach. Kolejnym miejscem na trasie szkolnej wycieczki była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Odrestaurowana i doprowadzona do użytku publicznego stanowi cenne źródło wiedzy o tym regionie. Uczniowie z wielką frajdą słuchali opowieści miejscowego przewodnika i skorzystali z przejażdżki podziemną kolejką. Polecamy!78
Eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
- wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
- popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej,
- pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego.
Każdy uczestnik konkursu prezentuje jeden utwór patriotyczny.
Za utwór patriotyczny uznaje się :
- pieśń powstałą w związku z wydarzeniem historycznym
- piosenkę upamiętniającą ważne wydarzenia z dziejów Polski lub postać historyczną i jej działalność
- piosenkę kształtującą poczucie tożsamości i przynależności narodowej
- piosenkę powszechnie uznaną za patriotyczną
W konkursie mogą uczestniczyć soliści. Uczestnicy mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć najpóźniej do dnia 31 października 2023 roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
- dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
- muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
- oryginalność interpretacji,
- staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa),
- ogólny wyraz artystyczny.
Terminy: Zgłoszenia do konkursu dokonuje się u P. Katarzyny Sawickiej ( wychowawcy klasy 3a ), P. Renaty Zych i P. Beaty Gaudy (nauczycieli świetlicy) do 31 października br. , podając tytuł wykonywanego utworu i zostawiając podkład wykonywanego utworu.
Eliminacje odbędą się najprawdopodobniej 6 listopada (godzina konkursu uzależniona będzie od ilości osób biorących w konkursie). Bez zgody organizatora nie wolno zmieniać wcześniej zadeklarowanego repertuaru.
Gminny konkurs odbędzie się 9 listopada, a trójka laureatów eliminacji będzie reprezentowała naszą szkołę.
Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie konkursu , o czym poinformowani zostaną jego uczestnicy.
Rajd rowerowy.
- 47
W czwartek 5 października uczniowie klas piątych i siódmych pod opieką pani Katarzyny Sawickiej, pana Rafała Kowalczyka, Macieja Mońki oraz Aleksandra Lisa wybrali się na rajd rowerowy do Miedźna. Droga wiodła przez malownicze tereny leśne i pola. Odwiedzili cmentarz, na którym znajduje się mogiła pamięci żołnierzy poległych w bitwie pod Mokrą. Później udali się do pizzerii ,,Luna, a następnie ruszyli w drogę powrotną. Trasa liczyła ok. 20 km, a w jej trakcie w oddali widzieli kominy z Bełchatowa oraz kościół św. Katarzyny. Red. Maja Osuchowska, Liliana Wróblewska
SZACHOWY MISTRZ🥉
Z dumą chcemy poinformować, że nasz uczeń Wojciech Więch, w dniu 3 października 2023 zajął 3 miejsce 🥉w turnieju klas 0-4 rozgrywanym w ramach szkolnej Olimpiady Szachowej 2023 . W Olimpiadzie wzięło udział 13 dziewczynek i 50 chłopców z 28 szkół i przedszkoli. Serdecznie gratulujemy.
Pierwsza wycieczka pierwszaków - kierunek: Olsztyn koło Częstochowy
Piękny, słoneczny dzień. Malownicze miejsca do zwiedzania: Złoty Potok a w nim Park pałacowy – Pałac Raczyńskich i Dworek Krasińskich oraz ruiny zamku w Olsztynie. Doskonałe humory i fantastyczna ekipa pierwszaków. To wystarczyło aby dzisiejsza wycieczka udała się doskonale i stała się okazją do integracji szkolnej naszych pierwszaków. Był czas na śpiewy, piknik na świeżym powietrzu i wspólne zabawy. A to dopiero początek szkolnej przygody…
6411
III Gminny Konkurs Fotograficzny „Krajobraz miasta i gminy Kłobuck w różnych porach roku”🌞🌧️🍁🍂⛄ pod patronatem Burmistrza Kłobucka i Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kłobucku
III Gminny Konkurs Fotograficzny „Krajobraz miasta i gminy Kłobuck w różnych porach roku”🌞🌧️🍁🍂⛄
pod patronatem Burmistrza Kłobucka i Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka,
organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kłobucku.1. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Kłobuck
w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I - dla uczniów klas 4-5 oraz kategoria II - dla uczniów klas 6-8. Konkurs jest związany z tegoroczną edycją Międzynarodowego Dnia Krajobrazu 2023 obchodzonego pod tytułem „Doceń lokalność” https://www.gov.pl/web/gdos/dzien-krajobrazu-2023
Temat tegorocznej edycji konkursu to: „Krajobraz miasta i gminy Kłobuck w rożnych porach roku ”
2. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na elementy krajobrazu lokalnego naszego miasta i gminy Kłobuck, które są atrakcyjne w każdej porze roku i można je wykorzystać w celach promocyjnych.
3. Zadaniem konkursowym dla uczestników jest wykonanie autorskiej fotografii o wymiarze 21x30, przedstawiającej lokalne elementy krajobrazu - pojedyncze drzewa, parki i tereny zielone, obiekty zabytkowe, kulturalne, sakralne, charakterystyczne elementy zabudowy architektonicznej itp.
4. Każdy uczestnik przesyła do organizatora (SP3 w Kłobucku) dwie fotografie w formie papierowej oraz wersję elektroniczną zdjęć na adres: konkursklobuck@gmail.com . Fotografie lokalnych elementów krajobrazu powinny być wykonane w rożnych porach roku oraz powinny eksponować lokalny, unikalny charakter krajobrazu naszego miasta i gminy.
Zdjęcia nadesłane na konkurs w formie elektronicznej powinny być zapisane w formacie JPEG (JPG). Zdjęcie nie może przekroczyć 20 MB.
5. Do każdej fotografii należy dołączyć dane autora ( imię, nazwisko, adres szkoły oraz imię
i nazwisko opiekuna).
6. Konkurs trwa od 1. 10.2023 r. do 20.03.2024 r. Termin dostarczenia prac (wywołanych fotografii i wersji elektronicznej) oraz oświadczeń RODO upływa dnia 20 marca 2024 r. o godz. 15.00. Wywołane fotografie dostarczamy do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, ul: Bohaterów Bitwy pod Mokrą 4
Regulamin konkursu i oświadczenie RODO będą dostępne na stronie szkoły https://sp3klobuck.edupage.org/ 5.10.2023 r.Zapraszamy do udziału w konkursie.
Różne odsłony świętowania Dnia Chłopaka
Dzień Chłopaka świętowaliśmy w kilku odsłonach i na różne sposoby. Klasowe upominki dla chłopców, dzień gofra, dyskoteka, wyjścia na lody, place zabaw a nawet warsztaty kulinarne dopełniły nasze świętowanie.
80
XXIX Ogólnopolski Bieg "Krzepkich" im. Kazimierza Zembali w Krzepicach z udziałem naszych uczniów 🏆🥉👏
Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnych imprezach biegowych. Tym razem duża grupa reprezentowała naszą szkołę w zmaganiach ogólnopolskich organizowanych 1 października w Krzepicach. Oto wyniki naszych uczniów w swoich kategoriach wiekowych: Wojciech Więch (IIA)- III miejsce 🥉 Maksymilian Wacowski (VIIa)- III miejsce🥉, Tomasz Balas (IIB) i Liliana Wróblewska ( VIIA)- V miejsce, Hanna Wacowska i Fabian Kucharczyk (IIB) oraz Maja Osuchowska (VIIA)- VI miejsce, Wiktoria Więch (VIB)- VII miejsce i Antoni Wacowski (VC)- IX miejsce. Gratulujemy wyników naszym biegaczom i życzymy dalszych sukcesów!!!
3
Bieg survivalowy z udziałem naszych uczniów.
W sobotę 30.09.2023 dwójka naszych uczniów wzięła udział w biegu survivalowym w kamieniłowie ,,Lipówka" w Rudnikach, był to bieg z przeszkodami takimi jak: ścianki, opony, kłody drewna i wiele innych, łatwo było się ubrudzić i zmęczyć. Uczennicy klasy 7a Lilianie Wróblewskiej udało się zdobyć 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, Piotrkowi Ligenzie także poszło bardzo dobrze, gratulacje!
3
Dzień Chłopaka w klasie 7a!
Wszyscy pamiętamy, że 30 września wszyscy chłopcy maja swoje święto. Pamiętały o tym również dziewczynki z klasy 7a i w porozumieniu z wychowawczynią, p. Haliną Sową przygotowały super niespodziankę dla swoich klasowych kolegów. Już od samego rana, pod opieką rodziców p. Eweliny Walickiej i p. Andrzeja Błaszczykowskiego i dzięki gościnności Nadleśnictwa Kłobuck, dziewczynki przygotowały dla chłopców grę w podchody. Wymyśliły mnóstwo ciekawych i śmiesznych zadań, m. in. robienie pompek, wspólne męskie zaśpiewanie piosenki, znalezienie wyjścia z labiryntu, ułożenie puzzli, zatańczenie kaczuszek. Mile zaskoczeni chłopcy z zapałem wykonali wszystkie zadania, za co czekała ich nagroda w postaci słodkiej niespodzianki i pysznych tostów, osobiście przygotowanych przez koleżanki. Po wspólnym posiłku wszystkich czekało jeszcze intelektualne wyzwanie: drużyny męska, kontra żeńska miały do wykonania wiele ciekawych zagadek logicznych i matematycznych przygotowanych przez p. Halinę, nomen omen, matematyczkę J. Rywalizacja była bardzo wyrównana, szczęśliwie jednym punktem zwyciężyli chłopcy, co było dla nich dodatkowym bonusem. Pogoda cudownie nam dopisała, więc wspólny mecz siatkówki stanowił oczywiste zakończenie fantastycznego dnia integracji klasowej.
22
„ Coś z niczego" - konkurs plastyczno-techniczny.
Temat pracy: „ Coś z niczego" – praca przestrzenna z jesiennego materiału przyrodniczego
Cele konkursu: wykorzystanie darów jesieni do inwencji twórczej, prezentowanie konstrukcyjno - plastycznej działalności.
Warunki uczestnictwa:
1. Przedmiotem konkursu są prace plastyczne – forma przestrzenna. Maksymalny rozmiar pracy 50/30/30 cm
2. Kategorie wiekowe:I kategoria-uczniowie klas 1,2,3
II kategoria –uczniowie klas 4, 5,7
3. Ilość prac – jedno dziecko jedna praca.
4. Praca powinna być zaopatrzona w metryczkę, zawierającą: imię i nazwisko autora, tytuł pracy , klasę .
5. Przewidziane są nagrody: dyplomy, punkty z zachowania, ocena z techniki lub plastyki.
6. Prace prosimy dostarczyć i zostawić w holu szkoły tylko i wyłącznie w czwartek 12. X. do godziny 10.00
7.Oceniane będą tylko prace wykonane indywidualnie, wykonane przez dzieci samodzielnie.
8. Skład jury zostanie powołany przez organizatora.
9.Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród do dnia 20. X.
10. Prace konkursowe stają się własnością organizatorów i nie podlegają zwrotowi.
Dodatkowe informacje można uzyskać u pani Katarzyny Sawickiej oraz nauczycieli świetlicy.
Dzień gofra na Dzień Chłopaka
Mistrz Polski Nauczycieli💪🏆💪
Miło jest nam poinformować , że nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły ,Pan Wojciech Mastalerz zajął I miejsce podczas XII Mistrzostw Polski Nauczycieli w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
29 września- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W bibliotece szkolnej z tej okazji grupa z Aktywu Bibliotecznego uczestniczyła w zajęciach czytelniczo-medialnych online "(Nie)typowe święta-PAŹDZIERNIK". Klasy 1b, 2a, 2b brały udział w wydarzeniu online "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ze smokiem." Spotkania prowadzili pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN "WOM" w Częstochowie. Szkolnym koordynatorem wydarzeń był nauczyciel bibliotekarz p. Joanna Rosicka-Polewka.
18
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej.
10W dniu dzisiejszym tj. 30.10 uczniowie klas I - III wzięli udział w Eliminacjach Szkolnych do IV Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Miasta Kłobuck. Śpiewający zmierzyli się z bardzo trudnym repertuarem patriotycznym, w doborze którego pomogli im nauczyciele wychowawcy, rodzice.
Śpiewamy piosenki z bajek 🎵🎶🧙🏻♀️🤴🏻🧝🏻♀️🎩👑🎶🎵
Szkolny Konkurs ,,Piosenki z Bajki’’.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III, naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
• wspieranie wychowania dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
• popularyzacja piosenek dziecięcych i familijnych,
• umiejętność prezentowania się, występowania i umiejętności aktorskie.
Występujący uczestnicy prezentują jedną piosenkę z bajki lub filmu dziecięcego w stroju nawiązującym do bajki lub utworu.
Uczestnicy konkursu.
W konkursie mogą uczestniczyć soliści lub duety. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć należy najpóźniej do dnia 15.11.2024r. roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
• dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
• muzykalność i warunki g
Spotkanie z Białą Damą i Ojcem Mateuszem w Sandomierzu
22 października odbyła się wycieczka do słynnego miasta Sandomierza aby przenieść się do świata Ojca Mateusza.
Uczestnikami byli uczniowie klas 6b, 6c. Celem wycieczki było odkrycie uroków tego popularnego wśród turystów miasta.
Po dotarciu na Sandomierski rynek razem z przewodnikiem ruszyliśmy odkryć Sandomierski Kufer Skarbów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej. Panorama miasta, rzeka Wisła i piękne budowle umieszczone na siedmiu wzgórzach to świetna okazja na piękne zdjęcia.
Udaliśmy się na urokliwy spacer po wzgórzu staromiejskim podczas, którego mogliśmy podziwiać zabytkowe kamieniczki, poznaliśmy historię Sandomierskiego zamku, przeszliśmy przez Furtę Dominikańską, zwaną Uchem Igielnym oraz obok Domu Długosza – obecnie Muzeum Diecezjalnego i Katedry.
I jeszcze …
Wąwóz Królowej Jadwigi, który ma około 380 metrów długości, a skarpy pną się do góry nawet na 10 metrów
Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pani Wicedyrektor Sylwii Galle
Z dumą i radością informujemy, że nasza Pani Wicedyrektor Sylwia Galle została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, najwyższym odznaczeniem resortowym, które nadaje Minister Edukacji. Medal uroczyście wręczył Wiceminister Edukacji Pan Henryk Kiepura wraz ze Śląskim Wicekuratorem Oświaty Panem Tomaszem Hukiem, Starostą Kłobuckim Panem Dariuszem Pilśniakiem oraz Burmistrzem Kłobucka Panem Jerzym Zakrzewskim. Pani Wicedyrektor otrzymała medal za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, za kształtowanie młodego pokolenia oraz za podnoszenia jakości edukacji w naszej szkole.
Serdecznie gratulujemy Pani Wicedyrektor tego wyjątkowego wyróżnienia, życzymy kolejnych sukcesów, satysfakcji w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.
Jedyna taka Akademia!
Jedyna taka Akademia!
Dzisiaj uczniowie klasy IVb przenieśli się do Akademii Pana Kleksa. Słynny profesor napisał do nich list i wyznaczył szereg zadań, które wszyscy wykonywali z ogromnym zaangażowaniem, żeby w nagrodę otrzymać kolejne piegi. Trzeba było wykazać się znajomością lektury, kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie
,,Coś z niczego” - podsumowanie.
15Od kilku lat jesienią w naszej szkole odbywa się konkurs plastyczno-techniczy ,,Coś z niczego”. Dzieci miały za zadanie wykonać ozdoby z jesiennego materiału przyrodniczego. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz zmysłem artystycznym. Jury postanowiło uhonorować wszystkich uczestników konkursu.
Ogólnopolska Kampania Dzieciństwo bez przemocy!
W dniu 17 X 2024 r. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez przemocy, która zakończy się 19 XI b.r.
Nauczyciele, rodzice mogą wziąć udział w bezpłatnych webinarach, które koncentrują się na profilaktyce przemocy, rozpoznawaniu ich oznak oraz udzielaniu wsparcia emocjonalnego dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach.
16 października 1978r.- Habemus papam
16 października to jedna z kilku ważnych, „ papieskich” a więc i naszych szkolnych dat.
16 października 1978r. Karol Wojtyła został wybrany na papieża🙏🇻🇦i poznał Go wtedy cały świat…10
I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach SZS w szachach.🏆🥇
Z dumą chcemy poinformować że w dniu 15 października 2024 roku reprezentacja szachowa naszej szkoły w składzie Wojciech Więch i Karol Ceglarz zajęła I miejsce w POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH SZS W SZACHACH. Chłopcy otrzymali również prawo reprezentowania powiatu kłobuckiego na zawodach rejonowych w Częstochowie. Wojciech Więch indywidualnie zajął I miejsce w kategorii chłopców. Serdecznie gratulujemy!!!
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 5 na zajęciach przyrodniczych z mikroskopami🔍🔬🪲☘️.
1315 .10. br. odbyły się kolejne zajęcia „Przyroda w skali mikro , czyli zajęcia z mikroskopami dla przedszkolaków”. Tym razem gościliśmy grupę sześciolatków z Przedszkola im. J. Brzechwy wraz z nauczycielem p. Magdaleną Adamus, która została opiekunem Przedszkolnego Koła LOP. Zajęcia obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. W roli prowadzących - Kiara Wojtowicz, Borys Uzny i Maja Zając oraz debiutujące w tej roli: Hania Sitek, Emilia Sosnowska, Malwina Mazik i Emilka Wręczycka. Dzisiejsze zajęcia odbyły się wg scenariusza opracowanego dla wszystkich grup przedszkolnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Maję Zając.
Nasz mistrz szachowy Wojciech Więch🏆
W katowickim Spodku 8 października 2024 roku po raz kolejny odbywają się Synerise Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. To dziewiąta edycja tych niezwykłych zawodów, w których corocznie udział bierze ponad 1000 zawodników z całej Polski. Miło nam poinformować że uczeń klasy III a Wojciech Więch zdobył w swojej kategorii 20 miejsce w stawce 126 zawodników z całej Polski. Serdecznie gratulujemy!
AWANSE I WYRÓŻNIENIA DLA NAUCZYCIELI 🎖💐
Nagrody Burmistrza Kłobucka i awanse na kolejne stopnie w karierze nauczycielskiej stanowią ważny akcent obchodów Dnia Edukacji Narodowej 👩🏫🧑🏫 Tak było i w tym roku.
Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka w towarzystwie sekretarz Sylwii Piątkowskiej wręczył symboliczne dyplomy i akty mianowania📜
24 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Blisko siedem tysięcy uczniów i nauczycieli z ponad 160 placówek zgromadziło się 10 października 2024r. na Jasnej Górze na 24 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Mottem spotkania były słowa zaczerpnięte z tegorocznego Dnia Papieskiego " Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia ".
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Św. odprawiona na Jasnogórskim Szczycie, której przewodniczył bp. Marek Solarczyk. Przypomniał nam, jak ważną postacią jest dla nas Jan Paweł II i że wciąż jest dla nas wzorem do naśladowania.
W drodze powrotnej kolejnym punktem był posiłek i wspólna zabawa, która przysporzyła uczniom wiele radości.
Nasi uczniowie, a w tym roku była to klasa IV b wraz z pocztem sztandarowym, który reprezentowali uczniowie kl. VII a pod opieką ks. Grzegorza Dymka i katechetki Anny Sekuły Miarki już po raz kolejny uczestniczyli w pielgrzymce.
Żonkilowe Pola Nadziei
10 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zasadzili cebulki żonkili, które rozkwitną na wiosenny finał Pól Nadziei. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu tzw. „pól nadziei”. Dziękujęmy za Wasze wielkie serca.
Rajd rowerowy.
16W środę 9 października uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Dyrektora Pawła Kotkowskiego, pana Rafała Kowalczyka, Macieja Mońki oraz Aleksandra Lisa wybrali się na rajd rowerowy do Miedźna. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej jako aktywnej formy wypoczynku, utrwalenie zasad ruchu drogowego, poznanie walorów przyrodniczy i kulturowych najbliższego regionu, integrowanie wiedzy przyrodniczej z wiedzą społeczno-ekonomiczną i humanistyczną, upowszechnianie wiedzy o miejscach pamięci narodowej oraz bohaterach i wydarzeniach związanych z regionem. Przebiegu wycieczki nie zakłócił niewielki opad deszczu o wysokości ok. 1 mm ( 1 mm opadu to 1l/m2). Przy mogile żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii, na cmentarzu w Miedźnie, Pan M. Mońka przekazał uczniom informacje nt. Bitwy pod Mokrą. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do Pizzerii Luna w Miedźnie. Z Miedźna
Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych
Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych:
1 miejsce - Emilia Juszczak i Weronika Błaszczykowska kl. 8a
2 miejsce - Lena Bednarska kl. 4b
3 miejsce - Marcel Janikowski kl. 7c
Wyróżnienia:
Natalia Trepka kl. 5a
Natalia Sobczyk kl. 6b
Izabela Zając kl. 7aZapraszamy na wręczenie nagród i dyplomów w czwartek na drugiej długiej przerwie w sali 34.