Wesołego ALLELUJA 🐣
Śmigus- Dyngus w wydaniu naszych uczniów. Pogoda dopisała, uczniowie przygotowani to i radość była pełna. I tradycji stało się zadość 💦💦💦🤭
- 17
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssaków.
• Strefa relaksu, oferująca przestrzeń do odpoczynku w harmonii z naturą.25 wyróżnionych projektów otrzyma pakiety roślin i narzędzi. Placówkę, która zdobędzie 1. miejsce w konkursie, dodatkowo odwiedzi ekipa, która pomoże stworzyć wymarzoną przestrzeń.
Szczegóły i regulamin na stronie: https://www.wwf.pl/konkurs-dzikie-zakatki?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_campaign=070425_dzikiezakatki&utm_content=piasekiplaczabaw&fbclid=IwY2xjawJrSFhleHRuA2FlbQIxMAABHgoB8i3cQHqZEwtJpFFKpcZkLjD20_ltv-g6sLLKro-vgHk-3eYe54jviduO_aem_VvmpRVW58_MCUUbqC6i_3Q
Kontakt z naturą ma ogromny wpływ na rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci. Badania naukowe dowodzą, że otoczenie zieleni poprawia koncentrację, ułatwia zapamiętywanie i redukuje poziom stresu. Dlatego warto, aby lekcje nie ograniczały się jedynie do szkolnych ławek.Czekamy na Wasze pomysły!
Prosimy o kontakt na Librusie w celu wysłania zdjęcia naszego szkolnego podwórka.
Szkolny Klub Wolontariusza
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.20
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
57
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉27
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.: umiejętnością rozpoznawania państw świata po flagach i zaznaczania ich na mapie konturowej, znajomością stolic i większych miast oraz wiedzą nt. ustrojów politycznych, walut, religii, języków, wysokości PKB.
Jakubowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej 📣
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️
29
Sukcesy naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Plastycznym "Woda to skarb"💧💧💧👏👏👏
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kolejnej edycji konkursu plastycznego przeprowadzonego przez Szkołę Podstawową im. gen. J. Bema w Kamyku. Hania Wacowska (kl. IIIb) i Wojtek Więch (kl. IIIa) zajęli ex aequo I miejsce, a Oliwia Kaczmarczyk (kl.IIIa)- II miejsce!!! Wyróżnienie w tym konkursie zdobyły: Zosia Markisz (kl.Ib) i Anastazja Hermyt (kl.IIIa). Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy Wam sukcesów!
Trzecioklasiści uczestnikami Powiatowego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej "Wiem, umiem, rozumiem" we Wręczycy Wielkiej 🖊️📚📖🖋️
9 kwietnia br. dwaj uczniowie klasy trzeciej: Wojciech Nowak (IIIb) i Wojciech Więch (IIIa) reprezentowali naszą szkołę podczas kolejnej edycji konkursu wiedzy zintegrowanej w Szkole Podstawowej we Wręczycy Wielkiej. Obaj nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a Wojtek Nowak zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Ogromnie im gratulujemy!
Wielkanocne warsztaty w Domu Dziecka w Kłobucku
Podczas wyjątkowych warsztatów 9 kwietnia podopieczni Domu Dziecka wysłuchali prezentacji w języku angielskim na temat Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii przygotowanej przez Wolontariuszki z klasy 8. Następnie wszyscy dekorowaliśmy wielkanocne babeczki, upieczone wcześniej przez nasze Wolontariuszki. Warsztaty kulinarne to wspaniała okazja, by wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Przygotowywanie posiłków to także szansa na integrację w grupie i rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak współpraca, dzielenie się oraz wzajemne wsparcie. Sprawiło to dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu. Zapach domowych babeczek wypełniał salę i wprowadził nas w radosny wielkanocny nastrój. Było pysznie!25
Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą.
W dniu 8 kwietnia odbyła się prelekcja Policji dla klas V, VI, VII, VIII ,,Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą". Prelekcje prowadziła p. Aleksandra Śledziona specjalista ds. nieletnich z Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku.
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny
Maraton Czytania📚
W dniu 7.04.2025 r. od 8.00 do 14.40 w SP nr 3 odbył się Maraton Czytania. Uczestniczyło w nim 220 osób, w tym nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas. Czytanie utworów Stefana Żeromskiego rozpoczęła P. Sylwia Piątkowska - Sekretarz Gminy Kłobuck oraz P. Sylwia Galle- Wicedyrektor naszej placówki. Uczniowie klas I - lll wraz z wychowawczyniami czytali baśnie znanych twórców. Kilkugodzinne zmagania czytelnicze zakończył Dyrektor - P. Paweł Kotkowski. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, otrzymali też drobne upominki i certyfikaty. Był to naprawdę miłe spędzony czas! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok! Organizatorki: pp. A. Kukuła i Ż. Kęsik
33
Fizyka dla najmłodszych na Politechnice Częstochowskiej
W dniu 4 kwietnia 2025 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z fizyki. Warsztaty prowadzili panowie dr inż. Marcin Jaroński i dr inż. Paweł Pietrusiewicz z Katedry Fizyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.
Głównym tematem eksperymentów był ciekły azot. Po dzisiejszych pokazach uczniowie będą wiedzieć jaką temperaturę ma ciekły azot, czy można zjeść produkty spożywcze zanurzone w nim, czy my sami możemy go wytworzyć i w jaki sposób. Dlaczego guma i kwiatek zanurzone w azocie ulegają rozbiciu na drobne elementy?
W kolejnej części dowiedzieliśmy się jak sprawdzić bez rozbijania skorupki czy jajko jest surowe czy gotowane? Dlaczego po ugotowaniu w ciekłym azocie i po naświetleniu ultrafioletem świeci na niebiesko?
Na koniec kilka eksperymentów z dziedziny optyki, czyli nauki o świetle. I kolejne pytania i odpowiedzi na temat promieniowania ultrafioletowego i światła laserowego. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, aby nie zepsuć sobie wzroku. Czy nadfiolet jest szkodliwy i jak się przed nim zabezpieczyć?
Prawdziwym hitem pokazów był Transformator Tesli i bitwa na żarówki- świetlówki, które świeciły, a nie były podłączone do źródła prądu.
Na te i inne pytania uzyskaliśmy odpowiedzi podczas spotkania ze znawcami tajników fizyki.82
Wielki sukces naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych🏆🏆🏆
Zakończyły się finały Konkursów Przedmiotowych, które należą do najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych. Mamy powody do dumy, ponieważ nasi uczniowie zdobyli 4 tytuły laureata i 4 tytuły finalistów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Z biologii tytuły laureata zdobyli: Weronika Błaszczykowska (8a) i Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Borys Uzny (8a). Z matematyki tytuł laureata uzyskała Hanna Bednarska (8a), a tytuł finalistki zdobyła Weronika Błaszczykowska (8a). Z geografii tytuł laureata zdobył Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Jan Nowak (8a). Z języka angielskiego tytuł finalistki uzyskała Maja Osuchowska (8a). Gratulujemy laureatom i finalistom takich osiągnięć. Składamy także gratulacje i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, czyli Pani Halinie Sowie, Panu Aleksandrowi Lisowi, Pani Edycie Suchanek i Pani Izabeli Śledzionie. Szczególne gratulacje kierujemy do Rodziców, którzy mają tak zdolne dzieci.
Przygotowania do konkursów kuratoryjnych to proces długofalowy, który wymaga wysiłku że strony ucznia i nauczyciela. Praca laureatów i finalistów została nagrodzona. Bardzo się cieszymy, bo sukces naszych uczniów uplasował nasza szkołę na I miejscu w mieście i gminie Kłobuck pod względem liczby uczniów z tytułami laureata i finalisty w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Dziękujemy Wam i życzymy kolejnych sukcesów☘️☘️☘️1
Podsumowanie szkolnego konkursu ,, Wianek świąteczno- wiosenny".
- 10
Tradycyjnie w okresie przedświątecznym zorganizowany został konkurs plastyczno- -techniczny na ,, Wianek świąteczno- wiosenny". Techniki i materiały , z których wykonane zostały wianki były bardzo różne a efekty zdumiewające . Jury powołane przez organizatorów stanęło jak zwykle przed niezmiernie trudnym do wykonania zadaniem i oceną prac.
Wyniki w kategorii klas 1-3 :
1 miejsce - Nikodem Szyiński 1b, wyróżnienia otrzymali: Martyna Bednarska 1b, Liliana Koszal 1a, Igor Gibert 3a, Tobiasz Prozner 3a, Filip Janoszek 3a.
Wyniki w kategorii klas 4-8 :
1 miejsce - Lena Bednarska 4b
2 miejsce - Laura Łowisz 4b
3 miejsce - Franciszek Piechurski 5b
Wyróżnienia otrzymali: Kamil Kowalik 6b, Łukasz Rot 6c, Tymoteusz Lipiński 6b, Antonina Nieszporska 4a, Filip Polewka 6c, Maria Praska 4a, Iwo Krej 6b, Liwia Wypych 4a, Tymoteusz Prozner 6c, Hanna Kasprzak 6b, Chwalana Bartosz 6c, Alicja Gaj 4b, Piotr Jędrzejczyk 6b, Bartosz Jędrzejczyk 4a, Kacper Jędrzejczyk 4a, Martyna Kotowska 4a.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy. Rodzicom uczniów dziękujemy za wsparcie i pomoc w przygotowaniu prac.
Wręczenie dyplomów i nagród przewidziane jest na 9 kwietnia br.
Zapraszamy do udziału w kiermaszu pokonkursowym w holu szkoły.
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
- 7
1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W hołdzie bohaterom uczniowie naszej szkoły wzbogacili swoją wiedzę historyczną i przygotowali prace plastyczne, na których przedstawili swoje wyobrażenia o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej.
Szkolna komisja konkursowa oceniła prace uczniów,przyznając następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce – Tymoteusz Prozner, kl. 6c;
II miejsce: Natalia Sobczyk, kl. 6b;
III miejsce: Jakub Juszczak, kl. 6c; Martyna Kotowska, kl. 4a; Maksymilian Wacowski, kl. 8a;
Wyróżnienia: Lena Bednarska, kl. 4b i Maja Osuchowska, kl. 8a.
Serdecznie gratulujemy!
Wszystkie prace spełniające wymogi formalne XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” zostały wysłane do organizatora konkursu - Fundacji im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Wyniki będą ogłoszone 30 kwietnia 2025 roku na stronie konkursu: http://konkurswykleci.pl.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Nauczanie zdalne
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
informujemy, iż od dnia 26.10.2020r. do 8.11.2020r. szkoła przechodzi na zdalne nauczanie w klasach 4-8.Klasy 1-3 pozostają w trybie stacjonarnym.Świetlica dla klas 1-3 będzie czynna wg tych samych godzin, a posiłki wydawane będą jak dotychczas.Wychowawcy przekazali Państwu oraz uczniom loginy i hasła do platformy Ms Teams, na której będą prowadzone zajęcia wg obowiązującego planu lekcji.
Fizyka dla smyka.
4W środę 21 października uczniowie klasy II a wzięli udział w klasowym laboratorium –Fizyka dla smyka. Badali coś czego nie widać, czyli przyciąganie magnetyczne oraz ruch powietrza. Po przeprowadzonych doświadczeniach dzieci już widzą, że są to siły, które człowiek wykorzystuje na co dzień .
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO I MULTIMEDIALNEGO „DRZEWO W KRAJOBRAZIE PARKU MIEJSKIEGO W KŁOBUCKU”
- Cele konkursu:
- rozwijanie pasji poznawania przyrody, jej różnorodności, bogactw i piękna ze szczególnym uwzględnieniem środowiska przyrodniczego miasta Kłobucka
- zwrócenie uwagi uczniów na rolę drzew w krajobrazie
- rozbudzanie zainteresowań problematyką ochrony przyrody,
- kształtowanie kreaty
Dzień Krajobrazu 2020 z udziałem czwartoklasistów.
320 października 2020 r. po raz piąty w Polsce obchodzimy Dzień Krajobrazu. W tym roku głównym tematem obchodów jest Drzewo w krajobrazie. W naszej szkole odbyły się godzinne zajęcia terenowe w najbliższej okolicy szkoły z udziałem uczestników koła przyrodniczego z klasy 4a. Temat wiodący obchodów Dnia Krajobrazu ma uzmysłowić uczniom, że drzewa pełnią w krajobrazach bardzo zróżnicowane funkcje: począwszy od soliterów, które dominują w przestrzeni, przez grupy lub szpalery drzew wyznaczające granicę kolejnych widoków, aż po rozległe skupienia stanowiące tło dla innych obiektów lub krajobrazów. Ze względu na swoją biologiczną różnorodność drzewa są obecne w większości typów krajobrazów, występują zarówno na terenie krajobrazów naturalnych, jak i kulturowych, zwiększając harmonijność i ład przestrzenny. Nasi czwartoklasiści na zajęciach terenowych, w promieniach październikowego słońc
Szkolny konkurs piosenki patriotycznej klas 1-3.
Regulamin
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
- wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
- popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej,
- pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego.
Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych i fascynujących zjawisk. Dostarcza nam ona dużo ciekawych pomysłów i stanowi źródło inspiracji.
12Korzystając z darów jesieni w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno- techniczny pt. „Coś z niczego ”. Wszyscy chętni, pomysłowi uczniowie z jesiennych darów przyrody znalezionych w parku, ogrodzie i lesie wykonali bardzo ciekawe oraz barwne prace. Wystawa prac wzbudzała podziw i zainteresowanie oglądających. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością oraz nie lada precyzją, co zaowocowało pięknymi, wręcz artystycznymi wytworami. W konkursie wzięło udział 31 uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy 1-3 : T. Kozińska,H.Brzęczek, E. Ściebura, Z. Ściebura, E. Łaszczych, P. Modzelewski, E. Kudła, T. Nicer, O. Świąć,A.Makles, A. Bakunowicz, A. Bociąga, K. Kowalik, N. Sobczyk, H. Adamus, J. Dróżdż, A. Kurzacz, D. Makles, D. Sawicka, J. Tukajska-Zębik, A. Wacowski, A. Włodarczyk, F. Derewiecka, N. Kurzacz, L. Mięsowska, K. Chłond. Klasy 4-7: M. Wacowski, K. Zając, M. S
16 października z wadowickimi kremówkami...
1316 października to data nieodłącznie związana z patronem naszej szkoły. 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany na 264 papieża i przyjął imię Jan Paweł II.
W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień smakując wadowickie kremówki, które stały się symbolem rodzinnego miasta papieża- Wadowic i wspomnień związanych z okresem Jego matury. Było słodko, smacznie i wesoło. A zjedlismy prawie 1300 kremówek...
Spotkanie nauczycieli opiekunów Kół LOP połączone z warsztatami terenowymi.
Nasza szkoła wspólnie z Zarządem Oddziału LOP i Nadleśnictwem Kłobuck zorganizowała spotkanie nauczycieli przyrodników oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, którzy są opiekunami Szkolnych i Przedszkolnych Kół LOP w powiecie kłobuckim. Spotkanie było połączone z warsztatami metodycznymi prowadzonymi przez doradców metodycznych RODN „WOM” w Częstochowie- Izabele Śledzionę, Olgę Pląskowską- Grondys oraz Justynę Klimczak.
Dzień Edukacji Narodowej połączony z wręczeniem Stypendium Burmistrza Kłobucka w naszej szkole.
15Dzisiaj odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z wręczeniem najzdolniejszym uczniom Stypendium Burmistrza. Uroczystość odbywała się w reżimie sanitarnym, z ograniczoną liczbą uczestników. Burmistrza Kłobucka reprezentowała Sekretarz Urzędu - Pani Sylwia Piątkowska, pełniąca jednocześnie funkcję Przewodniczącej Komisji Stypendialnej. Pani Sekretarz wręczyła 22 uczniom i absolwentom naszej szkoły nagrody oraz pogratulowała zdolnej młodzieży doskonałych wyników w nauce oraz osiągnięć artystycznych i sportowych. Słowa podziękowania skierowała także do rodziców, nauczycieli, trenerów oraz tych, którzy wspierali stypendystów, życząc jednocześnie wszystkim pracownikom oświaty dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie. Dyrektor szkoły, Pan Paweł Kotkowski, podkreślił szczególny charakter dzisiejszej uroczystości, która odbyła się w czasie pande
Poznajemy Olsztyn i okolice
43" NASZ wyjątkowo piękny Olsztyn i okolice
na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej."
Uczniowie klas trzecich byli na wycieczce o niezwykłych walorach przyrodniczo-krajobrazowych i historycznych w Olsztynie koło Częstochowy. Te piękne okolice są uznawane za jedne z najpiękniejszych na całej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i zrobiły na dzieciach duże wrażenie. Przewodnik w pięknym historycznym stroju oprowadził dzieci po ruinach osnutego legendami zamku. Ruiny zamku należą do najlepiej rozpoznawalnych warowni jurajskich. Cylindryczna, wysoka na 35 metrów wieża przyciąga wzrok już z daleka.Do dziś zachowały się zarysy wielu tych budowli, ale najefektowniejsze są dwie wieże: okrągły stołp i kwadratowa wieża, zwana starościańską lub sołtysią. Wejście na wieżę po wysokich krętych schodach wzbudziło emocje, a widoki z wieży, pomimo zachmurzenia były przepiękne. Zamek był świadkiem wielu dramaty
XX DZIEŃ PAPIESKI i nasze świętowanie
Już w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Nasza szkoła także włączyła się w to wielkie świętowanie, bo przecież jesteśmy uczniami Szkoły im. Jana Pawła II. Klasy I-III wzięły udział w konkursie plastycznym poświęconym naszemu Patronowi.
Jak nie kochać jesieni...
6Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata.
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły.
Czekając na swych braci, za morze lecących.
( Fragment wiersza Tadeusza Wywrockiego).
Zajęcia w nietypowym miejscu…
67 października w ramach zajęć unijnych uczniowie klasy 4b pod opieką p. A. Kukuły udali się do kawiarni Aleksandra w Kłobucku. Na miejscu mogli oni wykorzystać w praktyce zdobyte w czasie zajęć wiadomości oraz doskonalić umiejętności interpersonalne. Nauka połączona z przyjemnością- pobyt w miłym miejscu i zakup ulubionych słodkości -okazały się doskonałym pomysłem. Zadowoleni uczniowie wykazali się wysoką kulturą osobistą i bez problemu poradzili sobie z kolejnymi zadaniami. Nie zabrakło także zabaw integracyjnych przy wspólnym stole. Na koniec po krótkim spacerze zgodnie stwierdzili, że takich zajęć powinno być więcej…
Jesienne bukiety.
6Jesień to piękna i bogata w kolory pora roku. Uczniowie klasy II b postanowili to wykorzystać i zebrali w swojej sali wspaniałe dary jesieni. Wykonali przepiękne i różnorodne bukiety z kolorowych liści opadających z drzew. W sali od razu zrobiło się radośnie i kolorowo. Ze swymi przepięknymi pracami zawitali również do gabinetów Pana i Pani Dyrektor, Pedagoga szkolnego, Pielęgniarki, Pań Sekretarek, szkolnej biblioteki i świetlicy. Ich prace zachwyciły wszystkich, a oni pokazali, że potrafią dzielić się z innymi...
Europejskie Dni Ptaków z udziałem naszych uczniów.
4Europejskie Dni Ptaków są organizowane przez BirdLife International, czyli światową federację towarzystw ochrony ptaków. Od 1993 roku, w pierwszy weekend października, odbywają są otwarte wycieczki ornitologiczne przybliżające uczestnikom tajemnice ptasiej jesiennej wędrówki przez kontynent europejski –z terenów lęgowych na zimowiska. Uczestnicy rejestrują swoje obserwacje na specjalnych formularzach i przekazują je ogólnopolskiemu koordynatorowi w OTOP, nasza szkoła też zgłosiła wycieczkę i wypełniliśmy kartę obserwacji . Na podstawie wszystkich , w tym przesłanych przez naszą „Trójkę”danych tworzona jest lista najczęściej spotykanych jesienią gatunków ptaków.
Kolorowe portrety.
14Warzywa i owoce są bardzo smaczne, zdrowe i kolorowe. Dzisiaj uczniowie klasy II C przekonali się, że warzywa i owoce to również świetny materiał na prace plastyczne. 5 października uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyni- p. Teresy Góreckiej- Józiak samodzielnie wykonywali „Kolorowe portrety”. Z przyniesionych warzyw i owoców uczniowie tworzyli różne portrety i postacie. Wszyscy artyści wykazali się ogromną cierpliwością i pomysłowością, o czym można przekonać się oglądając galerię zdjęć z tego wydarzenia.
„Jazda na rolkach”
24W naszej szkole w nowym roku szkolnym 2020/21 zostały wznowione zajęcia „Jazda na rolkach”. Zajęcia prowadzone przez p. Teresę Górecką- Józiak cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów. Chętnie w nich uczestniczą zdobywając podstawowe umiejętności i doskonaląc technikę jazdy. Jazda na rolkach jest dla człowieka ruchem bardzo naturalnym. Sprzyja rozwojowi wszystkich grup mięśni, wyrabia równowagę i uczy koncentracji.
Na zajęciach obowiązuje strój sportowy, kask, ochraniacze oraz własne rolki. Zajęcia prowadzone są trzy razy w tygodniu na hali lub na boisku szkolnym w zależności od warunków pogodowych:
- poniedziałek, godz. 15.35
- wtorek, godz.13.45
- czwartek, godz.12.00
Wszystkich zainteresowanych, lubiących aktywnie spędzać czas serdecznie zapraszamy.
Nowy Samorząd Uczniowski wybrany!!!
Wybory do nowego Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się online wyłoniły skład Zarządu SU na nowy rok szkolny 2020/2021
A oto zwycięzcy:
Wiktoria Sawicka- nowa przewodnicząca SU
Hanna Bęben- zastępca przewodniczacego
Michał Słomczyński- zastepca przewodniczacego
Tymoteusz Dąbrowski- skarbnik
Smacznie, zdrowo, kolorowo…
222 października 2020r. uczniowie klasy 1a pod opieką wychowawczyni – p. Beaty Dulewskiej samodzielnie przygotowywali drugie śniadanie. Uczniowie wykazali się cierpliwością i pomysłowością. Z przyniesionych przez dzieci produktów powstały wspaniałe zdrowe przysmaki, które można podziwiać na załączonych zdjęciach.
Akcja " Święty Mikołaj z Polakami na Kresach"
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Święty Mikołaj z Polakami na Kresach". Zbierane będą słodycze z długim terminem ważnosci ( co najmniej do stycznia 2021roku) oraz książki o tematyce historyczno- patriotycznej. Produkty przynosimy do 15 października TYLKO W PONIEDZIAŁKI I PIĄTEK na długich przerwach ( 11.30-11.45, 12.30- 12.45) i składamy w harcówce na I piętrze szkoły. W razie pytań kontaktujemy się z koordynatorką akcji p. Anną Sekuła- Miarka.