Dnia 12 czerwca br. w Zespole Szkół Mody i Reklamy w Częstochowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród z konkursu „Motyle na kapeluszach”. W uroczystości wzięły udział nasze uczennice- laureatka Julia Podlejska Vel Bielska oraz uczennice, które zdobyły wyróżnienie- Liliana Wróblewska oraz Izabela Zając. Praca Izy dodatkowo została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Geograficzne- Oddział w Częstochowie. Gratulujemy sukcesu naszym uczennicom oraz ich Rodzicom. Życzymy kolejnych sukcesów🍀🍀🍀.
Uroczystość wręczenia nagród z Wojewódzkiego Konkursu „ Motywy przyrodnicze w ubiorze” z udziałem naszych uczennic🦋🏆🏆🏆🦋.
- 4
Zielona szkoła- dzień czwarty
Dzień rozpoczął się jak każdego poranka od gimnastyki w rytmach latino. Po śniadaniu wybraliśmy się na warsztaty do Koła Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych. Tam czekały na nas przemiłe panie które zorganizowały dla nas warsztaty z pieczenia moskoli( dla zainteresowanych- pyszne placuszki) oraz opowiedziały nam o kulturze, pracy i historii ich miejscowości. W drodze powrotnej zawitaliśmy do Przystani skąd flisacy zabierają turystów na wody Dunajca swoimi tratwami. Mieliśmy okazję porozmawiać z prawdziwym flisakiem o jego pracy i podpatrzeć moment wypłynięcia tratw. Po obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie zamku w Niedzicy. Miejsce oczarowało nas pięknem i niezwykłą historią a widok z tarasu zamkowego zachwycił nas wszystkich. Spacer na tamie zakończył dzisiejszy dzień. Może nie do końca… jeszcze tylko dyskoteka🤗i spać. A jutro wyruszamy do domu.76
Dębowa Góra zdobyta przez klasy drugie.
W środę dzieci z klasy 2a i 2 b wyruszyły na pieszą wycieczkę do rezerwatu przyrody „Dębowa Góra”. Przy sprzyjającej pogodzie miło spędziły czas na poznawaniu ciekawych zakątków i wesołej zabawie.
6
Zielona szkoła- dzień trzeci
Pierwszy dzień bez deszczu, ale słońca nadal brak. Program zrealizowany w pełni dostosowany do warunków pogodowych. Dzień rozpoczęliśmy od wędrówki z przewodnikiem Doliną Białej Rzeki. Po drodze zawitaliśmy do bacówki gdzie podejrzeliśmy jak wyrabia się oscypki. Oczywiście nie obyło się bez degustacji przepysznych serów. Wizyta w Muzeum Pienińskim przybliżyła nam historię tej niezwyklej okolicy. Po drodze do Szczawnicy wyjechaliśmy do Cerkwi w Szlachtowej. Spacer po Szczawnicy, wizyta w pijalni wód leczniczych, przepyszne lody i zakup pamiątek zakończyły nasz pobyt w tym przepięknym miasteczku uzdrowiskowym. A wieczorne ognisko z kiełbaskami i i zabawy na świeżym powietrzu zakończyły ten piękny dzień.
111
Sukces Mai Osuchowskiej w Wojewódzkim Konkursie Dendrologicznym🌳🌲🌿🏆🏆🏆.
- 1
W ubiegłym tygodniu w Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie odbył się Wojewódzki Konkurs Dendrologiczny im. prof. Janusza Hereźniaka, ujęty w Wykazie zawodów wiedzy Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach. Maja Osuchowska z klasy 7a uzyskała tytuł laureatki II miejsca, a Weronika Błaszczykowska (7a) uzyskała bardzo dobry wynik. Sukces dziewczyn jest tym większy, bo podjęły się rywalizacji z uczniami ze szkół średnich i były jedynymi uczennicami szkoły podstawowej w tym konkursie. Współorganizatorem Konkursu było Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Częstochowie i Zarząd Okręgu LOP. Konkurs składał się z etapu testowego oraz praktycznego rozpoznawania drzew i krzewów. Przygotowanie do konkursu było nie lada wyzwaniem, bo pytania układał nauczyciel akademicki- Pani dr Barbara Majchrzak. Gratulujemy laureatce Mai oraz Weronice szerokiej wiedzy dendrologicznej i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły💚💚💚.
Zielona szkoła - dzień drugi
Pogoda od rana chciała pokrzyżować nam plany ale my się nie poddaliśmy i o 10 wyruszyliśmy z przewodnikiem zwiedzać Krościenko. Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego z pięknymi ekspozycjami przybliżyło nam temat fauny i flory Pienin. Dwa filmy przyrodnicze ukazały nam piękno pienińskiej przyrody. Zakup lodów i pamiątek dopełniły zwiedzanie Krościenka. Pogoda nie pozwoliła na zdobycie szczytu Trzech Koron ale podejście do schroniska Trzech Koron i przyjemny spacer wąwozem w kierunku szczytu dopełniły atrakcje drugiego dnia zielonej szkoły. Wykorzystaliśmy „okno pogodowe” na możliwie najwięcej atrakcji. Jutro podobno będzie bez deszczu…108
Zielona szkoła w Pieninach- dzień pierwszy
50 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyruszyło z samego rana w kierunku barwnego rejonu Polski- pasma górskiego Pienin. Pierwszym punktem programu był niezwykle malowniczy i góralski w swoim stylu kościół pw. Św. Michała Archanioła w Dębnie. Następnie udałyśmy się na rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Pogoda raz ze słońcem a raz z deszczem nie przeszkadzała nam w cieszeniu się tym wyjątkowym dniem.
94
Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie „Motywy przyrodnicze w ubiorze”🦋🦋🦋🎩👒.
- 6
Rokrocznie nasi uczniowie, członkowie Szkolnego Koła LOP startują w Konkursie Motywy przyrodnicze w ubiorze. Organizatorem konkursu jest Zespól Szkół Mody i Reklamy w Częstochowie i Zarząd Okręgu LOP w Częstochowie. Konkurs jest wpisany w Wykazie zawodów wiedzy Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach, dając uczniom punkty w rekrutacji do szkoły średniej. W tym roku tematem przewodnim konkursu były „Motyle na kapeluszach”. Uczniowie tworzyli kapelusze z gatunkami motyli charakterystycznymi dla naszego terenu i cyklem rozwojowym tych pięknych owadów. Bardzo się cieszymy, że wśród 137 kapeluszy, które wpłynęły na konkurs komisja konkursowa nagrodziła trzy prace naszych uczennic🥉🏆🏆.
Tytuł laureata III miejsca uzyskała Julia Podlejska Vel Bielska z klasy 6a , a wyróżnienia: Liliana Wróblewska z klasy 7a i Izabela Zając z klasy 6a. Gratulujemy laureatce i uczennicom wyróżnionym, dziewczyny odbiorą nagrody w najbliższą środę w Zespole Szkól Mody i Reklamy. Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom z naszej szkoły.
Klasy 4 zwiedzają Ojcowski Park Narodowy
Uczniowie klas 4 a i 4 b pod opieką wychowawczyń p. Edyty Suchanek, p. Marleny Dyły oraz p. Doroty Ciemięgi wybrali się na wycieczkę do Ojcowa w dniu 6.06.2024r.
Czwartoklasiści spędzili ten dzień bardzo aktywnie spacerując szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego i podziwiając malownicze widoki.
Przeszli Doliną Prądnika, gdzie wapienne skały tworzą niezwykłe formacje i kształty - Rękawicę, Bramę Krakowską, Igłę Deotymy, aby dojść do największej jaskini na terenie parku - Jaskini Łokietka. To w niej podobno król Władysław Łokietek ukrywał się przed wojskami czeskiego króla. Przeszli niebieskim szlakiem przez wąwóz Ciasne Skałki aż do Bramy Krakowskiej z pięknym widokiem na Górę Koronną, zatrzymali się też przy słynnym źródełku miłości. Legenda głosi, że kto napije się z tego źródła, wkrótce się zakocha… Czwartoklasistom nie w głowie amory, więc nie byli zainteresowani piciem źródlanej wody, jednak chętnie opryskali się nią w ten gorący i słoneczny dzień.
Na koniec zobaczyli zamek w Pieskowej Skale oraz widowiskową Maczugę Herkulesa.
Pogoda dopisała, humory były przednie, a dzień, pełen wrażeń, upłynął bardzo szybko.83
Niecodzienna lekcja języka angielskiego
Wyjątkowa lekcja języka angielskiego odbyła się w dniu 7 czerwca 2024r. w klasie 5b. Lekcję przeprowadziła uczennica Ewa Otwinowska. Podczas swojej prezentacji Ewa zabrała swoje koleżanki i kolegów z klasy na wycieczkę po Wielkiej Brytanii – zapoznała nas z najważniejszymi faktami na temat Anglii, Szkocji, Walii, a także Irlandii Północnej, opowiedziała o tradycjach i zwyczajach panujących w Anglii, o rodzinie królewskiej, tradycyjnej kuchni i atrakcjach turystycznych. Lekcja została ciekawie poprowadzona i na pewno zachęciła pozostałych uczniów do odwiedzenia Wielkiej Brytanii.8
Piknik Rodzinny klasy IIB 🥰🫶💐🔥
Po południu 7 czerwca uczniowie klasy IIB wraz z wychowawcą- A.Kukułą i p.A. Sekułą- Miarką oraz rodzicami i rodzeństwem spotkali się w Rysiówce w Rybnie, dzięki uprzejmości p. S. Wacowskiego- Prezesa Koła Łowieckiego , a zarazem Przewodniczącego Rady Rodziców. Podczas tego spotkania uczczono Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny i wręczyli prezenty dla swoich rodziców. Dorośli również podarowali najmłodszym drobne upominki. Święto Rodziny zakończono ogniskiem i wspólnym biesiadowaniem. Dzieci mogły korzystać z ulubionego dmuchana, waty cukrowej i popcornu oraz robić sobie tatuaże. Było także karaoke i tańce. Wszystko to dzięki rodzicom, którym ogromnie dziękujemy ♥️
56
#czytanienapolanie📚📖 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą wzięli udział w Międzynarodowej Akcji "Czytanie na Polanie" w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Pomysłodawcą i głównym koordynatorem tej inicjatywy jest Katarzyna Paliga - nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Uczniowie, siedząc lub leżąc na kocach oraz poduszkach w szkolnym ogródku, czytali fragmenty książki Barbary Tylickiej "O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie". Następnie opowiadali o przeczytanych legendach, dzięki czemu poznali historie o koziołkach poznańskich, lwach z poznańskiego ratusza, gryfie i warszawskiej syrence, Bazyliszku, Lechu i białym orle, Popielu i myszach, przerwanym hejnale, toruńskich piernikach oraz krakowskich psach i kleparskich kotach. Ze względu na pogodę później przenieśli się do sali lekcyjnej, gdzie podsumowali swoje działania. Było to dla nich bardzo mile przeżycie i ciekawe spotkanie z książką.
34
Fotorelacja z zajęć przyrodniczych i ogniska klasowego klasy 7b na terenie Nadleśnictwa Kłobuck.
- 19
Dzień samorządności w naszym wykonaniu
Dzień samorządności w naszej szkole miał 4 wyjątkowe odsłony: wybory do nowego Samorządu Uczniowskiego, Dzień bez plecaka, Dzień gofra i ogłoszenie wyników w konkursie Ulubiony nauczyciel.
76
Recytujemy z sukcesami
We wtorek 4 czerwca Julia Krzemińska z kl. 3a , Laura Łowisz z kl. 3b i Wojciech Więch z kl. 2 a wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Szkole Podstawowej w Łobodnie. Wszyscy pięknie zaprezentowali wiersze o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach. Wysiłki zostały docenione , Laura Łowisz otrzymała wyróżnienie, a Wojciech Więch zdobył III miejsce. Gratulujemy!
1
Mamy kolejnych laureatów LEONA- Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego👏👏👏
Miło nam poinformować, że w naszej szkole tytuły laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON zdobyły następujące osoby:
JĘZYK ANGIELSKI:
Sonia Bargieła- 8 miejsce.MATEMATYKA:
Wojciech Nowak- 4 miejsce,
Tomasz Smoliński- 6 miejsce,
Filip Nieszporski- 7 miejsce,
Miłosz Żołnowski- 8 miejsce,
Kacper Sobczyk- 9 miejsce,
Fabian Kasprzak- 10 miejsce,
Filip Janoszek- 10 miejsce.GRATULUJEMY!!!
Organizatorzy: M. Dyła i A. Kukuła.
Samorząd Uczniowskich zaprasza
Kampania wyborcza zakończona debatą do nowego Samorządu Uczniowskiego
Debata kandydatów do nowego Samorządu Uczniowskiego zakończyła trwającą od 2 tygodni kampanię wyborczą. 16 kandydatów zmierzyło się nie tylko z publiczną prezentacją swoich programów wyborczych ale także z pytaniami od zgromadzonych reprezentantów poszczególnych klas. A już w piątek będziemy mogli oddać głos na jednego, konkretnego kandydata.
KANDYDACI a więc przyszli członkowie NOWEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO POWINNI CECHOWAĆ SIĘ: zdolnościami przywódczymi, umiejętnością współpracy i kierowania zespołem, pracowitością i bezinteresownością oraz poczuciem odpowiedzialności. POWINIEN BYĆ WZOREM DO NAŚLADOWANIA DLA INNYCH, WYRÓŻNIAĆ SIĘ WYSOKĄ KULTURĄ OSOBISTĄ I DOBRYMI WYNIKAMI W NAUCE.28
Sukcesy sportowe naszych uczniów
02 czerwca odbył się XVII Ogolnopolski Bieg Zajączkowski. Nasi uczniowie po raz kolejny wrócili z niego z medalami.
Maksymilian Wacowski 800m 3msc
Maja Osuchowska 800m 2msc
Liliana Wróblewska 800m 3msc
Antoni Wacowski 600m 3mscII miejsce w zawodach pływackich- Hanna Wacowska
6 i 7 miejsce w Ogólnopolskim Biegu Zajączkowski m. Hanna Wacowska i Laura Kotkowska
Hanna Wacowska- V miejsce w XVIII Biegach Familijnych w Złochowicach,
Filip Nieszporski- złoty i srebrny medal w plywaniu
Ogólnopolski Bieg Pamięci Bohaterów Monte Cassino Konopiska 12.05 Maja Osuchowska i Maksymilian Wacowski 10km udział1 czerwca Maja Osuchowska wzięła także udział w biegu dla kobiet w Olsztynie, kategoria open. Uplasowała się w pierwszej dziesiątce!
13
Pierwszaki podbijają Opole i zamek w Mosznej
Poniedziałkowy poranek zapowiadał pochmurny a nawet deszczowy dzień. Ale to my przywieźliśmy do Opola przepiękną pogodę. Dzięki niej spacer po przepięknym skansenie Muzeum Wsi Opolskiej był pełen odkryć i wyjątkowych spotkań. Wizyta w opolskim Zoo zachwycała pięknem przyrody i bezpośrednim „ podglądaniem” zwierząt. Karmienie goryli czy uszatek dopełniły wrażeń a obiad na terenie zoo zapełnił nasze głodne brzuszki. Ostatnim punktem wycieczki był przepiękny zamek w Mosznej. Zwiedzanie zamku i jego ogrodów zachwyciło nas wszystkich. Lody i zabawy na zamku zakończyły ten niezwykły dzień.85
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON kolejny raz w naszej szkole 🦎🦎🦎
6 i 7 listopada odbył się jak co roku konkurs Leon. Tradycyjnie przeprowadzono go z matematyki i zintegrowanych sprawności w klasach 1-3 i z języka angielskiego w klasach 1-8. Jak zwykle w naszej szkole mieliśmy wielu uczestników z każdej kategorii. Uczniowie rozwiązujący testy konkursowe musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami często wykraczającymi poza program danej klasy. Teraz pozostało nam tylko z niecierpliwością czekać na wyniki, które zostaną ogłoszone po trzech miesiącach. Koordynatorami konkursu były pp. M. Dyła i A. Kukuła.
Zaczytani drugoklasiści
Listopad rozpoczęliśmy od lektury „Dziewczynka z parku”- niezwykłej, poruszającej temat życia i śmierci, tęsknoty ale i pięknej przyjaźni opowieści Barbary Kosmowskiej. Omawiając lekturę poruszyliśmy także temat trudnych emocji, relacji między rówieśnikami a także dowiedzieliśmy się „ co to jest cukrzyca i jak wygląda życie osób chorych na tą chorobę”. Dopełnieniem ciekawych rozmów podczas zajęć było wykonanie lapbooków podsumowujących naszą wiedzę.
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Trwa ogólnopolska kampania Dzieciństwo bez Przemocy, realizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Partnerem Kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka. 6 listopada uczniowie kl. 4 uczestniczyli w lekcji online „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”.
Szkoła marzeń
Uczniowie klasy 4a zainspirowani lekturą Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa” uczestniczyli w projekcie czytelniczym w ramach NPRCZ. Czwartoklasiści tworzyli projekty wymarzonej szkoły, opowiadali o niezwykłych zajęciach edukacyjnych, w których mogliby uczestniczyć zapisani do niej uczniowie. W czasie lekcji kleksografii, dzięki magicznej sile wyobraźni, wszystkim udało się odkryć tajemnicze formy w plamkach atramentu i ułożyć krótki wierszyki. Zajęcia sprzyjały dobrej zabawie i pozwoliły lepiej zapamiętać niezwykłe przygody Adasia Niezgódki.
IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas 1-3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego.
177 listopada w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas 1-3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego.
Do konkursu przystąpiło 15 Uczennic z 6 szkół podstawowych naszej gminy.
W tegorocznej edycji poziom wykonanych utworów był bardzo wysoki i niezwykle różnorodny, od tradycyjnych pieśni patriotycznych po współczesne piosenki dziecięce o tej tematyce. Jury w składzie: p. Andrzej Jelonek – instruktor muzyki w MOK-u w Kłobucku, p. Bożena Zając – nauczyciel muzyki oraz p. Aleksandra Pyzik – nauczyciel historii i edukacji wczesnoszkolnej przyznało następujące nagrody:1 miejsce – Oliwia Soboniak, SP Biała2 miejsce – Nikola Zając, SP nr 1 Kłobuck3 miejsce – Antonina Gaudy, SP nr 3 Kłobuck.
Jesienne poznawanie przyrody
Klasy drugie i trzecie odkrywały piękno jesieni poznając świat przyrody. Podczas zajęć tworzyły i prezentowały albumy jesienne, zielniki. Poznawały zwyczaje zwierząt, rozróżniały ptaki odlatujące do ciepłych krajów i te zostające w Polsce na zimę. Na jesiennych spacerach uczyły się rozpoznawać drzewa, zbierały jesienne owoce i tworzyły piękne jesienne prace.
Przedszkolaki z „Jedyneczki” na zajęciach przyrodniczych w naszej szkole🔍🔬🦋🦗.
Dziś odwiedziły nas przedszkolaki Gminnego Przedszkola nr 1 w Kłobucku z wychowawczynią p. Małgorzatą Zych i pedagogiem p. Anną Wawrzyniak. To kolejne zajęcia z mikroskopowania dla przedszkolaków. Tym razem w roli prowadzących: Maja Osuchowska, Emilia Sosnowska, Hanna Sitek, Malwina Mazik i Emilia Wręczycka. Przebieg zajęć zgodny ze scenariuszem identycznym dla każdej grupy przedszkolnej. Zajęcia obserwowała Pani Sylwia Galle- wicedyrektor szkoły. Nasi mali goście aktywnie uczestniczyli w zajęciach, więc udało się w pełni zrealizować nasze plany edukacyjne z liczną grupą🍀.