W katowickim Spodku 8 października 2024 roku po raz kolejny odbywają się Synerise Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. To dziewiąta edycja tych niezwykłych zawodów, w których corocznie udział bierze ponad 1000 zawodników z całej Polski. Miło nam poinformować że uczeń klasy III a Wojciech Więch zdobył w swojej kategorii 20 miejsce w stawce 126 zawodników z całej Polski. Serdecznie gratulujemy!
Nasz mistrz szachowy Wojciech Więch🏆
Dziękujemy 💐
AWANSE I WYRÓŻNIENIA DLA NAUCZYCIELI 🎖💐
Nagrody Burmistrza Kłobucka i awanse na kolejne stopnie w karierze nauczycielskiej stanowią ważny akcent obchodów Dnia Edukacji Narodowej 👩🏫🧑🏫 Tak było i w tym roku.
Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka w towarzystwie sekretarz Sylwii Piątkowskiej wręczył symboliczne dyplomy i akty mianowania📜
🎖Lista nagrodzonych z naszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
🔹Paweł Kotkowski
🔹Sylwia Galle
🔹Katarzyna Dąbrowska
24 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Blisko siedem tysięcy uczniów i nauczycieli z ponad 160 placówek zgromadziło się 10 października 2024r. na Jasnej Górze na 24 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Mottem spotkania były słowa zaczerpnięte z tegorocznego Dnia Papieskiego " Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia ".
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Św. odprawiona na Jasnogórskim Szczycie, której przewodniczył bp. Marek Solarczyk. Przypomniał nam, jak ważną postacią jest dla nas Jan Paweł II i że wciąż jest dla nas wzorem do naśladowania.
W drodze powrotnej kolejnym punktem był posiłek i wspólna zabawa, która przysporzyła uczniom wiele radości.
Nasi uczniowie, a w tym roku była to klasa IV b wraz z pocztem sztandarowym, który reprezentowali uczniowie kl. VII a pod opieką ks. Grzegorza Dymka i katechetki Anny Sekuły Miarki już po raz kolejny uczestniczyli w pielgrzymce.6
Żonkilowe Pola Nadziei
10 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zasadzili cebulki żonkili, które rozkwitną na wiosenny finał Pól Nadziei. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu tzw. „pól nadziei”. Dziękujęmy za Wasze wielkie serca.9
Rajd rowerowy.
- 16
W środę 9 października uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Dyrektora Pawła Kotkowskiego, pana Rafała Kowalczyka, Macieja Mońki oraz Aleksandra Lisa wybrali się na rajd rowerowy do Miedźna. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej jako aktywnej formy wypoczynku, utrwalenie zasad ruchu drogowego, poznanie walorów przyrodniczy i kulturowych najbliższego regionu, integrowanie wiedzy przyrodniczej z wiedzą społeczno-ekonomiczną i humanistyczną, upowszechnianie wiedzy o miejscach pamięci narodowej oraz bohaterach i wydarzeniach związanych z regionem. Przebiegu wycieczki nie zakłócił niewielki opad deszczu o wysokości ok. 1 mm ( 1 mm opadu to 1l/m2). Przy mogile żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii, na cmentarzu w Miedźnie, Pan M. Mońka przekazał uczniom informacje nt. Bitwy pod Mokrą. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do Pizzerii Luna w Miedźnie. Z Miedźna, malowniczą leśną drogą, uczniowie bezpiecznie wrócili do Kłobucka.
Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych
Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych:
1 miejsce - Emilia Juszczak i Weronika Błaszczykowska kl. 8a
2 miejsce - Lena Bednarska kl. 4b
3 miejsce - Marcel Janikowski kl. 7c
Wyróżnienia:
Natalia Trepka kl. 5a
Natalia Sobczyk kl. 6b
Izabela Zając kl. 7aZapraszamy na wręczenie nagród i dyplomów w czwartek na drugiej długiej przerwie w sali 34.
Nauczyciele Języków Obcych
Nasza szkoła współorganizatorem Spotkania Nauczycieli – Opiekunów Kół LOP Oddziału Kłobuckiego🍃🍁☀️🍀🌳🍄.
9 października br. w siedzibie Nadleśnictwa Kłobuck odbyło się Spotkanie Nauczycieli - Opiekunów Szkolnych i Przedszkolnych Kół Oddziału Kłobuckiego. Głównym organizatorem był Zarząd Oddziału LOP w Kłobucku, a współorganizatorem nasza szkoła. W spotkaniu uczestniczyło 32 nauczycieli prowadzących koła LOP w naszej gminie oraz w gminach powiatu kłobuckiego. Pierwsza część zebrania, prowadzona przez Prezesa T. Paciepnika dotyczyła planowania pracy Oddziału w obszarze edukacji przyrodniczo- leśnej w nowym roku szkolnym. Druga część – szkoleniowa była przeprowadzona przez Konsultanta RODN „WOM” w Częstochowie - p. Aleksandrę Krawczyk. Tematem szkolenia było : „Kształtowanie myślenia analitycznego w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych. Zajęcia terenowe”.
Słoneczna pogoda pozwoliła dostrzec w pełni piękno kłobuckich lasów w aspekcie jesiennym. Dziękujemy Prezesowi p. Tomaszowi Paciepnikowi, Skarbnikowi Oddziału LOP p. Małgorzacie Chłąd oraz Dyrekcji naszej szkoły za pomoc w organizacji spotkania.💚10
Szkoła dla szkoły - pomagamy Powodzianom
Czas naszego szkolnego pikniku zbiegł się z dramatem powodzi w Polsce. Od samego początku chcieliśmy zaangażować się w pomoc Powodzianom. Był to naturalny odruch serca całej społeczności szkolnej. W akcję pomocy włączyło się Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski, Społeczna Rada Rodziców, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Specjalne stoisko Dla powodzian a także część pieniędzy zebranej podczas pikniku dało nam kwotę 5000 zł. Całą kwotę przelaliśmy na konto Szkoły nr 1 w Lądku Zdroju. Jako szkoła chcieliśmy pomóc konkretnej szkole. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Zbiórkę dla Powodzian.
Drugie klasy zdobywają Ogrodzieniec
To był dzień pełen wrażeń. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem zamku w Ogrodzieńcu i poznanie jego fascynującej ale i mrocznej historii. Po intensywnym zwiedzaniu przyszła pora na smaczny obiad, bo czekało nas jeszcze moc atrakcji. Po obiedzie wybraliśmy się na pamiątkowe zakupy- inaczej wycieczka nie byłaby ważna😉. Następnie każdy chętny zaliczył zjazd po torze saneczkowym. Park rozrywki ( dmuchaniec, karuzela, mini park linowy ) oraz Park Doświadczeń Fizycznych umożliwiły radosną zabawę na świeżym powietrzu. Na finał zostawiliśmy Park Miniatur oraz Dom Strachów. Oj, się działo…😱
Nad wszystkimi czuwały wychowawczynie klas drugich i pogoda, która została”zamówiona” na ten październikowy dzień.99
Niecodzienna lekcja w Banku Spółdzielczym 💵💰💳
Po cyklu lekcji o oszczędzaniu i gospodarowaniu pieniędzmi uczniowie klasy 3 b z wychowawczynią zawitali do Banku Spółdzielczego w Kłobucku, aby podsumować i uporządkować swoje wiadomości na ten temat. Warsztaty dla nich poprowadziła Pani Alina Grzyb, a Pani Anna Żołnowska zabrała dzieci do skarbca, co okazało się niemałą atrakcją. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie obsłużyć maszyny do liczenia pieniędzy, poznali stare oraz limitowane banknoty i monety. Zostali obdarowani licznymi podarunkami, co przyniosło im wiele radości. Serdecznie dziękujemy Prezesowi- Panu Tomaszowi Jaworskiemu, Zarządowi oraz wszystkim Pracownikom Banku Spółdzielczego w Kłobucku za przemiłe i serdeczne przyjęcie oraz ciekawe warsztaty.♥️
35
Dzień Chłopaka w CoolCe🥳🫶
- 44
Wycieczka do Sandomierza
Uczniowie naszej szkoły zwiedzili wyjątkowe polskie miasto - Sandomierz w trakcie jednodniowej wycieczki, która odbyła się 3 października br. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 5A i 5B oraz ich kilkoro starszych kolegów pod opieką nauczycieli: p. Edyty Suchanek i p. Marleny Dyły oraz p. Anny Neczajewskiej-Kozińskiej.
Sandomierz, nazywany Małym Rzymem, zyskał ten przydomek od swojego położenia - miasto ulokowane jest na siedmiu wzgórzach. To miejsce pełne pięknych krajobrazów i zabytków. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru malowniczym Wąwozem Królowej Jadwigi, następnie przeszliśmy urokliwymi uliczkami Sandomierza podziwiając jego zabytki: Kościół Św. Jakuba, Katedrę, Zamek Królewski, Dom Długosza, Rynek, Ratusz oraz historyczne kamieniczki. Wyjątkowa atrakcją okazała się Podziemna Trasa Turystyczna, czyli istny labirynt średniowiecznych piwnic i tuneli pod miastem, które oprócz praktycznej roli magazynów spełniały też inną - służyły mieszkańcom jako schronienie przed wrogiem.
Na koniec czekała nas jeszcze jedna sandomierska atrakcja - rejs po Wiśle, podczas którego mogliśmy trochę odsapnąć po aktywnym zwiedzaniu i podziwiać jesienne już krajobrazy.
W trakcie wycieczki spotkała nas miła niespodzianka - zobaczyliśmy Ojca Mateusza we własnej osobie! Podczas zwiedzania mogliśmy obserwować przygotowania do kręcenia scen z Arturem Żmijewskim, odtwórcą głównej roli serialowego księdza. To właśnie w Sandomierzu nagrywany jest popularny serial „Ojciec Mateusz”, a spokojne i malownicze miasteczko jest idealną scenerią.78
Eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III naszej szkoły.
Celem konkursu jest :
- wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
- popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej,
- pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego.
Każdy uczestnik konkursu prezentuje jeden utwór patriotyczny.
Za utwór patriotyczny uznaje się :
- pieśń powstałą w związku z wydarzeniem historycznym
- piosenkę upamiętniającą ważne wydarzenia z dziejów Polski lub postać historyczną i jej działalność
- piosenkę kształtującą poczucie tożsamości i przynależności narodowej
- piosenkę powszechnie uznaną za patriotyczną
W konkursie mogą uczestniczyć soliści. Uczestnicy mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć najpóźniej do dnia 25 października 2024 roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
- dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
- muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
- oryginalność interpretacji,
- staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa),
- ogólny wyraz artystyczny.
Terminy: Zgłoszenia do konkursu dokonuje się u P. Renaty Zych i P. Beaty Gaudy (nauczycieli świetlicy) do 25 października br. , podając tytuł wykonywanego utworu i zostawiając podkład wykonywanego utworu.
Eliminacje odbędą się najprawdopodobniej 30 października (godzina konkursu uzależniona będzie od ilości osób biorących w konkursie). Bez zgody organizatora nie wolno zmieniać wcześniej zadeklarowanego repertuaru.
Gminny konkurs odbędzie się 8 listopada, a trójka laureatów eliminacji będzie reprezentowała naszą szkołę.
Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie konkursu , o czym poinformowani zostaną jego uczestnicy.
Zapraszamy do udziału w konkursie.
Temat pracy: „ Coś z niczego" – ozdoba przestrzenna z jesiennego materiału przyrodniczego.
Cele konkursu:
• wykorzystanie darów jesieni do inwencji twórczej,
• prezentowanie konstrukcyjno - plastycznej działalności.
Warunki uczestnictwa:
1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie ozdoby przestrzennej z materiały przyrodniczego.
2. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci z różnych grup wiekowych.
3. Ilość prac – jeden uczeń wykonuje jedną pracę ( nie może być to forma płaska)
4. Praca powinna być zaopatrzona w metryczkę, zawierającą:
imię i nazwisko autora, klasę do której uczęszcza.5. Przewidziane są dyplomy za zajęcie 1, 2, 3 miejsca w kategorii klas 1-3 oraz 4-8, punktu z zachowania, oceny cząstkowe z techniki .
6. Prace prosimy dostarczyć wyłącznie 21 października 2024 do godziny 10.00 i pozostawić opisane w holu szkoły ( imię i nazwisko ucznia, klasa).7. Po dokonaniu oceny prac 22 października odbędzie się kiermasz prac , a pozyskane środki przeznaczone zostaną na realizację celów statutowych świetlicy.
Zapraszamy.
Dodatkowe informacje można uzyskać u nauczycieli świetlicy i Pani Agnieszki Pelikan.
Skład jury zostanie powołany przez organizatora.Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Dzień Chłopaka w różnych odsłonach
- 49
Ekologia w teorii i praktyce
Zajęcia ekologiczne prowadzone przez pracownika Urzędu Gminy w Kłobucku na temat zachowań proekologicznych, czystego powietrza, smogu i alternatywnych źródeł energii 😀
46
Wszystko o lesie 🌳🌲🪵🪹
Klasa 3b podsumowała swoje wiadomości o lesie i jego bogactwach oraz mieszkańcach, wykonując własnoręcznie biżuterię z jarzębiny i zapraszając na spotkanie Leśniczego z Nadleśnictwa w Kłobucku -Pana Marka Stefaniaka oraz Prezesa Koła Łowieckiego "Ryś" w Kłobucku- Pana Sebastiana Wacowskiego. Zaproszeni goście w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy oraz odpowiedzieli na mnóstwo pytań młodych członków LOP- u. To na pewno nie było nasze ostatnie spotkanie 🌳 Dziękujemy za ciekawą lekcję i upominki ♥️
26
Zapowiedź konkursu.
Zapraszamy klasy 4-8🪩
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON kolejny raz w naszej szkole 🦎🦎🦎
6 i 7 listopada odbył się jak co roku konkurs Leon. Tradycyjnie przeprowadzono go z matematyki i zintegrowanych sprawności w klasach 1-3 i z języka angielskiego w klasach 1-8. Jak zwykle w naszej szkole mieliśmy wielu uczestników z każdej kategorii. Uczniowie rozwiązujący testy konkursowe musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami często wykraczającymi poza program danej klasy. Teraz pozostało nam tylko z niecierpliwością czekać na wyniki, które zostaną ogłoszone po trzech miesiącach. Koordynatorami konkursu były pp. M. Dyła i A. Kukuła.
Zaczytani drugoklasiści
Listopad rozpoczęliśmy od lektury „Dziewczynka z parku”- niezwykłej, poruszającej temat życia i śmierci, tęsknoty ale i pięknej przyjaźni opowieści Barbary Kosmowskiej. Omawiając lekturę poruszyliśmy także temat trudnych emocji, relacji między rówieśnikami a także dowiedzieliśmy się „ co to jest cukrzyca i jak wygląda życie osób chorych na tą chorobę”. Dopełnieniem ciekawych rozmów podczas zajęć było wykonanie lapbooków podsumowujących naszą wiedzę.
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Trwa ogólnopolska kampania Dzieciństwo bez Przemocy, realizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Partnerem Kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka. 6 listopada uczniowie kl. 4 uczestniczyli w lekcji online „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”.
Szkoła marzeń
Uczniowie klasy 4a zainspirowani lekturą Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa” uczestniczyli w projekcie czytelniczym w ramach NPRCZ. Czwartoklasiści tworzyli projekty wymarzonej szkoły, opowiadali o niezwykłych zajęciach edukacyjnych, w których mogliby uczestniczyć zapisani do niej uczniowie. W czasie lekcji kleksografii, dzięki magicznej sile wyobraźni, wszystkim udało się odkryć tajemnicze formy w plamkach atramentu i ułożyć krótki wierszyki. Zajęcia sprzyjały dobrej zabawie i pozwoliły lepiej zapamiętać niezwykłe przygody Adasia Niezgódki.
IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas 1-3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego.
177 listopada w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas 1-3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego.
Do konkursu przystąpiło 15 Uczennic z 6 szkół podstawowych naszej gminy.
W tegorocznej edycji poziom wykonanych utworów był bardzo wysoki i niezwykle różnorodny, od tradycyjnych pieśni patriotycznych po współczesne piosenki dziecięce o tej tematyce. Jury w składzie: p. Andrzej Jelonek – instruktor muzyki w MOK-u w Kłobucku, p. Bożena Zając – nauczyciel muzyki oraz p. Aleksandra Pyzik – nauczyciel historii i edukacji wczesnoszkolnej przyznało następujące nagrody:1 miejsce – Oliwia Soboniak, SP Biała2 miejsce – Nikola Zając, SP nr 1 Kłobuck3 miejsce – Antonina Gaudy, SP nr 3 Kłobuck.
Jesienne poznawanie przyrody
Klasy drugie i trzecie odkrywały piękno jesieni poznając świat przyrody. Podczas zajęć tworzyły i prezentowały albumy jesienne, zielniki. Poznawały zwyczaje zwierząt, rozróżniały ptaki odlatujące do ciepłych krajów i te zostające w Polsce na zimę. Na jesiennych spacerach uczyły się rozpoznawać drzewa, zbierały jesienne owoce i tworzyły piękne jesienne prace.
Przedszkolaki z „Jedyneczki” na zajęciach przyrodniczych w naszej szkole🔍🔬🦋🦗.
Dziś odwiedziły nas przedszkolaki Gminnego Przedszkola nr 1 w Kłobucku z wychowawczynią p. Małgorzatą Zych i pedagogiem p. Anną Wawrzyniak. To kolejne zajęcia z mikroskopowania dla przedszkolaków. Tym razem w roli prowadzących: Maja Osuchowska, Emilia Sosnowska, Hanna Sitek, Malwina Mazik i Emilia Wręczycka. Przebieg zajęć zgodny ze scenariuszem identycznym dla każdej grupy przedszkolnej. Zajęcia obserwowała Pani Sylwia Galle- wicedyrektor szkoły. Nasi mali goście aktywnie uczestniczyli w zajęciach, więc udało się w pełni zrealizować nasze plany edukacyjne z liczną grupą🍀.