Wesołego ALLELUJA 🐣
Śmigus- Dyngus w wydaniu naszych uczniów. Pogoda dopisała, uczniowie przygotowani to i radość była pełna. I tradycji stało się zadość 💦💦💦🤭
- 17
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssaków.
• Strefa relaksu, oferująca przestrzeń do odpoczynku w harmonii z naturą.25 wyróżnionych projektów otrzyma pakiety roślin i narzędzi. Placówkę, która zdobędzie 1. miejsce w konkursie, dodatkowo odwiedzi ekipa, która pomoże stworzyć wymarzoną przestrzeń.
Szczegóły i regulamin na stronie: https://www.wwf.pl/konkurs-dzikie-zakatki?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_campaign=070425_dzikiezakatki&utm_content=piasekiplaczabaw&fbclid=IwY2xjawJrSFhleHRuA2FlbQIxMAABHgoB8i3cQHqZEwtJpFFKpcZkLjD20_ltv-g6sLLKro-vgHk-3eYe54jviduO_aem_VvmpRVW58_MCUUbqC6i_3Q
Kontakt z naturą ma ogromny wpływ na rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci. Badania naukowe dowodzą, że otoczenie zieleni poprawia koncentrację, ułatwia zapamiętywanie i redukuje poziom stresu. Dlatego warto, aby lekcje nie ograniczały się jedynie do szkolnych ławek.Czekamy na Wasze pomysły!
Prosimy o kontakt na Librusie w celu wysłania zdjęcia naszego szkolnego podwórka.
Szkolny Klub Wolontariusza
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.20
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
57
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉27
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.: umiejętnością rozpoznawania państw świata po flagach i zaznaczania ich na mapie konturowej, znajomością stolic i większych miast oraz wiedzą nt. ustrojów politycznych, walut, religii, języków, wysokości PKB.
Jakubowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej 📣
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️
29
Sukcesy naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Plastycznym "Woda to skarb"💧💧💧👏👏👏
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kolejnej edycji konkursu plastycznego przeprowadzonego przez Szkołę Podstawową im. gen. J. Bema w Kamyku. Hania Wacowska (kl. IIIb) i Wojtek Więch (kl. IIIa) zajęli ex aequo I miejsce, a Oliwia Kaczmarczyk (kl.IIIa)- II miejsce!!! Wyróżnienie w tym konkursie zdobyły: Zosia Markisz (kl.Ib) i Anastazja Hermyt (kl.IIIa). Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy Wam sukcesów!
Trzecioklasiści uczestnikami Powiatowego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej "Wiem, umiem, rozumiem" we Wręczycy Wielkiej 🖊️📚📖🖋️
9 kwietnia br. dwaj uczniowie klasy trzeciej: Wojciech Nowak (IIIb) i Wojciech Więch (IIIa) reprezentowali naszą szkołę podczas kolejnej edycji konkursu wiedzy zintegrowanej w Szkole Podstawowej we Wręczycy Wielkiej. Obaj nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a Wojtek Nowak zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Ogromnie im gratulujemy!
Wielkanocne warsztaty w Domu Dziecka w Kłobucku
Podczas wyjątkowych warsztatów 9 kwietnia podopieczni Domu Dziecka wysłuchali prezentacji w języku angielskim na temat Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii przygotowanej przez Wolontariuszki z klasy 8. Następnie wszyscy dekorowaliśmy wielkanocne babeczki, upieczone wcześniej przez nasze Wolontariuszki. Warsztaty kulinarne to wspaniała okazja, by wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Przygotowywanie posiłków to także szansa na integrację w grupie i rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak współpraca, dzielenie się oraz wzajemne wsparcie. Sprawiło to dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu. Zapach domowych babeczek wypełniał salę i wprowadził nas w radosny wielkanocny nastrój. Było pysznie!25
Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą.
W dniu 8 kwietnia odbyła się prelekcja Policji dla klas V, VI, VII, VIII ,,Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą". Prelekcje prowadziła p. Aleksandra Śledziona specjalista ds. nieletnich z Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku.
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny
Maraton Czytania📚
W dniu 7.04.2025 r. od 8.00 do 14.40 w SP nr 3 odbył się Maraton Czytania. Uczestniczyło w nim 220 osób, w tym nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas. Czytanie utworów Stefana Żeromskiego rozpoczęła P. Sylwia Piątkowska - Sekretarz Gminy Kłobuck oraz P. Sylwia Galle- Wicedyrektor naszej placówki. Uczniowie klas I - lll wraz z wychowawczyniami czytali baśnie znanych twórców. Kilkugodzinne zmagania czytelnicze zakończył Dyrektor - P. Paweł Kotkowski. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, otrzymali też drobne upominki i certyfikaty. Był to naprawdę miłe spędzony czas! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok! Organizatorki: pp. A. Kukuła i Ż. Kęsik
33
Fizyka dla najmłodszych na Politechnice Częstochowskiej
W dniu 4 kwietnia 2025 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z fizyki. Warsztaty prowadzili panowie dr inż. Marcin Jaroński i dr inż. Paweł Pietrusiewicz z Katedry Fizyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.
Głównym tematem eksperymentów był ciekły azot. Po dzisiejszych pokazach uczniowie będą wiedzieć jaką temperaturę ma ciekły azot, czy można zjeść produkty spożywcze zanurzone w nim, czy my sami możemy go wytworzyć i w jaki sposób. Dlaczego guma i kwiatek zanurzone w azocie ulegają rozbiciu na drobne elementy?
W kolejnej części dowiedzieliśmy się jak sprawdzić bez rozbijania skorupki czy jajko jest surowe czy gotowane? Dlaczego po ugotowaniu w ciekłym azocie i po naświetleniu ultrafioletem świeci na niebiesko?
Na koniec kilka eksperymentów z dziedziny optyki, czyli nauki o świetle. I kolejne pytania i odpowiedzi na temat promieniowania ultrafioletowego i światła laserowego. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, aby nie zepsuć sobie wzroku. Czy nadfiolet jest szkodliwy i jak się przed nim zabezpieczyć?
Prawdziwym hitem pokazów był Transformator Tesli i bitwa na żarówki- świetlówki, które świeciły, a nie były podłączone do źródła prądu.
Na te i inne pytania uzyskaliśmy odpowiedzi podczas spotkania ze znawcami tajników fizyki.82
Wielki sukces naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych🏆🏆🏆
Zakończyły się finały Konkursów Przedmiotowych, które należą do najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych. Mamy powody do dumy, ponieważ nasi uczniowie zdobyli 4 tytuły laureata i 4 tytuły finalistów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Z biologii tytuły laureata zdobyli: Weronika Błaszczykowska (8a) i Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Borys Uzny (8a). Z matematyki tytuł laureata uzyskała Hanna Bednarska (8a), a tytuł finalistki zdobyła Weronika Błaszczykowska (8a). Z geografii tytuł laureata zdobył Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Jan Nowak (8a). Z języka angielskiego tytuł finalistki uzyskała Maja Osuchowska (8a). Gratulujemy laureatom i finalistom takich osiągnięć. Składamy także gratulacje i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, czyli Pani Halinie Sowie, Panu Aleksandrowi Lisowi, Pani Edycie Suchanek i Pani Izabeli Śledzionie. Szczególne gratulacje kierujemy do Rodziców, którzy mają tak zdolne dzieci.
Przygotowania do konkursów kuratoryjnych to proces długofalowy, który wymaga wysiłku że strony ucznia i nauczyciela. Praca laureatów i finalistów została nagrodzona. Bardzo się cieszymy, bo sukces naszych uczniów uplasował nasza szkołę na I miejscu w mieście i gminie Kłobuck pod względem liczby uczniów z tytułami laureata i finalisty w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Dziękujemy Wam i życzymy kolejnych sukcesów☘️☘️☘️1
Podsumowanie szkolnego konkursu ,, Wianek świąteczno- wiosenny".
- 10
Tradycyjnie w okresie przedświątecznym zorganizowany został konkurs plastyczno- -techniczny na ,, Wianek świąteczno- wiosenny". Techniki i materiały , z których wykonane zostały wianki były bardzo różne a efekty zdumiewające . Jury powołane przez organizatorów stanęło jak zwykle przed niezmiernie trudnym do wykonania zadaniem i oceną prac.
Wyniki w kategorii klas 1-3 :
1 miejsce - Nikodem Szyiński 1b, wyróżnienia otrzymali: Martyna Bednarska 1b, Liliana Koszal 1a, Igor Gibert 3a, Tobiasz Prozner 3a, Filip Janoszek 3a.
Wyniki w kategorii klas 4-8 :
1 miejsce - Lena Bednarska 4b
2 miejsce - Laura Łowisz 4b
3 miejsce - Franciszek Piechurski 5b
Wyróżnienia otrzymali: Kamil Kowalik 6b, Łukasz Rot 6c, Tymoteusz Lipiński 6b, Antonina Nieszporska 4a, Filip Polewka 6c, Maria Praska 4a, Iwo Krej 6b, Liwia Wypych 4a, Tymoteusz Prozner 6c, Hanna Kasprzak 6b, Chwalana Bartosz 6c, Alicja Gaj 4b, Piotr Jędrzejczyk 6b, Bartosz Jędrzejczyk 4a, Kacper Jędrzejczyk 4a, Martyna Kotowska 4a.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy. Rodzicom uczniów dziękujemy za wsparcie i pomoc w przygotowaniu prac.
Wręczenie dyplomów i nagród przewidziane jest na 9 kwietnia br.
Zapraszamy do udziału w kiermaszu pokonkursowym w holu szkoły.
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
- 7
1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W hołdzie bohaterom uczniowie naszej szkoły wzbogacili swoją wiedzę historyczną i przygotowali prace plastyczne, na których przedstawili swoje wyobrażenia o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej.
Szkolna komisja konkursowa oceniła prace uczniów,przyznając następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce – Tymoteusz Prozner, kl. 6c;
II miejsce: Natalia Sobczyk, kl. 6b;
III miejsce: Jakub Juszczak, kl. 6c; Martyna Kotowska, kl. 4a; Maksymilian Wacowski, kl. 8a;
Wyróżnienia: Lena Bednarska, kl. 4b i Maja Osuchowska, kl. 8a.
Serdecznie gratulujemy!
Wszystkie prace spełniające wymogi formalne XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” zostały wysłane do organizatora konkursu - Fundacji im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Wyniki będą ogłoszone 30 kwietnia 2025 roku na stronie konkursu: http://konkurswykleci.pl.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
KOLEJNY MARATON CZYTANIA ZA NAMI…
74Aby tradycji stało się zadość, po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole Maraton Czytania. Tym razem odbył się on pod hasłem „Kto czyta, ten rozkwita” i trwał od godziny 8.00 do 14.30.
Wzięli w nim udział wszyscy wychowawcy i uczniowie klas I- III z naszej placówki. Do czytania zaprosiliśmy także naszą Panią Dyrektor- Sylwię Galle. Najmłodsi czytali wybrane wiersze polskich poetów dla dzieci, natomiast drugo i trzecioklasiści najpiękniejsze i ulubione baśnie. Każdy mógł przeczytać chociaż fragment i pochwalić się swymi umiejętnościami. Na koniec wykonano pamiątkowe fotografie, a organizatorzy- pp. Ż. Kęsik i A. Kukuła- wręczyli uczestnikom na ręce wychowawców certyfikaty z podziękowaniami oraz nagrody dla całych klas w postaci piłek oraz słodki upominek.
Owady zapylające i ich rola w przyrodzie, czyli zajęcia LOP dla klas drugich.
24Dnia 20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, w ramach którego uczennice klas 4-6 działające w Kole LOP przygotowały zajęcia przyrodnicze dla trzech klas drugich. W roli edukatorek wystąpiły: Emilia Juszczak, Zuzia Walicka, Ala Kotkowska i Oliwia Szymczyńska. W czasie zajęć drugoklasiści poznali rolę zapylaczy w przyrodzie, dowiedzieli się o ich znaczeniu w rolnictwie i sadownictwie oraz o szkodliwości pestycydów, czyli środków ochrony roślin, które zagrażają życiu owadów zapylających. Uczniowie poznali następujące gatunki zapylaczy: pszczołę miodną, murarkę, trzmiela, bzygi, motyle dzienne i nocne oraz mrówki i komary, które odgrywają rolę w zapylaniu roślin, choć kojarzą nam się z raczej z nieprzyjemnymi ukąszeniami. Drugoklasiści wykazali się szeroką wiedzą o owadach, w szczególności o pszczole miodnej. Kolejne zajęcia członkowie LOP przygotowują dla pierwszoklasistów.
Wyniki konkursu Edi Panda
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki ogólnopolskiego konkursu Edi Panda:
Język angielski:
Krzysztof Pietrzak klasa 4a - I miejsce - Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa
Rafał Kozar-Konieczny klasa 6c - III miejsce - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
Michał Kozar-Konieczny klasa 6c - III miejsce - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
Tymoteusz Kaczmarek klasa 6c - Dyplom wyróżnienia
Biologia:
Rafał Kozar-Konieczny klasa 6c - I miejsce - Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa
Michał Kozar-Konieczny klasa 6c -I miejsce - Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa
Joanna Wośtak klasa 6a - I miejsce - Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa
Maja Michalak klasa 6c - V miejsce - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
Anna Telęga klasa 6a - Dyplom wyróżnienia
Maja Stępień klasa 6b -Dyplom wyróżnienia
Przemysław Kurzacz klasa 6a -Dyplom wyróżnie
Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku za rok 2020
Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku za rok 2020 zostało opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Centrum Ekonomiczno - Administracyjnego w Kłobucku ceaklobuck.naszbip.pl
Owocowe zwierzaki w klasie IIb !!!
Najpierw wytężona praca, potem podziwianie swoich dzieł, a następnie degustacja.... To jest to, co tygrysy lubią najbardziej...
3
Wycieczka 3a do Zabytkowej Kopalni Srebra.
15Długo oczekiwana integracja klasy mogła się nareszcie odbyć. W czwartek 20 maja br. uczniowie klasy 3a wraz z panią Katarzyną Sawicka i Żanetą Kęsik udali się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra. Obiekt ten to punkt obowiązkowy podczas wizyty w Tarnowskich Górach. Tym bardziej, ze został wpisany na listę UNESCO, a to nie byle co!
Uczniowie zwiedzanie kopalni zaczęli w multimedialnej sali wystawowej gdzie poznali historię Tarnowskich Gór i regionu. Potem zjechali windą 40 m pod ziemię i tam rozpoczął się główny punkt wycieczki poznanie podziemnych chodników, sztolni oraz komór. Spacerując korytarzami uczniowie napotkali w niej dobrego ducha – Skarbnika, który opowiedział im legendy związane z tym miejscem. Ostatnim etapem był przejazd łodziami, który wywarł na turystach największe wrażenie.
Zajęcia przyrodnicze dla trzecioklasistów z ZSP w Kalei.
W ramach współpracy między szkołami w dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia przyrodnicze on-linedla uczniów klas trzecich z ZSP w Kalei. Inicjatorkami przedsięwzięcia były wychowawczynie klas 3 - p. Dorota Zając oraz p. Małgorzata Zawada. Tematem zajęć był Bóbr europejski- wróg czy przyjaciel człowieka? W ramach działań szkolnego Koła LOP uczennice klasy 6a- Hania Bęben, Wiktoria Zmora, Asia Wośtak i Michalina Służałek przeprowadziły zajęcia z wykorzystaniem prezentacji i filmu edukacyjnego. Temat zajęć był związany z Powiatowym Konkursem Fotograficznym organizowanym przez naszą szkołę, którego tematem przewodnim są Ślady działalności bobrów w lasach kłobuckich. Liczymy, że uczniowie z Kalei wezmą w nim udział i zaprezentują siedliska bobrów w najbliższej okolicy. W czasie zajęć trzecioklasiści poznali typowe siedliska bobrów, ich przystosowania w budowie zewnętrznej i wewnętrz
WARSZTATY TANECZNE
Uczniowie klasy 3 B wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w grupach.
Integracja polegająca na współpracy i przygotowaniu projektu klasowego, który mamy nadzieję wszystkim się spodoba, to to na co stawiamy w szkole.
Jeszcze dopracujemy co nieco. A teraz prosimy zobaczcie jak wyglądał proces przygotowań. Dzieci z takim zaangażowaniem pracowały, a temperatura i taneczne nastroje były gorące. Tylko pyszne lody mogły temu zaradzić.
SPORT TO ZDROWIE
60Pod takim hasłem upłynął piątkowy poranek w klasie II B. Najpierw odbyły się zajęcia w szkole podsumowujące znaczenie sportu i ruchu na świeżym powietrzu w życiu każdego człowieka.
Potem zaś cała klasa wybrała się na spacer do parku w poszukiwaniu zwierząt i roślin znanych z majowej łąki i spędziła miłe chwile na międzyblokowym placu zabaw. Następnie wszyscy udali się na teren OSiR- u w Kłobucku, gdzie dzieci skorzystały z istniejącego tam parku rozrywki, a później konkurowały w zawodach drużynowych. Były biegi w workach, skoki na skakance, biegi z gazetą, skoki na jednej nodze…