HOŁ, HOŁ, HOŁ!
21 listopada do szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest, który w październiku odbył się w naszej szkole z biologii, języka angielskiego i z matematyki. Przed zbliżającymi się Mikołajkami, Mikołajowi rozerwał się chyba worek z prezentami!
BIOLOGIA
KL.6 Tymoteusz Lipiński Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Julia Tukajska Dyplom wyróżnienia
Kl. 7 Zofia Salińska Dyplom wyróżnienia
Kl. 8 Maja Osuchowska Dyplom wyróżnienia
Jan Nowak Dyplom wyróżnienia
Natalia Kotynia Dyplom wyróżnienia
JĘZYK ANGIELSKI
KL. 5 Hanna Brzęczek Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Mateusz Kulek Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Dominik Janta Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Magdalena Pitrzak Dyplom laureata
Wiktor Kutynia Dyplom wyróżnienia
Emilia Kulig Dyplom wyróżnienia
Michalina Łazienka Dyplom wyróżnienia
Zofia Spałek Dyplom wyróżnienia
Kl. 6 Hanna Kasprzak Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Sonia Bargieła Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Zofia Otwinowska Dyplom laureata
Ewa Otwinowska Dyplom laureata
Julia Dróżdż Dyplom wyróżnienia
Hanna Adamus Dyplom wyróżnienia
Kl.7 Eryk Bator Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Tola Roman Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Zofia Widera Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Hanna Sitek Dyplom laureata
Amelia Serwińska Dyplom wyróżnienia
Jakub Towarek Dyplom wyróżnienia
Kl.8 Krzysztof Pietrzak Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Borys Uzny Dyplom laureata
Maja Osuchowska Dyplom laureata
Hanna Bednarska Dyplom wyróżnienia
MATEMATYKA
Kl. 8 Hanna Bednarska Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Maja Osuchowska Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych uczniów.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
1 miejsce - Antonina Gaudy kl. Ib
2 miejsce - Alicja Kurzacz kl. Ib
3 miejsce - Zofia Markisz kl. Ib, Lilianna Koszel kl. Ia
Wyróżnienia:
Laura Kotkowska kl. IIIb
Dawid Hryshchak kl. IIa
Serdecznie gratulujemy.
“Matematyka z kaktusem”
20 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyka z kaktusem”. Czternastu uczestników reprezentowało osiem szkół z powiatu kłobuckiego. I miejsce zajął Kamil Szczepaniec ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie, II miejsce zajęli : Wojciech Nowak z naszej szkoły oraz Fabian Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, III miejsce zajął Wojciech Więch z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się pysznymi pączkami z Eldorado oraz wypiekami naszych Wolontariuszy. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany na zakup koszulek z logiem Szkolnego Klubu Wolontariusza dla jego działaczy.
Doszliśmy jednak do wniosku, że taki dzień powinniśmy świętować codziennie. Każdy z nas zasługuje na uśmiech, przyjazny gest i pogodne słowo nie tylko od święta.74
Czwartoklasiści w magicznym świecie Mandorii
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.16
Nasze Koło LOP w gronie nagrodzonych w Konkursie „Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego” 🏆🍀🦬.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim członkom LOP za aktywne działania. Na tę nagrodę zapracowały wszystkie Koła , a jest ich w naszej szkole aż siedem. DZIĘKUJEMY💚🍀💚1
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykonania pracy oraz odbiór pracy (wrażenia estetyczne).
6. Termin dostarczania prac: Prace prosimy przekazać do biblioteki szkolnej do dnia 29 listopada br.
21 listopada Bądźmy dla siebie życzliwi 😀😍☺️
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykonania pracy oraz odbiór pracy (wrażenia estetyczne).
6. Termin dostarczania prac: Prace prosimy przekazać do biblioteki szkolnej do dnia 29 listopada br.37
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Igę Kocik📷.
77
📣ZEBRANIE Z RODZICAMI I KONSULTACJE📣
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
11
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.1
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczejUCZESTNICY KONKURSU:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów:kat.1: klas I-III
kat. 2: klas IV-VIIIWARUNKI KONKURSU:
- praca powinna mieć formę przestrzenną o wysokości nie przekraczającej 0,5m i przedstawiać CHOINKĘ BOŻONARODZENARODZENIOWĄ lub formę płaską z mocowaniem od tyłu (np. masa sola, glina itd.)
- do wykonania CHOINKI nie wolno używać artykułów spożywczych, które ulegają zepsuciu;
- każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę;
- każda praca powinna być opatrzona metryczką: imię i nazwisko wykonawcy, klasa
- uczestnicy konkursu otrzymają punkty dodatnie oraz ocenę celującą z techniki; dla Zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody;
- prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność Organizatora;
- prace Uczniów będzie można zakupić podczas kiermaszu świątecznego, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby świetlicy szkolnej.TERMIN SKŁADANIA PRAC:
Prace wykonane zgodnie z regulaminem należy dostarczyć wyłącznie dnia 06.12.2024 r. do godziny 10.00 i pozostawić w holu szkoły. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 grudnia 2023 r. Wręczenie nagród 10 grudnia 2024 r. Kiermasz prac rozpocznie się 9 grudnia.Organizatorzy: R. Zych, B. Gaudy, M. Głąb, A. Pelikan
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
87
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.59
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Szkolny konkurs plastyczno-techniczny
Temat pracy: „ Coś z niczego" – praca przestrzenna z jesiennego materiału przyrodniczego
Cele konkursu:wykorzystanie darów jesieni do inwencji twórczej, prezentowanie konstrukcyjno - plastycznej działalności.
Warunki uczestnictwa:
1. Przedmiotem konkursu są prace plastyczne – forma przestrzenna. Maksymalny rozmiar pracy 50/30/30 cm
„Wizyta w Experymentarium”
23 września klasy IV odwiedziły Centrum Nauki „Experymentarium” w Łodzi. Uczniowie wzięli udział w doświadczeniach z ciekłym azotem oraz zwiedzili wystawę interaktywną, która w pasjonujący i zabawny sposób objaśniała skomplikowane zagadnienia z fizyki, chemii i biologii. Stały się one proste i czytelne dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnie przygotowanych eksponatach.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” W. Szymborska.
Nawyk codziennego czytania, zaledwie pół godziny dziennie, przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, uregulowania rytmu serca i redukcji stresu w sposób zbliżony do ćwiczeń jogi. Wydłuża życie człowieka, poprawia kondycję emocjonalną oraz wpływa na zachowywanie lepszej ogólnej sprawności umysłowej.
Ósmoklasiści na zajęciach informatyczno- matematycznych na Politechnice Częstochowskiej i biologicznych w Parku Lisiniec.
Dnia 28 września br. uczniowie klas ósmych z p. Wicedyrektor Sylwią Galle oraz z wychowawczyniami p. Iwoną Chłąd i p.Izabelą Śledzioną uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z informatyki, matematyki i biologii. Pierwsza część zajęć odbyła się na Wydziale Budownictwa PCz, po którym oprowadzała nas dr Alina Pietrzak. Uczniowie uczestniczyli w trzygodzinnych zajęciach – z programowania w AutoCAD – poznali zasady modelowania bryłowego, następnie projektowali modele konstrukcji budowlanych o określonych parametrach z zastosowaniem materiałów z życia codziennego, sprawdzając ich wytrzymałość oraz poznali zasadę działania kamery termowizyjnej i jej zastosowanie w budownictwie, medycynie i innych dziedzinach życia.Uczniowie mogli poczuć się jak studenci na ćwiczeniach, a pracownicy naukowi Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej zapewnili ósmoklasistom wysoki poziom wiedzy techni
Nasi uczniowie na warsztatach hydrobiologicznych nad Zalewem w Poraju.
W piątek 24 września br. uczniowie klasy 7c z wychowawczynią p. Anną Neczajewską-Kozińską i nauczycielem biologii p. Izabelą Śledzioną wzięli udział w Warsztatach terenowych z hydrobiologii nad Zalewem w Poraju. Przy wietrznej i dynamicznej pogodzie zajęcia warsztatowe przeprowadzili eksperci, zawodowo pracujący w Centralnym Laboratorium Badawczym w Zespole Analiz Hydrobiologicznych- dr Monika Bogdanowicz i mgr Waldemar Duda.
Poznajemy stolicę Polski.
22 września 2021r. klasy trzecie odwiedziły Warszawę . W programie było Centrum Nauki Kopernik , gdzie wszyscy mogli na sobie sprawdzić prawa fizyki , a potem wyruszyliśmy na podbój Warszawy. Dopisała pogoda , humory i kondycja , bo przemierzyliśmy pieszo kilka kilometrów ulicami nowoczesnej i zabytkowej Warszawy. Wycieczkę zakończyliśmy w Łazienkach , gdzie wiewiórki dokazywały na trawnikach , a pawie wygrzewały się w słońcu. Pełni wrażeń ,wieczorem wróciliśmy do domu.
Klasy siódme na ścieżkach historii …
21 września uczniowie klas siódmych pod opieką księdza Grzegorza Dymka i swoich wychowawczyń odwiedzili historyczne uliczki Krakowa. Miasto przywitało ich piękną pogodą. Spotkanie z naszą dawną stolicą zaczęli od przywitania się z legendarnym smokiem i wysłuchania legendy o tym strasznym stworze. Następnym punktem programu było wawelskie wzgórze. We wnętrzu katedry i na dziedzińcu zamkowym historia przemówiła do naszych siódmoklasistów ustami pań przewodniczek. Życzenia wypowiadane przy dzwonie Zygmunta z pewnością muszą się spełnić. Dalsze odkrywanie tajemnic Krakowa miało miejsce w drodze na Rynek, którą w doskonałych humorach przemierzano Traktem Królewskim, zatrzymując się na Franciszkańskiej pod oknem papieskim. Na dziedzińcu Collegium Maius, obserwując pochód figurek w zabytkowym zegarze, uczniowie szukali śladów czternastoletniego Jana Kochanowskiego. Po krótkiej przerwie na posił
NOC SPISOWA
!!! NOC SPISOWA w Urzędzie Miejskim w Kłobucku. !!!
W związku ze zbliżającym się do końca Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie wypełnili obowiązku spisowego na ogólnopolską akcję Głównego Urzędu Statystycznego pod nazwą „NOC SPISOWA”.
_________________________________________________________
Wojewódzka konferencja konsultacyjna dla młodych...
Uczniowie klas 8a i 8b, 23 września wzięli udział w wojewódzkiej konferencji konsultacyjnej dla młodych ludzi z województwa śląskiego, mieli okazję zgłosić swoje uwagi, pomysły do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.
Dyskusje prowadzone były w ramach konsultacji, podzielone były na sześć obszarów tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.
Pierwszoklasiści na warsztatach przyrodniczych w Parku Krajobrazowym „Lasy nad Górną Liswartą”.
Klasa 1a i 1b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych dotyczących życia pszczół i ich zachowań. Poznali również budowę pszczół. Oprócz zdobycia wiedzy przyrodniczej zmagali się z zadaniami plastyczno- technicznymi. Zajęcia zakończono zapoznaniem się z ekspozycją –zwierzęta wokół nas. Był również czas na zabawy sprawnościowo-ruchowe.
„Szlakiem naszego Patrona Jana Pawła II”
Uczniowie klas czwartych naszej placówki w piękny, słoneczny dzień – 15. września br. odbyli wycieczkę do ukochanego miasta Karola Wojtyły - Wadowic. Po zwiedzeniu Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II wychowankowie udali się na przepyszne kremówki i sesję zdjęciową na rynku miasta. W drodze powrotnej młodzież podziwiała sanktuarium pasyjno-maryjne oo. bernardynów znajdujące się w Kalwarii Zebrzydowskiej u szczytu góry Żar. Bezpiecznie i w radosnej atmosferze czwartoklasiści wrócili do rodzinnego miasta. Głośnymi brawami podziękowali Panu kierowcy, Pani przewodnik z Biura Podróży Eskapada, Rodzicomi kierownikowi wycieczki - ks. G. Dymkowi, który dobrym słowem i humorem umilał wszystkim ten wspólny czas.
INFORMACJA O BEZPŁATNEJ OPIECE STOMATOLOGICZNEJ NAD UCZNIAMI
Uprzejmie informujemy, iż uczniowie naszej szkoły mogą nadal korzystać
z bezpłatnej opieki stomatologicznej finansowanej przez NFZ
Podmiotem udzielającym świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego jest:
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Przychodnia Stomatologiczno-Medyczna
XX Dni Długoszowskie z naszym udziałem.
Nie mogło nas tam nie być…XX Dni Długoszowskie. Poświęcenie odnowionego krzyża śp. Hieronima Lemańskiego w lesie należącym do Nadleśnictwa Kłobuck. Piękna historia wpleciona w historię naszego miasta, którą warto dzielić się z mieszkańcami Kłobucka i okolic. Historia, którą należy pielęgnować i promować wśród młodych ludzi.