HOŁ, HOŁ, HOŁ!
21 listopada do szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest, który w październiku odbył się w naszej szkole z biologii, języka angielskiego i z matematyki. Przed zbliżającymi się Mikołajkami, Mikołajowi rozerwał się chyba worek z prezentami!
BIOLOGIA
KL.6 Tymoteusz Lipiński Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Julia Tukajska Dyplom wyróżnienia
Kl. 7 Zofia Salińska Dyplom wyróżnienia
Kl. 8 Maja Osuchowska Dyplom wyróżnienia
Jan Nowak Dyplom wyróżnienia
Natalia Kotynia Dyplom wyróżnienia
JĘZYK ANGIELSKI
KL. 5 Hanna Brzęczek Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Mateusz Kulek Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Dominik Janta Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Magdalena Pitrzak Dyplom laureata
Wiktor Kutynia Dyplom wyróżnienia
Emilia Kulig Dyplom wyróżnienia
Michalina Łazienka Dyplom wyróżnienia
Zofia Spałek Dyplom wyróżnienia
Kl. 6 Hanna Kasprzak Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Sonia Bargieła Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Zofia Otwinowska Dyplom laureata
Ewa Otwinowska Dyplom laureata
Julia Dróżdż Dyplom wyróżnienia
Hanna Adamus Dyplom wyróżnienia
Kl.7 Eryk Bator Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Tola Roman Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Zofia Widera Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Hanna Sitek Dyplom laureata
Amelia Serwińska Dyplom wyróżnienia
Jakub Towarek Dyplom wyróżnienia
Kl.8 Krzysztof Pietrzak Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Borys Uzny Dyplom laureata
Maja Osuchowska Dyplom laureata
Hanna Bednarska Dyplom wyróżnienia
MATEMATYKA
Kl. 8 Hanna Bednarska Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Maja Osuchowska Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych uczniów.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
1 miejsce - Antonina Gaudy kl. Ib
2 miejsce - Alicja Kurzacz kl. Ib
3 miejsce - Zofia Markisz kl. Ib, Lilianna Koszel kl. Ia
Wyróżnienia:
Laura Kotkowska kl. IIIb
Dawid Hryshchak kl. IIa
Serdecznie gratulujemy.
“Matematyka z kaktusem”
20 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyka z kaktusem”. Czternastu uczestników reprezentowało osiem szkół z powiatu kłobuckiego. I miejsce zajął Kamil Szczepaniec ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie, II miejsce zajęli : Wojciech Nowak z naszej szkoły oraz Fabian Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, III miejsce zajął Wojciech Więch z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się pysznymi pączkami z Eldorado oraz wypiekami naszych Wolontariuszy. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany na zakup koszulek z logiem Szkolnego Klubu Wolontariusza dla jego działaczy.
Doszliśmy jednak do wniosku, że taki dzień powinniśmy świętować codziennie. Każdy z nas zasługuje na uśmiech, przyjazny gest i pogodne słowo nie tylko od święta.74
Czwartoklasiści w magicznym świecie Mandorii
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.16
Nasze Koło LOP w gronie nagrodzonych w Konkursie „Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego” 🏆🍀🦬.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim członkom LOP za aktywne działania. Na tę nagrodę zapracowały wszystkie Koła , a jest ich w naszej szkole aż siedem. DZIĘKUJEMY💚🍀💚1
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykonania pracy oraz odbiór pracy (wrażenia estetyczne).
6. Termin dostarczania prac: Prace prosimy przekazać do biblioteki szkolnej do dnia 29 listopada br.
21 listopada Bądźmy dla siebie życzliwi 😀😍☺️
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykonania pracy oraz odbiór pracy (wrażenia estetyczne).
6. Termin dostarczania prac: Prace prosimy przekazać do biblioteki szkolnej do dnia 29 listopada br.37
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Igę Kocik📷.
77
📣ZEBRANIE Z RODZICAMI I KONSULTACJE📣
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
11
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.1
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczejUCZESTNICY KONKURSU:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów:kat.1: klas I-III
kat. 2: klas IV-VIIIWARUNKI KONKURSU:
- praca powinna mieć formę przestrzenną o wysokości nie przekraczającej 0,5m i przedstawiać CHOINKĘ BOŻONARODZENARODZENIOWĄ lub formę płaską z mocowaniem od tyłu (np. masa sola, glina itd.)
- do wykonania CHOINKI nie wolno używać artykułów spożywczych, które ulegają zepsuciu;
- każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę;
- każda praca powinna być opatrzona metryczką: imię i nazwisko wykonawcy, klasa
- uczestnicy konkursu otrzymają punkty dodatnie oraz ocenę celującą z techniki; dla Zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody;
- prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność Organizatora;
- prace Uczniów będzie można zakupić podczas kiermaszu świątecznego, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby świetlicy szkolnej.TERMIN SKŁADANIA PRAC:
Prace wykonane zgodnie z regulaminem należy dostarczyć wyłącznie dnia 06.12.2024 r. do godziny 10.00 i pozostawić w holu szkoły. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 grudnia 2023 r. Wręczenie nagród 10 grudnia 2024 r. Kiermasz prac rozpocznie się 9 grudnia.Organizatorzy: R. Zych, B. Gaudy, M. Głąb, A. Pelikan
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
87
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.59
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Wyniki konkursu na najpiękniejszą panią wiosnę
I MIEJSCE -8a,8b,1a
II MIEJSCE - 5b,3b
III MIEJSCE - 5a,1b
Wyróżnienia otrzymują pozostaje klasy
Oprócz słodkich upominków, które do piątku zostaną dostarczone do zwycięzców prosimy wychowawców klas o wpisanie punktów dodatnich wszystkim uczniom wg. schematu.
1 miejsca- 30 punktów
2 miejsce- 20 punktów
Wyniki konkursu na kreatywny sposób przyniesienia książek i przyborów szkolnych w ramach DNIA BEZ PLECAKA
Wszyscy uczniowie wykazali się oryginalnymi pomysłami, jednak po burzliwych obradach miło nam oznajmić, iż największą inwencją wykazała się Agata Nocoń z klasy 8a przynosząc książki w kole od samochodu z paskiem rozrządu oraz Borys Uzny z klasy 5a, konstruując tablicę do koszykówki na swoich plecach, tym samym zajmują oni I miejsce ex aequo.
Szkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna, wiosna, ach to ty!" roztrzygnięty!!!
47Dzisiaj komisja konkursowa w składzie: pp. S. Galle, J. Rosicka- Polewka oraz Ż. Kęsik stanęła przed nie lada wyzwaniem i wyłoniła laureatów zmagań recytatorskich.
Oto wyniki:
I miejsce- E. Otwinowska (IIIB) i H. Adamus (IIIC)
II miejsce- A. Gaj (1b) i D. Sawicka (IIIC)
III miejsce- A. Nieszporska (IA) i N. Sobczyk (IIIB)
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa- Dzień Kolorowej Skarpety.
7Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. W tym dniu uczniowie klasy 1a,3b postanowili okazać swoją solidarność z osobami z trisomią 21. Włączyli się w akcję społeczną pokazującą akceptację i zrozumienie. A jednocześnie ucząc się tolerancji dali osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak swojego zainteresowania i aprobaty. Solidaryzując się z chorymi na Zespół Downa dzieci ubrały kolorowe skarpety, wykonały projekty kolorowych skarpet oraz uczestniczyły w zabawach integrujących grupę i uczących tolerancji wobec innych. Małe gesty mają znaczenie, możemy je wykorzystać w likwidowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.
Spełnione marzenie III B
9Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą- p. A. Kukułą i społecznym opiekunem- p. A. Sekułą - Miarką spędzili noc z 17 na 18 marca w murach naszej szkoły. Czekali oni na tę chwilę już od pierwszej klasy i wreszcie ich marzenie się ziściło. Po odpowiednim przygotowaniu swojej sali o 17. 00 zebrali się tam, aby cały wieczór i nockę spędzić w szkole. Najpierw skorzystali z zabawy na szkolnym dmuchańcu, potem uczestniczyli w zawodach sportowych w naszej hali, a następnie przeszli do swojej sali, aby zjeść zamówioną pizzę i frytki. Po kolacji przygotowali się do spania, które poprzedził prawie 4- godzinny maraton filmowy. Zmęczeni, ale szczęśliwi zasnęli około północy. Rano po porannnej gimnastyce i pysznym śniadanku oraz po uprzątnięciu sali rozpoczęli swoje piątkowe zajęcia. Na pewno długo będą wspominać to niecodzienne wydarzenie i chwile spędzone w szkole.
Przedszkolaki z „ Piątki” na zajęciach ornitologicznych.
13W czwartek Przedszkolaki z Przedszkola Gminnego nr 5 w Kłobucku z wychowawczynią p. Małecką uczestniczyli w zajęciach o „Ptakach rejonu kłobuckiego” w ramach przygotowania do 12. edycji Gminnego Konkursu Ornitologicznego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.
Zajęcia ornitologiczne z udziałem Przedszkola nr 2 w Kłobucku.
1416 marca 2022 r. gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Kłobucku z wychowawczynią -p. Iwoną Dobosz. Zajęcia o „Ptakach rejonu kłobuckiego” przeprowadziły uczennice klasy 5b, aktywnie działające w Kole LOP: Olga Chwalana, Liliana Krej i Blanka Kłysińska, w obecności Dyrektora SP 3 p. Pawła Kotkowskiego. Piątoklasistki, które są absolwentkami tego przedszkola - przygotowały dla młodszych koleżanek i kolegów prezentację z głosami ptaków oraz typami piór i gniazd ptasich. Przedszkolaki odwiedziły szkolny sklepik, halę sportową, a także zobaczyły zajęcia informatyki w klasie 8 . W tym tygodniu odwiedzi nas Przedszkole nr 5 , a w przyszłym - dwa kolejne przedszkola.
Warsztaty dendrologiczne dla członków Koła LOP.
2Dnia 15 marca br. członkowie Koła LOP z klasy 7c uczestniczyli w warsztatach dotyczących „Szczepienia drzew owocowych”, które przeprowadził p. Tomasz Paciepnik- Prezes Kłobuckiego LOP i Inżynier Nadzoru w naszym Nadleśnictwie. Uczniowie dowiedzieli się o różnych metodach szczepienia drzewek oraz poznali różnicę między zrazem a podkładką . Odpowiedzieli także na pytanie, czy możliwe jest zaszczepienie gruszek na wierzbie oraz wspólnie z Prezesem Tomaszem zaszczepili kilka jabłoni, które zostaną zasadzone na terenie zielonej Eko - strefy, między halą a budynkiem szkoły. Dziękujemy za ciekawe warsztaty i liczymy, że nasi uczniowie wraz z rodzicami spróbują z sukcesem zaszczepić w swoim sadzie drzewo owocowe.
Święto Liczby Pi w naszej szkole.
24Pi to jedyna liczba, która ma swoje święto, które przypada 14 marca, jest nazywana stałą Archimedesa, greckiego matematyka, który jako pierwszy badał jej własności.Oznacza stosunek obwodu koła do długości jego średnicy.Stała ta, jest liczbą niewymierną, zatem jej rozwinięcie dziesiętne jest nieskończone i nieokresowe. W 1596 roku, holenderski matematyk niemieckiego pochodzenia – Ludolph van Ceulen zapisał 35 cyfr po przecinku. Od jego nazwiska nazwano liczbę Pi nazwano ludolfina.Nasze obchody rozpoczęły się o godz. 9.42 (3π).My również poszukiwaliśmy rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, ale w trochę inny sposób.Dzięki zaangażowaniu uczniów, udało się nam stworzyć rozwinięcie dziesiętne zawierające aż 94 miejsc po przecinku:
W niedzielne popołudnie nasza szkoła otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i dziećmi , które w przyszłym roku rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Nowa galeria Fotorelacja z Dnia Otwartego Szkoły została dodana do albumu fotograficznego
64