Na początku czerwca nasi uczniowie wzięli udział w I Powiatowym Plenerze Tatuażu pt. „Tatuaż z miastem w tle”. Konkurs poległ na stworzeniu tatuażu flamastrami na ręce lub nodze z uwzględnieniem architektury lub symbolem naszego miasta. Konkurs odbywał się na kłobuckim rynku. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem i kreatywnością. Z naszej szkoły nagrodzeni zostali: Natalia Berdychowska i tatuowany Marcin Bucki – I miejsce, Natalia Wójcik i tatuowana Dominika Ziętal – III miejsce.
I Powiatowy Plener Tatuażu pt. „Tatuaż z miastem w tle”
Udało się! Mamy certyfikat „Przyjaznej Szkoły”.
Z radością i wielką dumą informujemy, iż Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku została uhonorowana tytułem „Przyjaznej Szkoły”, który został przyznany przez Śląskiego Kuratora Oświaty za udział w Kampanii „Razem raźniej”.
Celem konkursu było podnoszenie jakości edukacji włączającej, wzmocnienie wychowawczej roli szkoły, przedstawienie szkoły jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego, inspirowanie środowiska szkolnego do działań w zakresie profilaktyki agresji i przemocy poprzez aktywne formy spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji.
W ramach konkursu p. Anna Neczajewska-Kozińska i p. Dorota Ciemięga wraz z uczniami podjęli się wielu działań, z których dokumentacja została pozytywnie oceniona przez pracowników Kuratorium Oświaty w Katowicach.
W uroczystej gali, która miała miejsce 14 czerwca br., wziął udział dyrektor szkoły p. Paweł Kotkowski.
Piknik Rodzinny w „Trójce”
„Piechotą do lata” – pod takim hasłem odbył się w naszej „Trójce” piknik rodzinny, który w ubiegłą niedzielę przyciągnął uwagę wielu mieszkańców miasta. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kłobuck Jerzy Zakrzewski, który również wziął udział w imprezie.
Tego dnia rodzice, nauczyciele i uczniowie przygotowali dla wszystkich gości szereg atrakcji. Nie zabrakło lodów, grilla, kawiarenki, pysznych gofrów, popcornu, dmuchanych zjeżdżalni, stoiska z ekologicznymi produktami, malowania twarzy, degustacji miodów oraz wielu innych, a wszystko to przy wyjątkowo pięknej i słonecznej pogodzie. W tym dniu każdy mógł też zakupić cegiełkę, nagrodzoną atrakcyjnym upominkiem i co godzinę próbować swojego szczęścia w losowaniu wspaniałych nagród, ufundowanych przez licznych sponsorów.
Już od samego początku na scenie można było podziwiać wspaniałe popisy przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wesołe piosenki i skoczne tańce wprawiły wszystkich w świetny nastrój. Jak zwykle nasi wychowankowie udowodnili, że drzemią w nich niebywałe talenty i możliwości, które z przyjemnością prezentowaliśmy przybyłym gościom. Dodatkową atrakcją festynu był wspólny występ wokalny rodziców, uczniów, nauczycieli, emerytowanych oraz obecnych pracowników, którzy z pewną dozą nieśmiałości, ale i z wielką radością przenieśli nas na chwilę do lat 70. Kolorowe stroje, wzorzyste kapelusze, długie suknie w kwiaty i prawdziwe hity z minionej epoki pozwoliły nam odbyć krótką podróż w czasie, a co niektórych porwały nawet do tańca. Występ grupy nagrodzono gromkimi brawami. Nie obyło się zatem bez bisów….;)
Głównym punktem programu imprezy było losowanie nagrody głównej – punktualnie o godzinie 19.00 wyłoniono los prawdziwego szczęśliwca. Ku naszej radości wspaniały rower powędrował w ręce jednego z uczniów „Trójki”, któremu serdecznie gratulowaliśmy.
Piknik rodzinny przyciągnął uwagę wielu zwolenników dobrej zabawy. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że niedzielna impreza to kolejny sukces „Trójki”, który koniecznie trzeba powtórzyć za rok. W każdej sytuacji potrafimy bowiem pokazać się z jak najlepszej strony!
Wyniki XVII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Ekospotkania z przyrodą”.
W tym roku szkolnym konkurs fotograficzny obejmował „Przyrodę lasów kłobuckich w skali mikro”.
Przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych- kategoria I – klasy IV-VI SP i kategoria II- kl. 7 SP
i oddziały gimnazjalne. Uczestnicy nadesłali 162 zdjęcia. Komisja konkursowa , w której skład weszli: Pani Renata Włóka – plastyk z MOK Kłobuck , p. Mariusz Olszewski przedstawiciel Nadleśnictwa Kłobuck oraz p. Anna Jakubczak – plastyk z SP 3 w Kłobucku, oceniła zdjęcia zgodnie z regulaminem
i wyłoniła zwycięzców.
Kategoria I
I miejsce ex aequo Klaudia Krawczyk SP Panki i Kinga Gruca SP Panki
II miejsce- ex aequo-Adrian Szyjka ZSP Rębielice Królewskie i Maja Kowalczyk ZSP Rębielice Królewskie
III miejsce- Julia Szyjka ZSP Rębielice Królewskie
Wyróżnienie: Dominika Noga SP 3 Kłobuck
Kategoria II
I miejsce-Edyta Kowalik SP Opatów
II miejsce-ex aequo Dominika Krawczyk SP Panki i Dominika Ziętal SP 3 Kłobuck
III miejsce ex aequo-Dawid Krawczyk SP Panki, Filip Wojtysek ZSP Łobodno, Sara Janik SP 3 Kłobuck,
Artur Kołodziej SP 3 Kłobuck
Wyróżnienie: Martyna Serweta SP Panki, Patrycja Kołodziej SP Opatów, Hubert Grzybowski SP 3 Kłobuck
Gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Julia Makles z SP 3 w Kłobucku laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Wszczep sobie zdrowie”
Uczennica klasy 3e SP 3 w Kłobucku – Julia Makles uczestniczyła w finale II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wszczep sobie zdrowie”. Finał składał się z 2 etapów- etap teoretyczny odbył się w prywatnym LO im. Wańkowicza z maturą międzynarodową w Katowicach, a część praktyczna na Wydziale Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Katedry Parazytologii ŚUM.
Spośród 18 finalistów, po przeprowadzeniu dwóch etapów, 5 uczniów uzyskało tytuł laureata , w tym gronie znalazła się Julia Makles. Laureatka poszerzyła wiedzę biologiczną o zagadnienia z parazytologii oraz mechanizmów immunologicznych na poziomie uniwersyteckim.
Gratulujemy Julii tytułu laureatki w prestiżowym konkursie medycznym.
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ALBUS MAMY LAUREATÓW I WYRÓŻNIENIA
8 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALBUS. Główną ideą konkursu jest rozwijanie zdolności matematycznych oraz popularyzowanie zainteresowań naukami ścisłymi wśród dzieci i młodzieży.
Z przyjemnością informujemy, że dziewięcioro uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych.
Dyplomy otrzymali uczniowie:
w kategorii oddziałów gimnazjalnych:
- Mikołaj Miland kl. III e - dyplom laureata oraz nagrodę książkową
- Julia Macoch kl. III c - dyplom laureata
- Karol Bednarski kl. II c - dyplom laureata
- Ewa Karoń kl. III b - dyplom laureata
- Natalia Berdychowska kl. III a - wyróżnienie
- Tomasz Profic kl. II c - wyróżnienie
- Karol Kuś kl. II a - wyróżnienie
w kategorii szkół podstawowych:
- Hanna Wójcik kl. VII a - dyplom laureata
- Faustyna Dąbrowska kl. VII a - wyrożnienie
Nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Koordynatorzy konkursu
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH PLASTYCZNYCH
Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że mają wielki talent plastyczny. Ich praca i zdolności zostały nagrodzone na kilku konkursach:
W IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Autoportret, czyli portret własny”,
w kategorii szkół gimnazjalnych, III miejsce zajęła Natalia Berdychowska z klasy IIIa.
W VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym – Przyroda w kolorach 2018 „W świecie psowatych” wyróżnienie otrzymały:
Oliwia Smolak z klasy IIIa,
Sara Janik z klasy IIId,
Wiktoria Szczypior z klasy IId,
Natalia Berdychowska z klasy IIIa.
W Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Zwierzaki słodziaki”,
II miejsce zajęła Olga Uzny z klasy VIIa
W XIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zaczarowany ogród” nagrodzone zostały:
Oliwia Smolak z klasy IIIa – II miejsce
Weronika Sadzińska z klasy IId – III miejsce
Już za parę dni... :)
PLENER ARTYSTYCZNY W OGRODZIEŃCU
Jak co roku młodzież z naszej szkoły bierze udział w plenerze plastyczno-fotograficznym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Tym razem tworzyliśmy prace w urokliwym miejscu, jakim jest zamek w Ogrodzieńcu. Zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzania ruin zamku i zapoznania się z jego historią. Jednak głównym celem wyjazdu były zajęcia plastyczne i fotograficzne w plenerze. Efekt twórczości naszej młodzieży będzie można podziwiać podczas Festynu Rodzinnego w naszej szkole.
XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku.
Dnia 29 maja 2018r. w kłobuckiej SP 3 odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego , którego tematem były: „Odnawialne źródła energii (OZE) i możliwości ich wykorzystania w powiecie kłobuckim i woj. śląskim”. Konkurs był objęty patronatem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach – Pani Jolanty Prażuch oraz Prezesa WFOŚiGW w Katowicach –Pana Tomasza Bednarka.
Katowicki RDOŚ na konkursie reprezentowali: p. Edward Suski- Regionalny Konserwator Przyrody oraz Rzecznik Prasowy RDOŚ-p. Małgorzata Zielonka – Alker.
Prezes WFOŚiGW w Katowicach przysłał list skierowany do uczestników konkursu i nauczycieli opiekunów, który został odczytany przez Dyrektora SP 3 w Kłobucku p. Pawła Kotkowskiego.
Celem XVIII edycji konkursu było pokazanie efektów ekologicznych i ekonomicznych wynikających z wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Konkurs miał uświadomić młodym ludziom, że źródła energii odnawialnej są praktycznie niewyczerpywalne, gdyż ich zasoby uzupełniane są nieustannie w procesach naturalnych. Ich dostępność nie jest jednakowa w skali globalnej, ale występują niemal wszędzie. Cechą charakterystyczną źródeł odnawialnych jest również ich minimalny wpływ na środowisko naturalne.
W konkursie uczestniczyły szkoły podstawowe i oddziały gimnazjalne z terenu powiatu kłobuckiego: SP 1,2 i 3 w Kłobucku, SP 1 z Krzepic , SP z Panek, ZSP z Kamyka ,ZSP z Łobodna, „Nasza Szkoła” ze Zwierzyńca Pierwszego, SP ze Starokrzepic, SP z Wręczycy Wlk. oraz ZSP z Miedźna .
Konkurs odbył się z udziałem zaproszonych gości: Burmistrza Kłobucka p. Jerzego Zakrzewskiego, Kierownika Wydziału Ochrony Przyrody w Wodociągach Czestochowskich S.A. –p. Dariusza Roszaka , Inżyniera Nadzoru w Nadleśnictwie Kłobuck i Prezesa Zarządu kłobuckiego LOP p. Tomasza Paciepnika, członka Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie i oddziału Kłobuckiego – p. Małgorzaty Chłąd oraz Dyrekcji SP 3 w Kłobucku - Pana Pawła Kotkowskiego i Pani Sylwii Galle.
Konkurs odbywał się równocześnie w dwóch etapach: wiedzowym w formie testu komputerowego oraz multimedialnym, gdzie dwuosobowe drużyny przedstawiły film w Windows Movie Maker dotyczący odnawialnych źródeł energii naszego powiatu wraz z komentarzem słownym.
Komisji konkursowej przewodniczył Pan Edward Suski –Regionalny Konserwator Przyrody , członkami komisji byli wszyscy nauczyciele opiekunowie ze szkół powiatu kłobuckiego.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Etap multimedialny:
I miejsce – ZSP w Miedźnie- ( Kamil Kręgiel i Michał Trepka )
II miejsce- SP nr 3 w Kłobucku (Hanna Wierus i Jan Słomczyński )
III miejsce – SP w Starokrzepicach (Dominik Porębski i Wojciech Kierach)
Etap wiedzowy:
I miejsce- Sylwia Kokot -SP 1 Krzepice
II miejsce- Wiktoria Fajer -SP 1 Krzepice
III miejsce ex aequo – Wiktoria Pytel- Baran – SP 3 Kłobuck oraz Piotr Kasprzyk- ZSP Łobodno
Wyróżnienia: Ewa Karoń –SP 3 Kłobuck oraz Wiktoria Bryła -SP Wręczyca Wlk.
Nagrody dla laureatów konkursu i dla szkół ufundowali:
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, Urząd Miejski w Kłobucku, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Nadleśnictwo Kłobuck oraz Zarząd Oddziału LOP w Kłobucku.
Gratulujemy laureatom i uczestnikom wiedzy , fundatorom nagród składamy podziękowania.
„Dzień Tolerancji”-zadanie nr 6
30 maja br. odbył się w naszej szkole Dzień Tolerancji, będący realizacją kolejnego z zadań konkursu na uzyskanie tytułu „Przyjazna szkoła/placówka”. Apel, na który zaproszono dyrekcję, nauczycieli i uczniów, miał na celi przybliżenie tematu tolerancji, szczególnie w odniesieniu do osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania przedstawiono zebranym krótkie filmiki oraz prezentację multimedialną, przygotowaną przez uczennicę Wiktorię Pytel-Baran. Na zakończenie przeprowadzono krótką pogadankę oraz rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy plakat związany z tematem tolerancji (fotorelacja w galerii).
„Krajobraz literacki znany i nieznany”.
W dniu 28 maja w Szkole Podstawowej nr3 im.Jana Pawła II w Kłobucku odbyło się szkolenie na temat: „Krajobraz literacki znany i nieznany”.
Pani dyrektor - Sylwia Galle przywitała wszystkich obecnych.
Podczas spotkania nauczyciele bibliotekarze omówili:
- informacje na temat realizacji zadania współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Częstochowy,
- wybór literatury oraz działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,
- przygotowania do wyborów nowych władz częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich
- propozycje inicjatyw edukacyjnych z okazji obchodów 100-lecia Niepodległej,
- sprawozdanie z Pikniku Organizacji Pozarządowych.
Panie: Agata Arkabus - przewodnicząca oraz Pani Anna Płusa - wiceprzewodnicząca Sekcji Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przedstawiły formy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną
w Częstochowie.
Mgr Ksymena Żurawska przedstawiła działania, które realizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Pożegnanie wolontariuszy Aiesec
Pod koniec ubiegłego tygodniu pożegnaliśmy wolontariuszy, których gościliśmy w naszej szkole w ramach programu AIESEC. Na zakończenie pobytu najmłodsi uczniowie „Trójki” wręczyli studentom pamiątkowe i własnoręcznie wykonane laurki, dziękując im jednocześnie za wspaniale spędzony czas. W spotkaniu wzięła udział dyrekcja szkoły p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz koordynator projektu p. Edyta Suchanek. Wszyscy życzyli naszym miłym gościom kolejnych ciekawych wyzwań, podróży oraz spełnienia wszystkich planów i zamierzeń.
Zapraszamy :)
NASZA SZKOŁA PO RAZ KOLEJNY NA X FORUM EDUKACJI TWÓRCZEJ „ARTedukacja” W RODN „WOM” W CZĘSTOCHOWIE
W dniu 16 maja br. odbyło się X Forum Edukacji Twórczej, na którym pokazaliśmy prace naszych uczniów. W tym roku zaprezentowane zostały formy przestrzenne uczniów klas VII. Swoje prace młodzież wykonywała w ramach projektu edukacyjnego z plastyki pt.: „Wszędzie można znaleźć sztukę – recykling art.”.
Były to przestrzenne kompozycje wykonane z przedmiotów przeznaczonych do recyklingu, przedstawiające owady: muchę domową, kowala bezskrzydłego i ważkę. Rzeźby naszych siódmoklasistów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem podczas wystawy jubileuszowego - X Forum Edukacji Twórczej.
Nocny biwak
W dniach 18-19.05.2018 r. odbył się nocny biwak integracyjny klasy II C pod opieką p. Anny Jakubczak i p. Aleksandra Lisa. Biwak rozpoczął się w piątek o godzinie 19:00, a zakończył w sobotę o godzinie 9:00. W programie ułożonym przez uczniów znalazły się takie zajęcia jak:
- wspólne biesiadowanie przy pizzy,
- zabawa w chowanego,
- gra w piłkę siatkową,
- nocny seans filmowy,
- gry planszowe,
- karaoke.
Jedynym zajęciem, na które zabrakło nam czasu, było spanie.
AIESEC International Education w SP3
Dobiega już końca kolejna - 5 edycja wolontariatu AIESEC w Szkole Podstawowej nr 3.
W poprzednich latach przystępowaliśmy do projektów międzynarodowej organizacji studenckiej Aiesec jeszcze jako gimnazjum. W nasze progi zawitali już wolontariusze takich krajów jak: Brazylia, Czechy, Chiny, Chorwacja, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa czy Maroko. Także w tym roku mieliśmy gości z egzotycznych krajów: z Chin przyjechała Huanjun Guo – "Vanessa" a z Indii Rohit Bansal. Oboje są studentami kanadyjskich uniwersytetów i przyjechali do nas w ramach projektu International Education.
Nasi przesympatyczni goście prowadzili lekcje w języku angielskim w świetnie wyposażonych nowoczesnych salach ze sprzętem multimedialnym.
Przygotowali dla naszych uczniów prezentacje o swoich krajach, ich historii, geografii, kulturze, tradycjach i zabytkach. Lekcje z wolontariuszami Aiesec to za każdym razem ogromna dawka wiedzy o świecie, nauka tolerancji i otwartości wobec innych kultur i poszerzanie horyzontów. Ale też praktyczna nauka języka angielskiego – uczniowie przez całe trzy tygodnie mogli słuchać i konwersować na żywo nie tylko w klasie, ale i poza lekcjami.
Musimy podkreślić, że jako wszechstronna, otwarta, przyjazna i nowoczesna szkoła chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami w programie Aiesec z uczniami innych szkół z naszego terenu. Na pokazowej lekcji z Vanessą i Rohitem miło było nam gościć spontaniczne i żywiołowe przedszkolaki z kłobuckich przedszkoli – Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 4, Przedszkola nr 5 oraz Tęczowego Przedszkola.
Nasze zaproszenie przyjęły również Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 z Kłobucka oraz Szkoła Podstawowa z Łobodna. Wybrani uczniowie tych szkół wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach z wolontariuszami w naszej „trójce”. Serdecznie dziękujemy Wam za przybycie.
Na koniec trzeba zaznaczyć, że projekt International Education nie odbyłby się w naszej szkole, gdyby nie wspaniałe rodziny goszczące naszych wolontariuszy. Gorące podziękowania składamy Państwu Mostowskim – rodzicom Aleksandry Mostowskiej z klasy IIc, Państwu Bednarskim – rodzicom Kamili Bednarskiej z klasy IIc, Państwu Mostowskim – rodzicom Aleksandry Mostowskiej z klasy IIId oraz Państwu Dąbrowskim – rodzicom Faustyny Dąbrowskiej z klasy VIIa. W dużej mierze to ich zasługa, że nasi goście tak dobrze się u nas czują i, jak mówią, chcieliby u nas dłużej zostać. To dla nas wiele znaczy, gdy słyszymy, że czują się zaoopiekowani, docenieni oraz, że są pod wrażeniem sprawnej organizacji projektu w naszej szkole.
Organizatorką i koordynatorką projektu w naszej placówce jest p. Edyta Suchanek, nauczycielka języka angielskiego wspomagana przez p. K. Sowińską, również uczącą języka angielskiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z projektu Aiesec w naszej galerii.
Wycieczka do „Energylandii”
W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (pp. Sylwia Galle, Halina Sowa, Dorota Ciemięga) udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do największego w Polsce parku rozrywki –„Energylandia” w Zatorze– przypominającego swoim wyglądem bajkową krainę. Najszybsze kolejki, ogromne wahadła i ponad 40-metrowe wieże zrzutu - to tylko część urządzeń znajdujących się w ekstremalnej strefie, do której, rzecz jasna, gimnazjaliści udali się w pierwszej kolejności. Jak przystało na miłośników ekscytujących wrażeń, uczniowie nie omieszkali też ominąć najszybszego w Europie Środkowo-Wschodniej Roller Coastera, którego sam widok powodował zawrót w głowie. Przez cały dzień gimnazjaliści mierzyli się ze strachem i sprawdzali swoją wytrzymałość, a ta okazała się niemal nie mieć granic. Co niektórzy śmiałkowie najszybsze urządzenia odwiedzili nawet po kilka razy.
Bezkonkurencyjne atrakcje, potężna dawka adrenaliny i rozrywka na najwyższych obrotach sprawiły, że wszyscy będą wspominać ten wyjazd z uśmiechem na twarzy.
Sukces gimnazjalistów w Miedzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny!
Kangourou Sans Frontières, to międzynarodowy konkurs matematyczny, w Polsce organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, któremu patronują Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. W tym roku szkolnym aż trzech uczniów naszej szkoły uzyskało laury w tym prestiżowym konkursie:
Karol Bednarski – uczeń klasy II c gimnazjum uzyskał „bardzo dobry wynik” i nagrodę rzeczową
Tomasz Profic – uczeń klasy II c gimnazjum uzyskał „wyróżnienie”
Mikołaj Miland – uczeń klasy III e gimnazjum uzyskał „wyróżnienie”.
Opiekunem dydaktycznym uczniów jest pani Halina Sowa.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów!
Spotkanie z p. Elżbietą Hak
- W dniu 21 maja odwiedziła naszą szkołę Pani Elżbieta Hak - doktorantka Akademii im.Jana Długosza w Częstochowie.Zapoznała ona uczniów z procesem powstawania książki naukowej. Dowiedzieli się oni, co należy zrobić, aby wydać taką pozycję. Okazuje się, że bardzo ważne jest ustalenie tematu.Następnie należy określić stan badań, ważna jest też metodologia i bibliografia.Następnie p.Elżbieta podała podstawowe wyznaczniki artykułu naukowego oraz pokazała magazyny literackie.Uczniowie obejrzeli także Biuletyn Informacyjny Akademii im.J.Długosza. Bardzo ciekawym elementem spotkania były wiadomości o Zdzisławie Beksińskim.Prowadząca zapoznała słuchaczy z elementami jego życiorysu i twórczości.Na spotkaniu obecni byli chętni uczniowie z klas: 7a, 7b, 2b oraz 2c.Pani Elżbieta Hak przybyła do naszej szkoły na zaproszenie p.Ksymeny Żurawskiej.Spotkanie to było elementem realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Nasz udział w uroczystych obchodach 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja🇵🇱
43
„ Barwy ojczyste”🇵🇱
„Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.62
„ Witaj Majowa Jutrzenko”
„Witaj Majowa Jutrzenko”
Witaj majowa jutrzenko ,
Świeć naszej polskiej krainie ,
Ucieszymy cię piosenką ,
Która w całej Polsce słynie .
Witaj Maj , Trzeci Maj , u Polaków błogi raj !
Nierząd braci naszych cisnął ,
Gnuśność w ręku króla spała ,
A wtem Trzeci Maj zabłysnął
I nasza Polska powstała .
Wiwat maj , piękny Maj , Wiwat wielki Kołłątaj !
IIIA i IIIB sadzi drzewa!🌳🌳
Uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami posadzili przed budynkiem naszej szkoły dwa drzewka. To już tradycja w naszej placówce. Uczniowie pod koniec pierwszego etapu swojej edukacji uczestniczą w tej akcji, świętując jednocześnie Dzień Ziemi i Dzień Drzewa. To ostatnie święto w tym roku wypadło 25 kwietnia i było doskonałą okazją do przeprowadzenia tej akcji przez trzecioklasistów. Za kilkadziesiąt lat z małych drzewek wyrosną okazałe brzozy, które staną się pamiątką tego wydarzenia 🌳
III CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
O akcji:
Konkurs polega na zebraniu jak największej liczby książek (sztuk) w okresie trwania konkursu. Zbierane książki mogą być nowe lub używane.
Cele konkursu:
Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Promowanie czytelnictwa oraz rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży z terenu całej Polski. Wsparcie rozwoju młodych, utalentowanych osób.
Jakie książki będą zbierane?
Przyjmowane są książki, które:
-nie mają ubytków w ilości stron;
-nie są poplamione, zabrudzo
IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod patronatem honorowym Burmistrza Gminy Kłobuck Pana Jerzego Zakrzewskiego
Dzień pełen pięknych emocji i niezapomnianych wzruszeń – tak można określić dzisiejsze spotkanie podsumowujące IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Podwodny świat”. Już po raz czwarty mogliśmy zobaczyć się w tak wspaniałym gronie i wspólnie wręczyć nagrody prawdziwym zwycięzcom.
Lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych
Dyktando Księżniczki Gżegżółki
16 kwietnia w naszej szkole, kolejny raz, odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ DYKTANDO KSIĘŻNICZKI GŻEGŻÓŁKI”. Wzięły w nim udział dzieci z 7 szkół w powiecie kłobuckim. Laureaci: I miejsce Iwo Kacprzak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, II miejsce Ewa Wieleba ze Szkoły Podstawowej w Borowem, III miejsce Malwina Zielonka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku oraz Kacper Kozak ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach , wyróżnienie otrzymał Ksawery Ślusarczyk-Gawlik ze Szkoły Podstawowej w Więckach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy .
Robisz zakupy w internecie? Przeczytaj i wesprzyj nasz Szkolny Klub Wolontariusza
Jeżeli robisz zakupy w internecie, nieważne czy są to buty, elektronika, kosmetyki czy książki, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl
Ty nic nie dopłacasz!
MISTRZOWIE ORTOGRAFII
15 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbył się jubileuszowy XX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „SZUKAMY MISTRZA”, adresowany do uczniów szkół podstawowych (kategoria wiekowa 14-15 lat) i szkół ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego.
Tegorocznej rywalizacji o tytuł towarzyszyło hasło: „Łączy nas wszystkich język ojczysty”, a uczestnicy konkursu zmagali się z tekstem, ukazującym „czternastoipółletniego chłopaka – Joachima, arcymistrza wszech czasów w przekomarzaniach”. Młodzież prezentowała bardzo wyrównany poziom umiejętności ortograficznych. Tym bardziej cieszymy się, że w gronie Mistrzów Ortografii XX MKO znaleźli się reprezentanci naszej szkoły - Krzysztof Pietrzak (III miejsce) i Olga Chwalana (wyróżnienie).
Gratulujemy umiejętności i wiedzy!
Wesołego ALLELUJA 🐣
Śmigus- Dyngus w wydaniu naszych uczniów. Pogoda dopisała, uczniowie przygotowani to i radość była pełna. I tradycji stało się zadość 💦💦💦🤭
17
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej 📣
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️