Biwak w Zawadach
Tuż przed wakacjami grupa uczniów z klasy 3a wraz z opiekunkami - pp. Beatą Kin i Dorotą Ciemięgą wybrała się na biwak do Zawad. Urokliwe miejsce o wdzięcznej nazwie „Pod Grzybkiem” okazało się skrywać malownicze widoki, które bez wątpienia wpłynęły na jakość wypoczynku, a także przyciągnęły uwagę miłych gości... Wszechobecna zieleń, cisza, spokój i pięknie śpiewające ptaki pozwoliły nam w pełni wypocząć i zrelaksować się po ciężkim roku pracy.
Wycieczka rowerowa Doliną Białej Okszy
We wtorek 12 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa Doliną Białej Okszy. Niestety intensywne opady deszczu sprawiły, że na starcie zameldowała się tylko część spośród zgłoszonych uczniów. Przez kilkadziesiąt minut z nadzieją spoglądaliśmy w niebo, sprawdzaliśmy szczegółową prognozę pogody i śledziliśmy radar opadów. Deszczowe chwile wykorzystaliśmy również na przypomnienie zasad poruszania się po drogach rowerem. Około godziny 10:30 opady deszczu ustąpiły i mogliśmy wyruszyć w trasę. Niestety, już po przejechaniu 1 km, jeden z uczniów przebił dętkę. Nie poddaliśmy się jednak i po naprawie ruszyliśmy w dalszą trasę. Pogoda coraz bardziej nam sprzyjała i dalsza część wycieczki przebiegała już bez przykrych niespodzianek. Po 4 godzinach jazdy wszyscy bezpiecznie i w bardzo dobrych humorach wrócili do szkoły.
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Informujemy, iż uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018 r. zgodnie z następującym harmonogramem:
8.00 - Msza Święta
9.00 - Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I, IV, VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum im. Jana Pawła II
11.00 - Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III Gimnazjum im. Jana Pawła II
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. w Częstochowie dołączyło do grona przyjaciół naszej szkoły.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku jest realizowana innowacja pedagogiczna z chemii, która ma znacząco wpłynąć na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły, pokazać im, jak w życiu codziennym możemy wpływać na stan otaczającego nas środowiska naturalnego oraz nauczyć dobrych nawyków związanych z codziennym życiem, tak aby zminimalizować negatywny wpływ człowieka na otaczającą nas przyrodę.
Projekt innowacji pedagogicznej jest propozycją przygotowania uczniów do samodzielnej pracy badawczej, wyposażenia ich w wiedzę i umiejętności pozwalające zrozumieć zachodzące procesy w naszym otoczeniu. Podczas zajęć łączy się zdobywanie wiedzy z prostym eksperymentowaniem nie tylko w sali lekcyjnej, ale również podczas zajęć terenowych z możliwością skorzystania z profesjonalnych sprzętów i odczynników chemicznych.
Rozumiejąc ważność podjętego przedsięwzięcia, Dyrekcja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. w Częstochowie zasponsorowała naszej szkole zakup przenośnego zestawu odczynników i przyrządów do badania stanu środowiska przyrodniczego w terenie, jednocześnie wzbogacając wyposażenie pracowni chemicznej i biologicznej. W skład zestawu wchodzą: przenośny szkolny zestaw do analizy wody, przenośny zestaw doświadczalny z wyposażeniem laboratoryjnym do badania gleby, zestaw w walizce do badania powietrza oraz model edukacyjny służący do doświadczeń, ale również do demonstracji naturalnych procesów filtrowania wody, jakie zachodzą w naturze oraz etapów oczyszczania wody, jakimi posługuje się człowiek, aby pić wodę wolną od zanieczyszczeń.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie dziękują Zarządowi PWiK Okręgu Częstochowskiego S.A. w Częstochowie Panu Dyrektorowi Andrzejowi Babczyńskiemu, Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Cierpiałowi oraz Panu Dyrektorowi Michałowi Królowi za okazaną pomoc i wsparcie.
Rajd pieszy
W ramach realizowanego Rządowego Programu ,,Bezpieczna + " i Innowacji pedagogicznej ,,Bądź szczęśliwy dbaj o swoje zdrowie psychiczne" odbył się rajd pieszy pod hasłem ,,Zdrowie psychiczne - blisko natury" po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej dla 45 uczniów. Podsumowaniem rajdu było ognisko przy leśniczówce Dziadówki urozmaicone pieczeniem kiełbasek.
Koordynatorkami programu i rajdu są pedagodzy szkolni pani Mariola Trzepizur-Grzybowska i pani Anna Gosławska.
List do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018
Drodzy i Szanowni,
za chwilę po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego. Z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami. Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych. Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. Często o tym przypominam, ale nigdy nie jest dość, by podkreślać, że odwaga ratuje życie - odwaga, która jest odpowiedzialnością za siebie i bliskich.
Życzę Wam, by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku, a gdy zauważycie, że ktoś doświadcza przemocy lub podejmuje niebezpieczne zachowania – reagujcie. Rozmawiajcie z rodzicami, czy opiekunami. Zawsze tez możecie takie przypadki zgłosić do mnie osobiście, czy też dzwoniąc na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.
Kochani, pod koniec wakacji moja misja jako Rzecznika Praw Dziecka dobiegnie końca. Upływa bowiem moja druga i ostatnia kadencja – ale tylko formalnie, bo tak naprawdę cel, który obrałem w życiu pozostanie niezmieniony – zawsze będę Waszym rzecznikiem, zawsze będziecie mogli zwrócić się do mnie o wsparcie. Dziękuję Wam za te 10 wspaniałych lat, za wszystkie spotkania, rozmowy i listy. Były to niezwykłe chwile, pełne wzruszeń, radości, uśmiechu, ale też refleksji i troski. Cieszę się niezmiernie, że udało mi się spotkać tak wielu z Was, choć mam świadomość, że nie udało mi się być wszędzie.
Życzę dużo słońca i uśmiechu, podczas wakacji i każdego dnia. Wypoczywajcie mądrze
i bezpiecznie. Do zobaczenia.
Najserdeczniej pozdrawiam
Wasz Rzecznik
Marek Michalak
Wycieczka dydaktyczna do AJD w Częstochowie.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku uczestniczyli w warsztatach prowadzonych pod kierunkiem pracowników Instytutu Chemii i Ochrony Środowiska AJD w Częstochowie. Był to kolejny wyjazd z cyklu projektu „Odkrycia odmieniły świat”, dzięki któremu uczniowie podążają tropem fascynującego świata nauki. Podczas zajęć laboratoryjnych z chemii uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat badania jakości kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. Prowadzili doświadczenia badające zależność napięcia powierzchniowego cieczy od różnych czynników, poznali mechanizm procesu mycia i prania, za pomocą stalagmometru dokonali pomiaru napięcia powierzchniowego, wykonali doświadczenia dotyczące wpływu środków powierzchniowo czynnych na napięcie. Podczas warsztatów z genetyki pt. „Fascynujący świat DNA” uczniowie poznali budowę nukleotydu DNA oraz kształt przestrzenny nośnika genów. Prowadząca zajęcia zaangażowała uczniów do prac laboratoryjnych . Najpierw wyizolowano DNA z żyworódki hodowanej na parapecie okiennym laboratorium. Następnie wykorzystano elektroforezę żelową i na końcu uczniowie zobaczyli wizualizację DNA z żyworódki w świetle UV. Uczniowie zapoznali się z metodologią prac laboratoryjnych, uczestniczyli w pipetowaniu mechanicznym, poczuli się jak studenci na zajęciach laboratoryjnych. Zajęcia te były rozszerzeniem treści z genetyki, zrealizowanych na zajęciach biologii w szkole. Uczniowie odwiedzili również kameralne Kino Sferyczne, czyli Planetarium Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Pokazy zapewniły im moc wrażeń, pozwoliły zrozumieć zjawiska zachodzące w kosmosie, zobaczyć to, czego spoglądając w niebo, nie widać. Film „Lodowe krainy” zabrał uczestników wycieczki w podróż do obszarów podbiegunowych Ziemi, gdzie można zobaczyć niezwykły ekosystem, od którego uzależnione jest przetrwanie człowieka. Później uczniowie odbyli podróż poza Ziemię, by zobaczyć, jak lód wpływa na wygląd innych planet i księżyców naszego Układu Słonecznego . Film „Cuda wszechświata” pokazał formowanie galaktyk i wnętrza mgławic. Na koniec oglądali film dotyczący problemu zanieczyszczenia światłem nieba, które jest spowodowane nadmiernym i nieodpowiednim używaniem światła sztucznego. Uczniowie trójki dowiedzieli się, że należy z nim walczyć podobnie jak z emisją gazów cieplarnianych do atmosfery, ponieważ zanieczyszczenie świetlne ma wpływ na środowisko oraz zdrowie istot, które to środowisko zamieszkują.
Kolejne osiągnięcia naszych uczniów
Z przyjemnością informujemy, że w dwuetapowym Powiatowym Konkursie Wiedzowym z Bloku Matematyczno-Przyrodniczego organizowanym przez Szkołę Podstawową w Pankach nasi trzecioklasiści Hanna Wierus uczennica klasy 3e oraz Maciej Siedlak uczeń klasy 3b zajęli II miejsce.
W kolejnym Powiatowym Konkursie organizowanym przez tę szkołę „Zjawiska fizyczne i przemiany chemiczne występujące w przyrodzie w obiektywie gimnazjalisty” uczennica klasy 2c Aleksandra Mostowska zajęła I m-ce, uczennica klasy 3a Anna Zagalska II m-ce, Izabela Żurkowska uczennica klasy 2c III m-ce, a Kamila Bednarska uczennica klasy 2c otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.
OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU I POKAZ MODY W REYMONCIE W CZĘSTOCHOWIE
13 czerwca w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników IX Powiatowego Konkursu „Motywy przyrodnicze w ubiorze”. Edycja 2017/2018 „Pszczoły i ich środowisko na T-shirtach”.
Wydarzeniu temu towarzyszyła ekspozycja nagrodzonych prac w formie pokazu mody.
Z naszej szkoły na konkurs wpłynęło ponad 30 prac. Uznanie jury uzyskał T-shirt Aleksandry Sosnowskiej z klasy VII a. Ola zdobyła wyróżnienie.
I Powiatowy Plener Tatuażu pt. „Tatuaż z miastem w tle”
Na początku czerwca nasi uczniowie wzięli udział w I Powiatowym Plenerze Tatuażu pt. „Tatuaż z miastem w tle”. Konkurs poległ na stworzeniu tatuażu flamastrami na ręce lub nodze z uwzględnieniem architektury lub symbolem naszego miasta. Konkurs odbywał się na kłobuckim rynku. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem i kreatywnością. Z naszej szkoły nagrodzeni zostali: Natalia Berdychowska i tatuowany Marcin Bucki – I miejsce, Natalia Wójcik i tatuowana Dominika Ziętal – III miejsce.
Udało się! Mamy certyfikat „Przyjaznej Szkoły”.
Z radością i wielką dumą informujemy, iż Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku została uhonorowana tytułem „Przyjaznej Szkoły”, który został przyznany przez Śląskiego Kuratora Oświaty za udział w Kampanii „Razem raźniej”.
Celem konkursu było podnoszenie jakości edukacji włączającej, wzmocnienie wychowawczej roli szkoły, przedstawienie szkoły jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego, inspirowanie środowiska szkolnego do działań w zakresie profilaktyki agresji i przemocy poprzez aktywne formy spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji.
W ramach konkursu p. Anna Neczajewska-Kozińska i p. Dorota Ciemięga wraz z uczniami podjęli się wielu działań, z których dokumentacja została pozytywnie oceniona przez pracowników Kuratorium Oświaty w Katowicach.
W uroczystej gali, która miała miejsce 14 czerwca br., wziął udział dyrektor szkoły p. Paweł Kotkowski.
Piknik Rodzinny w „Trójce”
„Piechotą do lata” – pod takim hasłem odbył się w naszej „Trójce” piknik rodzinny, który w ubiegłą niedzielę przyciągnął uwagę wielu mieszkańców miasta. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kłobuck Jerzy Zakrzewski, który również wziął udział w imprezie.
Tego dnia rodzice, nauczyciele i uczniowie przygotowali dla wszystkich gości szereg atrakcji. Nie zabrakło lodów, grilla, kawiarenki, pysznych gofrów, popcornu, dmuchanych zjeżdżalni, stoiska z ekologicznymi produktami, malowania twarzy, degustacji miodów oraz wielu innych, a wszystko to przy wyjątkowo pięknej i słonecznej pogodzie. W tym dniu każdy mógł też zakupić cegiełkę, nagrodzoną atrakcyjnym upominkiem i co godzinę próbować swojego szczęścia w losowaniu wspaniałych nagród, ufundowanych przez licznych sponsorów.
Już od samego początku na scenie można było podziwiać wspaniałe popisy przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wesołe piosenki i skoczne tańce wprawiły wszystkich w świetny nastrój. Jak zwykle nasi wychowankowie udowodnili, że drzemią w nich niebywałe talenty i możliwości, które z przyjemnością prezentowaliśmy przybyłym gościom. Dodatkową atrakcją festynu był wspólny występ wokalny rodziców, uczniów, nauczycieli, emerytowanych oraz obecnych pracowników, którzy z pewną dozą nieśmiałości, ale i z wielką radością przenieśli nas na chwilę do lat 70. Kolorowe stroje, wzorzyste kapelusze, długie suknie w kwiaty i prawdziwe hity z minionej epoki pozwoliły nam odbyć krótką podróż w czasie, a co niektórych porwały nawet do tańca. Występ grupy nagrodzono gromkimi brawami. Nie obyło się zatem bez bisów….;)
Głównym punktem programu imprezy było losowanie nagrody głównej – punktualnie o godzinie 19.00 wyłoniono los prawdziwego szczęśliwca. Ku naszej radości wspaniały rower powędrował w ręce jednego z uczniów „Trójki”, któremu serdecznie gratulowaliśmy.
Piknik rodzinny przyciągnął uwagę wielu zwolenników dobrej zabawy. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że niedzielna impreza to kolejny sukces „Trójki”, który koniecznie trzeba powtórzyć za rok. W każdej sytuacji potrafimy bowiem pokazać się z jak najlepszej strony!
Wyniki XVII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Ekospotkania z przyrodą”.
W tym roku szkolnym konkurs fotograficzny obejmował „Przyrodę lasów kłobuckich w skali mikro”.
Przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych- kategoria I – klasy IV-VI SP i kategoria II- kl. 7 SP
i oddziały gimnazjalne. Uczestnicy nadesłali 162 zdjęcia. Komisja konkursowa , w której skład weszli: Pani Renata Włóka – plastyk z MOK Kłobuck , p. Mariusz Olszewski przedstawiciel Nadleśnictwa Kłobuck oraz p. Anna Jakubczak – plastyk z SP 3 w Kłobucku, oceniła zdjęcia zgodnie z regulaminem
i wyłoniła zwycięzców.
Kategoria I
I miejsce ex aequo Klaudia Krawczyk SP Panki i Kinga Gruca SP Panki
II miejsce- ex aequo-Adrian Szyjka ZSP Rębielice Królewskie i Maja Kowalczyk ZSP Rębielice Królewskie
III miejsce- Julia Szyjka ZSP Rębielice Królewskie
Wyróżnienie: Dominika Noga SP 3 Kłobuck
Kategoria II
I miejsce-Edyta Kowalik SP Opatów
II miejsce-ex aequo Dominika Krawczyk SP Panki i Dominika Ziętal SP 3 Kłobuck
III miejsce ex aequo-Dawid Krawczyk SP Panki, Filip Wojtysek ZSP Łobodno, Sara Janik SP 3 Kłobuck,
Artur Kołodziej SP 3 Kłobuck
Wyróżnienie: Martyna Serweta SP Panki, Patrycja Kołodziej SP Opatów, Hubert Grzybowski SP 3 Kłobuck
Gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Julia Makles z SP 3 w Kłobucku laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Wszczep sobie zdrowie”
Uczennica klasy 3e SP 3 w Kłobucku – Julia Makles uczestniczyła w finale II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wszczep sobie zdrowie”. Finał składał się z 2 etapów- etap teoretyczny odbył się w prywatnym LO im. Wańkowicza z maturą międzynarodową w Katowicach, a część praktyczna na Wydziale Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Katedry Parazytologii ŚUM.
Spośród 18 finalistów, po przeprowadzeniu dwóch etapów, 5 uczniów uzyskało tytuł laureata , w tym gronie znalazła się Julia Makles. Laureatka poszerzyła wiedzę biologiczną o zagadnienia z parazytologii oraz mechanizmów immunologicznych na poziomie uniwersyteckim.
Gratulujemy Julii tytułu laureatki w prestiżowym konkursie medycznym.
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ALBUS MAMY LAUREATÓW I WYRÓŻNIENIA
8 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALBUS. Główną ideą konkursu jest rozwijanie zdolności matematycznych oraz popularyzowanie zainteresowań naukami ścisłymi wśród dzieci i młodzieży.
Z przyjemnością informujemy, że dziewięcioro uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych.
Dyplomy otrzymali uczniowie:
w kategorii oddziałów gimnazjalnych:
- Mikołaj Miland kl. III e - dyplom laureata oraz nagrodę książkową
- Julia Macoch kl. III c - dyplom laureata
- Karol Bednarski kl. II c - dyplom laureata
- Ewa Karoń kl. III b - dyplom laureata
- Natalia Berdychowska kl. III a - wyróżnienie
- Tomasz Profic kl. II c - wyróżnienie
- Karol Kuś kl. II a - wyróżnienie
w kategorii szkół podstawowych:
- Hanna Wójcik kl. VII a - dyplom laureata
- Faustyna Dąbrowska kl. VII a - wyrożnienie
Nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Koordynatorzy konkursu
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH PLASTYCZNYCH
Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że mają wielki talent plastyczny. Ich praca i zdolności zostały nagrodzone na kilku konkursach:
W IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Autoportret, czyli portret własny”,
w kategorii szkół gimnazjalnych, III miejsce zajęła Natalia Berdychowska z klasy IIIa.
W VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym – Przyroda w kolorach 2018 „W świecie psowatych” wyróżnienie otrzymały:
Oliwia Smolak z klasy IIIa,
Sara Janik z klasy IIId,
Wiktoria Szczypior z klasy IId,
Natalia Berdychowska z klasy IIIa.
W Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Zwierzaki słodziaki”,
II miejsce zajęła Olga Uzny z klasy VIIa
W XIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zaczarowany ogród” nagrodzone zostały:
Oliwia Smolak z klasy IIIa – II miejsce
Weronika Sadzińska z klasy IId – III miejsce
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest
HOŁ, HOŁ, HOŁ!
21 listopada do szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest, który w październiku odbył się w naszej szkole z biologii, języka angielskiego i z matematyki. Przed zbliżającymi się Mikołajkami, Mikołajowi rozerwał się chyba worek z prezentami!
BIOLOGIA
KL.6 Tymoteusz Lipiński Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Julia Tukajska Dyplom wyróżnienia
Kl. 7 Zofia Salińska Dyplom wyróżnienia
Kl. 8 Maja Osuchowska Dyplom wyróżnienia
Jan Nowak Dyplom wyróżnienia
Natalia Kotynia Dyplom wyróżnienia
JĘZYK ANGIELSKI
KL. 5 Hanna Brzęczek Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Mateusz Kulek Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Dominik Janta Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Magdalena Pitrzak Dyplom laureata
Wiktor Kutynia Dyplom wyróżnienia
Emilia Kulig Dyplom wyróżnienia
Michalina Łazienka Dyplom wyróżnienia
Zofia Spałek Dyplom wyróżnienia
Kl. 6 Hanna Kasprzak Dyplo
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
1 miejsce - Antonina Gaudy kl. Ib
2 miejsce - Alicja Kurzacz kl. Ib
3 miejsce - Zofia Markisz kl. Ib, Lilianna Koszel kl. Ia
Wyróżnienia:
Laura Kotkowska kl. IIIb
Dawid Hryshchak kl. IIa
Serdecznie gratulujemy.
“Matematyka z kaktusem”
20 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyka z kaktusem”. Czternastu uczestników reprezentowało osiem szkół z powiatu kłobuckiego. I miejsce zajął Kamil Szczepaniec ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie, II miejsce zajęli : Wojciech Nowak z naszej szkoły oraz Fabian Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, III miejsce zajął Wojciech Więch z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się p
Czwartoklasiści w magicznym świecie Mandorii
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.
Nasze Koło LOP w gronie nagrodzonych w Konkursie „Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego” 🏆🍀🦬.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykon
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.