W dniu 21 listopada w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny " Matematyka z kaktusem" . Wzięły w nim udział dzieci II i III klas z dziesięciu szkół powiatu kłobuckiego. Konkurs propaguje logiczne myślenie , dzięki czemu łatwo rozwiązujemy w życiu problemy nie tylko matematyczne. Laureaci konkursu: 1 miejsce - Milena Kędziora - Zespół Szkolno Przedszkolny w Kamyk, II miejsce Filip Kornela - Szkoła Podstawowa w Waleńczowie, oraz Szymon Wróbel - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłobucku. Gratulujemy zwycięzcom.
Matematyka z kaktusem.
- 2
"Szkoła do Hymnu"
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
"Szkoła Pamięta"
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN
Szkolny Konkurs Multimedialny: „Wpływ palenia tytoniu na zdrowie człowieka”
Szkolny Konkurs Multimedialny: „Wpływ palenia tytoniu na zdrowie człowieka”
z okazji Obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia- 21 listopada 2019r.
Na całym świecie w trzeci czwartek listopada, czyli w tym roku 21.11. obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia.
Raporty wskazują, że każdego roku, palenie tytoniu zabija 5,4 mln osób na świecie.W Polsce, według danych z 2000 roku, palenie tytoniu było przyczyną 69 tys. zgonów. Najczęściej zgony występowały wśród osób w wieku 35-69 lat (43 tys. zgonów przedwczesnych).
Obecnie w Polsce pali około 29% dorosłej populacji (9 mln ludzi). Polacy, obecnie rzadziej też podejmują próby zerwania z nałogiem. Palenie tytoniu dotyczy również dzieci i młodzieży. Niektórzy z nich po pierwszego papierosa sięgnęli przed ukończeniem 10 roku życia.
Poważnym problemem jest zjawisko biernego palenia. W środowiskach domowych dym tytoniowy wdycha 25% Polaków.Problem nikotynizmu dotyczy także NIESTETY dzieci i młodzieży dlatego chcemy zwrócić uwagę na rakotwórcze działanie dymu tytoniowego.
Zapraszamy uczniów klas 1-3, 4-6 i 8 do udziału w konkursie multimedialnym dotyczącym wpływu nikotyny aorganizm człowieka.
Cel główny:
ochrona uczniów przed rozpoczęciem palenia;
uświadomienie, że nikotyna - to środek uzależniający, a palenie papierosów prowadzi do nałogu;
przygotowanie uczniów do podjęcia decyzji o niepaleniu papierosów;
dostarczenie uczniom podstawowej wiedzy na temat nikotyny i jej oddziaływania na organizm człowieka.Konkurs przebiega w dwóch kategoriach :
Kategoria I – klasy 1-3 -Plakat o tematyce antynikotynowej w programie Paint
Kategoria II – klasy 5-6–Plakat w Paint na temat: „Nikotyna w każdej postaci- zabija!”
Kategoria III-klasy 8 Prezentacja multimedialna na temat: „ Wpływ palenia tytoniu na zdrowie człowieka” w Prezi lub Power Point. Prezentacja powinna składać się max z 10 slajdów.
Uczestnicy konkursu oddają prace w formie elektronicznej –nauczycielom informatyki p. Wicedyrektor Galle, p. Iwonie Chłąd i p. Anecie Wójcik lub nauczycielowi biologii p. Izabeli Śledzionie albo przesyłają na skrzynkę : konkursklobuck@gmail.comw dniach od 23 - 28 listopada 2019r.
Komisja konkursowa oceni prace na podstawie poniższych kryteriów :
- Przejrzysty, spójny, i uporządkowany układ prezentacji.
- Poprawność merytoryczna i językowa.
- Wykorzystane technologie informatyczne(np. tło wykonane w programie GIMP, filmy lub animacje gif).
- Dobór odpowiednich narzędzi i efektów
- Ogólny wyraz artystyczny.
Uczestnicy konkursu otrzymają punkty za udział oraz oceny cząstkowe z biologii i informatyki. Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody rzeczowe.
Obchody 30 rocznicy Konwencji o prawach dziecka w naszej szkole.
- 4
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku dołączyła do międzynarodowych obchodów 30 rocznicy Konwencji o prawach dziecka.
Dzieci, młodzież i nauczyciele ubrali się tego dnia na niebiesko. Reprezentanci klas uczestniczyli w debacie, która miała na celu zwrócenie uwagi na prawa dziecka na świecie. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby nasza szkoła była lepsza a uczniowie szczęśliwsi.
Pragniemy, by w tym dniu rodzice przeczytali szczególny list, który może być momentem refleksji nad „trudnym kawałkiem chleba”, jakim jest wychowanie dziecka na dobrego i szczęśliwego człowieka.
LIST DO RODZICÓW
Janusz Korczak
- Nie psuj mnie, dając mi wszystko, o co Cię proszę. Niektórymi prośbami jedynie wystawiam Cię na próbę.
- Nie obawiaj się postępować wobec mnie zdecydowanie. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa.
- Nie pozwól mi utrwalić złych nawyków. Ufam, że Ty pomożesz mi się z nimi uporać.
- Nie postępuj tak, abym czuł się mniejszy, niż jestem. To sprawia, że postępuję głupio, żeby udowodnić, że jestem duży.
- Nie karć mnie w obecności innych. Najbardziej mnie przekonujesz, gdy mówisz do mnie spokojnie i dyskretnie.
- Nie ochraniaj mnie przed konsekwencjami tego, co zrobiłem. Potrzebne mi są również bolesne doświadczenia.
- Nie przejmuj się zbytnio, gdy mówię „Nienawidzę Cię”. To nie Ciebie nienawidzę, ale ograniczeń, które stawiasz przede mną.
- Nie przejmuj się zbytnio moimi dolegliwościami. Pomyśl jednak, czy nie staram się przy ich pomocy przyciągnąć Twoją uwagę, której tak bardzo potrzebuję.
- Nie gderaj. Będę się bronił, udając głuchego.
- Nie dawaj mi pochopnych obietnic, bo czuję się bardzo zawiedziony, gdy ich później nie dotrzymujesz.
- Nie przeceniaj mnie. To mnie krępuje i niekiedy zmusza do kłamstwa, aby nie sprawić Ci zawodu.
- Nie zmieniaj swoich zasad postępowania w zależności od układów. Czuję się wtedy zagubiony i tracę wiarę w Ciebie.
- Nie zbywaj mnie, gdy stawiam Ci pytania. Znajdę informacje gdzie indziej, ale chciałbym, żebyś Ty był moim przewodnikiem po świecie.
- Nie mów, że mój strach i moje obawy są głupie. Dla mnie są bardzo realne.
- Nie sugeruj, że Ty jesteś doskonały i nieomylny. Przeżywam bowiem zbyt wielki wstrząs, gdy widzę, że nie jesteś taki.
- Nigdy nie myśl, że usprawiedliwianie się przede mną jest poniżej Twojej godności. Wzbudza ono we mnie prawdziwą serdeczność.
- Nie zabraniaj mi eksperymentowania i popełniania błędów. Bez tego nie mogę się rozwijać.
- Nie zapomnij, jak szybko dorastam. Jest Ci zapewne trudno dotrzymać mi kroku, ale proszę Cię – postaraj się!
Wasze Dziecko
Spotkanie integracyjne uczniów i rodziców klasy Ia
- 27
W dniu 16 listopada 2019r. uczniowie klasy Ia z wychowawczynią oraz rodzicami i rodzeństwem spędzili miło czas w gospodarstwie agroturystycznym w Zwierzyńcu Pierwszym . Odbyły się tam warsztaty „Od ziarenka do bochenka” . Dzieci wyrabiały ciasto na bułeczki , a czekając na wypiek świetnie się bawiły. Ogromną atrakcja był przejazd bryczką oraz głaskanie konia. Można było sobie zrobić zdjęcie z koniem , a także pobawić w mini wiejskim zwierzyńcu. Czas miło spędziły dzieci i ich rodzice.
Zwieńczeniem było jedzenie własnoręcznie przygotowanych wypieków.
Małgorzata Macherzyńska
Przedszkolaki z Przedszkola nr 4 w Zagórzu na zajęciach przyrodniczych w naszej szkole.
- 6
Dzisiaj gościliśmy w murach szkoły „Trójki” dwie najstarsze grupy „Biedronek „ i „Delfinków” z Przedszkola nr 4 w Kłobucku - Zagórzu wraz z swoimi wychowawczyniami : p. Iwoną Tałaj, Anną Pogoda i Jolantą Łapaj . Ponad 30 przedszkolaków uczestniczyło w zajęciach przyrodniczych o „Ważkach i motylach Kłobucka i okolicy” prowadzonych przez członków Szkolnego Koła LOP. Mali przyrodnicy poznali najpospolitsze gatunki owadów oraz wyjątkowo cenne jak ważka iglica mała, która jest bardzo rzadka , a występuje na terenie gminy Kłobuck.
Przedszkolaki poznały budynek szkoły, odwiedzili świetlicę, sklepik szkolny i halę sportową. W zajęciach uczestniczył także Dyrektor szkoły p. Paweł Kotkowski i Wicedyrektor p. Sylwia Galle.
Cykl zajęć o ważkach dobiega końca, a nasi uczniowie wraz z opiekunami LOP już mają temat na kolejne zajęcia, do zobaczenia w styczniu.Więcej zdjęć z pobytu przedszkolaków w naszej szkole już wkrótce.
Sportowy sukces!
Zapraszamy na zebranie z rodzicami oraz konsultacje
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na zebrania z wychowawcami klas, które odbędą się 14 listopada 2019 r.
- czwartek- o godzinie 17.00.
Po zebraniach z wychowawcami odbędą się konsultacje od godziny 17.30 do 19.00, do dyspozycji Państwa będą wszyscy nauczyciele.
Serdecznie zapraszamy,
Dyrekcja szkoły,
Paweł Kotkowski
Sylwia Galle
Zbiórka makulatury w naszej szkole.
W dniach od 2-6 grudnia 2019r. Szkolne Koło LOP z opiekunami przeprowadzi zbiórkę makulatury. Zbieramy wyłącznie gazety i książki w miękkiej oprawie. Punkt skupu obecnie nie odbiera kartonów i książek w twardej oprawie.
Zbiórka odbędzie się od godz. 7.00 do 10.00 w holu szkoły oraz od 15.00 do 19.00 w hali sportowej. Makulaturę przynosimy do szkoły związaną sznurkiem i opisaną (imię i nazwisko ucznia, klasa) .
Uczniowie, którzy chcą przekazać duże ilości makulatury ( powyżej 100 kg) proszeni są
o dostarczenie bezpośrednio do firmy KORAL (Kłobuck, ul: Długosza 103).
Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracjii obsługi do udziału w zbiórce.
Uczniowie otrzymają punkty dodatnie za przyniesienie makulatury (gazet i książek w miękkiej oprawie) oraz dla rekordzistów zbiórki, (którzy regularnie uczęszczają na zajęcia lekcyjne) przewidziano oceny cząstkowe z biologii i techniki za aktywną postawę proekologiczną.
Pieniądze pozyskane ze sprzedaży makulatury zostaną przekazane na konto Rady Rodziców naszej szkoły. Liczymy na zaangażowanie całej społeczności szkolnej.N-le koordynatorzy: K. Sawicka i I. Śledziona
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY PAMIĘCI JANA PAWŁA II ZA NAMI!
- 6
7 listopada uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w szkolnym konkursie recytatorskim. Jury w składzie: ks. Grzegorz Dymek, p. Beata Kin, p. Anna Neczajewska-Kozińska i p. Ewa Żogała po owocnych naradach wytypowało następujących laureatów i wyróżnionych:
- kategoria klas V-VI
I m. MIKOŁAJ ZĄBKOWSKI, kl. Vc, WIKTORIA SAWICKA, kl.VIb,
II m. MAJA KOWALCZYK, kl.Vc,
III m. WIKTORIA ZMORA, kl. Va, JULIA POLEWKA, kl.Vc,
wyróżnienie: FILIP WÓJCIK, kl. Vb;
- kategoria kl. VIII
II m. ANNA CHABRAJSKA, OLIWIA KOTKOWSKA, kl.VIIIa.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu talentu i odwagi!
Organizatorzy: B. Kin, A. Neczajewska-Kozińska, E. Żogała
Szkolny Konkurs Kolędowy
Regulamin Szkolnego Konkursu Kolędowego
,, Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III naszej szkoły. Każda klasa może wystawić maksymalnie 4 solistów bądź 4 duety do udziału w konkursie.
Celem Konkursu jest :
Podtrzymywanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, poszerzanie wiedzy nt. tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie umiejętności wokalnych i artystycznych.Każdy uczestnik konkursu prezentuje jeden utwór o tematyce bożonarodzeniowej.
Uczestnicy konkursu:
W konkursie mogą uczestniczyć soliści oraz duety.
Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć najpóźniej do dnia9 grudnia 2019 roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
oryginalność interpretacji,
staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa),
ogólny wyraz artystyczny.
Terminy:
Zgłoszenia do konkursu u organizatorów: Katarzyny Dąbrowskiej i Anny Gosławska do 6 grudnia br. podając tytuł wykonywanego utworu.
Konkurs odbędzie się najprawdopodobniej 12 grudnia 2019 roku (godzina konkursu uzależniona będzie od ilości osób biorących udział w konkursie). Bez zgody organizatora nie wolno zmieniać wcześniej zadeklarowanego repertuaru.Zwycięzcy konkursu zaprezentują swoje utwory podczas szkolnych Jasełek Bożonarodzeniowych.
„Zadowolenie i zdrowa rywalizacja”
- 40
W ramach zajęć unijnych prowadzonych w naszej placówce - „Aktywna integracja” członkowie grupy I i II - uczniowie kl. VI a i V a wzięli udział 6.11.2019r. w wyjeździe do kręgielni „Złote Arkady” w Częstochowie. Nie tylko ładna pogoda, ale i dobre humory dopisywały każdemu. Zarówno dziewczynki , jak i chłopcy starali się wypaść jak najlepiej. Mistrzem rzutów kulą został Janek , ale inni też zasługują na pochwałę. Zaangażowanie, skupienie i gra fair play cechowała każdego „zawodnika”. Częstochowę opuściliśmy w dobrych humorach i z wizją kolejnych wyzwań!
Prowadzące: A. Kukuła i Ż. Kęsik
Rekord dla Niepodległej.
- 18
W dniu dzisiejszym nasza szkoła wzięła udział w biciu ,,Rekordu dla Niepodległej.” Symbolicznie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna na czele z dyrekcją szkoły odśpiewała cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego",
Aktywna integracja
- 9
Jak twierdzą uczniowie klasy 6 a, każde spotkanie na zajęciach unijnych- Aktywna integracja- jest dla nich bardzo ciekawe. Zawsze z uśmiechem na ustach i aktywnie uczestniczą we wszystkich proponowanych przez prowadzącą, p. A. Kukułę, działaniach.
Szereg ćwiczeń dotyczy uczuć i emocji i ich rozpoznawania oraz nazywania. Uczniowie, pracując w grupie lub w parach, chętnie mówią o sobie, w ten sposób lepiej się poznając i rozumiejąc. Stać ich na szczerość i otwartość wobec siebie. Przez te prawie dwa miesiące stali się naprawdę zgranym zespołem. Zajęcia z wykorzystaniem ciekawych kart pracy, tablicy multimedialnej, gier planszowych i logicznych, zabaw w grupie, bajek terapeutycznych, konkurencji sportowych i metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz elementów Treningu Umiejętności Społecznych bardzo ich zbliżyły.
Wiele celów zostało jeszcze do zrealizowania, ale dzięki takiemu zaangażowaniu uczestników nie będzie to trudne, a wręcz przyjemne. W ramach tych zajęć odbył się również jeden z zaplanowanych wyjazdów integracyjnych do Kręgielni Złote Arkady w Częstochowie.
4
ZRELAKSOWANI I SZCZĘŚLIWI…
- 6
Nazwa miejsca, do którego zawitali uczniowie klasy Ib z wychowawcą- p. A. Kukułą i opiekunami: pp. Ż. Kęsik, J. Sobczyk i E. Wójcik, jest jak najbardziej trafiona. Chodzi oczywiście o Fabrykę Uśmiechu w Częstochowie.
Tacy uśmiechnięci i zrelaksowani byli wszyscy członkowie tej długo oczekiwanej i emocjonującej integracyjnej wyprawy do krainy zabawy, która odbyła się w czwartkowe przedpołudnie- 7 listopada br. Nie zabrakło w jej trakcie wesołego gwaru oraz radości z możliwości korzystania z wszystkich wspaniałych obiektów ,np. zjeżdżalni, trampoliny, małpiego gaju, basenów z piłeczkami, boiska do piłki nożnej, różnego rodzaju domków i pojazdów. Uczniowie chętnie również rozwiązywali zagadki i łamigłówki, układali budowle z klocków, pozowali do zdjęć. W końcu znaleźli chwilę wytchnienia przy smakowitym poczęstunku, delektując się sokiem i wodą.
Dwugodzinny pobyt w tym miejscu minął uczniom bardzo szybko. Spoceni, ale bardzo szczęśliwi dość niechętnie opuszczali to miejsce. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcieliby tu znowu wrócić.
Popraw Psi Los!
Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszej akcji.
Zbieramy dary, które przekażemy Fundacji "Psia Duszka" schroniska dla zwierząt
w Herbach.
Ogłaszamy zbiórkę suchej karmy
i puszek dla psów i kotów,
kaszy, ryżu, makaronu, misek, smyczy, szelek, obroży, koców, legowisk, dywaników, klatek transportowych, bud, kojców, itp.
Dary prosimy przynosić do p. Iwony Chłąd, p. Renaty Zych do świetlicy szkolnej.
Akcja trwa do 10 grudnia.
W tym roku po raz trzeci rozpoczynamy zbiórkę rzeczy dla schroniska. Wybór schroniska, któremu chcemy pomagać był prosty, nasze uczennice wraz z rodzicami bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem już pomagają.
Pomóżmy i My!
Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie ,,Historia Pieśnią Malowana."
Uczennica klasy II a Kalina Nowak uzyskała wyróżnienie rysując plakat do pieśni patriotycznej ,, Przybyli ułani pod okienko." Dnia 7.11.2019 roku uczestniczyła w Koncercie Galowym w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lubojnie, gdzie odebrała dyplom i nagrodę.
POLSKA – NASZA OJCZYZNA
- 33
Dnia 6 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie klasy 2 a , którzy wraz z wychowawcą p. Katarzyną Sawicką przygotowali akademię przypomnieli o ważnych symbolach narodowych . Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy II a recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Na zakończenie akademii zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, nagrody i medale uczniom, którzy uczestniczyli w konkursach szkolnych takich jak: Konkurs papieski, Konkurs Piosenki Patriotycznej oraz konkurs recytatorski „ Polska Złota Jesień.”
Wycieczka do teatru na spektakl pt. „Tom Sawyer” w języku angielskim
W dniu 31 października 2019 roku uczniowie klas 8 wraz z opiekunami p. Sylwią Galle i p. Edytą Suchanek po raz kolejny odwiedzili Chorzowskie Centrum Kultury, aby zobaczyć występ teatralny grupy TNT Theatre Britain w języku angielskim. Tym razem była to sztuka pt.: „Tom Sawyer”.
Podczas prawie 2- godzinnego spektaklu przenieśliśmy się do XIX-wiecznej Ameryki z zapartym tchem śledząc przygody bohaterów. Przedstawienie było dla uczniów nie tylko rozrywką, ale też cenną lekcją języka angielskiego. Pozwoliło także odświeżyć wiadomości o lekturze omawianej na języku polskim w poprzednich latach.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Projektujemy “Dziki Zakątek” w SP3
Weź udział w konkursie „Dzikie Zakątki” organizowanym przez Fundację WWF Polska!
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie natura rozwija się swoim rytmie i jednocześnie staje się przestrzenią do nauki. Stwórzmy własną enklawę bioróżnorodności – Dziki Zakątek w SP3!
Na podstawie zdjęcia podwórka Naszej placówki i jej warunków przyrodniczych przedstawcie Waszą wizję dzikiego zakątka w formie prac plastycznych (rysunki, kolaże, makiety).
Co może znaleźć się w takim miejscu?
• Rodzime gatunki drzew i krzewów, wspierające lokalny ekosystem poprzez dostarczanie pożywienia i schronienia dla wielu gatunków zwierząt.
• Łąki kwietne, zapewniające odpowiednie warunki do życia dla różnych organizmów przez cały rok.
• Domki zwierząt np. dla owadów lub jeży, tworzące bezpieczne schronienie i wspierające bioróżnorodność.
• Poidła dla zwierząt, umożliwiające dostęp do wody dla ptaków, owadów i małych ssakó
Szkolenie strzeleckie uczniów klasy 8 b
W dniu 15 kwietnia klasa 8B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawłą II w Kłobucku uczestniczyła w szkoleniu strzeleckim organizowanym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.
W programie szkolenia było:
1.Omówienie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.
2.Rodzaje broni, budowa.
3. Schemat BLOS.
4.Strzelanie na strzelnicy pneumatycznej z broni długiej
Dziękujemy bardzo p. Dyrektorowi Jackowi Rudzkiemu prowadzącym szkolenie pani Anicie Ziomko- Nowak i p. Michałowi Kalke oraz uczniom klasy 3LO o profilu mundorowym - ogólnopolicyjnym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym szkoleniu.
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje🏆🥉III miejsce SP 3 Kłobuck
Finał Powiatowy Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – wielkie emocje
III miejsce SP 3 KłobuckW Finale wzięło udział 8 drużyn z powiatu kłobuckiego, rywalizując w kategorii wiekowej : U-10 chłopcy. Turniej dostarczył wielu emocji, a młodzi zawodnicy pokazali nie tylko piłkarskie umiejętności, ale też ducha fair play i prawdziwe zaangażowanie. Turniej został rozegrany na boisku w Truskolasach . Reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce .
Skład naszej drużyny : Filip Nieszporski , Antoni Skwara , Borys Kowalczyk , Fabian Kucharczyk , Tobiasz Prozner , Tomasz Balas , Franciszek Polak , Wojciech Więch , Nauczyciel W- F : Wojciech Mastalerz
Trzecioklasiści poznają Wrocław 🚋🦆🐔🦈🐟🦋🚌
10 kwietnia br. upłynął uczniom klas trzecich oraz ich wychowawcom i opiekunom na zwiedzaniu przepięknego Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia Ogrodu Zoologicznego. Najpierw uczniowie przybyli do Afrykarium, a potem spacerując po zoo, poznali wiele ciekawych zwierząt i wysłuchali ciekawostek na ich temat, które padły z ust Pani Beaty- naszej wspaniałej pilotki. Potem udaliśmy się do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego. Po obiedzie natomiast młodzi turyści zobaczyli Stare Miasto i uważnie wypatrywali wrocławskich krasnali. Była to niezapomniana przygoda!
To były strzały w dziesiątkę- reprezentacji naszej szkoły zajęli II miejsce w Turnieju strzeleckim
W dniu 11 kwietnia 2025r. odbył się Turniej strzelecki z okazji 55 lecia Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.
Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w tych zawodach, a reprezentowali ją :Adam Grzyb, Maksymilian Wacowski i Klaudiusz Zając z klasy 8a. Były emocje , dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.
To były strzały w dziesiątkę 😉
I miejsce Jakuba Pawlika w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Geograficznej – „Państwa Świata”!
W poniedziałek, tj. 31. 03. 2025 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Lgocie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej - „Państwa Świata” organizowanego przez ww. placówkę. Reprezentant naszej szkoły, Jakub Pawlik - uczeń klasy 7c, wykazał się w rywalizacji finałowej ogromną wiedzą i zajął zaszczytne I miejsce. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres wiedzy i umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli się wykazać m. in.
Wśród instrumentów perkusyjnych 🎷🎺
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji edukacji muzycznej. Do szkoły zaprosiliśmy pracowników Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentowali audycję muzyczną pt. "Muzyka na pałkach i pałeczkach. Budowa i historia instrumentów perkusyjnych ". Uczniowie wysłuchali kilku pięknych utworów na tychże instrumentach oraz wiele dowiedzieli się na temat saksofonu, trąbki, dzwonków oraz perkusji. Mogli nawet sami zagrać na tych instrumentach. Ich żywa reakcja na poszczególne dźwięki była dowodem na to, że bardzo im się podobało. Na pewno nie była to ostatnia wizyta pracowników Filharmonii Częstochowskiej w naszej szkole. Zobaczymy się znowu w nowym roku szkolnym. Dziękujemy za dziś ♥️🫶♥️
Sukcesy naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Plastycznym "Woda to skarb"💧💧💧👏👏👏
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w kolejnej edycji konkursu plastycznego przeprowadzonego przez Szkołę Podstawową im. gen. J. Bema w Kamyku. Hania Wacowska (kl. IIIb) i Wojtek Więch (kl. IIIa) zajęli ex aequo I miejsce, a Oliwia Kaczmarczyk (kl.IIIa)- II miejsce!!! Wyróżnienie w tym konkursie zdobyły: Zosia Markisz (kl.Ib) i Anastazja Hermyt (kl.IIIa). Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy Wam sukcesów!
Trzecioklasiści uczestnikami Powiatowego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej "Wiem, umiem, rozumiem" we Wręczycy Wielkiej 🖊️📚📖🖋️
9 kwietnia br. dwaj uczniowie klasy trzeciej: Wojciech Nowak (IIIb) i Wojciech Więch (IIIa) reprezentowali naszą szkołę podczas kolejnej edycji konkursu wiedzy zintegrowanej w Szkole Podstawowej we Wręczycy Wielkiej. Obaj nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a Wojtek Nowak zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Ogromnie im gratulujemy!
Wielkanocne warsztaty w Domu Dziecka w Kłobucku
Podczas wyjątkowych warsztatów 9 kwietnia podopieczni Domu Dziecka wysłuchali prezentacji w języku angielskim na temat Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii przygotowanej przez Wolontariuszki z klasy 8. Następnie wszyscy dekorowaliśmy wielkanocne babeczki, upieczone wcześniej przez nasze Wolontariuszki. Warsztaty kulinarne to wspaniała okazja, by wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Przygotowywanie posiłków to także szansa na integrację w grupie i rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak współpraca, dzielenie się oraz wzajemne wsparcie. Sprawiło to dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu. Zapach domowych babeczek wypełniał salę i wprowadził nas w radosny wielkanocny nastrój. Było pysznie!
Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą.
W dniu 8 kwietnia odbyła się prelekcja Policji dla klas V, VI, VII, VIII ,,Odpowiedzialność nieletnich za wykroczenia w świetle obowiązujących przepisów oraz zagrożenia cyberprzemocą". Prelekcje prowadziła p. Aleksandra Śledziona specjalista ds. nieletnich z Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku.
Maraton Czytania📚
W dniu 7.04.2025 r. od 8.00 do 14.40 w SP nr 3 odbył się Maraton Czytania. Uczestniczyło w nim 220 osób, w tym nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas. Czytanie utworów Stefana Żeromskiego rozpoczęła P. Sylwia Piątkowska - Sekretarz Gminy Kłobuck oraz P. Sylwia Galle- Wicedyrektor naszej placówki. Uczniowie klas I - lll wraz z wychowawczyniami czytali baśnie znanych twórców. Kilkugodzinne zmagania czytelnicze zakończył Dyrektor - P. Paweł Kotkowski. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, otrzymali też drobne upominki i certyfikaty. Był to naprawdę miłe spędzony czas! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok! Organizatorki: pp. A. Kukuła i Ż. Kęsik
Fizyka dla najmłodszych na Politechnice Częstochowskiej
W dniu 4 kwietnia 2025 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z fizyki. Warsztaty prowadzili panowie dr inż. Marcin Jaroński i dr inż. Paweł Pietrusiewicz z Katedry Fizyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.
Głównym tematem eksperymentów był ciekły azot. Po dzisiejszych pokazach uczniowie będą wiedzieć jaką temperaturę ma ciekły azot, czy można zjeść produkty spożywcze zanurzone w nim, czy my sami możemy go wytworzyć i w jaki sposób. Dlaczego guma i kwiatek zanurzone w azocie ulegają rozbiciu na drobne elementy?
W kolejnej części dowiedzieliśmy się jak sprawdzić bez rozbijania skorupki czy jajko jest surowe czy gotowane? Dlaczego po ugotowaniu w ciekłym azocie i po naświetleniu ultrafioletem świeci na niebiesko?
Na koniec kilka eksperymentów z dziedziny optyki, czyli
Wielki sukces naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych🏆🏆🏆
Zakończyły się finały Konkursów Przedmiotowych, które należą do najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych. Mamy powody do dumy, ponieważ nasi uczniowie zdobyli 4 tytuły laureata i 4 tytuły finalistów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Z biologii tytuły laureata zdobyli: Weronika Błaszczykowska (8a) i Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Borys Uzny (8a). Z matematyki tytuł laureata uzyskała Hanna Bednarska (8a), a tytuł finalistki zdobyła Weronika Błaszczykowska (8a). Z geografii tytuł laureata zdobył Tymoteusz Lipiński (6b), a tytuł finalisty uzyskał Jan Nowak (8a). Z języka angielskiego tytuł finalistki uzyskała Maja Osuchowska (8a). Gratulujemy laureatom i finalistom takich osiągnięć. Składamy także gratulacje i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, czyli Pani Hal
Podsumowanie szkolnego konkursu ,, Wianek świąteczno- wiosenny".
10Tradycyjnie w okresie przedświątecznym zorganizowany został konkurs plastyczno- -techniczny na ,, Wianek świąteczno- wiosenny". Techniki i materiały , z których wykonane zostały wianki były bardzo różne a efekty zdumiewające . Jury powołane przez organizatorów stanęło jak zwykle przed niezmiernie trudnym do wykonania zadaniem i oceną prac.
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
71 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W hołdzie bohaterom uczniowie naszej szkoły wzbogacili swoją wiedzę historyczną i przygotowali prace plastyczne, na których przedstawili swoje wyobrażenia o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej.