13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
Czas na "Dziady"...
- 1
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczejUCZESTNICY KONKURSU:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów:kat.1: klas I-III
kat. 2: klas IV-VIIIWARUNKI KONKURSU:
- praca powinna mieć formę przestrzenną o wysokości nie przekraczającej 0,5m i przedstawiać CHOINKĘ BOŻONARODZENARODZENIOWĄ lub formę płaską z mocowaniem od tyłu (np. masa sola, glina itd.)
- do wykonania CHOINKI nie wolno używać artykułów spożywczych, które ulegają zepsuciu;
- każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę;
- każda praca powinna być opatrzona metryczką: imię i nazwisko wykonawcy, klasa
- uczestnicy konkursu otrzymają punkty dodatnie oraz ocenę celującą z techniki; dla Zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody;
- prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność Organizatora;
- prace Uczniów będzie można zakupić podczas kiermaszu świątecznego, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby świetlicy szkolnej.TERMIN SKŁADANIA PRAC:
Prace wykonane zgodnie z regulaminem należy dostarczyć wyłącznie dnia 06.12.2024 r. do godziny 10.00 i pozostawić w holu szkoły. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 grudnia 2023 r. Wręczenie nagród 10 grudnia 2024 r. Kiermasz prac rozpocznie się 9 grudnia.Organizatorzy: R. Zych, B. Gaudy, M. Głąb, A. Pelikan
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
87
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.59
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON kolejny raz w naszej szkole 🦎🦎🦎
6 i 7 listopada odbył się jak co roku konkurs Leon. Tradycyjnie przeprowadzono go z matematyki i zintegrowanych sprawności w klasach 1-3 i z języka angielskiego w klasach 1-8. Jak zwykle w naszej szkole mieliśmy wielu uczestników z każdej kategorii. Uczniowie rozwiązujący testy konkursowe musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami często wykraczającymi poza program danej klasy. Teraz pozostało nam tylko z niecierpliwością czekać na wyniki, które zostaną ogłoszone po trzech miesiącach. Koordynatorami konkursu były pp. M. Dyła i A. Kukuła.
12
Zaczytani drugoklasiści
Listopad rozpoczęliśmy od lektury „Dziewczynka z parku”- niezwykłej, poruszającej temat życia i śmierci, tęsknoty ale i pięknej przyjaźni opowieści Barbary Kosmowskiej. Omawiając lekturę poruszyliśmy także temat trudnych emocji, relacji między rówieśnikami a także dowiedzieliśmy się „ co to jest cukrzyca i jak wygląda życie osób chorych na tą chorobę”. Dopełnieniem ciekawych rozmów podczas zajęć było wykonanie lapbooków podsumowujących naszą wiedzę.36
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Trwa ogólnopolska kampania Dzieciństwo bez Przemocy, realizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Partnerem Kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka. 6 listopada uczniowie kl. 4 uczestniczyli w lekcji online „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”.
Prowadzący zajęcia p. Rafał Ślusarczyk przekazał informacje na temat form przemocy, od kogo możemy jej doświadczyć. Omówił, do kogo można się zwrócić po pomoc. Na koniec uświadomił, jak Telefon Zaufania 116 111 wspiera młode osoby w trudnych sytuacjach, przekonywał, że rozmowa może pomóc rozwiać nasze wątpliwości, pozwala uzyskać wsparcie w decyzji o zgłoszeniu przemocy.
Szkoła marzeń
Uczniowie klasy 4a zainspirowani lekturą Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa” uczestniczyli w projekcie czytelniczym w ramach NPRCZ. Czwartoklasiści tworzyli projekty wymarzonej szkoły, opowiadali o niezwykłych zajęciach edukacyjnych, w których mogliby uczestniczyć zapisani do niej uczniowie. W czasie lekcji kleksografii, dzięki magicznej sile wyobraźni, wszystkim udało się odkryć tajemnicze formy w plamkach atramentu i ułożyć krótki wierszyki. Zajęcia sprzyjały dobrej zabawie i pozwoliły lepiej zapamiętać niezwykłe przygody Adasia Niezgódki.
1
IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas 1-3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego.
- 17
7 listopada w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas 1-3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego.
Do konkursu przystąpiło 15 Uczennic z 6 szkół podstawowych naszej gminy.
W tegorocznej edycji poziom wykonanych utworów był bardzo wysoki i niezwykle różnorodny, od tradycyjnych pieśni patriotycznych po współczesne piosenki dziecięce o tej tematyce. Jury w składzie: p. Andrzej Jelonek – instruktor muzyki w MOK-u w Kłobucku, p. Bożena Zając – nauczyciel muzyki oraz p. Aleksandra Pyzik – nauczyciel historii i edukacji wczesnoszkolnej przyznało następujące nagrody:1 miejsce – Oliwia Soboniak, SP Biała2 miejsce – Nikola Zając, SP nr 1 Kłobuck3 miejsce – Antonina Gaudy, SP nr 3 Kłobuck.
Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Tukajska – SP 1 Kłobuck, Zofia Zych – SP 3 Kłobuck, Hanna Pyzik – SP 1 Kłobuck, Emilia Kowalik – SP Łobodno, Helena Belowska – SP Kamyk, Maja Pierz – SP Łobodno.Nagrody w konkursie ufundowali: Pan Burmistrz Jerzy Zakrzewski, sklep muzyczny Gama Witczak w Częstochowie oraz Rada Rodziców przy SP nr 3 w Kłobucku.
Nagrody w konkursie wręczyła p. Sylwia Piątkowska – Sekretarz Gminy Kłobuck. Składamy gratulacje nagrodzonym uczniom i wszystkim uczestnikom konkursu, oraz Nauczycielom i Rodzicom. Dziękujemy fundatorom nagród.
Jesienne poznawanie przyrody
Klasy drugie i trzecie odkrywały piękno jesieni poznając świat przyrody. Podczas zajęć tworzyły i prezentowały albumy jesienne, zielniki. Poznawały zwyczaje zwierząt, rozróżniały ptaki odlatujące do ciepłych krajów i te zostające w Polsce na zimę. Na jesiennych spacerach uczyły się rozpoznawać drzewa, zbierały jesienne owoce i tworzyły piękne jesienne prace.
482
Przedszkolaki z „Jedyneczki” na zajęciach przyrodniczych w naszej szkole🔍🔬🦋🦗.
Dziś odwiedziły nas przedszkolaki Gminnego Przedszkola nr 1 w Kłobucku z wychowawczynią p. Małgorzatą Zych i pedagogiem p. Anną Wawrzyniak. To kolejne zajęcia z mikroskopowania dla przedszkolaków. Tym razem w roli prowadzących: Maja Osuchowska, Emilia Sosnowska, Hanna Sitek, Malwina Mazik i Emilia Wręczycka. Przebieg zajęć zgodny ze scenariuszem identycznym dla każdej grupy przedszkolnej. Zajęcia obserwowała Pani Sylwia Galle- wicedyrektor szkoły. Nasi mali goście aktywnie uczestniczyli w zajęciach, więc udało się w pełni zrealizować nasze plany edukacyjne z liczną grupą🍀.61
LUDZIE LUDZIOM …
Pozostając w klimacie zadumy i wspominania zmarłych, 4 listopada klasy 8a i 8b odwiedziły wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, które znajduje się w miejscu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Uczniowie w atmosferze powagi i szacunku wysłuchali historii uciemiężenia wielu narodowości, w szczególności Polaków i Żydów. W tej tzw. „fabryce śmierci” zamordowanych zostało ponad milion trzysta tysięcy ofiar. Przejście bramą z przewrotnym napisem Arbeit macht frei (Praca czyni wolnym), obejrzenie tysięcy „pamiątek” odebranych więzionym tutaj ludziom, przejście z rampy w Brzezince drogą śmierci, zrobiło na młodych uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie wprowadzając ich w stan zadumy, budząc świadomość narodową, krytycyzm, nostalgię. Pod bramą śmierci, gdzie przez dwa lata od jesieni 1941 do jesieni 1943 strzałem w potylicę esesmani zamordowali kilka tysięcy osób, zapaliliśmy pamiątkowy znicz i uczciliśmy minutą ciszy pamięć o nich. Budujący dla wszystkich był widok ogromnej rzeszy odwiedzających to miejsce: młodzieży i dorosłych z wielu krajów całego świata, którzy pomimo upływu lat ciągle ożywiają to miejsce swoją pamięcią i zainteresowaniem. Wyjechaliśmy z przesłaniem, że należy być czujnym a na pewno nie być obojętnym, bo jak słusznie stwierdził były więzień tego obozu Marian Turski „Auschwitz nie spadło z nieba”. PS Po powrocie z wycieczki dociekliwy uczestnik doczytał w sieci, że p. przewodnik Grażyna Ferenc, która oprowadzała jedną z naszych grup, była laureatką nagrody imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Po odebraniu nagrody w 2011 roku ta zasłużona nauczycielka historii i przewodnik w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau powiedziała: Irena Sendlerowa uczyła, że ludzie nie dzielą się na białych i czarnych, wyznawców takiej czy innej religii, ale na dobrych i złych. Jak długo w społeczeństwie nie zagości ta świadomość, znajduję dla siebie pewną rolę do spełnienia. Jesteśmy zaszczyceni, że los zetknął nas z tak zasłużoną osobą.34
Zajęcia edukacyjne w lesie klasy 3a
4 listopada członkowie LOP z 3a naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w lesie przez Pana Tomasza Paciepnika. Zajęcia dotyczyły ochrony przyrody w Nadleśnictwie Kłobuck.
15
Fotorelacja z zajęć przyrodniczych dla przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 4 w Kłobucku - Zagórzu🔍🔬🦗🌿🦞.
Dziś odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola nr 4 z wychowawczynią p. Anetą Płuska i nauczycielem p. Wiolettą Białecką. Zajęcia dla młodszych koleżanek i kolegów przeprowadziły uczennice klasy 7a, działające w Szkolnym Kole LOP- Julia Podlejska vel Bielska, Laura Mięsowska, Maja Dymowska i Julia Szymczyńska. Przedszkolaki obserwowały obiekty przyrodnicze w skali mikro w powiększeniu 100 krotnym. Po zajęciach nasi mali goście odwiedzili szkolny sklepik, świetlicę oraz zobaczyli lekcję wychowania fizycznego na hali sportowej. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki z rąk Pani Wicedyrektor Sylwii Galle. Już umówiliśmy się na kolejne spotkanie przyrodnicze🌲🌳💚.68
Sukces Mai i Weroniki w Gminnym Konkursie Przedmiotowym „Moja wiedza, mój kamień milowy przyszłości”.
Nasze uczennice- Maja Osuchowska i Weronika Błaszczykowska z kl. 8a zostały laureatkami I miejsca w 2. edycji Gminnego Konkursu Przedmiotowego, który został zorganizowany w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kamyku. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów w ujęciu interdyscyplinarnym- z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii oraz kreatywność uczestników. Konkurs przebiegał w formie drużynowej w dwóch etapach, rywalizowali w nim uczniowie z pięciu szkół naszej gminy. Gratulujemy naszym laureatkom najwyższego stopnia podium i życzymy kolejnych sukcesów.2
Jesienny czas zadumy udziałem naszych najmłodszych uczniów…
- 21
DUMNI Z MISTRZYNI🥇
W dniach 25-27 pazdziernika odbyly sie zawody TAEKWONDO-Otwarte Mistrzostwa Europy ITF UNION w Anglii. Nasza uczennica Emilia Juszczak zajela 1 miejsce w walkach -65kg juniorek mlodszych stopni uczniowskich. 🥇🥊🥋
Sieciaki zawitały do naszej szkoły🥰
W ramach KAMPANII DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY realizowanej przez naszą szkołę klasa 3b uczestniczyła w lekcji on-line na temat: Internet Mocy bez Przemocy. Uczniowie poznali drużynę Sieciaków i dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają na dzieci w internecie oraz jak zadbać o bezpieczeństwo online. Lekcja oparta była o fabułę książek o przygodach Sieciaków i treści z serwisu edukacyjnego Sieciaki.pl. Uczniowie dowiedzieli się też, gdzie szukać pomocy, jeśli staną się ofiarą hejtu. Mogli podać też swoje pomysły, jak zapobiec tym niebezpiecznym zjawiskom w internecie. Dzięki udziałowi w tej lekcji zrozumieli, że ich czasem nieświadome zachowanie może krzywdzić innych.
12
Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej.
- 10
W dniu dzisiejszym tj. 30.10 uczniowie klas I - III wzięli udział w Eliminacjach Szkolnych do IV Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Miasta Kłobuck. Śpiewający zmierzyli się z bardzo trudnym repertuarem patriotycznym, w doborze którego pomogli im nauczyciele wychowawcy, rodzice.
Wyniki konkursu:
1 miejsce Weronika Jagieła z klasy 3b,
2 miejsce Antonina Gaudy z klasy 1b,
3 miejsce Zofia Zych z klasy 2a .
Wyróżnienie otrzymali - uczennica klasy 1b Tola Nowak, uczniowie klasy 3a : Daria Boryka, Mikołaj Antczak, Hanna Łaszczych, Stanisław Tobis, uczennice klasy 3b : Laura Kotkowska, Małgorzata Kostan- Gonzalez, Maria Nicer.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom za odwagę i udział w konkursie.
Organizatorzy konkursu dziękują p. Katarzynie Sawickiej, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Joannie Rosickiej –Polewka, p. Małgorzacie Głąb za pracę w jury konkursu.
Śpiewamy piosenki z bajek 🎵🎶🧙🏻♀️🤴🏻🧝🏻♀️🎩👑🎶🎵
Szkolny Konkurs ,,Piosenki z Bajki’’.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III, naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
• wspieranie wychowania dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
• popularyzacja piosenek dziecięcych i familijnych,
• umiejętność prezentowania się, występowania i umiejętności aktorskie.
Występujący uczestnicy prezentują jedną piosenkę z bajki lub filmu dziecięcego w stroju nawiązującym do bajki lub utworu.
Uczestnicy konkursu.
W konkursie mogą uczestniczyć soliści lub duety. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć należy najpóźniej do dnia 15.11.2024r. roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
• dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
• muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
• oryginalność interpretacji,
• staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii),
• ogólny wyraz artystyczny.
Terminy: Zgłoszenia do konkursu dokonuje się u Anny Gosławskiej ( wychowawczyni klasy 1a) , Katarzyny Dąbrowskiej (wychowawczyni klasy 2a)do 15 listopada br. , podając tytuł wykonywanego utworu i zostawiając podkład wykonywanego utworu.
Konkurs odbędzie się 20 listopada 2024 roku w sali 15- na 7 godzinie lekcyjnej. Bez zgody organizatora nie wolno zmieniać wcześniej zadeklarowanego repertuaru.
Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie konkursu , o czym poinformowani zostaną jego uczestnicy.
ZAPRASZAMY organizatorzy: Katarzyna Dąbrowska i Anna Gosławska.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON kolejny raz w naszej szkole 🦎🦎🦎
6 i 7 listopada odbył się jak co roku konkurs Leon. Tradycyjnie przeprowadzono go z matematyki i zintegrowanych sprawności w klasach 1-3 i z języka angielskiego w klasach 1-8. Jak zwykle w naszej szkole mieliśmy wielu uczestników z każdej kategorii. Uczniowie rozwiązujący testy konkursowe musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami często wykraczającymi poza program danej klasy. Teraz pozostało nam tylko z niecierpliwością czekać na wyniki, które zostaną ogłoszone po trzech miesiącach. Koordynatorami konkursu były pp. M. Dyła i A. Kukuła.
Zaczytani drugoklasiści
Listopad rozpoczęliśmy od lektury „Dziewczynka z parku”- niezwykłej, poruszającej temat życia i śmierci, tęsknoty ale i pięknej przyjaźni opowieści Barbary Kosmowskiej. Omawiając lekturę poruszyliśmy także temat trudnych emocji, relacji między rówieśnikami a także dowiedzieliśmy się „ co to jest cukrzyca i jak wygląda życie osób chorych na tą chorobę”. Dopełnieniem ciekawych rozmów podczas zajęć było wykonanie lapbooków podsumowujących naszą wiedzę.
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Trwa ogólnopolska kampania Dzieciństwo bez Przemocy, realizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Partnerem Kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka. 6 listopada uczniowie kl. 4 uczestniczyli w lekcji online „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”.
Szkoła marzeń
Uczniowie klasy 4a zainspirowani lekturą Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa” uczestniczyli w projekcie czytelniczym w ramach NPRCZ. Czwartoklasiści tworzyli projekty wymarzonej szkoły, opowiadali o niezwykłych zajęciach edukacyjnych, w których mogliby uczestniczyć zapisani do niej uczniowie. W czasie lekcji kleksografii, dzięki magicznej sile wyobraźni, wszystkim udało się odkryć tajemnicze formy w plamkach atramentu i ułożyć krótki wierszyki. Zajęcia sprzyjały dobrej zabawie i pozwoliły lepiej zapamiętać niezwykłe przygody Adasia Niezgódki.
IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas 1-3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego.
177 listopada w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas 1-3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego.
Do konkursu przystąpiło 15 Uczennic z 6 szkół podstawowych naszej gminy.
W tegorocznej edycji poziom wykonanych utworów był bardzo wysoki i niezwykle różnorodny, od tradycyjnych pieśni patriotycznych po współczesne piosenki dziecięce o tej tematyce. Jury w składzie: p. Andrzej Jelonek – instruktor muzyki w MOK-u w Kłobucku, p. Bożena Zając – nauczyciel muzyki oraz p. Aleksandra Pyzik – nauczyciel historii i edukacji wczesnoszkolnej przyznało następujące nagrody:1 miejsce – Oliwia Soboniak, SP Biała2 miejsce – Nikola Zając, SP nr 1 Kłobuck3 miejsce – Antonina Gaudy, SP nr 3 Kłobuck.
Jesienne poznawanie przyrody
Klasy drugie i trzecie odkrywały piękno jesieni poznając świat przyrody. Podczas zajęć tworzyły i prezentowały albumy jesienne, zielniki. Poznawały zwyczaje zwierząt, rozróżniały ptaki odlatujące do ciepłych krajów i te zostające w Polsce na zimę. Na jesiennych spacerach uczyły się rozpoznawać drzewa, zbierały jesienne owoce i tworzyły piękne jesienne prace.
Przedszkolaki z „Jedyneczki” na zajęciach przyrodniczych w naszej szkole🔍🔬🦋🦗.
Dziś odwiedziły nas przedszkolaki Gminnego Przedszkola nr 1 w Kłobucku z wychowawczynią p. Małgorzatą Zych i pedagogiem p. Anną Wawrzyniak. To kolejne zajęcia z mikroskopowania dla przedszkolaków. Tym razem w roli prowadzących: Maja Osuchowska, Emilia Sosnowska, Hanna Sitek, Malwina Mazik i Emilia Wręczycka. Przebieg zajęć zgodny ze scenariuszem identycznym dla każdej grupy przedszkolnej. Zajęcia obserwowała Pani Sylwia Galle- wicedyrektor szkoły. Nasi mali goście aktywnie uczestniczyli w zajęciach, więc udało się w pełni zrealizować nasze plany edukacyjne z liczną grupą🍀.
LUDZIE LUDZIOM …
Pozostając w klimacie zadumy i wspominania zmarłych, 4 listopada klasy 8a i 8b odwiedziły wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, które znajduje się w miejscu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Uczniowie w atmosferze powagi i szacunku wysłuchali historii uciemiężenia wielu narodowości, w szczególności Polaków i Żydów. W tej tzw. „fabryce śmierci” zamordowanych zostało ponad milion trzysta tysięcy ofiar. Przejście bramą z przewrotnym napisem Arbeit macht frei (Praca czyni wolnym), obejrzenie tysięcy „pamiątek” odebranych więzionym tutaj ludziom, przejście z rampy w Brzezince drogą śmierci, zrobiło na młodych uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie wprowadzając ich w stan zadumy, budząc świadomość narodową, krytycyzm, nostalgię. Pod bramą śmierci, gdzie przez dwa lata od jesieni 1941 do jesieni 1943 strzałem w p
Zajęcia edukacyjne w lesie klasy 3a
4 listopada członkowie LOP z 3a naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w lesie przez Pana Tomasza Paciepnika. Zajęcia dotyczyły ochrony przyrody w Nadleśnictwie Kłobuck.
15
Fotorelacja z zajęć przyrodniczych dla przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 4 w Kłobucku - Zagórzu🔍🔬🦗🌿🦞.
Dziś odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola nr 4 z wychowawczynią p. Anetą Płuska i nauczycielem p. Wiolettą Białecką. Zajęcia dla młodszych koleżanek i kolegów przeprowadziły uczennice klasy 7a, działające w Szkolnym Kole LOP- Julia Podlejska vel Bielska, Laura Mięsowska, Maja Dymowska i Julia Szymczyńska. Przedszkolaki obserwowały obiekty przyrodnicze w skali mikro w powiększeniu 100 krotnym. Po zajęciach nasi mali goście odwiedzili szkolny sklepik, świetlicę oraz zobaczyli lekcję wychowania fizycznego na hali sportowej. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki z rąk Pani Wicedyrektor Sylwii Galle. Już umówiliśmy się na kolejne spotkanie przyrodnicze🌲🌳💚.
Sukces Mai i Weroniki w Gminnym Konkursie Przedmiotowym „Moja wiedza, mój kamień milowy przyszłości”.
Nasze uczennice- Maja Osuchowska i Weronika Błaszczykowska z kl. 8a zostały laureatkami I miejsca w 2. edycji Gminnego Konkursu Przedmiotowego, który został zorganizowany w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kamyku. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów w ujęciu interdyscyplinarnym- z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii oraz kreatywność uczestników. Konkurs przebiegał w formie drużynowej w dwóch etapach, rywalizowali w nim uczniowie z pięciu szkół naszej gminy. Gratulujemy naszym laureatkom najwyższego stopnia podium i życzymy kolejnych sukcesów.
DUMNI Z MISTRZYNI🥇
W dniach 25-27 pazdziernika odbyly sie zawody TAEKWONDO-Otwarte Mistrzostwa Europy ITF UNION w Anglii. Nasza uczennica Emilia Juszczak zajela 1 miejsce w walkach -65kg juniorek mlodszych stopni uczniowskich. 🥇🥊🥋
Sieciaki zawitały do naszej szkoły🥰
W ramach KAMPANII DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY realizowanej przez naszą szkołę klasa 3b uczestniczyła w lekcji on-line na temat: Internet Mocy bez Przemocy. Uczniowie poznali drużynę Sieciaków i dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają na dzieci w internecie oraz jak zadbać o bezpieczeństwo online. Lekcja oparta była o fabułę książek o przygodach Sieciaków i treści z serwisu edukacyjnego Sieciaki.pl. Uczniowie dowiedzieli się też, gdzie szukać pomocy, jeśli staną się ofiarą hejtu. Mogli podać też swoje pomysły, jak zapobiec tym niebezpiecznym zjawiskom w internecie. Dzięki udziałowi w tej lekcji zrozumieli, że ich czasem nieświadome zachowanie może krzywdzić innych.
Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej.
10W dniu dzisiejszym tj. 30.10 uczniowie klas I - III wzięli udział w Eliminacjach Szkolnych do IV Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Miasta Kłobuck. Śpiewający zmierzyli się z bardzo trudnym repertuarem patriotycznym, w doborze którego pomogli im nauczyciele wychowawcy, rodzice.
Śpiewamy piosenki z bajek 🎵🎶🧙🏻♀️🤴🏻🧝🏻♀️🎩👑🎶🎵
Szkolny Konkurs ,,Piosenki z Bajki’’.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III, naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
• wspieranie wychowania dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
• popularyzacja piosenek dziecięcych i familijnych,
• umiejętność prezentowania się, występowania i umiejętności aktorskie.
Występujący uczestnicy prezentują jedną piosenkę z bajki lub filmu dziecięcego w stroju nawiązującym do bajki lub utworu.
Uczestnicy konkursu.
W konkursie mogą uczestniczyć soliści lub duety. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć należy najpóźniej do dnia 15.11.2024r. roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
• dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
• muzykalność i warunki g