Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych,która odbędzie się
19 października 2018r. o godz. 17 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3
im. Jana Pawła II w Kłobucku.
Uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami
Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych,która odbędzie się
19 października 2018r. o godz. 17 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3
im. Jana Pawła II w Kłobucku.
Uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami
Tak ważne święto wymaga wyjątkowej oprawy…
W dniu 11 października 2018 roku uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjalnych z opiekunkami pp. Sylwią Galle, Dorotą Ciemięgą i Edytą Suchanek udali się na wycieczkę do Chorzowa, gdzie w Chorzowskim Centrum Kultury obejrzeli spektakl „Pygmalion” w języku angielskim.
Eliza Doolittle, uboga dziewczyna z tzw. nizin społecznych sprzedająca kwiaty na ulicy spotyka znanego profesora – eksperta mowy. Profesor Henry Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem, że potrafi on nauczyć dziewczynę poprawnej i pięknej mowy tak, aby mogła ona uchodzić za damę. Higgins wygrywa zakład, Eliza uczy się gramatycznej i poprawnej mowy, zyskuje towarzyską ogładę, lecz jej życie zmienia się, a ona zdaje sobie sprawę z tego, iż wcale nie jest to zmiana na lepsze. Dziewczyna traci niezależność – jedyna perspektywa to wyjść za mąż - i czuje się wykorzystana.
„Pigmalion” to arcydzieło literatury brytyjskiej, czy raczej irlandzkiej, a sztuka w wykonaniu grupy teatralnej TNT Theatre Britain nas nie zawiodła. Przedstawienie oparte na dramacie George’a Bernarda Shaw było oryginalną lekcją języka angielskiego. Skłoniło nas też do zadumy nad poruszonymi w nim tematami: dyskryminacją ze względu na środowisko (klasę społeczną), z którego się wywodzimy oraz styl i sposób mówienia. W sztuce podjęto także temat nierówności płci i brak możliwości z jakimi kobiety borykały się w poprzednim wieku.
11.10.br. grupa 30 uczniów z klasy VII b i VIII b pod opieką p. I. Krysiak oraz p. K. Schulz wzięła udział w nietypowych pokazach fizyko - chemicznych w Eksperymentarium w Łodzi.
Mieliśmy możliwość poznania jednej z najzimniejszych substancji na świecie o temperaturze niczym na Marsie, Neptunie, Saturnie czy Uranie. Zobaczyliśmy , co dzieje się z substancjami w ekstremalnie niskiej temperaturze oraz to, jak piękna czerwona róża kruszy się niczym szkło.
Po pokazach z ciekłym azotem zetknęliśmy się z kuchnią XXI wieku - kuchnią molekularną. Połączenie wiedzy kulinarnej, chemii i fizyki pozwoliło na otrzymanie zdrowych potraw o nietypowych smakach, zaskakujących połączeniach i interesującej formie. W menu znalazły się, m.in. molekularne bezy śmietankowe, dymiące ciasteczka, lody robione przy pomocy ciekłego azotu, sorbety owocowe oraz kawior przyrządzony z coca – coli.
Po degustacji smakołyków, które pobudziły nasze kubki smakowe, przyszedł czas na niezapomnianą zabawę na Arenie Laser Game. Rozgrywka wymagała od nas zarówno aktywności fizycznej, jak i umysłowej. W grze liczyła się inteligencja, spryt i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizowaliśmy o miano lidera.
Przeżyliśmy bardzo emocjonujący dzień. Pokazy ciekłego azotu, kuchni molekularnej, a później rozgrywka na Arenie dostarczyły nam niezapominanych wrażeń, pozwoliły pozbyć się złej energii, pokonać stres i oderwać się od codziennych problemów.
W dniu dzisiejszym odbyły sią eliminacje do ligii warcabowej. Sposród 12 uczniów , 4 najlepszych zawodnikow będzie reprezentowało szkołę w otwartej Lidze Szkół Podstawowych im. Zdzisława Porochnickiego w warcabach 100-polowych.
W skład drużyny reprezentujacej szkołę weszli:
Gratulujemy pierwszych sukcesów i życzymy powodzenia.
W tym tygodniu uczniowie klas IV i VII zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Wszystko za sprawą otrzęsin zorganizowanych przez kolegów i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Przyjęcie do grona uczniów „Trójki” wiązało się z wykonaniem wielu dość nietypowych zadań… Na śmiałków reprezentujących kolejne klasy czekał tor przeszkód, jedzenie kisielu z zamkniętymi oczami, wypicie mleka bez użycia rąk oraz kilka innych, ciekawych konkurencji. Nikt przecież nie powiedział, że będzie łatwo ;) Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i poczucie humoru, a zwycięskim klasom gratulujemy wygranej!
W dniu 12 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami, korzystając z uroków polskiej złotej jesieni, wzięli udział w wycieczce do Nadleśnictwa w Kłobucku. Wspaniałe przygotowana przez pracownika nadleśnictwa oferta edukacyjna umożliwiła naszym uczniom zapoznanie się z pracą i obowiązkami leśników. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści pana leśnika, dotyczących obowiązków, pracy i ciekawostek z życia zwierząt leśnych. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko, przygotowane przez leśniczego, oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wycieczka ta na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Nadleśnictwu Kłobuck za przygotowanie „Żywej lekcji przyrody dla najmłodszych” oraz wielu atrakcji.
Wycieczki z cyklu „Śladami Jana Pawła II” to już tradycja naszej szkoły. Tym razem 3 października br. do Krakowa zawitali uczniowie klasy V a i V b pod opieką ks. Grzegorza Dymka oraz wychowawczyń: pp. Anety Kukuły i Iwony Chłąd.
Humory dopisywały uczestnikom już od samego rana. Wspólne śpiewanie w autokarze przyczyniło się jeszcze bardziej do poprawy nastrojów. Zadowoleni dotarli do Łagiewnik, gdzie mogli obejrzeć Sanktuarium św. Jana Pawła II- jeden z elementów powstającego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Na początku każdy mógł w skupieniu się pomodlić. Zwiedzanie rozpoczęto od Kościoła Górnego, w którym wszystkich zachwyciła dekoracja mozaikowa. Następnie uczestnicy wycieczki weszli do Kościoła Dolnego, gdzie obejrzeli przepiękne kaplice oraz Kościół Relikwii. Pobyt w tym niezwykłym miejscu zakończyła sesja zdjęciowa przed pomnikiem Jana Pawła II i wejściem do sanktuarium. Potem skorzystano także z oferty małej kawiarenki, w której spróbowano pysznych słodkości.
Kolejnym punktem eskapady był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema - jeden z oddziałów Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Dla wszystkich była to bardzo interesująca wizyta, w trakcie której uczestnicy uczyli się i bawili. Pobyt w tym sensorycznym parku edukacyjnym z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki na pewno wszystkim pozostanie w pamięci. Urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, takie jak pryzmat, kalejdoskop, tarcza Newtona oraz zielony labirynt to chyba najbardziej fascynujące miejsca w tym ogrodzie.
Następnie wszyscy udali się na krakowski rynek, gdzie można było zakupić pamiątki. Ostatnim punktem wycieczki był spacer plantami, a następnie bulwarem nad Wisłą.
W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w Mc` Donalds, gdzie każdy wybrał coś dla siebie.
Podróż autokarem upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Czas umilały żywe śpiewy naszych piątoklasistów. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domów.
Cele konkursu:
Warunki uczestnictwa:
1.Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej placówki.
Kategoria I- uczniowie klas I i II,
Kategoria II- uczniowie klas IV i V,
Kategoria III- uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum.
2. Każdy uczestnik będzie oceniany indywidualnie (nie dopuszcza się prezentacji
grupowych).
3. Prezentowany w konkursie repertuar powinien obejmować :
Dla kategorii I- fragment wiersza Jana Pawła II oraz dowolnie wybranego utworu
poetyckiego o tematyce patriotycznej.
Dla kategorii II i III- 2 dowolnie wybrane utwory poetyckie ( jeden- autorstwa Jana Pawła II,
drugi- dowolnie wybrany utwór poetycki o tematyce patriotycznej).
Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
Zasady organizacyjne:
1.Konkurs odbędzie się 6 listopada 2018 r. (wtorek) o godz. 9. 50 w sali 21.
2. Zgłoszenia prosimy składać u organizatorów lub swoich nauczycieli języka polskiego
do 26 października br. (piątek).
3. Powołane przez organizatorów jury oceniać będzie prezentacje konkursowe
w trzech kategoriach wiekowych wg następujących kryteriów:
4. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz punkty
dodatnie z zachowania, a także oceny z języka polskiego.
UWAGA!!!
Uczniowie, którzy najlepiej się zaprezentują, wezmą udział w pozaszkolnych konkursach recytatorskich, m.in. Regionalnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku oraz Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Twórczości Jana Pawła II.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Organizatorzy: pp. Ż. Kęsik, A. Kukuła, A. Neczajewska- Kozińska, D. Ciemięga.
Kochani uczniowie
Serdecznie zapraszamy do udziału w eliminacjach do Otwartej Ligi Szkół Podstawowych im. Z. Porochnickiego w warcabach 100-polowych.
Zapisy na eliminacje do dnia 11.X.
Termin eliminacji - najprawdopodobniej 15.X. około godz 14.00
Celem imprezy jest:
- popularyzacja gry w warcaby 100 polowe wśród dzieci,
- wyłonienie Mistrza Ligi Szkolnej,
- wyrabianie wśród dzieci umiejętności sportowej rywalizacji.
Liga odbywać się będzie raz w miesiącu w Szkole Podstawowej nr 2. Naszą szkołę reprezentowało będzie czworo uczniów.
Zapisy u Pani Renaty Zych w świetlicy szkolnej.
28 września klasa 1 a wraz z wychowawcą wybrała się do MOK-u w Kłobucku, gdzie obchodziła Dzien Chłopaka. Podczas zajęć integracyjnych dzieci uczyły się piosenek o jesieni, słuchały opowiadań o sowach oraz wykonywały prace plastyczne. Warsztaty byly bardzo owocne - w miłej i przyjaznej atmosferze powstaly przepiekne lampiony i jeże.
W ostatnim czasie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla nas wiele niespodzianek. Jedną z nich były pyszne gofry, których bajeczny zapach roznosił się po korytarzach całej szkoły. Jak zawsze na amatorów słodkości nie trzeba było długo czekać… To jednak nie koniec atrakcji. Członkowie Samorządu zaprosili nas również do szalonych pląsów podczas dyskoteki szkolnej. Zabawa jak zwykle była udana, a rytmiczna muzyka porwała do tańca nawet najbardziej opornych.
Ruszyła XI edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem "Oddaj zużyty telefon komórkowy". Telefony można przynosić do końca października do sali nr 34. Uczniowie za udział w akcji otrzymają punkty.
Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
Wychowawczynie klas pierwszych
4 października br. w Gospodarstwie Nasienno – Szkółkarskim w Nowym Folwarku odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli. Organizatorem warsztatów, które odbywają się cyklicznie od 8 lat jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłobucku, Nadleśnictwo Kłobuck oraz Zarząd Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Kłobucku. Materiały edukacyjne dla nauczycieli przekazało Centrum Informacyjne Lasów Państwowych oraz Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.
Tematem warsztatów były „Ekosystemy torfowiskowe w edukacji przyrodniczej przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych”. W warsztatach uczestniczyło 24 nauczycieli z przedszkoli i wszystkich typów szkół powiatu kłobuckiego oraz Wicedyrektor SP 3 w Kłobucku p. Sylwia Galle, szefowa Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nowym Folwarku – Leśniczy Marlena Chudzik, członek Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie p. Małgorzata Chłąd oraz Specjaliści Służby Leśnej kłobuckiego nadleśnictwa - p. Wojciech Niewęgłowski i p. Jerzy Wierus.
Warsztaty składały się z części teoretycznej, która odbyła się w sali edukacyjnej w Nowym Folwarku oraz z części terenowej przeprowadzonej na Torfowisku w Dolinie Kocinki, które jest Obszarem Natura 2000 oraz stanowi strefę ochronną dla najmniejszej europejskiej ważki- iglicy małej, której populacja w tym miejscu jest uznawana za najsilniejszą w woj. śląskim. Jest to gatunek rzadki i zagrożony wyginięciem w naszym kraju.
Sprzyjająca pogoda pozwoliła nauczycielom zobaczyć typowe gatunki torfowiska wysokiego i przejściowego. Kolejne warsztaty planowane są w maju 2019r.
W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Chorzowa, podczas której mieli okazję zwiedzić Stadion Śląski. W programie przewidziano wejście do szatni reprezentacyjnej, na sektory i arenę główną stadionu, przejście do posterunku policji i zapoznanie się z wystawą „Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2018”, na którą składały się fotografie, fragmenty nagrań oraz oryginalne eksponaty ukazane w multimedialnej formie.
Dnia 28 września br. w Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie odbyły się Warsztaty Dendrologiczne dla uczestników Regionalnego Konkursu Dendrologicznego im. Prof. J. Hereźniaka . Konkurs rokrocznie organizuje Zespól Szkół im. C.K. Norwida wraz z Uniwersytetem Łódzkim. Nasza szkołę reprezentowały 2 uczennice z kl. 3d: Julia Biernacka i Marcelina Mrowiec.
Warsztaty przeprowadziła dr Barbara Majchrzak w oparciu o bogate materiały zielnikowe zgromadzone na UJD. Uczennice nauczyły się rozpoznawać podstawowe rodzaje drzew i krzewów oraz poznały cechy systematyczne poszczególnych gatunków. Na warsztatach byli obecni przede wszystkim licealiści , nasze uczennice były jedynymi gimnazjalistkami w gronie młodych dendrologów. Trzymamy kciuki , bo 7.10 . nasze gimnazjalistki będą rywalizowały na konkursie w Norwidzie.
Pochmurna, wietrzna i ponura? Z pewnością nie u nas. W „Trójce” nadchodząca jesień będzie słoneczna, kolorowa i radosna. Mogliśmy się o tym przekonać w miniony piątek, kiedy to w wesołych nastrojach powitaliśmy nową porę roku. Pani Jesień odwdzięczyła się nam pięknym uśmiechem, wielobarwnymi liśćmi i owocowymi pysznościami. Zdradziła też, że specjalnie dla nas przechwyciła ostatnie promyki słońca, w których będziemy się ogrzewać przez najbliższe miesiące…
Członkowie Szkolnego Koła LOP w SP 3 w Kłobucku, jak co roku prowadzą zajęcia dla najstarszych grup przedszkolnych z Przedszkoli Gminnych naszego miasta w ramach „dobrych praktyk”.
W tym roku szkolnym tematem zajęć jest „Woda- niezwykła ciecz”. Przedszkolaki poznają stany skupienia wody i jej obieg w przyrodzie . Obserwują proste doświadczenie dotyczące właściwości fizycznych wody oraz degustują wodę z „fontanny wodnej”(poidełka) zamontowanego w naszej szkole przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie. Fontanna jest zdrowym i higienicznym źródłem wody do picia dla uczniów kłobuckiej „trójki”.
Przedszkolaki poznają drogę kropli wody na podstawie filmu: „Niezwykła podróż kropelki” pobranego z zasobów edukacyjnych częstochowskich Wodociągów. Ponadto dzieci rozwiązują rebusy i zadania dotyczące wody i jej właściwości. Zajęcia obejmą 120 przedszkolaków z terenu naszego miasta .
godz.17.00 – 17.45 Zebranie z wychowawcą
godz.17.45 - Spotkanie Dyrektora Szkoły z przedstawicielami Rady Rodziców (świetlica)
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Tak ważne święto wymaga wyjątkowej oprawy…
W dniu 11 października 2018 roku uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjalnych z opiekunkami pp. Sylwią Galle, Dorotą Ciemięgą i Edytą Suchanek udali się na wycieczkę do Chorzowa, gdzie w Chorzowskim Centrum Kultury obejrzeli spektakl „Pygmalion” w języku angielskim.
Eliza Doolittle, uboga dziewczyna z tzw. nizin społecznych sprzedająca kwiaty na ulicy spotyka znanego profesora – eksperta mowy. Profesor Henry Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem, że potrafi on nauczyć dziewczynę poprawnej i pięknej mowy tak, aby mogła ona uchodzić za damę. Higgins wygrywa zakład, Eliza uczy się gramatycznej i poprawnej mowy, zyskuje towarzyską ogładę, lecz jej życie zmienia się, a ona zdaje sobie sprawę z tego, iż wcale nie jest to zmiana na lepsze. Dziewczyna traci niezależność – jedyna perspektywa to wyjść za mąż - i czuje się wykorzystana.
11.10.br. grupa 30 uczniów z klasy VII b i VIII b pod opieką p. I. Krysiak oraz p. K. Schulz wzięła udział w nietypowych pokazach fizyko - chemicznych w Eksperymentarium w Łodzi.
Mieliśmy możliwość poznania jednej z najzimniejszych substancji na świecie o temperaturze niczym na Marsie, Neptunie, Saturnie czy Uranie. Zobaczyliśmy , co dzieje się z substancjami w ekstremalnie niskiej temperaturze oraz to, jak piękna czerwona róża kruszy się niczym szkło.
W dniu dzisiejszym odbyły sią eliminacje do ligii warcabowej. Sposród 12 uczniów , 4 najlepszych zawodnikow będzie reprezentowało szkołę w otwartej Lidze Szkół Podstawowych im. Zdzisława Porochnickiego w warcabach 100-polowych.
W skład drużyny reprezentujacej szkołę weszli:
Szymon Berg -klaW tym tygodniu uczniowie klas IV i VII zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Wszystko za sprawą otrzęsin zorganizowanych przez kolegów i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Przyjęcie do grona uczniów „Trójki” wiązało się z wykonaniem wielu dość nietypowych zadań… Na śmiałków reprezentujących kolejne klasy czekał tor przeszkód, jedzenie kisielu z zamkniętymi oczami, wypicie mleka bez użycia rąk oraz kilka innych, ciekawych konkurencji. Nikt przecież nie powiedział, że będzie łatwo ;) Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i poczucie humoru, a zwycięskim klasom gratulujemy wygranej!
W dniu 12 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami, korzystając z uroków polskiej złotej jesieni, wzięli udział w wycieczce do Nadleśnictwa w Kłobucku. Wspaniałe przygotowana przez pracownika nadleśnictwa oferta edukacyjna umożliwiła naszym uczniom zapoznanie się z pracą i obowiązkami leśników. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści pana leśnika, dotyczących obowiązków, pracy i ciekawostek z życia zwierząt leśnych. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko, przygotowane przez leśniczego, oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wycieczka ta na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Nadleśnictwu Kłobuck za przygotowanie „Żywej lekcji przyrody dla najmłodszych” oraz wielu atrakcji.
Wycieczki z cyklu „Śladami Jana Pawła II” to już tradycja naszej szkoły. Tym razem 3 października br. do Krakowa zawitali uczniowie klasy V a i V b pod opieką ks. Grzegorza Dymka oraz wychowawczyń: pp. Anety Kukuły i Iwony Chłąd.
Humory dopisywały uczestnikom już od samego rana. Wspólne śpiewanie w autokarze przyczyniło się jeszcze bardziej do poprawy nastrojów. Zadowoleni dotarli do Łagiewnik, gdzie mogli obejrzeć Sanktuarium św. Jana Pawła II- jeden z elementów powstającego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Na początku każdy mógł w skupieniu się pomodlić. Zwiedzanie rozpoczęto od Kościoła Górnego, w którym wszystkich zachwyciła dekoracja mozaikowa. Następnie uczestnicy wycieczki weszli do Kościoła Dolnego, gdzie obejrzeli przepiękne kaplice oraz Kościół Relikwii. Pobyt w tym niezwykłym miejscu zakończyła sesja zdjęciowa przed pomnikiem Jana Pawła II i w
Cele konkursu:
rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji, pielęgnowanie kultury języka, krzewienie zamiłowania do literatury pięknej, propagowanie twórczości Jana Pawła II, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją patriotyczną.
Warunki uczestnictwa:
Kochani uczniowie
Serdecznie zapraszamy do udziału w eliminacjach do Otwartej Ligi Szkół Podstawowych im. Z. Porochnickiego w warcabach 100-polowych.
Zapisy na eliminacje do dnia 11.X.
Termin eliminacji - najprawdopodobniej 15.X. około godz 14.00
Celem imprezy jest:
- popularyzacja gry w warcaby 100 polowe wśród dzieci,
- wyłonienie Mistrza Ligi Szkolnej,
- wyrabianie wśród dzieci umiejętności sportowej rywalizacji.
Liga odbywać się będzie raz w miesiącu w Szkole Podstawowej nr 2. Naszą szkołę reprezentowało będzie czworo uczniów.
28 września klasa 1 a wraz z wychowawcą wybrała się do MOK-u w Kłobucku, gdzie obchodziła Dzien Chłopaka. Podczas zajęć integracyjnych dzieci uczyły się piosenek o jesieni, słuchały opowiadań o sowach oraz wykonywały prace plastyczne. Warsztaty byly bardzo owocne - w miłej i przyjaznej atmosferze powstaly przepiekne lampiony i jeże.
W ostatnim czasie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla nas wiele niespodzianek. Jedną z nich były pyszne gofry, których bajeczny zapach roznosił się po korytarzach całej szkoły. Jak zawsze na amatorów słodkości nie trzeba było długo czekać… To jednak nie koniec atrakcji. Członkowie Samorządu zaprosili nas również do szalonych pląsów podczas dyskoteki szkolnej. Zabawa jak zwykle była udana, a rytmiczna muzyka porwała do tańca nawet najbardziej opornych.
Ruszyła XI edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem "Oddaj zużyty telefon komórkowy". Telefony można przynosić do końca października do sali nr 34. Uczniowie za udział w akcji otrzymają punkty.
Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
Ryza papieru ksero Blok techniczny biały A4 - 2szt. Blok techniczny kolorowy A4 - 2szt. Blok techniczny biały A3 - 2szt. Blok techniczny kolorowy A3 - 1szt. Blok kolorowy rysunkowy A4 - 2 szt.(podpisany) Kolorowy brystol - 2 szt
4 października br. w Gospodarstwie Nasienno – Szkółkarskim w Nowym Folwarku odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli. Organizatorem warsztatów, które odbywają się cyklicznie od 8 lat jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłobucku, Nadleśnictwo Kłobuck oraz Zarząd Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Kłobucku. Materiały edukacyjne dla nauczycieli przekazało Centrum Informacyjne Lasów Państwowych oraz Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.
W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Chorzowa, podczas której mieli okazję zwiedzić Stadion Śląski. W programie przewidziano wejście do szatni reprezentacyjnej, na sektory i arenę główną stadionu, przejście do posterunku policji i zapoznanie się z wystawą „Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2018”, na którą składały się fotografie, fragmenty nagrań oraz oryginalne eksponaty ukazane w multimedialnej formie.
Dnia 28 września br. w Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie odbyły się Warsztaty Dendrologiczne dla uczestników Regionalnego Konkursu Dendrologicznego im. Prof. J. Hereźniaka . Konkurs rokrocznie organizuje Zespól Szkół im. C.K. Norwida wraz z Uniwersytetem Łódzkim. Nasza szkołę reprezentowały 2 uczennice z kl. 3d: Julia Biernacka i Marcelina Mrowiec.
Pochmurna, wietrzna i ponura? Z pewnością nie u nas. W „Trójce” nadchodząca jesień będzie słoneczna, kolorowa i radosna. Mogliśmy się o tym przekonać w miniony piątek, kiedy to w wesołych nastrojach powitaliśmy nową porę roku. Pani Jesień odwdzięczyła się nam pięknym uśmiechem, wielobarwnymi liśćmi i owocowymi pysznościami. Zdradziła też, że specjalnie dla nas przechwyciła ostatnie promyki słońca, w których będziemy się ogrzewać przez najbliższe miesiące…
Członkowie Szkolnego Koła LOP w SP 3 w Kłobucku, jak co roku prowadzą zajęcia dla najstarszych grup przedszkolnych z Przedszkoli Gminnych naszego miasta w ramach „dobrych praktyk”.
W tym roku szkolnym tematem zajęć jest „Woda- niezwykła ciecz”. Przedszkolaki poznają stany skupienia wody i jej obieg w przyrodzie . Obserwują proste doświadczenie dotyczące właściwości fizycznych wody oraz degustują wodę z „fontanny wodnej”(poidełka) zamontowanego w naszej szkole przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie. Fontanna jest zdrowym i higienicznym źródłem wody do picia dla uczniów kłobuckiej „trójki”.
godz.17.00 – 17.45 Zebranie z wychowawcą
godz.17.45 - Spotkanie Dyrektora Szkoły z przedstawicielami Rady Rodziców (świetlica)
Powered by aSc EduPage