W dniach 15 - 19 maja w szkolnym holu można podziwiać prace naszych zdolnych Uczennic z klasy 4 a : Julii Sądel oraz Emilii Kudła. Zapraszamy !
RĘKODZIEŁO NASZYCH UCZENNIC👏😍👏
"#włączmyślenie - bezpieczna sieć"
8 maja 2023 r. grupa teatralna „Bombowa ósemka” ( Maja Kowalczyk, Maja Michalak, Oliwia Ochmańska, Julia Polewka, Alicja Ściebura, Igor Kotkowski, Mikołaj Mięsowski, Mikołaj Ząbkowski) zaprezentowała się w eliminacjach gminnych konkursu teatralnego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych "#włącz myślenie - bezpieczna sieć".
Konkurs jest jednym z działań w ramach programu edukacyjno-informacyjnego "#włączmyślenie - bezpieczna sieć", koordynowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kłobucku, który ma na celu ograniczenie przestępczości i aspołecznych zachowań w cyberprzestrzeni.
Uczniowie klasy 8c zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku 17 maja.
„ PRZYGODA Z SIENKIEWICZEM”
Konkurs Sienkiewiczowski
9 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły udali się do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Libidzy na podsumowanie GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „Przygoda z Sienkiewiczem” pod patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego.
Konkurs sprzyjał upowszechnieniu wiedzy na temat twórczości i wizerunku Henryka Sienkiewicza oraz rozwijaniu wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.
Organizatorzy nagrodzili uczniów naszej szkoły:
- grupa wiekowa I – klasy V-VI: Dorian Makles ( II miejsce) i Daria Sawicka (III miejsce);
- grupa wiekowa II- klasy VII- VIII: Paulina Mazurek (III miejsce).
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
CZWARTOKLASIŚCI NA WYSTAWIE „HISTORIA BIBLII”
Podróżująca po całej Polsce wystawa "Historia Biblii " dotarła również do Kłobucka. W dniach 9-11maja 2023 r. mogli ją zobaczyć uczniowie naszej szkoły. Klasy 4a, 4b i 4c wraz z katechetką Anną Sekułą-Miarką mogli poznać 3500 lat historii Biblii. Wśród eksponatów można było zobaczyć replikę Dziesięciu Przykazań Bożych, rękopisów z Qumran oraz przekłady tak znane jak Wulgata czy Septuaginta oraz stworzone w Polsce Biblię Leopolity, Wujka, czy Gdańską, stanowiące spuściznę naszego dziedzictwa. Uczniowie mogli przyjrzeć się a nawet dotknąć słów zapisanych na kamiennych tablicach, skórach zwierzęcych, papirusu i pergaminach i przekonać się jak wyjątkową księgą jest Biblia.
18
Osiągnięcia naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2023
“Kangur Matematyczny” to największy międzynarodowy konkurs adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. W Polsce jego głównym organizatorem jest TowarzystwoUpowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.
W konkursie przyznawane są następujące nagrody: nagrody dla laureatów, nagrody za bardzo dobry wynik i nagrody za wyróżnienie.
Miło nam poinformować, że aż 7 uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w tym konkursie.
👏👏🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆👏👏
Wynik bardzo dobry uzyskali:
Tymoteusz Lipiński z klasy 4b oraz Przemysław Kurzaczz klasy 8a.
Wyróżnienia otrzymali:
Natalia Rykała z klasy 3b
Julia Dróżdż z klasy 4c
Julia Tukajska z klasy 4c
Emilia Juszczak z klasy 6a
Joanna Wośtak z klasy 8a
Serdecznie gratulujemy sukcesu nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.
Klasa Ib nowym członkiem LOP 🦬🦌🦉🦔
10 maja kolejni uczniowie klas pierwszych pod opieką pp. A.Sekuły- Miarki i A. Kukuły przybyli do Nadleśnictwa w Kłobucku, aby przystąpić do słynnej organizacji LOP. Pan Tomasz Paciepnik opowiedział im najpierw o historii tej formacji, a następnie uroczyście wręczył legitymacje członkowskie. Potem odbyły się zajęcia przyrodnicze na temat: Las i jego mieszkańcy prowadzone przez wychowawcę i Pana Sakowicza, a później uczniowie wykonali piękne prace plastyczne na ten temat. Na terenie Nadleśnictwa w Kłobucku odbyły się także zajęcia sportowe i ognisko. To był dzień pełen wrażeń!
31
AKCJA „Studnia dla CZADU”
KOLEJNA AKCJA CHARYTATYWNA ZA NAMI
Zbiórka makulatury ♻️♻️♻️
Od poniedziałku - 8 maja rusza zbiórka makulatury. Uczniowie przynoszą makulaturę związaną sznurkiem i podpisaną imieniem i nazwiskiem. Zbiórka odbywa się od poniedziałku do piątku, od godz. 7.00 do 14.00. Przebieg akcji koordynują nauczyciele-p. K. Sawicka i p. I. Śledziona oraz pracownicy obsługi pełniący dyżur w holu i w hali sportowej. Kwota uzyskana ze sprzedaży makulatury zasili konto Rady Rodziców.
Zapraszamy do udziału w zbiórce.
Wyniki Konkursu Plastyczno- Multimedialnego z okazji Dnia Ziemi 2023 🌎🥇🥈🥉🏆🌍.
Wczoraj zakończyliśmy Obchody Tygodnia Ziemi w naszej szkole. Ostatnim przedsięwzięciem był konkurs pt. „ Czyste powietrze w Gminie Kłobuck zależy od nas”. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasy 4-5 wykonały plakaty promujące temat tegorocznych obchodów Tygodnia Ziemi, a klasy 6-8 przygotowały prezentację multimedialną dając wskazówki, w jaki sposób możemy mieć realny wpływ na czyste powietrze w naszym mieście i gminie.
Komisja konkursowa w składzie : p. Beata Gaudy- przewodnicząca oraz p. Katarzyna Kochalska i p. Izabela Śledziona- członkowie komisji, oceniła prace uczniów pod kątem zgodności z tematem, samodzielności i inwencji w realizowaniu zadania oraz staranności opracowania i kompozycji.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria klas 4-5
I miejsce ex aequo-Daria Sawicka 4c, Natalia Sobczyk 4b i Tymoteusz Prozner 4c
II miejsce ex aequo- Dorian Makles 4c, Adam Koperek 5b, Hanna Adamus 4c
III miejsce ex aequo- Wiktoria Więch 5b i Wiktoria Gworys 4b
Kategoria klas 6-8
I miejsce- Emilia Juszczak 6a
II miejsce- Zuzanna Wośtak 8c
III miejsce- nie przyznano
Nagrody dla laureatów ufunduje Pan Burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz Dyrekcja naszej szkoły.
Dziękujemy uczniom za liczny udział w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych, o których informacje były przekazane w Librusie.2
Wyniki konkursu GALILEO z biologii, języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i przyrody
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu Galileo z biologii, języka angielskiego, języka polskiego, matematyki oraz przyrody.
🏆👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🏆
Biologia
Dyplom laureata oraz nagrodę książkową uzyskali:
Kiara Wojtowicz
Jan Nowak
Język angielski
Dyplom laureata oraz nagrodę książkową uzyskała:
Maja Osuchowska
Dyplom laureata uzyskali:
Tymoteusz Lipiński
Ewa Otwinowska
Krzysztof Pietrzak
Rafał Kozar - Konieczny
Michał Kozar - Konieczny
Beniamin Jagielski
Filip Mięsowski
Wiktoria Zmora
Dyplom wyróżnienia uzyskali:
Hanna Adamus
Tola Roman
Eryk Bator
Amelia Serwińska
Liliana Wróblewska
Liliana Krej
Weronika Błaszczykowska
Maja Zając
Maksymilian Majewski
Mikołaj Ząbkowski
Język polski
Dyplom wyróżnienia uzyskała
Amelia Serwińska
Matematyka
Dyplom laureata oraz nagrodę książkową uzyskał:
Przemysław Kurzacz
Dyplom wyróżnienia uzyskali:
Julia Tukajska
Eryk Bator
Maja Michalak
Przyroda
Dyplom laureata oraz nagrodę książkową uzyskali:
Tymoteusz Lipiński
Daria Sawicka
Dyplom wyróżnienia uzyskali:
Dorian Makles
Kacper Miara
NASZE MAJOWE ŚWIĘTOWANIE 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
W naszej szkole w minioną środę świętowaliśmy „ Majowe święta” uczestnicząc w uroczystej akademii przygotowanej przez klasy 3b i 4c. Wysłuchaliśmy historii każdego ze świąt: 1 maja, 2 maja i 3 maja. W apel przepięknie zostały wplecione utwory muzyczne i piosenki wyśpiewane przez uczniów. Podczas apelu rozdane zostały także nagrody za udział w szkolnych konkursach.90
Majowe, patriotyczne prace plastyczne🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
- 39
„Niebieskie Igrzyska”
Kwiecień to miesiąc, podczas którego dużo mówi się na temat autyzmu. Ustanowiony 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu rozpoczyna szereg działań i konkursów, a jedną z takich inicjatyw są „Niebieskie Igrzyska”, organizowane przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. W tym roku nasza szkoła również włączyła się w tę ważną akcję. Impreza o charakterze edukacyjnym oraz sportowo-integracyjnym odbyła się 24 kwietnia br. Zgodnie z głównym założeniem wzięli w niej udział uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ich pełnosprawni koledzy. Co ważne, w tych zawodach nie było wygranych i przegranych, każdy mógł być sportowcem i miał szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.
Zadaniem uczestników było ukończenie sześciu konkurencji sportowych (przejście po równoważni, przeskoki przez ławeczkę, rzuty do celu i inne) oraz przyłączenie się do wykonania wspólnego plakatu, promującego wiedzę o autyzmie. To właśnie szerzenie postawy tolerancji, empatii oraz życzliwości wobec osób w spektrum, a także wzmacnianie więzi między dziećmi było głównym celem imprezy. Cieszymy się niezmiernie, ponieważ w tym wyjątkowym dniu mogliśmy gościć w naszej szkole reprezentantów Stowarzyszenia „Mila i Przyjaciele”, którzy wraz z opiekunami przystąpili do wspólnej zabawy i z wielkim zaangażowaniem pokonywali kolejne konkurencje. Dodatkową atrakcją zawodów była możliwość zrobienia zabawnych zdjęć z wykorzystaniem kolorowych gadżetów oraz słodki poczęstunek.
Niebieskie Igrzyska zakończyły się uhonorowaniem wszystkich uczestników specjalnie na tę okazję przygotowanymi medalami, dyplomami oraz upominkami, które zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły p. Pawła Kotkowskiego oraz organizatorów: p. Dorotę Ciemięgę, p. Annę Neczajewską-Kozińską, p. Żanetę Kęsik i p. Rafała Kowalczyka.
Dziękujemy Dyrekcji, Wodociągom Częstochowskim oraz wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu ww. imprezy. Jest to inicjatywa, którą z pewnością będziemy kontynuować w kolejnych latach.
111
NAGRODY W 2 edycji Powiatowego Konkursu Geograficzno- Fotograficznego „ Zmieniająca się Ziemia”
W dniu 25.04.2023r., w IX Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Częstochowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w 2 edycji Powiatowego Konkursu Geograficzno-Fotograficznego "Zmieniająca się Ziemia" pod przewodnim tematem: "Formy krasowe Jury Krakowsko-Częstochowskiej". W konkursie brało udział 54 uczniów z 18 szkół podstawowych, przesłano 143 zdjęcia.
II miejsce w tym konkursie zajęła uczennica kl. 5b Wiktoria Więch (fot. "Skały wapienne").
Dwoje uczniów, również z kl. 5b, otrzymało wyróżnienia:
Piotr Ligęza (fot. "Grota") oraz Nikola Kamela (fot. "Skały wapienne - ostańce").
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!5
Miło, poważnie i ciekawie...📚 💿💣
Takimi słowami można określić wizytę uczniów klasy Ib z wychowawcą w Bibliotece Publicznej Gminy Kłobuck. 26 kwietnia zawitali tam oni, aby uczestniczyć w ciekawych zajęciach o tematyce II wojny światowej przygotowanych przez Panią Anetę Naporę, a zorganizowanych z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zapoznali się z interesującymi książkami dla dzieci o tematyce wojennej, które mogą wypożyczyć w kłobuckiej placówce. Polecono im następujące pozycje: " Asiunia", "Wszystkie moje mamy", "Ostatnie piętro", "Listy w butelce", "Bezsenność Julki" i "Mały powstaniec". Dzieci posłuchały fragmentu książki Marty Józefczyk "Nasz azyl", a następnie audiobooka. Prezentacja utworu " Zaklęcie na w" przez Zbigniewa Zamachowskiego bardzo przypadła uczniom do gustu. Był też czas na rozmowę o tym trudnym czasie w historii naszej ojczyzny. Uczniowie wyszli ze spotkania z dużą dawką wiedzy na ten temat oraz zachęceni do powrotu do biblioteki po książki o tematyce wojennej. Dziękujemy za to doświadczenie wszystkim pracownikom kłobuckiej biblioteki na czele z Panią Dyrektor!🩷
17
Najmłodsi ornitolodzy gminy Kłobuck uczestniczyli w zmaganiach konkursowych w naszej szkole🪹🦉🦢.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się 13. edycja Gminnego Konkursu Ornitologicznego dla Przedszkolaków pod patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku. W konkursie wzięły udział dzieci z 6 przedszkoli gminy Kłobuck- z Przedszkoli Gminnych nr 1,2,4,5, z Przedszkola w Kamyku i Przedszkola w SPSK w Kłobucku- Smugach. Konkurs przebiegał z udziałem zaproszonych gości: Kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Kłobucku- p. Anny Grabowskiej – Graj i Członka Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie, Skarbnika Oddziału LOP Kłobuck- p. Małgorzaty Chłąd oraz Wicedyrektor SP 3 p. Sylwii Galle. Nauczyciele przygotowujący przedszkolaków do konkursu to: p. Iwona Dobosz, p. Jolanta Łapaj, p. Katarzyna Bugaj, p. Anna Orłowska, p. Sylwia Puchała i p. Anna Tomczyk. Najmłodsi ornitolodzy mieli do rozwiązania 6 zadań: rozpoznawali głosy, gniazda i jaja ptasie, rozwiązywali zagadki ptasie, rozpoznawali sowy na ilustracjach oraz samca i samicę dzięcioła czarnego, ponadto mieli wykazać się znajomością budowy jaja ptasiego i znać funkcje poszczególnych elementów oraz najłatwiejsze zadanie to kolorowanie sylwetki kowalika. Poziom wiedzy przedszkolaków był bardzo wysoki. Komisji konkursowej przewodniczyła p. Małgorzata Chłąd, a członkami komisji były nauczycielki SP 3- p. Beata Gaudy – nauczyciel plastyki oraz p. Izabela Śledziona - nauczyciel biologii.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce ex aequo- Zofia Zych (Przedszkole 2 Kłobuck) i Kuba Zientara (również Przedszkole 2 Kłobuck)
II miejsce ex aequo- Jakub Januszka (Przedszkole 2 Kłobuck) i Szymon Dymarek (Przedszkole 4 Kłobuck)
III miejsce ex aequo –Nadia Łągiewka (SPSK Kłobuck) i Franciszek Młyńczyk (Przedszkole 5 Kłobuck)
IV miejsce ex aequo- Karolina Ściebura (Przedszkole Kamyk), Aleksander Kabut (Przedszkole 5 Kłobuck), Leon Tomczyk (Przedszkole Kamyk)
V miejsce- Maciej Wojtysek (Przedszkole 4 Kłobuck), Dominik Ciszewski (Przedszkole 1 Kłobuck), Szymon Koperek (Przedszkole 1 Kłobuck).
Gratulujemy przedszkolakom świetnych wyników. Składamy podziękowania Wychowawcom przedszkoli oraz Rodzicom uczestników za trud przygotowania najmłodszych ornitologów do konkursu.Dzisiaj w naszej szkole odbyła się 13. edycja Gminnego Konkursu Ornitologicznego dla Przedszkolaków pod patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku. W konkursie wzięły udział dzieci z 6 przedszkoli gminy Kłobuck- z Przedszkoli Gminnych nr 1,2,4,5, z Przedszkola w Kamyku i Przedszkola w SPSK w Kłobucku- Smugach. Konkurs przebiegał z udziałem zaproszonych gości: Kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Kłobucku- p. Anny Grabowskiej – Graj i Członka Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie, Skarbnika Oddziału LOP Kłobuck- p. Małgorzaty Chłąd oraz Wicedyrektor SP 3 p. Sylwii Galle. Nauczyciele przygotowujący przedszkolaków do konkursu to: p. Iwona Dobosz, p. Jolanta Łapaj, p. Katarzyna Bugaj, p. Anna Orłowska, p. Sylwia Puchała i p. Anna Tomczyk. Najmłodsi ornitolodzy mieli do rozwiązania 6 zadań: rozpoznawali głosy, gniazda i jaja ptasie, rozwiązywali zagadki ptasie, rozpoznawali sowy na ilustracjach oraz samca i samicę dzięcioła czarnego, ponadto mieli wykazać się znajomością budowy jaja ptasiego i znać funkcje poszczególnych elementów oraz najłatwiejsze zadanie to kolorowanie sylwetki kowalika. Poziom wiedzy przedszkolaków był bardzo wysoki. Komisji konkursowej przewodniczyła p. Małgorzata Chłąd, a członkami komisji były nauczycielki SP 3- p. Beata Gaudy – nauczyciel plastyki oraz p. Izabela Śledziona - nauczyciel biologii.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce ex aequo- Zofia Zych (Przedszkole 2 Kłobuck) i Kuba Zientara (również Przedszkole 2 Kłobuck)
II miejsce ex aequo- Jakub Januszka (Przedszkole 2 Kłobuck) i Szymon Dymarek (Przedszkole 4 Kłobuck)
III miejsce ex aequo –Nadia Łągiewka (SPSK Kłobuck) i Franciszek Młyńczyk (Przedszkole 5 Kłobuck)
IV miejsce ex aequo- Karolina Ściebura (Przedszkole Kamyk), Aleksander Kabut (Przedszkole 5 Kłobuck), Leon Tomczyk (Przedszkole Kamyk)
V miejsce- Maciej Wojtysek (Przedszkole 4 Kłobuck), Dominik Ciszewski (Przedszkole 1 Kłobuck), Szymon Koperek (Przedszkole 1 Kłobuck).
Gratulujemy przedszkolakom świetnych wyników. Składamy podziękowania Wychowawcom przedszkoli oraz Rodzicom uczestników za trud przygotowania najmłodszych ornitologów do konkursu.58
LAS PAMIĘCI JANA PAWŁA II🌳🌳🌳
Nasi szóstoklasiści posadzili Las Pamięci Jana Pawła II w Leśnictwie Rybno w ramach ogólnopolskiej akcji #ŁącząNasDrzewa
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 6b z p. Mariolą Trzepizur- Grzybowską i p. Izabelą Śledzioną uczestniczyli w Ogólnopolskiej akcji Sadzenia Lasu Pamięci Jana Pawła II. Wspólnie z nami w akcji udział wzięli: Sekretarz w Nadleśnictwie Kłobuck- p. Paulina Macherzyńska, Inżynier Nadzoru p. Tomasz Paciepnik, Leśniczy p. Marek Stefaniak, Podleśniczy p. Krzysztof Grzyb oraz Ks. Paweł Caban z parafii Św. Marcina.
Przystąpienie do akcji było poprzedzone szczegółowym instruktażem p. Leśniczego Stefaniaka dotyczącym sposobu sadzenia sosny zwyczajnej i zasadami bhp w czasie trwania akcji. Posadziliśmy jednoroczne sadzonki sosny w obrębie leśnym 476i, a jeszcze dosadzone zostaną tam dęby. To już drugi udział naszej szkoły w działaniach sadzenia lasu w ciągu roku, których efekty będą oglądały następne pokolenia. Jesteśmy szkołą noszącą imię JP II i to działanie poprzedza Obchody Dnia Patrona, które odbędą się w maju.
Sadzenie lasu dziś było najważniejsze, ale edukacja leśna też miała miejsce- obserwowaliśmy ślady działalności bobrów nieopodal miejsca, w którym sadziliśmy las, a także fotografowaliśmy Rośliny runa leśnego na XXII Powiatowy Konkurs Fotograficzny, który organizujemy wspólnie z Nadleśnictwem Kłobuck.
Po zakończonej akcji popadał deszcz, który jest niezbędny do wzrostu sadzonek, więc liczymy ,że sadzonki się ukorzenią.27
"Trójka Czyta Czwórce"😉
- 11
W gronie zwycięzców…
Ogromnie gratulujemy uczennicom naszej szkoły, które brały udział i ich prace zostały nagodzone w II Gminnym Konkursie Plastycznym pt. Ilustracja do utworu M. Konopnickiej – ,,Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. M. Konopnickiej w Łobodnie. Konkurs swym patronatem objął Burmistrz Kłobucka, Pan Jerzy Zakrzewski i Pani Dyrektor Fundacji Lar. Go Razem Możemy Więcej- Katarzyna Karkoszka-Jurczyk.
W kategorii klas I- III,
II miejsce zajęła Milena Tarczyńska uczennica klasy 2a, wyróżnieniem została nagrodzona ilustracja
Liliany Witczak z klasy 2a.
W kategorii klas IV – VI,
II miejsce zajęła praca Darii Sawickiej , uczennicy klasy 4c.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych .4
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się p
Czwartoklasiści w magicznym świecie Mandorii
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.
Nasze Koło LOP w gronie nagrodzonych w Konkursie „Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego” 🏆🍀🦬.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przewodniego) konkursu;
• pomysłowość wykon
Nasza szkoła w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024”
Dziś wyjątkowy dzień – 35 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Społeczność naszej szkoły wspólnie z UNICEF uczciła tę rocznicę i pokazała, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Aby okazać solidarności i wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W czasie zajęć edukacyjnych dziś i w kolejnych dniach odbywać się będą różnorodne zajęcia, gry edukacyjne, pokazy filmów związanych z tym ważnym wydarzeniem, a do 29 listopada trwa szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".
Kolejne sukcesy naszych szkolnych mistrzów szachowych
W dniu 13 listopada 2024 roku reprezentanci naszej szkoły: Wojciech Więch, Karol Ceglarz i Ignacy Lipiński zajęli VII miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas REJONOWYCH MISTRZOSTW SZS W SZACHACH rozgrywanych w Kamienicy Polskiej gdzie startowali zwycięzcy powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Serdecznie Gratulujemy.
Nasze reprezentantki w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 🇵🇱
15 listopada w Iwanowicach Dużych odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Zych kl. 2a, Weronika Jagieła kl. 3b oraz Wiktoria Gworys kl. 6b. Dziewczynki zmierzyły się z wyjątkowo trudnym i poważnym repertuarem, do jakiego niewątpliwie należą pieśni patriotyczne. Konkurs w Iwanowicach, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem a konkurencja była duża. Gratulujemy naszym Uczennicom odwagi i reprezentacji szkoły w tym pięknym wydarzeniu. Jesteśmy dumni i życzymy powiedzenia w kolejnych muzycznych przygodach 😊
Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 na zajęciach w naszej szkole🔍🔬🪲🐚.
Wczoraj grupa przedszkolaków z PG nr 2 w Kłobucku z panią Wychowawczynią Ksenią Kasprzak uczestniczyła w zajęciach „Przyroda w skali mikro”. Cała grupa to członkowie Przedszkolnego Koła LOP, którego opiekunem jest Pani Ksenia. Zajęcia przyrodnicze obserwował p. Dyrektor Paweł Kotkowski. Przygodę z przyrodą w skali mikro przeprowadziły debiutujące w tej roli uczennice klasy 6A: Julia Sądel, Iga Kocik, Lena Ochmańska i Tosia Makles. Część praktyczną zajęć, czyli sporządzanie preparatów z łuski spichrzowej cebuli przeprowadzili ósmoklasiści : Maja Osuchowska i Borys Uzny . Przedszkolaki zachowywały się wzorowo na zajęciach, obserwowały obiekty za pomocą lupy i mikroskopu przy wsparciu naszych uczniów, którzy są aktywnymi członkami Szkolnego Koła LOP. Przedszkolaki odwiedziły też sklepik szkolny i naszą świetlicę obserwując zajęcia, a nawet zdążyły zagrać w piłkarzyki . Zapraszamy
Turniej Strzelecki z naszym udziałem
W dniu 14 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się Turniej Strzelecki z okazji 104 rocznicy Powstania Warszawskiego i 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku. W konkursie brało udział 18 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Była nutka rywalizacji, dobra zabawa i troszeczkę nauki 😉
WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA
Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I–VII naszej szkoły, którzy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami plastyczno- technicznymi.
Wolontariusze wraz z Opiekunem wyłonili najlepszy graficzny symbol (logo) Szkolnego Klubu Wolontariusza, który będzie umieszczony na ich koszulkach.
Zwyciężył projekt Antoniny Gaudy z klasy 1b, a wyróżnienie otrzymała Izabela Zając z klasy 7a.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.
📣Uwaga! Uwaga!📣 Zmiana terminu Dnia Postaci z Bajek!!!
W związku z Balem Andrzejkowy dla klas 1-3 łączymy obie imprezy 26 listopada.Konkurs „ Piosenka z bajki” pozostaje w zaplanowanym terminie- 20 listopada.
Czas na "Dziady"...
13 listopada uczniowie klas siódmych w ramach podsumowania lekcji poświęconych lekturze "Dziadów" A. Mickiewicza obejrzeli z zaciekawieniem sceniczną interpretację tego dzieła w wykonaniu aktorów teatru "Cracovia". Mroczny i tajemniczy klimat tego przedstawienia przeniósł siódmoklasistów w realia tego starego obrzędu.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „CHOINECZKI TRÓJECZKI”
ORGANIZATOR KONKURSU:
Świetlica szkolna SP nr 3 im. Jana Pawła II w KłobuckuCELE KONKURSU:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- rozwijanie różnorodności form i technik plastycznych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci;
- prezentacja dorobku dzieci w tej dziedzinie - inspirowanie do pracy twórczej
Dla Niepodległej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
8 listopada uczciliśmy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych recytacji, wspomnień z przeszłości naszego kraju, pieśni patriotycznych. Na koniec dziewczynki z klasy IIIB zaprezentowały przejmujący taniec z szarfami. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb i VIc pod kierunkiem wychowawców: p. A. Kukuły i p. M. Mońki oraz we współpracy z samorządem szkolnym. Piękne dekoracje i rekwizyty dla występujących wykonały pp. B.Gaudy, E. Rostecka i A. Pelikan. Nad oprawą muzyczną czuwała p. B. Gaudy, a pieczę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował p. A. Lis. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akademii należą się również rodzicom uczniów klasy IIIB. ♥️ Cieszmy się życiem w wolnej Polsce!
Nasze przygotowania i udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱♥️🇵🇱
Dyrekcja naszej szkoły - p. Paweł Kotkowski i p. Sylwia Galle oraz uczniowie klasy 3a, 3b i 7c wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy o 11.11, a następnie zatańczyliśmy poloneza ulicami naszego miasta ♥️🥰
O godzinie 17.00 Dyrekcja Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz uczniami klas drugich uczestniczyli w capstrzyku niepodległościowym.
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON kolejny raz w naszej szkole 🦎🦎🦎
6 i 7 listopada odbył się jak co roku konkurs Leon. Tradycyjnie przeprowadzono go z matematyki i zintegrowanych sprawności w klasach 1-3 i z języka angielskiego w klasach 1-8. Jak zwykle w naszej szkole mieliśmy wielu uczestników z każdej kategorii. Uczniowie rozwiązujący testy konkursowe musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami często wykraczającymi poza program danej klasy. Teraz pozostało nam tylko z niecierpliwością czekać na wyniki, które zostaną ogłoszone po trzech miesiącach. Koordynatorami konkursu były pp. M. Dyła i A. Kukuła.
Zaczytani drugoklasiści
Listopad rozpoczęliśmy od lektury „Dziewczynka z parku”- niezwykłej, poruszającej temat życia i śmierci, tęsknoty ale i pięknej przyjaźni opowieści Barbary Kosmowskiej. Omawiając lekturę poruszyliśmy także temat trudnych emocji, relacji między rówieśnikami a także dowiedzieliśmy się „ co to jest cukrzyca i jak wygląda życie osób chorych na tą chorobę”. Dopełnieniem ciekawych rozmów podczas zajęć było wykonanie lapbooków podsumowujących naszą wiedzę.
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Trwa ogólnopolska kampania Dzieciństwo bez Przemocy, realizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Partnerem Kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka. 6 listopada uczniowie kl. 4 uczestniczyli w lekcji online „Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc”.