• Warsztaty „Fotografii przyrodniczej” dla nauczycieli opiekunów Kół LOP z powiatu kłobuckiego📷🦌📹🌲🎥.

          •  

            Nasza szkoła, wspólnie z Zarządem Oddziału LOP w Kłobucku i Nadleśnictwem Kłobuck zorganizowała „Warsztaty fotografii przyrodniczej”  dla 28 nauczycieli- opiekunów Szkolnych i Przedszkolnych Kół Ligi Ochrony Przyrody z powiatu kłobuckiego. Na rozpoczęciu warsztatów obecny był Nadleśniczy -Pan Jerzy Sądel, który udostępnił salę konferencyjną dla nauczycieli przyrodników. Warsztaty przeprowadził Pan Damian Wójcik z J&D Foto -  Zakładu Fotograficznego  w Kłobucku, mającego siedzibę przy ul: 11 Listopada 18.
             Pan Damian, który jest absolwentem naszej szkoły, konkretnie kłobuckiego gimnazjum, przedstawił zebranym  ogólne zasady fotografowania  krajobrazów przyrodniczych oraz obiektów przyrodniczych świata roślin i zwierząt lustrzanką i smartfonem. Wyjaśnił  reguły fotografowania, czyli ogólne zasady kompozycji obrazów, dobór odpowiedniej przesłony oraz dobór odpowiedniej perspektywy i światła. Pokazał, na czym polega zasada trójpodziału i mocne punkty obrazu na konkretnych fotografiach. Odpowiadał też na pytania nauczycieli dotyczące doboru sprzętu np. przy fotografowaniu ptaków. Zagadnienia dotyczące fotografii przyrodniczej  przydadzą się nauczycielom  w pracy z uczniami przygotowującymi się do licznych konkursów fotograficznych.
            Drugą część warsztatów przeprowadził Pan Piotr Chlebosz z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego prezentując nauczycielom  nowy podręcznik do nauczania przyrody w klasie 4 wraz z obudową dydaktyczną. 
             Nasza szkoła, najpierw jako gimnazjum, a teraz jako SP 3 organizuje od 2010 roku cykliczne warsztaty dla nauczycieli w dwóch edycjach jesiennej i wiosennej. Sądzimy, że to działanie oraz inne przedsięwzięcia pozwoliły nam uzyskać  II miejsce w Konkursie na Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego. W ubiegły piątek nagrodę rzeczową dla szkoły🥈🏆 odebrali przedstawiciele członków Szkolnego Koła LOP naszej szkoły - Wiktor Paciepnik i Maja Kowalczyk.
            Składamy podziękowania Panu Nadleśniczemu i Dyrekcji SP 3 za pomoc w zorganizowaniu Warsztatów.

          • „BLASK PRAWDY I MIŁOŚCI”- wyniki konkursu

          • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
            DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII„BLASK PRAWDY I MIŁOŚCI”
             
            1 grudnia w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „BLASK PRAWDY I MIŁOŚCI” adresowany do uczniów klas IV-VIII.
            Komisja konkursowa w składzie: ks. Grzegorz Dymek, p. Ewa Żogała, p. Kinga Sowińska i p. Anna Neczajewska-Kozińska przy ocenie recytacji uwzględniła następujące kryteria: dobór repertuaru,  interpretacja wybranych utworów, kultura żywego słowa, ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy wykazali się umiejętnościami recytatorskimi i kreatywnością w doborze utworów.
            Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca oraz wyróżnienia:
            • I grupa wiekowa - uczniowie klas IV-VI
            I miejsce- Daria Sawicka, kl. IV c
            II miejsce- Emilia Sosnowska, kl. Vc
            III miejsce-Michalina Wójcik, kl. IVb oraz Wiktoria Więch, kl. Vb
            wyróżnienia: Hanna Adamus, kl. IVc oraz Iga Polak, kl. VIb
            • II grupa wiekowa – uczniowie klas VIII
            I miejsce – Maja Michalak, kl. VIIIc
            II miejsce – Mikołaj Ząbkowski, kl. VIIIc
            III miejsce – Maja Kowalczyk, kl.VIIIc
            wyróżnienie – Filip Wójcik, kl. VIIIb.
            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

          • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO O PRAWACH DZIECKA


          •  
            Zadaniem uczestników Szkolnego Konkursu Plastycznego o Prawach Dziecka było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej wybrane prawo dziecka (format min. A4, technika dowolna).
            Komisja konkursowa w składzie: pp. Joanna Rosicka-Polewka, Kinga Sowińska i Anna Neczajewska-Kozińska dokonała oceny prac uczniów i przyznała następujące miejsca
            i wyróżnienia:
            I miejsce – Agata Taranek, kl. 2b
            II miejsce – Antoni Wacowski, kl. 4c i Tomasz Nicer, kl. 4a
            III miejsce – Eliza Kłysińska, kl. 1b
            wyróżnienie  - Laura Kotkowska, kl. 1b.
            Gratulujemy!

          • „NIE MA DZIECI, SĄ LUDZIE”- DEBATA


          • W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu UNICEF uczniowie klas ósmych uczestniczyli w debacie poświęconej prawom i obowiązkom dziecka.
            Prowadzące debatę Maja Kowalczyk i Julia Kaczmarzyk nawiązały do „Konwencji o prawach dziecka”, która ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w prawidłowym rozwoju.
            W czasie dyskusji zwrócono uwagę na sytuację dzieci w różnych krajach – konieczność podejmowania przez nie pracy, problem analfabetyzmu, życia w ubóstwie, braku warunków do odpowiedniego standardu życia. Uczniowie dzielili się uwagami związanymi z prawami i obowiązkami ucznia, dojrzałego  podejmowania decyzji, oczekiwaniami wobec dorosłych.
            Uczestnicy debaty uczyli się też słuchać rówieśników, którzy mieli odmienne zdanie, wyrażać i uzasadniać własne stanowisko. Spotkanie sprzyjało kształceniu postaw obywatelskich, pozwoliło dostrzec siłę i możliwości, jakie daje dialog i dyskusja.

          • DZIĘKUJEMY

          • Drodzy darczyńcy, Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło akcję zbierania żywności, środków czystości i akcesoriów dla potrzebującej rodziny ze Szlachetnej Paczki oraz dzieci z częstochowskiego hospicjum.

            Jesteśmy niezmiernie wdzięczni uczniom, rodzicom oraz każdemu z osobna za wsparcie naszych podopiecznych jedzeniem, ciepłym kocykiem oraz zabawkami.

            Dzięki Wam przekonaliśmy się, że istnieją jeszcze życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym los bliźnich nie jest obojętny.

            Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami- ale szczęśliwe dzieci długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

            Opiekunowie szkolnego koła Wolontariatu

          • BARBÓRKA W KLASACH DRUGICH


          • 2 grudnia uczniów klas drugich odwiedził górnik Pan Tadeusz Syguga, który opowiedział dzieciom o ciężkiej pracy górnika. Uczniowie korzystając ze zbliżającego się święta Barbórki złożyli serdeczne podziękowania i  życzenia przybyłemu gościowi. 
            Wszystkim górnikom z okazji ich święta życzymy zdrowia , pomyślności i tyle samo wyjazdów ile zjazdów.

          • SZKOLNY KONKURS KOLĘDOWY DLA KLAS 1-3

          • Szkolny konkurs kolęd. 
            Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III, naszej szkoły. 
            Celem Konkursu jest : 
            • wspieranie wychowania dzieci poprzez formy aktywności artystycznej, 
            • umiejętność prezentowania się, występowania. 
            Występujący uczestnicy prezentują jedną kolędę. 
            W konkursie mogą uczestniczyć soliści. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć należy najpóźniej do dnia 12.12.2022 roku do organizatorów konkursu. 
            Kryteria oceny wykonywanych utworów: 
            • dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu, 
            • muzykalność i warunki głosowe wykonawców, 
            • oryginalność interpretacji, 
            • staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii), 
            • ogólny wyraz artystyczny. 
            Terminy: Zgłoszenia do konkursu dokonuje się u Anny Gosławskiej ( wychowawcy klasy 2b ) , Katarzyny Dąbrowskiej(wychowawcy klasy 3a) do 12 grudnia br. , podając tytuł wykonywanego utworu i zostawiając podkład wykonywanego utworu. Konkurs odbędzie się 19.12. 2022 roku w sali 15- na 6 godzinie lekcyjnej. Bez zgody organizatora nie wolno zmieniać wcześniej zadeklarowanego repertuaru. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie konkursu , o czym poinformowani zostaną jego uczestnicy. ZAPRASZAMY organizatorzy: Katarzyna Dąbrowska i Anna Gosławska.

          • TROPICIELE Z TRZECICH KLAS

          • TROPIENIE PRZYRODY W KLASACH TRZECICH🌱🍃🪴🌻🌺🌿🍀🌸🍁🌼
            Klasy trzecie przez cały listopad  zajmowały się tropieniem przyrody. Dzięki temu powstały wyjątkowe zielniki a także wspaniałe hodowle fasolki. Były to niezwykle ciekawe lekcje przyrody.

          • Multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla szóstoklasistów na Politechnice Częstochowskiej🤖🦋🖨️🖥️⚙️.

          • Multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla szóstoklasistów na Politechnice Częstochowskiej🤖🦋🖨️🖥️⚙️.

            W dniu dzisiejszym nasi szóstoklasiści pod opieką p. Haliny  Sowy, p. Izabeli Śledziony i p. Rafała Kowalczyka uczestniczyli w fascynującym  „Festiwalu Nauki” na Politechnice Częstochowskiej. Zajęcia obejmujące kilka dziedzin naukowych zorganizował dla naszych uczniów dr hab. inż. Dariusz Kwiatkowski, profesor PCz, natomiast dr inż. Milena Trzaskalska zadbała, abyśmy nie zgubili się w rozległym kampusie Politechniki i trafili na zajęcia, które odbywały się w różnych budynkach. Warsztaty  odbywały się równocześnie dla trzech grup uczniów, w trybie rotacyjnym. 
            Zajęcia z bioniki przeprowadził dr inż. Tomasz Geisler, prezentując  latające w sali wykładowej mechaniczne ważki, żywe okazy tropikalnych straszyków i modele pająków  ptaszników🕷️ sterowane joystickiem. Ponadto dr Tomasz  zaprezentował bogatą kolekcję  okazów motyli z całego świata🦋 oraz świecące po wpływem UV skorpiony🦂, a na dodatek  mogliśmy patrzeć na świat przez okulary🕶️ symulujące  sposób widzenia owadów🐝. Te zajęcia przekonały niektórych uczniów, że warto w przyszłości studiować na PCz i pokazały, że bionika jest odwzorowaniem budowy i funkcjonowania organizmów w technice, czyli w budowie urządzeń technicznych na wzór organizmu żywego.
            Kolejne zajęcia dotyczyły prezentacji łazika marsjańskiego i zasad jego działania -  przedstawione przez dr hab. inż. Dawida Cekusa prof. PCz. Następnie dr inż. Marek Kęsy wprowadził nas  w  zagadnienia robotyki  na przykładzie robotów przemysłowych i obrabiarek sterowanych numerycznie CNC . Zagadnienia termoformowania przybliżył szóstoklasistom dr inż. Tomasz Jaruga i czynnie zaangażował uczniów w konkretne zadanie techniczne, a technologie  wtryskiwania pokazał  naszym uczniom mgr inż. Henryk Grzybowski. Kolejne zajęcia dotyczyły Sposobów radzenia sobie ze stresem, przydatne po pandemii i nauce zdalnej - przygotowane przez dr inż. Paulę Pypłacz i i dr hab. inż. Klaudię Smoląg. Na zakończenie - Zasady działania silników spalinowych przedstawił dr inż. Michał Gruca, a skanowanie 3D dr hab. inż. Krzysztof Sokol, prof.PCz. 
            Kilkugodzinna fascynująca przygoda z nauką  i intensywne procesy myślowe zarówno u uczniów i nauczycieli opiekunów spowodowały obniżenie poziomu glukozy we krwi, który uzupełniliśmy wysokokalorycznym posiłkiem🍔🍟,  wracając do Kłobucka.
            Dziękujemy wszystkim pracownikom naukowym PCz  za fascynujące  zajęcia edukacyjne, a w szczególności prof. PCz.  Dariuszowi Kwiatkowskiemu, dzięki któremu  mogliśmy przeżyć to spotkanie z nauką w wymiarze akademickim.

          • Zajęcia przyrodnicze LOP dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Kłobucku.


          • Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl zajęć przyrodniczych dla przedszkolaków z naszych Gminnych Przedszkoli. Zajęcia mają 20- letnia tradycję w naszej szkole, ale co roku tematyka jest inna, chociaż zawsze dotyczy flory i fauny miasta i gminy Kłobuck. Rozpoczęty dziś cykl zajęć jest poświęcony Płazom  i gadom Kłobucka  oraz  jest formą współpracy szkolnych i przedszkolnych Kół LOP działających w naszej gminie. Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 z wychowawczynią p. Żanetą Kotkowską - Skrypak w czasie zajęć  poznały kilkanaście gatunków zwierząt, które  z reguły nie wzbudzają zachwytu, ale ich rola w przyrodzie jest niepodważalna. Zajęcia odbyły się w obecności Wicedyrektor Szkoły p.Sylwii Galle, a przeprowadziły je  uczennice klasy 6b -  Natalia  Kotynia i Iga Polak. W czasie zajęć dzieci obserwowały wylinkę  węża przez lupę i  szkielet żaby oraz dowiedziały się o larwach żab,  czyli kijankach i mogły porównać   mózg żaby z mózgami innych kręgowców. .Po zajęciach dzieci odwiedziły  uczniów klasy 3b, gdzie są absolwenci Przedszkola nr 1, więc mieli okazję spotkać swoich kolegów i koleżanki.  Zajrzeli też do Szkolnego Sklepiku  🥕, który oferuje wyłącznie zdrową żywność.
            Kolejna grupa przedszkolaków odwiedzi nas jeszcze  w tym tygodniu.

          • SZKOLNY KONKURS O PRAWACH DZIECKA

          •  

            Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF w naszej szkole „drużyna praw dziecka” przystąpiła do Szkolnego Konkursu o Prawach Dziecka. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści Konwencji o prawach dziecka i wiedzą na temat organizacji stojących na straży praw dziecka. 

            Komisja konkursowa w składzie: pp. Kinga Sowińska, Joanna Rosicka-Polewka oraz Anna Neczajewska-Kozińska oceniła prace uczniów i przyznała następujące miejsca orazwyróżnienia:

            I miejsce – Julia Kaczmarzyk i Paulina Mazurek

            II miejsce – Jan Worwąg

            III miejsce – Wiktor Cichoń, Oliwia Czyż, Martyna Morawska, Maja Stępień

            Wyróżnienia: Maja Michalak, Michalina Służałek, Joanna Wośtak.

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

             

             

             

             

             

          • Z wizytą w Bibliotece Publicznej

          • Uczniowie klasy I b z pp. A Sekułą - Miarką i A. Kukułą wybrali się w rankiem w poniedziałek do Publicznej Biblioteki Gminy Kłobuck, aby poznać lepiej to miejsce i jego przeznaczenie. Dzięki uprzejmości p. Anety Napory- pracownika biblioteki-  dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami zapisania się i  wypożyczania książek. Następnie poznały przygody sympatycznej bohaterki Teatrzyku Kamishibai-  Walentynki. Zachwycone wysłuchały bajki z jej udziałem. To na pewno nie była nasza ostatnia wizyta w tym przyjaznym dla dzieci miejscu. Powtórzymy to jeszcze z pewnością!

          • POMAGAMY DZIECIOM Z HOSPICJUM

          • Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zwraca się z prośbą o włączenie się w akcję "Mikołaj dla Dzieci z Hospicjum".

            Dzięki Waszemu wsparciu, zaangażowaniu i dobrym sercom wspólnie możemy zaspokajać dziecięce potrzeby i realizować marzenia.

            Podaruj dzieciom:
            karty i bony podarunkowe, zabawki edukacyjne, pluszaki, gry, słodycze, kosmetyki pielęgnacyjne, oliwki, chusteczki mokre, szampony, płyny do kąpieli, proszki antyalergiczne, kremy, środki czystości, pieluchy 4-5, ręczniki, koce, pościel.
            (Ze względów sanitarnych prosimy o nieprzekazywanie rzeczy używanych.)

            Wolontariusze przejdą po salach i odbiorą produkty od poniedziałku (28.11.) do piątku (2.12)

          • SZLACHETNA PACZKA 🎁Z UDZIAŁEM NASZEJ SZKOŁY

          • W naszej szkole nie brakuje "Małych-Wielkich Serc", które dzielą się z potrzebującymi. Dziękujemy za wszystkie dary ofiarowane dla Ukraińskich Rodzin.
            Bardzo prosimy o wsparcie nowej akcji "Szlachetna Paczka", polegającej na zbiórce żywności, chemii gospodarstwa domowego dla 6-osobowej Rodziny z powiatu kłobuckiego (rodzice i 4 małych dzieci, w tym trojaczki). Wolontariusze przejdą po salach i odbiorą produkty od poniedziałku (28.11.) do piątku (2.12) Finał akcji odbędzie się 10-11.12 2022r.w całej Polsce, a u nas w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.Serdecznie zapraszamy.

          • Emerytura to przywilej

          • Jest czas powitań, kiedy witamy w naszej szkole nowych uczniów czy nauczycieli. Ale jest też czas pożegnań, kiedy dziekujemy tym którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę. 25 listopada pożegnaliśmy pana Marcina Kowalika- naszego wieloletniego woźnego, który każdego dnia witał nas z uśmiechem w holu szkoły.  Życzymy samych dobrych dni na emeryturze🤗

          • A wizytą u weterynarza

          • Wizyta u weterynarza
            🦮🐈‍⬛🐕
            Klasy drugie odwiedziły 
            przychodnie dla zwierząt ,,Costa” Dzieci dowiedziały się jak ważna jest profilaktyka u zwierząt, systematyczne wizyty w przychodni i dbanie o zdrowie naszych ukochanych zwierząt.

          • Pierwsze miejsce dla Mai Stępień

          • „Kocham Ojczyznę bardziej niż własne serce – Patriotyzm na co dzień”
             
            Serdecznie gratulujemy uczennicy Mai Stępień zajęcia I miejsca
            w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Kocham Ojczyznę bardziej niż własne serce – Patriotyzm na co dzień”.
            Konkurs sprzyjał kształtowaniu właściwych postaw patriotycznych i obywatelskich. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pisemnej poświęconej patriotyzmowi w życiu codziennym oraz nawiązującej do hasła przewodniego.
             
            Życzymy kolejnych sukcesów!

          • W Osikowej Dolinie 🍃🍁🍂🌿☘️🍀

          • Nasi pierwszoklasiści 25 listopada br. zawitali do tego klimatycznego miejsca. Wizyta ta była dla nich niezwykle emocjonująca. Poznali jego historię i obejrzeli niesamowite wyroby z drzewa osikowego. Uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach tematycznych, a także wykonali własnoręcznie różne ozdoby. Na pewno nie była  to nasza ostatnia wizyta w tym wspaniałym miejscu.

        • Witamy!

        • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku

        • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

    • Aktualności

          • Warsztaty „Fotografii przyrodniczej” dla nauczycieli opiekunów Kół LOP z powiatu kłobuckiego📷🦌📹🌲🎥.

            Nasza szkoła, wspólnie z Zarządem Oddziału LOP w Kłobucku i Nadleśnictwem Kłobuck zorganizowała „Warsztaty fotografii przyrodniczej” dla 28 nauczycieli- opiekunów Szkolnych i Przedszkolnych Kół Ligi Ochrony Przyrody z powiatu kłobuckiego. Na rozpoczęciu warsztatów obecny był Nadleśniczy -Pan Jerzy Sądel, który udostępnił salę konferencyjną dla nauczycieli przyrodników. Warsztaty przeprowadził Pan Damian Wójcik z J&D Foto - Zakładu Fotograficznego w Kłobucku, mającego siedzibę przy ul: 11 Listopada 18.
            Pan Damian, który jest absolwentem naszej szkoły, konkretnie kłobuckiego gimnazjum, przedstawił zebranym ogólne zasady fotografowania krajobrazów przyrodniczych oraz obiektów przyrodniczych świata roślin i zwierząt lustrzanką i smartfonem. Wyjaśnił reguły fotografowania, czyli ogólne zasady kompozycji obrazów, dobór odpowiedniej przesłony oraz dobór odpowiedniej perspektywy i świa

          • „BLASK PRAWDY I MIŁOŚCI”- wyniki konkursu

            WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
            DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII„BLASK PRAWDY I MIŁOŚCI”

            1 grudnia w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „BLASK PRAWDY I MIŁOŚCI” adresowany do uczniów klas IV-VIII.
            Komisja konkursowa w składzie: ks. Grzegorz Dymek, p. Ewa Żogała, p. Kinga Sowińska i p. Anna Neczajewska-Kozińska przy ocenie recytacji uwzględniła następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja wybranych utworów, kultura żywego słowa, ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy wykazali się umiejętnościami recytatorskimi i kreatywnością w doborze utworów.
            Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca oraz wyróżnienia:
            • I grupa wiekowa - uczniowie klas IV-VI
            I miejsce- Daria Sawicka, kl. IV c
            II miejsce- Emilia Sosnowska, kl. Vc
            III miejsce-Michalina Wójcik, kl. IVb oraz Wiktoria Więch, kl. Vb
            wyróżnienia: Hanna Adamus, kl. IVc oraz Iga Polak, kl. VIb
            • II gr

          • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO O PRAWACH DZIECKA



            Zadaniem uczestników Szkolnego Konkursu Plastycznego o Prawach Dziecka było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej wybrane prawo dziecka (format min. A4, technika dowolna).
            Komisja konkursowa w składzie: pp. Joanna Rosicka-Polewka, Kinga Sowińska i Anna Neczajewska-Kozińska dokonała oceny prac uczniów i przyznała następujące miejsca
            i wyróżnienia:
            I miejsce – Agata Taranek, kl. 2b
            II miejsce – Antoni Wacowski, kl. 4c i Tomasz Nicer, kl. 4a
            III miejsce – Eliza Kłysińska, kl. 1b
            wyróżnienie - Laura Kotkowska, kl. 1b.
            Gratulujemy!

          • „NIE MA DZIECI, SĄ LUDZIE”- DEBATA


            W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu UNICEF uczniowie klas ósmych uczestniczyli w debacie poświęconej prawom i obowiązkom dziecka.
            Prowadzące debatę Maja Kowalczyk i Julia Kaczmarzyk nawiązały do „Konwencji o prawach dziecka”, która ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w prawidłowym rozwoju.
            W czasie dyskusji zwrócono uwagę na sytuację dzieci w różnych krajach – konieczność podejmowania przez nie pracy, problem analfabetyzmu, życia w ubóstwie, braku warunków do odpowiedniego standardu życia. Uczniowie dzielili się uwagami związanymi z prawami i obowiązkami ucznia, dojrzałego podejmowania decyzji, oczekiwaniami wobec dorosłych.
            Uczestnicy debaty uczyli się też słuchać rówieśników, którzy mieli odmienne zdanie, wyrażać i uzasadniać własne stanowisko. Spotkanie sprzyjało kształceniu postaw obywatelskich, pozwoliło dostrzec siłę i możliwości, jakie daje dialog i dysku

          • DZIĘKUJEMY

            Drodzy darczyńcy, Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło akcję zbierania żywności, środków czystości i akcesoriów dla potrzebującej rodziny ze Szlachetnej Paczki oraz dzieci z częstochowskiego hospicjum.

            Jesteśmy niezmiernie wdzięczni uczniom, rodzicom oraz każdemu z osobna za wsparcie naszych podopiecznych jedzeniem, ciepłym kocykiem oraz zabawkami.

          • BARBÓRKA W KLASACH DRUGICH


            2 grudnia uczniów klas drugich odwiedził górnik Pan Tadeusz Syguga, który opowiedział dzieciom o ciężkiej pracy górnika. Uczniowie korzystając ze zbliżającego się święta Barbórki złożyli serdeczne podziękowania i życzenia przybyłemu gościowi.
            Wszystkim górnikom z okazji ich święta życzymy zdrowia , pomyślności i tyle samo wyjazdów ile zjazdów.

          • SZKOLNY KONKURS KOLĘDOWY DLA KLAS 1-3

            Szkolny konkurs kolęd.
            Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III, naszej szkoły.
            Celem Konkursu jest :
            • wspieranie wychowania dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
            • umiejętność prezentowania się, występowania.
            Występujący uczestnicy prezentują jedną kolędę.
            W konkursie mogą uczestniczyć soliści. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć należy najpóźniej do dnia 12.12.2022 roku do organizatorów konkursu.
            Kryteria oceny wykonywanych utworów:
            • dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
            • muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
            • oryginalność interpretacji,
            • staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii),
            • ogólny wyraz artystyczny.
            Terminy: Zgłoszenia do konkursu dokonuje się

          • TROPICIELE Z TRZECICH KLAS

            TROPIENIE PRZYRODY W KLASACH TRZECICH🌱🍃🪴🌻🌺🌿🍀🌸🍁🌼
            Klasy trzecie przez cały listopad zajmowały się tropieniem przyrody. Dzięki temu powstały wyjątkowe zielniki a także wspaniałe hodowle fasolki. Były to niezwykle ciekawe lekcje przyrody.

          • Multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla szóstoklasistów na Politechnice Częstochowskiej🤖🦋🖨️🖥️⚙️.

            Multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla szóstoklasistów na Politechnice Częstochowskiej🤖🦋🖨️🖥️⚙️.

            W dniu dzisiejszym nasi szóstoklasiści pod opieką p. Haliny Sowy, p. Izabeli Śledziony i p. Rafała Kowalczyka uczestniczyli w fascynującym „Festiwalu Nauki” na Politechnice Częstochowskiej. Zajęcia obejmujące kilka dziedzin naukowych zorganizował dla naszych uczniów dr hab. inż. Dariusz Kwiatkowski, profesor PCz, natomiast dr inż. Milena Trzaskalska zadbała, abyśmy nie zgubili się w rozległym kampusie Politechniki i trafili na zajęcia, które odbywały się w różnych budynkach. Warsztaty odbywały się równocześnie dla trzech grup uczniów, w trybie rotacyjnym.
            Zajęcia z bioniki przeprowadził dr inż. Tomasz Geisler, prezentując latające w sali wykładowej mechaniczne ważki, żywe okazy tropikalnych straszyków i modele pająków ptaszników🕷️ sterowane joystickiem. Ponadto dr Tomasz zaprezentow

          • Zajęcia przyrodnicze LOP dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Kłobucku.


            Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl zajęć przyrodniczych dla przedszkolaków z naszych Gminnych Przedszkoli. Zajęcia mają 20- letnia tradycję w naszej szkole, ale co roku tematyka jest inna, chociaż zawsze dotyczy flory i fauny miasta i gminy Kłobuck. Rozpoczęty dziś cykl zajęć jest poświęcony Płazom i gadom Kłobucka oraz jest formą współpracy szkolnych i przedszkolnych Kół LOP działających w naszej gminie. Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 z wychowawczynią p. Żanetą Kotkowską - Skrypak w czasie zajęć poznały kilkanaście gatunków zwierząt, które z reguły nie wzbudzają zachwytu, ale ich rola w przyrodzie jest niepodważalna. Zajęcia odbyły się w obecności Wicedyrektor Szkoły p.Sylwii Galle, a przeprowadziły je uczennice klasy 6b - Natalia Kotynia i Iga Polak. W czasie zajęć dzieci obserwowały wylinkę węża przez lupę i szkielet żaby oraz dowiedziały się o larwach żab, czyli kijankach i mog

          • SZKOLNY KONKURS O PRAWACH DZIECKA

            Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF w naszej szkole „drużyna praw dziecka” przystąpiła do Szkolnego Konkursu o Prawach Dziecka. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści Konwencji o prawach dziecka i wiedzą na temat organizacji stojących na straży praw dziecka.

          • Z wizytą w Bibliotece Publicznej

            Uczniowie klasy I b z pp. A Sekułą - Miarką i A. Kukułą wybrali się w rankiem w poniedziałek do Publicznej Biblioteki Gminy Kłobuck, aby poznać lepiej to miejsce i jego przeznaczenie. Dzięki uprzejmości p. Anety Napory- pracownika biblioteki- dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami zapisania się i wypożyczania książek. Następnie poznały przygody sympatycznej bohaterki Teatrzyku Kamishibai- Walentynki. Zachwycone wysłuchały bajki z jej udziałem. To na pewno nie była nasza ostatnia wizyta w tym przyjaznym dla dzieci miejscu. Powtórzymy to jeszcze z pewnością!

          • POMAGAMY DZIECIOM Z HOSPICJUM

            Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zwraca się z prośbą o włączenie się w akcję "Mikołaj dla Dzieci z Hospicjum".

            Dzięki Waszemu wsparciu, zaangażowaniu i dobrym sercom wspólnie możemy zaspokajać dziecięce potrzeby i realizować marzenia.

            Podaruj dzieciom:
            karty i bony podarunkowe, zabawki edukacyjne, pluszaki, gry, słodycze, kosmetyki pielęgnacyjne, oliwki, chusteczki mokre, szampony, płyny do kąpieli, proszki antyalergiczne, kremy, środki czystości, pieluchy 4-5, ręczniki, koce, pościel.
            (Ze względów sanitarnych prosimy o nieprzekazywanie rzeczy używanych.)

          • SZLACHETNA PACZKA 🎁Z UDZIAŁEM NASZEJ SZKOŁY

            W naszej szkole nie brakuje "Małych-Wielkich Serc", które dzielą się z potrzebującymi. Dziękujemy za wszystkie dary ofiarowane dla Ukraińskich Rodzin.
            Bardzo prosimy o wsparcie nowej akcji "Szlachetna Paczka", polegającej na zbiórce żywności, chemii gospodarstwa domowego dla 6-osobowej Rodziny z powiatu kłobuckiego (rodzice i 4 małych dzieci, w tym trojaczki). Wolontariusze przejdą po salach i odbiorą produkty od poniedziałku (28.11.) do piątku (2.12) Finał akcji odbędzie się 10-11.12 2022r.w całej Polsce, a u nas w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.Serdecznie zapraszamy.

          • Emerytura to przywilej

            Jest czas powitań, kiedy witamy w naszej szkole nowych uczniów czy nauczycieli. Ale jest też czas pożegnań, kiedy dziekujemy tym którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę. 25 listopada pożegnaliśmy pana Marcina Kowalika- naszego wieloletniego woźnego, który każdego dnia witał nas z uśmiechem w holu szkoły. Życzymy samych dobrych dni na emeryturze🤗

          • A wizytą u weterynarza

            Wizyta u weterynarza
            🦮🐈‍⬛🐕
            Klasy drugie odwiedziły
            przychodnie dla zwierząt ,,Costa” Dzieci dowiedziały się jak ważna jest profilaktyka u zwierząt, systematyczne wizyty w przychodni i dbanie o zdrowie naszych ukochanych zwierząt.

          • Pierwsze miejsce dla Mai Stępień

            „Kocham Ojczyznę bardziej niż własne serce – Patriotyzm na co dzień”

            Serdecznie gratulujemy uczennicy Mai Stępień zajęcia I miejsca
            w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Kocham Ojczyznę bardziej niż własne serce – Patriotyzm na co dzień”.
            Konkurs sprzyjał kształtowaniu właściwych postaw patriotycznych i obywatelskich. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pisemnej poświęconej patriotyzmowi w życiu codziennym oraz nawiązującej do hasła przewodniego.

            Życzymy kolejnych sukcesów!

          • W Osikowej Dolinie 🍃🍁🍂🌿☘️🍀

            Nasi pierwszoklasiści 25 listopada br. zawitali do tego klimatycznego miejsca. Wizyta ta była dla nich niezwykle emocjonująca. Poznali jego historię i obejrzeli niesamowite wyroby z drzewa osikowego. Uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach tematycznych, a także wykonali własnoręcznie różne ozdoby. Na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta w tym wspaniałym miejscu.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
      • (+48) 34-317-27-46
      • Kłobuck, ul. Bohaterów Bitwy pod Mokrą 4 Poland
      • 7.00-15.00
      • 78 8248 0002 1000 0000 1544 0001
      • Aleksandra Cnota-Mikołajec, aleksanda@eduodo.pl
    • Logowanie