Pozostając w klimacie zadumy i wspominania zmarłych, 4 listopada klasy 8a i 8b odwiedziły wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, które znajduje się w miejscu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Uczniowie w atmosferze powagi i szacunku wysłuchali historii uciemiężenia wielu narodowości, w szczególności Polaków i Żydów. W tej tzw. „fabryce śmierci” zamordowanych zostało ponad milion trzysta tysięcy ofiar. Przejście bramą z przewrotnym napisem Arbeit macht frei (Praca czyni wolnym), obejrzenie tysięcy „pamiątek” odebranych więzionym tutaj ludziom, przejście z rampy w Brzezince drogą śmierci, zrobiło na młodych uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie wprowadzając ich w stan zadumy, budząc świadomość narodową, krytycyzm, nostalgię. Pod bramą śmierci, gdzie przez dwa lata od jesieni 1941 do jesieni 1943 strzałem w potylicę esesmani zamordowali kilka tysięcy osób, zapaliliśmy pamiątkowy znicz i uczciliśmy minutą ciszy pamięć o nich. Budujący dla wszystkich był widok ogromnej rzeszy odwiedzających to miejsce: młodzieży i dorosłych z wielu krajów całego świata, którzy pomimo upływu lat ciągle ożywiają to miejsce swoją pamięcią i zainteresowaniem. Wyjechaliśmy z przesłaniem, że należy być czujnym a na pewno nie być obojętnym, bo jak słusznie stwierdził były więzień tego obozu Marian Turski „Auschwitz nie spadło z nieba”. PS Po powrocie z wycieczki dociekliwy uczestnik doczytał w sieci, że p. przewodnik Grażyna Ferenc, która oprowadzała jedną z naszych grup, była laureatką nagrody imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Po odebraniu nagrody w 2011 roku ta zasłużona nauczycielka historii i przewodnik w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau powiedziała: Irena Sendlerowa uczyła, że ludzie nie dzielą się na białych i czarnych, wyznawców takiej czy innej religii, ale na dobrych i złych. Jak długo w społeczeństwie nie zagości ta świadomość, znajduję dla siebie pewną rolę do spełnienia. Jesteśmy zaszczyceni, że los zetknął nas z tak zasłużoną osobą.
LUDZIE LUDZIOM …
- 34
Zajęcia edukacyjne w lesie klasy 3a
4 listopada członkowie LOP z 3a naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w lesie przez Pana Tomasza Paciepnika. Zajęcia dotyczyły ochrony przyrody w Nadleśnictwie Kłobuck.
15
Fotorelacja z zajęć przyrodniczych dla przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 4 w Kłobucku - Zagórzu🔍🔬🦗🌿🦞.
Dziś odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola nr 4 z wychowawczynią p. Anetą Płuska i nauczycielem p. Wiolettą Białecką. Zajęcia dla młodszych koleżanek i kolegów przeprowadziły uczennice klasy 7a, działające w Szkolnym Kole LOP- Julia Podlejska vel Bielska, Laura Mięsowska, Maja Dymowska i Julia Szymczyńska. Przedszkolaki obserwowały obiekty przyrodnicze w skali mikro w powiększeniu 100 krotnym. Po zajęciach nasi mali goście odwiedzili szkolny sklepik, świetlicę oraz zobaczyli lekcję wychowania fizycznego na hali sportowej. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki z rąk Pani Wicedyrektor Sylwii Galle. Już umówiliśmy się na kolejne spotkanie przyrodnicze🌲🌳💚.68
Sukces Mai i Weroniki w Gminnym Konkursie Przedmiotowym „Moja wiedza, mój kamień milowy przyszłości”.
Nasze uczennice- Maja Osuchowska i Weronika Błaszczykowska z kl. 8a zostały laureatkami I miejsca w 2. edycji Gminnego Konkursu Przedmiotowego, który został zorganizowany w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kamyku. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów w ujęciu interdyscyplinarnym- z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii oraz kreatywność uczestników. Konkurs przebiegał w formie drużynowej w dwóch etapach, rywalizowali w nim uczniowie z pięciu szkół naszej gminy. Gratulujemy naszym laureatkom najwyższego stopnia podium i życzymy kolejnych sukcesów.2
Jesienny czas zadumy udziałem naszych najmłodszych uczniów…
- 21
DUMNI Z MISTRZYNI🥇
W dniach 25-27 pazdziernika odbyly sie zawody TAEKWONDO-Otwarte Mistrzostwa Europy ITF UNION w Anglii. Nasza uczennica Emilia Juszczak zajela 1 miejsce w walkach -65kg juniorek mlodszych stopni uczniowskich. 🥇🥊🥋
Sieciaki zawitały do naszej szkoły🥰
W ramach KAMPANII DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY realizowanej przez naszą szkołę klasa 3b uczestniczyła w lekcji on-line na temat: Internet Mocy bez Przemocy. Uczniowie poznali drużynę Sieciaków i dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają na dzieci w internecie oraz jak zadbać o bezpieczeństwo online. Lekcja oparta była o fabułę książek o przygodach Sieciaków i treści z serwisu edukacyjnego Sieciaki.pl. Uczniowie dowiedzieli się też, gdzie szukać pomocy, jeśli staną się ofiarą hejtu. Mogli podać też swoje pomysły, jak zapobiec tym niebezpiecznym zjawiskom w internecie. Dzięki udziałowi w tej lekcji zrozumieli, że ich czasem nieświadome zachowanie może krzywdzić innych.
12
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Klasy piąte na Jasnej Górze
Zanim Matka Boża w kopii cudownego obrazu odwiedzi nas w Kłobucku, my odwiedziliśmy Ją na Jasnej Górze. Pielgrzymami byli uczniowie klas piątych wraz z opiekunami ks. Grzegorzem Dymkiem i katechetką Anną Sekułą - Miarką. 28.11.2024r. wyruszyliśmy rano nie bacząc na padający deszcz. Poznaliśmy piękną historię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, zwiedziliśmy muzea jasnogórskie, krypty oraz miejsca i przedmioty związane z patronem naszej szkoły Janem Pawłem II. Uczniowie mieli okazję powierzyć swoje intencje Maryi a także udzielić wywiadu dla Radia Jasna Góra. Ubogaceni duchowo zadbaliśmy również o integrację klas w salce zabaw w Mc Donald 's i coś dla ciała. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI“
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU
"PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"#unicefpoland i #WorldChildrensDay.
20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. W ramach obchodów tego wyjątkowego dnia uczniowie mogli przystąpić do konkursu mającego na celu propagowanie znajomości praw dzieci poprzez zaznajomienie ich z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka.
Komisja konkursowa (opiekunowie i członkowie SKE) dokonała oceny prac i postanowiła nagrodzić następujących uczniów:
- w kategorii klas I –III:
I miejsce: Maja Sękiewicz, kl. 3b i Lilianna Kozak, kl. 1a;
II miejsce: Laura Kotkowska, kl. 3b i Wojciech Nowak, kl. 3b;
III miejsce Nadia Wysowska, kl. 3b;
Wyróżnienia: Wojciech Więch, kl. 3a i Eliza Kłysińska, kl. 3b;
- w kategorii klas IV- VIII:
I miejsce; Kiara Wojtowicz i Emilia Juszczak, kl. 8a;
II miejsce; Hanna Bednarska, kl. 8a;
III miejsce:
Poznajemy "Karolcię"📖📚👱🚗🐅🐘🐫
Przez ostatnie dwa dni lektura "Karolcia" towarzyszyła uczniom klasy 3b. Poznali oni autorkę- Marię Kruger, tytułową bohaterkę i historię koralika, który spełnia marzenia. Stworzyli także plan kolejnych wydarzeń i rozwiązali szereg zadań związanych z lekturą. Swoje wiadomości sprawdzili podczas pracy z interaktywnymi quizami i papierowym testem z treści utworu. A po charakterystyce bohaterki namalowali jej portret. Każdy z nich również na swojej ławce znalazł niebieski koralik. 🙂 Może ich marzenia też się spełnią...
Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych
W listopadzie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Dziś w szkolnej bibliotece mierzyli się z nimi uczniowie naszej szkoły, co wywołało wiele śmiechu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z łamańcami.
Najpierw klasyka i raczej łatwe łamańce językowe, na rozgrzewkę
•Czarna krowa w kropki bordo żuła trawę kręcąc mordą.
•Nie pieprz wieprza pieprzem Pietrze, bo bez pieprzu wieprz jest lepszy.
•Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego.
•W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.
•Jola lojalna, Jola nielojalna.
•Czy Tata czyta cytaty z Tacyta.
•Człek człekokształtny i człek nieczłekokształtny.
•Gdy pomorze nie pomoże, to pomoże może morze, a gdy morze nie pomoże, to pomoże może las.
Jeżeli idzie Ci tak łatwo, to spróbuj trudniejszych polskich łamańców
•Czy rak trzyma w szczypcach strzęp szczawiu czy trzy części trzciny
•Konstantynopolitanczykowianeczk
Szkolny konkurs kolęd „ Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”
Szkolny konkurs kolęd „ Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III, naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
• wspieranie wychowania dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
• umiejętność prezentowania się, występowania.
Występujący uczestnicy prezentują jedną kolędę.
W konkursie mogą uczestniczyć soliści. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć najpóźniej do dnia 10.12.2024 roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
• dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
• muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
• oryginalność interpretacji,
• staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii),
• ogólny wyraz artystyczny.
Terminy: Zgłoszen
Wyniki konkursu bajkowej piosenki
Niech dopełnieniem tej bajkowej eksplozji🤩będą wyniki konkursu piosenki bajkowej:
Miejsce I -Weronika Jagięła
Miejsce II -Michalina Pacholska
Miejsce III -Tola Nowak
Wyróżnienia:
Marysia Nicer,
Nadia Wysowska i Ada Wysowska
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy 🙌 ☀️😍9
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Dzień Postaci z bajek ukoronowany został barwnym korowodem zakończonym wspólnym bajkowym tańcem. A to tylko jedna z bajkowej propozycji dla dzieci.
Pamiętajmy, że świat bajek zaprasza dzieci każdego dnia do odkrywania pięknych i wartościowych przygód i wzorców.
Czytajmy dzieciom bajki, zachęcajmy do wspólnej przygody z czytaniem bajek.
Pamiętajmy, że bajki są nieodłącznym elementem dziecięcej codzienności. Odgrywają one ogromną rolę w ich rozwoju emocjonalnym i poznawczym, rozwijają fantazję i kreatywność. To ogromny kapitał, który w dorosłym życiu zaprocentuje lepszym radzeniem sobie z wieloma sytuacjami i uczuciami.
Mistrzyni w kolarstwie przełajowym 🚴🏾♀️
Laura Łowisz- nasza Mistrzyni w kolarstwie przełajowym 🏆🚴♀️👏 a na co dzień uczennica klasy 4b
Laura, wygrywając większość zawodów cyklu Bike Atelier MTB Maratonu, wygrała klasyfikacje końcówką.Od października już z licencją Polskiego Związku Kolarskiego startuje z powodzeniem w ogólnopolskich zawodach Kolarstwa Przełajowego.
🧸Dzień Pluszowego Misia w Trójce🧸
🧸Dzień Pluszowego Misia w Trójce.🧸Były „ misiowe”prace plastyczne,"misiowe"słodkości, „ misiowy” teatrzyk i radosne zabawy z ulubionymi pluszakami 🧸
58
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest
HOŁ, HOŁ, HOŁ!
21 listopada do szkoły dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multitest, który w październiku odbył się w naszej szkole z biologii, języka angielskiego i z matematyki. Przed zbliżającymi się Mikołajkami, Mikołajowi rozerwał się chyba worek z prezentami!
BIOLOGIA
KL.6 Tymoteusz Lipiński Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Julia Tukajska Dyplom wyróżnienia
Kl. 7 Zofia Salińska Dyplom wyróżnienia
Kl. 8 Maja Osuchowska Dyplom wyróżnienia
Jan Nowak Dyplom wyróżnienia
Natalia Kotynia Dyplom wyróżnienia
JĘZYK ANGIELSKI
KL. 5 Hanna Brzęczek Dyplom laureata miejsca I, Nagroda książkowa (100%)
Mateusz Kulek Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Dominik Janta Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Magdalena Pitrzak Dyplom laureata
Wiktor Kutynia Dyplom wyróżnienia
Emilia Kulig Dyplom wyróżnienia
Michalina Łazienka Dyplom wyróżnienia
Zofia Spałek Dyplom wyróżnienia
Kl. 6 Hanna Kasprzak Dyplo
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki":
1 miejsce - Antonina Gaudy kl. Ib
2 miejsce - Alicja Kurzacz kl. Ib
3 miejsce - Zofia Markisz kl. Ib, Lilianna Koszel kl. Ia
Wyróżnienia:
Laura Kotkowska kl. IIIb
Dawid Hryshchak kl. IIa
Serdecznie gratulujemy.
“Matematyka z kaktusem”
20 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyka z kaktusem”. Czternastu uczestników reprezentowało osiem szkół z powiatu kłobuckiego. I miejsce zajął Kamil Szczepaniec ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie, II miejsce zajęli : Wojciech Nowak z naszej szkoły oraz Fabian Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, III miejsce zajął Wojciech Więch z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana uczniowie z Wolontariatu Szkolnego pracowali nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Można było zrobić sobie zdjęcie w uśmiechniętej fotobudce.Zorganizowany został także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie.
Zwycięzcami zostali:
1a Maja Żołnowska
1b Antonina Gaudy
2a Filip Nieszporski
2b Szymon Szczepaniak, Dominik Osuchowski
3a Nikola Kotynia
3b Nikola Bąk
4a Antonina Nieszporska
4b Tymon Kościelny, Igor Kochalski
5a Małgorzata Gruca, Szymon Pluta
5b Jakub Szczepaniak
6a Julia Sądel
6b Marina i Wiktoria Gworys
6c Julia Dróżdż
7a Nikodem Kurzacz
7b Aron Kuc
7c Rafał Romański
8a Igor Szymczyński
8b Iga Polak, Bartek Bielawski
Dzień ten stał się świetną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej. Podczas przerw lekcyjnych społeczność szkolna mogła delektować się p
Czwartoklasiści w magicznym świecie Mandorii
19 listopada uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką pań Ewy Żogały, Joanny Rosickiej –Polewki i Anny Neczajewskiej-Kozińskiej wyruszyli do „Miasta Przygód”. Na naszych uczniów czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Wyjazd do niezwykłego parku rozrywki stylizowanego na renesansowe miasto handlowe, dostarczył wszystkim wiele wrażeń i zapewnił naukę w formie zabawy - w czasie warsztatów „Magia Minerałów” młodzi odkrywcy poznali rodzaje, właściwości i miejsca występowania minerałów. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.
Nasze Koło LOP w gronie nagrodzonych w Konkursie „Działania Kół LOP Okręgu Częstochowskiego” 🏆🍀🦬.
Nasze Koło LOP uzyskało II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Okręg Częstochowski Ligi Ochrony Przyrody. Komisja konkursowa doceniła działania, konkursy i przedsięwzięcia prowadzone w naszej szkole z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczo- leśnej. W dniu dzisiejszym przedstawiciele - członkowie LOP - Emilia Juszczak i Klaudiusz Zając z klasy 8a wraz z opiekunem Koła odebrali nagrodę w VIII Liceum Samorządowym im. gen. Józefa Sowińskiego w Częstochowie. Nagrodę wręczyli: Prezes Okręgu p. Beata Pusz, Wiceprezes Okręgu p. Tomasz Paciepnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i składamy podziękowania wszystkim nauczycielom opiekunom Kół LOP: p. Annie Gosławskiej, p. Dorocie Ciemięga, p. Katarzynie Dąbrowskiej, p. Magdalenie Klecha – Jabłońskiej, p. Małgorzacie Macherzyńskiej i p. Anecie Kukule. Dziękujemy wszystkim
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
#unicefpoland i #WorldChildrensDay.
Szkolny konkurs plastyczny "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI" z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024
1. Cele konkursu:
- propagowanie znajomości praw dzieci wśród uczniów,
- uświadamiania dzieciom ich praw i obowiązków poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka - każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.
3. Format pracy: A-4
4. Technika wykonania pracy dowolna plastyczna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, praca z wykorzystaniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi mieć na odwrocie metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa).
5. Prace oceniane będą według następujących kryteriów:
• zgodność pracy z tematyką konkursu;
• oryginalne ujęcie tematu (motywu przew