12.10.2023r. z udziałem prawie 7 tyś. uczniów i nauczycieli z ponad 170 placówek, na Jasnej Górze odbyła się XXIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Nie mogło na niej zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką Ks. Grzegorza Dymka i katechetki Anny Sekuła-Miarki przybyli na błonia Jasnej Góry. Mottem spotkania było hasło Dnia Papieskiego "Cywilizacja życia ", który będziemy obchodzić w całej Polsce 15.10.2023r. Spotkanie rozpoczął piękny koncert Magdy Anioł, podczas którego mogliśmy wspólnie zaśpiewać ulubioną pieśń Jana Pawła II "Barkę " oraz "Lolka- Nie ma lepszego od Jana Pawła II ". O godz. 11.00 rozpoczęła się msza św. pod przewodnictwem duchowego opiekuna Rodziny Szkół bpa Solarczyka. Podczas homilii biskup przypomniał postać bł. Carlo Acutisa, który dał świadectwo swojej wiary młodym ludziom, do czego wezwał nas również bp Solarczyk. Po mszy św. ruszyliśmy na oblężenie McDonalda i nakarmieni, zadowoleni wróciliśmy do Kłobucka dumni, że należymy do Rodziny Szkół Jana Pawła II.
Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II
- 4
POLA NADZIEI
12 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zasadzili cebulki żonkili, które rozkwitną na XXIII wiosenny finał Pól Nadziei. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu tzw. „pól nadziei”. Na zakup cebulek żonkili udało się zebrać 625zł. Dziękujęmy za Wasze wielkie serca.
15
,,Coś z niczego”- wyniki konkursu.
- 34
Co roku jesienią w naszej szkole odbywa się konkurs plastyczno-techniczy ,,Coś z niczego”, który cieszy się zainteresowaniem dzieci . Uczniowie wykonują przestrzenne prace z materiału przyrodniczego.
Również w tym roku uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz zmysłem artystycznym. Jury postanowiło w kategorii uczniów klas I-III przyznać 1 miejsce Alicji Gaj z klasy 3b oraz Fabianowi Kucharczykowi z klasy 2b, 2 miejsce Helenie Czesnej z klasy 1b oraz Hubertowi Heluszce z klasy 3a, 3 miejsce Hannie Wacowskiej z klasy 2b oraz Hubertowi Parkitnemy z klasy 1b. W kategorii IV- VII 1 miejsce zajęła uczennica klasy 5a – Antonina Makles, 2 miejsce- Daria Sawicka z klasy 5 c oraz 3 miejsce Kuba Klama uczeń klasy 6b.
Wyróżnienie w konkursie otrzymali Filip Janoszek z klasy 2a oraz Laura Kotkowska z klasy 2b.
Organizatorzy dziękują za udział w konkursie i składają wszystkim gratulacje.
Wręczenie dyplomów i upominków już wkrótce.
JESIENNE ŚNIADANIE U PIERWSZAKÓW
Jesień jest tak kolorową i bogatą w dary porą roku, że można się nią cieszyć i dzielić pysznościami przy wspólnym stole. Pierwszaki już od kilku dni przygotowywali się na dzisiejsze wspólne śniadanie. Były rozmowy o zdrowym śniadaniu, zakupy na kłobuckim rynku zakończone degustacją w klasie owoców, warzyw i jogurtów z dodatkiem musli. Ale dzisiaj to była prawdziwa jesienna uczta. Nie zabrakło kanapeczek z dżemami, miodem, jabłecznika czy marchewkowych babeczek oraz owocowych kompotów i soków. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu jesiennego posiłku i życzymy smacznych, jesiennych, rodzinnych spotkań przy stole.
34
Klasy 7 na wycieczce w Wadowicach
Dnia 10.10.2023r. uczniowie klas 7 wybrali się na wycieczkę do Wadowic. Jednym z punktów wycieczki było Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Jest to miejsce, gdzie każdy, komu bliska jest osoba świętego Jana Pawła II powinna tam zajrzeć. Eksponaty, które się tam znajdują pozwalają na nowo przeżywać tamte dni, gdy żył nasz papież 😇 Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili również ruiny zamku w Babicach. Nie mogło oczywiście zabraknąć słynnych kremówek papieskich, które można było skosztować praktycznie co parę metrów wadowickiego rynku. Jak widać na zdjęciach zabawa była wspaniała!
18
Zabawy z farbami.
- 4
W dniu dzisiejszym w naszej świetlicy poznawaliśmy fascynującą technikę graficzną, którą jest monotypia. To tzw. technika "jednej odbitki". Z okazji obchodzonego wczoraj Dnia Drzewa dzieci wykonały prace o tematyce jesiennej. Piękne drzewa, liście, krzewy już można oglądać na wystawie w naszej świetlicy. Świetlica bierze również udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Jednym z celów projektu jest promowanie sztuki poprzez zajęcia plastyczne.
,, Zaczytani Jesienią”
- 16
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie fotograficznym pt,, Zaczytani Jesienią”
Celem konkursu było utrwalenie w fotografii subtelnego piękna krajobrazu, ludzi, przyrody, oraz zachęcenie młodego czytelnika do obcowania z książką na co dzień. To jedno z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego,, Z kulturą do twarzy „ w którym biorą udział uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością wykonując barwne fotografie, które można podziwiać w świetlicy szkolnej.
W konkursie udział wzięli: Huber Heluszka , Marcel Kubat, Alicja Gaj, Agata Taranek, Antoni Wacowski, Blanka Kubat, Wiktoria Marchwińska, Julia Tukajska, Laura Kotkowska, Weronika Cholewa, Jakub Juszczak, Davyd Hryshchak, Miłosz Krzemiński, Kalina Wróblewska, Laura Łowisz, Liliana Wróblewska, Hanna Zając, Maksymilian Wacowski, Emilia Juszczak, Hanna Wacowska, Marcel Janikowski.
Organizatorzy konkursu wyróżnili w sposób szczególny prace uczniów przyznając
1 miejsce – Hubertowi Heluszka klasa 3a
2 miejsce - Marcelowi Kubat klasa 1a
3 miejsce – Blance Kubat klasa 3a oraz Wiktoria Marchwińska klasa 3b
Wyróżnienie dla Julii Tukajskiej z klasy 5c.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie.
Przyjemne i pożyteczne podróże…
Uczniowie klas 6 z naszej Trójki wraz z opiekunami 5 października brali udzial w wycieczce do Kłodzka i Złotego Stoku - są to miejsca o niesamowitej historii. Twierdza w Kłodzku jest jednym z najlepiej zachowanych obiektow architektury obronnej 18 wieku. Fortyfikacja ta wzbudza duże zainteresowanie,
daje możliwość poznania naszej historii. Dodatkową atrakcję stanowi labirynt w podziemiach twierdzy, którym podążali szóstoklasiści pełni obaw, czy aby nie pogubią się w jego zaułkach. Kolejnym miejscem na trasie szkolnej wycieczki była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Odrestaurowana i doprowadzona do użytku publicznego stanowi cenne źródło wiedzy o tym regionie. Uczniowie z wielką frajdą słuchali opowieści miejscowego przewodnika i skorzystali z przejażdżki podziemną kolejką. Polecamy!78
Eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
- wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
- popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej,
- pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego.
Każdy uczestnik konkursu prezentuje jeden utwór patriotyczny.
Za utwór patriotyczny uznaje się :
- pieśń powstałą w związku z wydarzeniem historycznym
- piosenkę upamiętniającą ważne wydarzenia z dziejów Polski lub postać historyczną i jej działalność
- piosenkę kształtującą poczucie tożsamości i przynależności narodowej
- piosenkę powszechnie uznaną za patriotyczną
W konkursie mogą uczestniczyć soliści. Uczestnicy mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć najpóźniej do dnia 31 października 2023 roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
- dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
- muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
- oryginalność interpretacji,
- staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa),
- ogólny wyraz artystyczny.
Terminy: Zgłoszenia do konkursu dokonuje się u P. Katarzyny Sawickiej ( wychowawcy klasy 3a ), P. Renaty Zych i P. Beaty Gaudy (nauczycieli świetlicy) do 31 października br. , podając tytuł wykonywanego utworu i zostawiając podkład wykonywanego utworu.
Eliminacje odbędą się najprawdopodobniej 6 listopada (godzina konkursu uzależniona będzie od ilości osób biorących w konkursie). Bez zgody organizatora nie wolno zmieniać wcześniej zadeklarowanego repertuaru.
Gminny konkurs odbędzie się 9 listopada, a trójka laureatów eliminacji będzie reprezentowała naszą szkołę.
Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie konkursu , o czym poinformowani zostaną jego uczestnicy.
Rajd rowerowy.
- 47
W czwartek 5 października uczniowie klas piątych i siódmych pod opieką pani Katarzyny Sawickiej, pana Rafała Kowalczyka, Macieja Mońki oraz Aleksandra Lisa wybrali się na rajd rowerowy do Miedźna. Droga wiodła przez malownicze tereny leśne i pola. Odwiedzili cmentarz, na którym znajduje się mogiła pamięci żołnierzy poległych w bitwie pod Mokrą. Później udali się do pizzerii ,,Luna, a następnie ruszyli w drogę powrotną. Trasa liczyła ok. 20 km, a w jej trakcie w oddali widzieli kominy z Bełchatowa oraz kościół św. Katarzyny. Red. Maja Osuchowska, Liliana Wróblewska
SZACHOWY MISTRZ🥉
Z dumą chcemy poinformować, że nasz uczeń Wojciech Więch, w dniu 3 października 2023 zajął 3 miejsce 🥉w turnieju klas 0-4 rozgrywanym w ramach szkolnej Olimpiady Szachowej 2023 . W Olimpiadzie wzięło udział 13 dziewczynek i 50 chłopców z 28 szkół i przedszkoli. Serdecznie gratulujemy.
Pierwsza wycieczka pierwszaków - kierunek: Olsztyn koło Częstochowy
Piękny, słoneczny dzień. Malownicze miejsca do zwiedzania: Złoty Potok a w nim Park pałacowy – Pałac Raczyńskich i Dworek Krasińskich oraz ruiny zamku w Olsztynie. Doskonałe humory i fantastyczna ekipa pierwszaków. To wystarczyło aby dzisiejsza wycieczka udała się doskonale i stała się okazją do integracji szkolnej naszych pierwszaków. Był czas na śpiewy, piknik na świeżym powietrzu i wspólne zabawy. A to dopiero początek szkolnej przygody…
6411
III Gminny Konkurs Fotograficzny „Krajobraz miasta i gminy Kłobuck w różnych porach roku”🌞🌧️🍁🍂⛄ pod patronatem Burmistrza Kłobucka i Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kłobucku
III Gminny Konkurs Fotograficzny „Krajobraz miasta i gminy Kłobuck w różnych porach roku”🌞🌧️🍁🍂⛄
pod patronatem Burmistrza Kłobucka i Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka,
organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kłobucku.1. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Kłobuck
w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I - dla uczniów klas 4-5 oraz kategoria II - dla uczniów klas 6-8. Konkurs jest związany z tegoroczną edycją Międzynarodowego Dnia Krajobrazu 2023 obchodzonego pod tytułem „Doceń lokalność” https://www.gov.pl/web/gdos/dzien-krajobrazu-2023
Temat tegorocznej edycji konkursu to: „Krajobraz miasta i gminy Kłobuck w rożnych porach roku ”
2. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na elementy krajobrazu lokalnego naszego miasta i gminy Kłobuck, które są atrakcyjne w każdej porze roku i można je wykorzystać w celach promocyjnych.
3. Zadaniem konkursowym dla uczestników jest wykonanie autorskiej fotografii o wymiarze 21x30, przedstawiającej lokalne elementy krajobrazu - pojedyncze drzewa, parki i tereny zielone, obiekty zabytkowe, kulturalne, sakralne, charakterystyczne elementy zabudowy architektonicznej itp.
4. Każdy uczestnik przesyła do organizatora (SP3 w Kłobucku) dwie fotografie w formie papierowej oraz wersję elektroniczną zdjęć na adres: konkursklobuck@gmail.com . Fotografie lokalnych elementów krajobrazu powinny być wykonane w rożnych porach roku oraz powinny eksponować lokalny, unikalny charakter krajobrazu naszego miasta i gminy.
Zdjęcia nadesłane na konkurs w formie elektronicznej powinny być zapisane w formacie JPEG (JPG). Zdjęcie nie może przekroczyć 20 MB.
5. Do każdej fotografii należy dołączyć dane autora ( imię, nazwisko, adres szkoły oraz imię
i nazwisko opiekuna).
6. Konkurs trwa od 1. 10.2023 r. do 20.03.2024 r. Termin dostarczenia prac (wywołanych fotografii i wersji elektronicznej) oraz oświadczeń RODO upływa dnia 20 marca 2024 r. o godz. 15.00. Wywołane fotografie dostarczamy do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, ul: Bohaterów Bitwy pod Mokrą 4
Regulamin konkursu i oświadczenie RODO będą dostępne na stronie szkoły https://sp3klobuck.edupage.org/ 5.10.2023 r.Zapraszamy do udziału w konkursie.
Różne odsłony świętowania Dnia Chłopaka
Dzień Chłopaka świętowaliśmy w kilku odsłonach i na różne sposoby. Klasowe upominki dla chłopców, dzień gofra, dyskoteka, wyjścia na lody, place zabaw a nawet warsztaty kulinarne dopełniły nasze świętowanie.
80
XXIX Ogólnopolski Bieg "Krzepkich" im. Kazimierza Zembali w Krzepicach z udziałem naszych uczniów 🏆🥉👏
Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnych imprezach biegowych. Tym razem duża grupa reprezentowała naszą szkołę w zmaganiach ogólnopolskich organizowanych 1 października w Krzepicach. Oto wyniki naszych uczniów w swoich kategoriach wiekowych: Wojciech Więch (IIA)- III miejsce 🥉 Maksymilian Wacowski (VIIa)- III miejsce🥉, Tomasz Balas (IIB) i Liliana Wróblewska ( VIIA)- V miejsce, Hanna Wacowska i Fabian Kucharczyk (IIB) oraz Maja Osuchowska (VIIA)- VI miejsce, Wiktoria Więch (VIB)- VII miejsce i Antoni Wacowski (VC)- IX miejsce. Gratulujemy wyników naszym biegaczom i życzymy dalszych sukcesów!!!
3
Bieg survivalowy z udziałem naszych uczniów.
W sobotę 30.09.2023 dwójka naszych uczniów wzięła udział w biegu survivalowym w kamieniłowie ,,Lipówka" w Rudnikach, był to bieg z przeszkodami takimi jak: ścianki, opony, kłody drewna i wiele innych, łatwo było się ubrudzić i zmęczyć. Uczennicy klasy 7a Lilianie Wróblewskiej udało się zdobyć 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, Piotrkowi Ligenzie także poszło bardzo dobrze, gratulacje!
3
Dzień Chłopaka w klasie 7a!
Wszyscy pamiętamy, że 30 września wszyscy chłopcy maja swoje święto. Pamiętały o tym również dziewczynki z klasy 7a i w porozumieniu z wychowawczynią, p. Haliną Sową przygotowały super niespodziankę dla swoich klasowych kolegów. Już od samego rana, pod opieką rodziców p. Eweliny Walickiej i p. Andrzeja Błaszczykowskiego i dzięki gościnności Nadleśnictwa Kłobuck, dziewczynki przygotowały dla chłopców grę w podchody. Wymyśliły mnóstwo ciekawych i śmiesznych zadań, m. in. robienie pompek, wspólne męskie zaśpiewanie piosenki, znalezienie wyjścia z labiryntu, ułożenie puzzli, zatańczenie kaczuszek. Mile zaskoczeni chłopcy z zapałem wykonali wszystkie zadania, za co czekała ich nagroda w postaci słodkiej niespodzianki i pysznych tostów, osobiście przygotowanych przez koleżanki. Po wspólnym posiłku wszystkich czekało jeszcze intelektualne wyzwanie: drużyny męska, kontra żeńska miały do wykonania wiele ciekawych zagadek logicznych i matematycznych przygotowanych przez p. Halinę, nomen omen, matematyczkę J. Rywalizacja była bardzo wyrównana, szczęśliwie jednym punktem zwyciężyli chłopcy, co było dla nich dodatkowym bonusem. Pogoda cudownie nam dopisała, więc wspólny mecz siatkówki stanowił oczywiste zakończenie fantastycznego dnia integracji klasowej.
22
„ Coś z niczego" - konkurs plastyczno-techniczny.
Temat pracy: „ Coś z niczego" – praca przestrzenna z jesiennego materiału przyrodniczego
Cele konkursu: wykorzystanie darów jesieni do inwencji twórczej, prezentowanie konstrukcyjno - plastycznej działalności.
Warunki uczestnictwa:
1. Przedmiotem konkursu są prace plastyczne – forma przestrzenna. Maksymalny rozmiar pracy 50/30/30 cm
2. Kategorie wiekowe:I kategoria-uczniowie klas 1,2,3
II kategoria –uczniowie klas 4, 5,7
3. Ilość prac – jedno dziecko jedna praca.
4. Praca powinna być zaopatrzona w metryczkę, zawierającą: imię i nazwisko autora, tytuł pracy , klasę .
5. Przewidziane są nagrody: dyplomy, punkty z zachowania, ocena z techniki lub plastyki.
6. Prace prosimy dostarczyć i zostawić w holu szkoły tylko i wyłącznie w czwartek 12. X. do godziny 10.00
7.Oceniane będą tylko prace wykonane indywidualnie, wykonane przez dzieci samodzielnie.
8. Skład jury zostanie powołany przez organizatora.
9.Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród do dnia 20. X.
10. Prace konkursowe stają się własnością organizatorów i nie podlegają zwrotowi.
Dodatkowe informacje można uzyskać u pani Katarzyny Sawickiej oraz nauczycieli świetlicy.
Witamy!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Archiwum Aktualności
Aktualności
Pamiętamy o tych którzy odeszli…
Pamiętamy o zmarłych z naszych rodzin i bohaterach walczących o wolną i niepodległą Polskę.
Ostatnie dni października dla klas 1-3 były okazją do odwiedzenia kłobuckiego cmentarza oraz zapalenia zniczy przy grobach bohaterów wojennych i pomnikach upamiętniających ważne wydarzenia z historii Polski. Dopełnieniem spacerów były rozmowy o tradycjach związanych z pamięcią o zmarłych w tych szczególnych listopadowych dniach.
Pierwszoklasiści na zajęciach terenowych z edukacji przyrodniczo-leśnej.
W środę uczniowie klas 1 z wychowawczyniami- p. Katarzyną Dąbrowską i p. Magdaleną Klechą- Jabłońską uczestniczyli w zajęciach terenowych z edukacji przyrodniczo- leśnej w siedzibie Nadleśnictwa Kłobuck. Zajęcia przeprowadzili : p. Tomasz Paciepnik- inżynier nadzoru i p. Kacper Rybak zajmujący się edukacją przyrodniczo- leśną. Pierwszoklasiści poznali budowę lasu, rośliny i zwierzęta kłobuckich lasów oraz gatunki grzybów licznie występujące na naszym terenie. Następnie 31 pierwszoklasistów zostało uroczyście przyjętych do grona członków Ligi Ochrony Przyrody, otrzymując z rąk Prezesa LOP p. T. Paciepnika legitymacje członkowskie. Zajęcia zakończyły się ogniskiem integracyjnym.
Szlakiem Patrona - klasy piąte na wycieczce w Wadowicach i Krakowie
„Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od Was nie wymagali”
Jan Paweł II.Klasy piąte uczestniczyły w wycieczce do Wadowic i Krakowa szlakiem swojego patrona. W Wadowicach zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, zjedli papieską kremówkę i poczuli klimat miasta, wysłuchując co godzinę ulubionych melodii Jana Pawła II z wieży Bazyliki Ofiarowania NMP
w Wadowicach. Następnie przejechali do Krakowa, gdzie odbyli spacer, podziwiając: Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Witta Stwosza, Bramę Floriańską, Planty. Pogoda była piękna, sprzyjała podziwianiu urokliwych miast w Polsce.
Zadowoleni, pełni wrażeń i zakupionych pamiątek wróciliśmy szczęśliwie do Kłobucka.
Nasi laureaci w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Kłobuckie kapliczki”
W dniu dzisiejszym na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kłobuckie kapliczki” zorganizowanym przez PSE „Wieniawa”, Urząd Gminy, MOK oraz Parafię pw. Św. Marcina w Kłobucku. Wśród Laureatów konkursu znaleźli się Uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Oliwia Kaczmarzyk
z klasy 2a. W kategorii klas IV-VI nagrody odebrały: Julia Dróżdż z klasy 5c – miejsce drugie oraz Hanna Adamus z klasy 5c – miejsce trzecie. W kategorii klas VII-VIII oraz szkoły średnie: Hanna Bednarska - drugie miejsce, Emilia Juszczak – trzecie miejsce oraz Weronika Błaszczykowska – wyróżnienie. Nagrodzone prace oglądać można w westybulu MOK w Kłobucku, a w niedalekiej przyszłości ukażą się one również w pamiątkowym kalendarzu na rok 2024. Wszystkim Uczniom biorącym udział w konkursie oraz Laureatom
Szkolny konkurs plastyczny o Janie Pawle II
Miło nam ogłosić wyniki szkolnego konkursu plastycznego p.t "Jan Paweł II - cywilizacja życia "
Kl. I - III
1 miejsce - Maria Nicer kl.2b
2 miejsce - Helena Czesna kl. 1b
3 miejsce- Laura Kotkowska kl. 2b
Klasy IV - VII
1 miejsce - Dorian Makles kl. 5c
2 miejsce - Tymoteusz Prozner kl. 5c
3 miejsce - Karol Chłond kl. 6b
Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie w akcję charytatywną, mającą na celu pomoc rodzinie ucznia z naszej szkoły. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że razem z Państwem możemy więcej! Zbiórka spotkała się z dużym odzewem, a zebrane fundusze zostały w całości przekazane potrzebującej rodzinie, która z serca dziękowała za okazane wsparcie i zrozumienie. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że w naszej szkole potrafimy nieść bezinteresowną pomoc i budować w ten sposób postawę życzliwości oraz otwartości na potrzeby drugiego człowieka.
Mistrzowie w szachach🏆🥇🥉
Z dumą chcemy poinformować że w dniu 24 października 2023 roku reprezentacja szachowa naszej szkoły w składzie Wojciech Więch i Adam Król zajęła III miejsce w POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH SZS W SZACHACH a Wojciech Więch indywidualnie zajął I miejsce w kategorii chłopców. Serdecznie
6
Zapraszamy wszystkich do krainy baśni….
Królewna Śnieżka, Smerfy, Czerwony Kapturek a może Shrek…Już za kilka dni będziemy mogli spotkać te postacie na naszych szkolnych korytarzach🧝♀️🧜🏻♀️🧙🏻♂️🦸🏻♂️👮♂️👨🏻🌾🎩👑. A to za sprawą Dnia Postaci z Bajek, który już 7 listopada zaczaruje naszą szkołę i przeniesie w świat bajek i baśni.
Szkolny Konkurs „ Piosenki z Bajki”
Szkolny Konkurs ,,Piosenki z Bajki’’.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I, II, III, naszej szkoły.
Celem Konkursu jest :
• wspieranie wychowania dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
• popularyzacja piosenek dziecięcych i familijnych,
• umiejętność prezentowania się, występowania i umiejętności aktorskie.
Występujący uczestnicy prezentują jedną piosenkę z bajki lub filmu dziecięcego w stroju nawiązującym do bajki lub utworu.
Uczestnicy konkursu.
W konkursie mogą uczestniczyć soliści lub duety. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na USB, który należy dostarczyć należy najpóźniej do dnia 31.10.2023 roku do organizatorów konkursu.
Kryteria oceny wykonywanych utworów:
• dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu,
• muzykalność i warunki gło
Europejski Dzień Języków Obcych
Podsumowując projekt English is everywhere oraz konkurs Dlaczego warto uczyć się języków obcych? wszystkie plakaty zostały pozytywnie ocenione. Prace reprezentowały bardzo wyrównany poziom i komisja miala problem z wyłonieniem najlepszych. Zatem wszyscy uczestnicy otrzymają drobne nagrody rzeczowe oraz punkty dodatnie i oceny cząstkowe z języka angielskiego.
Warsztaty w klasach trzecich - Jak przedłużać trwałość i zachowywać walory odżywcze żywności.
Świeżość to jedna z najważniejszych cech produktów i potraw, jakie spożywamy. Jej brak sprawia, że żywność nie tylko źle pachnie i smakuje, ale może być również szkodliwa. Co zrobić, aby zachować na dłużej smak i wartości warzyw, owoców itd.? Uczniowie podczas warsztatów próbowali, smakowali, kosztowali 😋😋😋przetwory przygotowane przez swoje mamusie, babcie, a nawet ich samych. Poznawali nowe smaki, przebojami był domowy ketchup i dżem z agrestu🤩. Utrwalili swoją wiedzę na temat wszystkich procesów przedłużających przydatność do spożycia, jaką mają określone produkty, m.in.: mrożenie, fermentacja, pasteryzacja, kwaszenie, suszenie i wędzenie. Na koniec samodzielnie zakisili kapustę, czyli poddali ją procesowi fermentacji.
Drugoklasiści odwiedzili Łódź🦓🦎🐫🐒🐆🐅🦒🚌🚌🚌
24 października uczniowie klas drugich z opiekunami pojechali na wycieczkę do Łodzi. Najpierw udali się do Teatru Lalek "Arlekin", aby obejrzeć przedstawienie marionetkowe " Piękna i Bestia". Następnie zawitali do łódzkiego Zoo. Zwiedzanie rozpoczęli od Orientarium, a następnie obejrzeli wszystkie najciekawsze zwierzęta. Dużo wrażeń dostarczyło oglądanie karmienia ryb oraz słoni. Wesoły i rozśpiewany autobus świadczył o tym, że wszystkim bardzo się podobało.
Wyniki I etapu XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego
27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Do kolejnego etapu w gronie 70 wyróżnionych uczniów zakwalifikował się uczeń klasy 7a Krzysztof Pietrzak. Gratulujemy i trzymamy kciuki.
Ślubowanie pierwszaków
Na ten dzień uczniowie klas pierwszych przygotowali się od samego początku szkolnej przygody.
19 października przy udziale Pana Burmistrza Gminy Kłobuck Jerzego Zakrzewskiego, Pani Sekretarz Sylwii Piątkowskiej, Dyrekcji Szkoły, Przewodniczącego Rady Rodziców, Rodziców i wychowawców uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.
Podczas uroczystości dzieci zostały obdarowane upominkami od władz Gminy Kłobuck, Dyrekcji, Rady Rodziców, wychowawców, uczniów klas drugich i rodziców.
Było to niezwykłe popołudnie zakończone wspólnym zdjęciem wszystkich zaproszonych gości.
Otwarcie odnowionej świetlicy szkolnej.
19 października miało miejsce uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy szkolnej.
Swietlica szkolna to miejsce zabawy, nauki i wypoczynku szczególnie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Ale to przede wszystkim miejsce spotkania, odkrywanie zainteresowań i integracji uczniów wszystkich klas.
Miejsce zyskało nowe oblicze dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu Pana Burmistrza Gminy Kłobuck Jerzego Zakrzewskiego.
Owoce i warzywa w roli głównej na lekcji u drugoklasistów🥦🌶️🍅🍌🍍🍎🥒
W ostatnim tygodniu nasi drugoklasiści korzystali z dobrodziejstw jesieni i bogactwa owoców oraz warzyw, wykonując przepiękne twórcze prace. Były warzywne i owocowe ludziki, kolorowe portrety i obrazki... Zapach unosił się w całej klasie...
25
Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących
W ostatnim czasie uczniowie wybranych klas naszej szkoły wzięli udział w działaniach realizowanych w ramach projektu „Każdy inny-wszyscy równi”. Pierwsze zadanie dotyczyło obchodzonego 29 września Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących.Zgodnie ze statystykami w Polsce jest już niemal 850 tys. ludzi z różnymi wadami słuchu. Ponad połowa z nich to osoby niesłyszące lub niedosłyszące. Dodatkowo z roku na rok coraz więcej ludzi przyznaje się do problemów ze słuchem.
Recytujemy utwory naszego Patrona
Konkurs recytatorski poświęcony pamięci Jana Pawła II odbył się 16.10.br. w SP nr 3 w Kłobucku. Komisja konkursowa oceniła przepiękne recytacje zgłoszonych uczennic. Pierwsze miejsca zajęły- Daria Sawicka z klasy 5a i Emilia Sosnowska z klasy 6c, drugie miejsca- Wiktoria Więch z klasy 6b i Michalina Wójcik z klasy 5b, trzecie miejsca Małgorzata Gruca i Lilianna Wróblewska z klasy 7 a. Przyznano również wyróżnienia. Otrzymały je: Tola Kozińska z klasy 4a Julia Sądel z klasy 5a i Zofia Salińska z klasy 6b. Uczennice otrzymają oceny celujące, punkty dodatnie z zachowania, dyplomy i nagrody rzeczowe. Będą też reprezentować szkołę w konkursach pozaszkolnych. Uczestniczkom serdecznie dziękujemy! Organizatorzy: panie Ewa Żogała, Aneta Kukuła, Dorota Ciemięga i Żaneta Kęsik